lapaloma napísal:
Toto je odkaz volieb prezidenta ... 53% voličov potvrdilo, že chcú "uzemniť" sudcov, televíziu,medvede aj EU. Nie je o čom

pockaj pockaj, aby to zasa nevyzeralo az tak tragicky: potvrdilo to 53% zucastnenych volicov - co predstavuje ani nie 32,5% vsetkych volicov.
08.04.2024 - 15:33:04
05
Jano1987 my sme na urovni chudoby 13,7% ,cize horsie jak oni. Toto treba riesit a nie ich.Talianov zijucich v uplnej chudobe je 9.8% a to je ekonomicky gigant
Minikin si ma predbehol,zjavne tu niektorym ta matematika nejde
08.04.2024 - 15:33:27
01
Jano1987
Pokial som to spravne, tak zakladny tvoj odkaz bol, ze si volil Pelleho, lebo su ti blizke krestanske myslienky. To samozrejme akceptujem, aj ked tvojmu postoju nerozumiem, lebo to zdovodnenie je prilis vseobecne. Tvoj postoj nevysvetluje (vnimam to u teba ako argumentacia lebo zvyk/tradicia/vychova) a do dalsej diskusie sa nechces pustat, aj ked ja som dal validne argumenty na dalsiu diskusiu - ze oponent neposobi ako odporca tradicnych hodnot.
Z mojho pohladu je prave falosna a neuprimna argumentacia krestanstvom (tradicnymi hodnotami vseobecne) jedna z ucinnych metod ruskej propagandy na presadzovanie svojho vplyvu.

A zakladny moj argument preco smer zapad a nie vychod a ze stred neexistuje si uz tiez dostal.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1868502.html#p1868502
Ostalo to bez protiargumentu. Len tvoje tvrdenie, ze USA je zle bez argumentacie sa zopakovalo.
08.04.2024 - 15:38:36
00
Marian61 napísal:
Pod diagnózou mám na mysli úprimné presvedčenie niekoho, že sa hociktoré z týchto mien ešte niekedy vráti na svoju pozíciu, resp. do vlády.
Áno, zatiaľ nepoznáme budúci ťah Čaputovej, no predpokladám alebo jej návrat do PS (nič pozitívne pre Šimečku), alebo pohodu, klídek a tabáček na spôsob B. Schmögnerovej.

Smer s Hlasom sú momentálne na maxime, a inam ako dole sa už nepohnú, čo samozrejme veľmi dobre vedia, kedže SNS bol iba účelový riskantný ťah ktorý nakrátko vyšiel.
Kto však zachytil Šutajovu poznámku o predrokovaných témach s časťou opozície a následný ťah Tarabu na KDH, ten určite spozornie.
Takže prvá skúška (skôr len taký oťuk) pevnosti ukotvenia KDH v opozícii sa už rozbehla.

https://spravy.rtvs.sk/2024/04/minister-t-taraba-rokoval-s-kdh-o-ustavnom-zakone-o-odstrele-medvedov-hnutie-mu-predstavilo-vlastny-navrh/

Ak vyjde, mam vážne podozrenie že príde KSČ. (vysvetlím)

Bol raz taký vtip:
Husák dostal z Ameriky telgram - " ROH, KSČ, RR"
I sa potešil, kým ho nerozšifrovali.
" Rýchle Opustite Hrad, Koniec Srandy Čuráci, Ronald Regan"


Caputova do stranickej politiky nepojde. Nie je ani ziaden dovod, aby to robila. Zabudni. To skusil v celej historii len Kiska a tak to aj dopadlo.
08.04.2024 - 15:44:19
01
winter78, ked uz som sa dnes v diskusii rozbehol, pridaj sa aj ty. Vcera si moju jednoduchu otazku prehliadol.
Objavovalo sa tu tvrdenie, ze iny nazor zadupeme a zosmiesnime... Tak pod diskutovat.
To bablove tvrdenie, ze si tu zijeme v takej babl je pravda a aj fakt ze mame aj v nasom tabore clenov, co diskutuju dost nevhodne, ale to je skor problem ich osobnosti (ale bolo aj horsie, ked tu mal selfie po kazdom vyjazde :) ).
08.04.2024 - 15:49:04
02
Volodja napísal:
Otazka je: Co s tym? Ake su riesenia? Osobne mam takmer nulovu personalnu kapacitu, ale ak by napriklad existovala perspektivne iniciativa, ktora by systematicky pracovala s mladym volicom mimo Bratislavy, pokojne by som ju vyraznejsie podporil financne. Pripadne iny dobry napad.


