kde na tom obrázku vidíš že by mal cyklista prednosť pred oranžovým? :D vlastoch, ty fakt nevieš čítať s porozumením :D
03.04.2024 - 20:24:03
00
vlastoch napísal:
to ano, ale debata sa toci okolo obrazku hore, a tam cyklista urcite nema prednost pred oranzovym


Ale má. (Lebo síce oranžový je napravo od cyklistu, ale zároveň odbočuje doľava...takže dáva prednosť cyklistovi)

ennio to píše úplne správne:
1. oranzovy vojde do krizovatky, ale odbocuje dolava, takze dava prednost zelenemu, ktory ide rovno
2. cyklista iduci rovno moze prejst
3. po cyklistovi prejde zelene auto rovno
4. oranzove moze odbocit dolava
03.04.2024 - 20:37:02
00
https://www.autoskolapavuk.sk/riesenie-dopravnych-situacii/
krizovatka 7
ok moja chyba, neuvedomil som si okrem pravidla pravej ruky aj pravidlo ze vodic odbocujuci vlavo dava prednost protiiducim vozidlam :)
03.04.2024 - 20:47:50
03
vlastoch to trvalo...
03.04.2024 - 20:53:53
00
To ako fakt si nevedel ze mas dat prednost ked odbacas dolava? Omg.
03.04.2024 - 21:41:51
00
scarinko napísal:
To ako fakt si nevedel ze mas dat prednost ked odbacas dolava? Omg.

ale viem, len cele to vyplynulo z nedorozumenia .,, lebo to co pisal corsair bolo ze auto zlava TIEZ dava smerovku dolava ("zprava auto so smerovkou doľava a zľava auto tiež"), takze som sa nevyjadroval k pripadu ze ide rovno :/
03.04.2024 - 21:58:40
01
No už to nerozmazavajme... A tiez som bol prekvapený, že sa pýta šofér z povolania;)


Edit,ps: a teda vlastochovi dali palec hore corsair,KinDo a JoKo na 2 prispevky, kde nemal pravdu/mylil sa,tak len pozor,aby ste nezostali zavedení,v omyle
03.04.2024 - 22:03:14
11
A ako by to bolo na neoznačnej križovatke bez hlavnej cesty, kde z každého smeru niekto prichádza a chce ísť rovno. Veď to pravidlo pravej ruky sa bude celý deň točiť dokola :)
04.04.2024 - 07:46:35
00
marseluspp napísal:
A ako by to bolo na neoznačnej križovatke bez hlavnej cesty, kde z každého smeru niekto prichádza a chce ísť rovno. Veď to pravidlo pravej ruky sa bude celý deň točiť dokola :)

Takúto križovatku u nás nenájdeš. Tieto situácie sú vždy riešené dopravnými značkami. Dokonca aj v USA na takýchto križovatkách majú všetky smery pred križovatkou značku STOP. A prvý prechádza križovatkou ten, kto ku križovatke prišiel ako prvý.
04.04.2024 - 08:21:53
00
Zipsik napísal:
No s čítaním s porozumením máš problém očividne ty :D Z prava má auto odbočujúce doľava a z ľava má tiež auto.. predpokladám že idúce rovno...

Či v košicoch učia ináč? :D


inak ked uz sme pri tom, spominalo sa tu ze samotne blikanie smeroviek neurcuje ci dotycny aj odbaca a tak kym nezacne odbacat, ma sa nanho pozerat tak, ze ide rovno.
Takze ked auta stoja, moze tam ten cyklista vojst ked nevie, ci blikajuce zlte auto aj naozaj bude odbacat? :D
04.04.2024 - 08:28:22
00
JOLI napísal:
Takúto križovatku u nás nenájdeš. Tieto situácie sú vždy riešené dopravnými značkami. Dokonca aj v USA na takýchto križovatkách majú všetky smery pred križovatkou značku STOP. A prvý prechádza križovatkou ten, kto ku križovatke prišiel ako prvý.


Ale nájdeš, kúsok odo mňa je hneď jedna https://maps.app.goo.gl/8nP61VVNZtZ278vY9 a kúsok vedľa je ďalšia chuťovka, kde keď som vychádzal od Slovmaticu, tak som nikdy nedostal prednosť od áut, ktoré sú na Jasovskej a idú smer centrum. Proste rovno znamená hlavná cesta, aspoň tak si to myslí veľa ľudí. https://maps.app.goo.gl/hgviPia1dXxC5hjc6
04.04.2024 - 09:01:51
00
Jano1987 napísal:
Ale nájdeš, kúsok odo mňa je hneď jedna https://maps.app.goo.gl/8nP61VVNZtZ278vY9 a kúsok vedľa je ďalšia chuťovka, kde keď som vychádzal od Slovmaticu, tak som nikdy nedostal prednosť od áut, ktoré sú na Jasovskej a idú smer centrum. Proste rovno znamená hlavná cesta, aspoň tak si to myslí veľa ľudí. https://maps.app.goo.gl/hgviPia1dXxC5hjc6

Z tohto som prekvapený. Lebo je to križovatke na trase linky MHD a tam by naozaj mala byť vyznačená hlavná a vedľajšia. No evidentne sa nenamáhali, keďže odbočujúci autobus doprava na tej križovatke má vlastne vždy voľný prejazd, keďže nekrižuje svojou trasou iného účastníka premávky, ktorému by mal dať prednosť.
04.04.2024 - 09:20:56
00
JOLI napísal:
Takúto križovatku u nás nenájdeš.

Jasné, že áno. Je to štandardné riešenie spomaľovania dopravy v obytných zónach. Pred X rokmi (neviem presne - 10-15?) sa v nich vyhadzovala väčšina značiek preferujúca jeden smer v rámci posilnenia pravidla pravej ruky.

V zahraničí je to tiež úplne bežné riešenie.
04.04.2024 - 09:28:27
00
foobar napísal:
inak ked uz sme pri tom, spominalo sa tu ze samotne blikanie smeroviek neurcuje ci dotycny aj odbaca a tak kym nezacne odbacat, ma sa nanho pozerat tak, ze ide rovno.
Takze ked auta stoja, moze tam ten cyklista vojst ked nevie, ci blikajuce zlte auto aj naozaj bude odbacat? :D


Ty nemas vodicak vsak? Blikajucemu autu dava cyklista prednost a je jedno ci blika do lava do prava alebo chce ist rovno.

Z pohladu cyklistu ma to auto pred nim prednost za kazdej situacie…

Jediny dovod preco to zlte auto neprejde keizovatku ako prve je ten ze chce odbacat do lava a tak po vstupeni do krizovatky musi davat prednost zelenemu autu. :)
04.04.2024 - 09:47:50
00
zdalo sa mi to divne, ale ked si to tak suverenne profesionalne nakreslil, tak som myslel ze sa nieco zmenilo za tych 25 rokov co mam vodicak :D ...fakt nesledujem co sa kedy meni a nove znacky nepoznam :D
04.04.2024 - 10:05:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up