Osobne som vymýšľal 2x stratégiu len pre primátorské voľby v okresných mestách (vyhraté s veľkou prevahou), ale celoštátne voľby by boli trochu väčšia výzva.

Pre bežného človeka by som radil len hovoriť fakty, pravdu a sústrediť sa na 2-3 témy. Ak ťa považujú za múdreho, ak majú tendenciu zaujímať sa o tvoj názor, máš šancu.
Každopádne je toto téma nad možnosti hlbšej debaty na cyklistickom fóre.
08.04.2024 - 15:50:14
13
Palo TT skús čítať s porozumením. Ja viem, bolí to, ale skús. Nikde som nepísal, koho som volil. Uviedol som len príklad na vysvetlenie písaný v 1. osobe jednotného čísla. Tie čísla s lomítkami predstavovali rôzne hypotetické osoby s ich možným pohľadom na rôzne situácie a ako by sa asi tak mohli rozhodnúť, aby sa nad tým čitateľ mohol zamyslieť. Aspoň na 3. pokus a po 2 vysvetleniach by si to mohol zvládnuť.
08.04.2024 - 15:53:26
01
Palo TT skús čítať s porozumením. Ja viem, bolí to, ale skús. Nikde som nepísal, koho som volil. Uviedol som len príklad na vysvetlenie písaný v 1. osobe jednotného čísla. Tie čísla s lomítkami predstavovali rôzne hypotetické osoby s ich možným pohľadom na rôzne situácie a ako by sa asi tak mohli rozhodnúť, aby sa nad tým čitateľ mohol zamyslieť. Aspoň na 3. pokus a po 2 vysvetleniach by si to mohol zvládnuť.


Bohuzial ruska klasika :( . Dosli argumenty a tak nasleduje bocny utok a zahmlievanie. Zacni aj ty pisat jednoznacnejsie, to mojmu problemu citania s porozumenim len pomoze. Vsak jasne napis koho si volil, ja som napisal.
Vzhladom na tvoje postoje a sposob vedenia diskusie je malo pravdepodobne, ze by toto moje delenie na teba neplatilo a hodil si to jednotke. Pekny den.
Pri 2 kole boli naozaj len 2 moznosti - si s nami alebo proti. Za prvou som videl modernu Europu, za druhou Ruskeho medveda a jeho propagandu. Volil som 1.

A hlavne, ze potom este tvoji nazorovi kamosi vyplakavaju, ako je tu ich nazor zosmiesneny a ako su urazani, ked nahodou niekto od nas napise na podobne reakcie nieco ostrejsie.


Naposledy upravil Palo TT dňa 08.04.2024 - 16:10:35, celkovo upravené 1 krát.

08.04.2024 - 16:01:17
016
minikin, canopus, optimista verí, že tá mlčiaca skoro polovica oprávnených je rozumná ... pesimista sa obáva, že nie je ... ale realista vie, že na tom nezáleží lebo oni nikdy k voľbám neprídu
08.04.2024 - 16:08:27
02
Jano1987 taktiež poprosim jasne priklady s faktami a nie ,,nejaké,, priklady pisane v 1. osobe jednotného čísla ... s lomitkami a hypotetickymi osobami a podobne

piš sám za seba, kludne napiš koho si volil (ani ja nemam problem to verejne napisať), predpokladame, že si to vieš obhajiť, tým pádom ťa tu nikto neukameňuje
08.04.2024 - 16:23:54
03
Palo TT napísal:
Bohuzial ruska klasika :( . Dosli argumenty a tak nasleduje bocny utok a zahmlievanie. Zacni aj ty pisat jednoznacnejsie, to mojmu problemu citania s porozumenim len pomoze. Vsak jasne napis koho si volil, ja som napisal.
Vzhladom na tvoje postoje a sposob vedenia diskusie je malo pravdepodobne, ze by toto moje delenie na teba neplatilo a hodil si to jednotke. Pekny den.
Pri 2 kole boli naozaj len 2 moznosti - si s nami alebo proti. Za prvou som videl modernu Europu, za druhou Ruskeho medveda a jeho propagandu. Volil som 1.


Ja som to napísal jednoznačne. Pýtal si sa, prečo by mal niekto za vzor Rusko, tak som napísal, možnosti prečo to tak mohlo byť. Nepochopil si to ani na 4x. Alebo to nechceš chápať. Je to tvoj problém, nie môj.

Ty sám si určil, koho som volil a si o tom presvedčený a keďže nemám dôkaz, ako som volil, pôjdeš si stále svoje. Lebo nemám dôkaz.

V 2. kole bola voľba medzi normálnym človekom a podržtažkou, čo cez 20 rokov pomáhala rozkrádať Slovensko. Prezident je v rámci Slovenska tak na 80-90% reprezentačná funkcia. Skutočnú moc má v rukách parlament. To je väčší problém ako bábkový prezident.
08.04.2024 - 16:26:43
00
A zase bez odpovede. Položili ti tu niekoľko konkrétnych otázok a od teba žiadna konkrétna odpoveď. Nemyslím si, že sa dočkáme ...
08.04.2024 - 16:35:03
05
tomtoylc napísal:
Jano1987 taktiež poprosim jasne priklady s faktami a nie ,,nejaké,, priklady pisane v 1. osobe jednotného čísla ... s lomitkami a hypotetickymi osobami a podobne

piš sám za seba, kludne napiš koho si volil (ani ja nemam problem to verejne napisať), predpokladame, že si to vieš obhajiť, tým pádom ťa tu nikto neukameňuje



Volil som Korčoka. Nikdy som nevolil nikoho zo Smeru, SNS, Hlasu, HZDS, ĽSNS a podobných strán. Spokojný. A volím v každých voľbách.

Palovi vyššie som to vysvetlil a nie raz. To že chápem prečo niekto niekoho volí ešte neznamená, že s tým súhlasím, ale rozumiem dôvodom. Žiaľ Palo rovnako ako veľa ľudí tu robí to, čo som kritizoval. Si s nami, alebo proti nám. Akýkoľvek iný názor je automaticky nepriateľský. Je to buď/alebo.
08.04.2024 - 16:37:51
13
Minikin napísal:
pockaj pockaj, aby to zasa nevyzeralo az tak tragicky: potvrdilo to 53% zucastnenych volicov - co predstavuje ani nie 32,5% vsetkych volicov.


Potvrdili to aj Ti nezucastneni.Tym ze maju v pixi
08.04.2024 - 16:39:10
05
Tiez som problem najst koho volil....kokos tony spamu okolo toho
Niektori tu tvoria dobre epopeje dppč

Na stranu,uz bude dobre,po nocnej na benzinke som pokecal so starou pumparkou v Tlmačoch,nasrata,ze aky je drahy chleba,ze stari ludia musia byt zhrozeni. Vravim uz bude len dobre,fico vhrral aj s Pellem.Opytal som sa jej,kolko by mal stat vlastne chleba,ked 3€ je vela...ostala ticho a ze ona kupuje rohliky,okolo tankujuci sa iba chechtali,ked som jej povedal,ze vlastne nasi predkovia nemali co zrat za starych cias,vsetko si museli dopestovat,dochovat,obchody prazdne regale


Naposledy upravil canopus dňa 08.04.2024 - 16:45:55, celkovo upravené 1 krát.

08.04.2024 - 16:40:56
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up