Ja by som niekedy aj flasu hodil ale skoda dobrej flase 😁
13.04.2024 - 21:19:21
00
Mne sa to stáva do kruháčov, a to idem s premávkou pred kruháčom 25 - 30 km/h ako auto predomnou, a podla situácie aj trocha vysunutý ako motorka práve preto, aby ma do kruháča neobiehali, a aj tak sa tam občas niekto natlačí vedľa mňa a ja sa stiahnem pri obrubník, síce vodič má miesto, ale načo to je dobré, keď potom aj tak musí spomaliť kvôli autu predomnou a tak zostaneme a ideme 2 vedľa seba do kruháča rovnakou rýchlosťou a potom neviem, či mi to taký vodič nestrihne doprava von z kruháča a ja chcem pokračovať po kruháči a nedá mi prednosť, tak proste pred výjazdom pribrzdím až skoro zastavím (už sa nespolieham, že mi dajú prednosť, lebo sa mi stalo, že mi to strihli a musel som brzdiť, aby som predným kolesom nezavadil o bok auta), a vodič tiež spravidla pribrzdí a tiež pomaly stojí, lebo ide doprava a vedľa neho idem ja a dáva mi prednosť. Pritom stačilo, keby ostal pred kruháčom za mnou a prešli by sme kruháčom svižne za sebou. Druhý prípad je, že ide zrovna po kruháči auto, a čo som mal medzeru od auta predomnou na plynulé brzdenie, tak ten, čo sa zozadu natlačil, ma stihol aj obehnúť, zabral tú medzeru, a potom hneď na brzdy, lebo idú autá po kruháči, a ja aby som nedriftoval, tak dobrzdím v kľude vedľa neho, a zase sa spolu vedľa seba rozbiehame do kruháča, ale ja som svižnejší, menší, tak môžem začať skôr.
Doteraz nechápem to obiehanie cyklistov pred kruháčom, keď tí cyklisti prichádzajú ku kruháču tak rýchlo, ako bežné auto.
13.04.2024 - 23:51:11
00
Chcel som napísať iný príspevok. Na strane 1291 niekto dal, ako v NMnV niekto zrazil cyklistku, ušiel a cyklistka zomrela. Asi to tu nikto nedal, ale skroloval som príspevky polície TN kraj a našli vodiča:
https://www.facebook.com/KRPZTN/posts/pfbid024RE9CuAS1FJjmb58wD1mH9QDp8fNw166MuBqMxDTVZLCmvRbHZnB2uCWXZRM8raAl
13.04.2024 - 23:59:02
03
robertp1996 napísal:
Mne sa to stáva do kruháčov, a to idem s premávkou pred kruháčom 25 - 30 km/h ako auto predomnou, a podla situácie aj trocha vysunutý ako motorka práve preto, aby ma do kruháča neobiehali, a aj tak sa tam občas niekto natlačí vedľa mňa a ja sa stiahnem pri obrubník, síce vodič má miesto, ale načo to je dobré, keď potom aj tak musí spomaliť kvôli autu predomnou a tak zostaneme a ideme 2 vedľa seba do kruháča rovnakou rýchlosťou a potom neviem, či mi to taký vodič nestrihne doprava von z kruháča a ja chcem pokračovať po kruháči a nedá mi prednosť, tak proste pred výjazdom pribrzdím až skoro zastavím (už sa nespolieham, že mi dajú prednosť, lebo sa mi stalo, že mi to strihli a musel som brzdiť, aby som predným kolesom nezavadil o bok auta), a vodič tiež spravidla pribrzdí a tiež pomaly stojí, lebo ide doprava a vedľa neho idem ja a dáva mi prednosť. Pritom stačilo, keby ostal pred kruháčom za mnou a prešli by sme kruháčom svižne za sebou. Druhý prípad je, že ide zrovna po kruháči auto, a čo som mal medzeru od auta predomnou na plynulé brzdenie, tak ten, čo sa zozadu natlačil, ma stihol aj obehnúť, zabral tú medzeru, a potom hneď na brzdy, lebo idú autá po kruháči, a ja aby som nedriftoval, tak dobrzdím v kľude vedľa neho, a zase sa spolu vedľa seba rozbiehame do kruháča, ale ja som svižnejší, menší, tak môžem začať skôr.
Doteraz nechápem to obiehanie cyklistov pred kruháčom, keď tí cyklisti prichádzajú ku kruháču tak rýchlo, ako bežné auto.


25 - 30 metrov pred kruhákom vysuniem ľavú ruku a signalizujem ňou vodičovi za sebou kývaním zhora dole že sa idem dať od pravého okraja vozovky do stredu svojho pruhu, zároveň aj sledujem dozadu vľavo šoféra ako reaguje a ked zistím že pochopil že ma tesne pred kruhákom nemá predbehnúť dalej už nezrýchluje tak sa dám do stredu svojho pruhu pred neho a kruhák prejdem stredom svojho pruhu ako auto, mne to takto funguje, horšie je to na dvojpruhových kruhákoch, tam je to čistá divočina a idem tam okamžite na ľavú stranu potom už len sledujem vpravo aj vzadu oba pruhy či a kedy môžem ,,vystúpiť,, z kruháku pomedzi autá , musíš byť šikovný a nezazmätkovať
14.04.2024 - 00:21:52
01
Ďakujem za radu, budem skúšať. :)

V mojom okolí vyložene 2 pruhové objazdy nie sú (ako v PB pod estakádou), také teda nejazdím, iba v TN pri Maxe turbookružný kruhový objazd (tam sa dá ostať vpravo), ale tie s odbočkami doprava povedľa objazdu (TN koniec privádzača pri Laugu, druhý objazd pri kauflande kúsok od neho, pri Dubnici pri Shellke), tie veru sú. Pred vchádzaním bez problému, normálne ak idem odbočkou doprava, ostávam pri krajnici a ruka doprava, ak idem rovno a sú pruhy široké, ostávam na prerušovanej čiare a potom kúsok naľavo od nej aby ma mohli obehnúť autá, zľava čo idú rovno na objazd, sprava čo už idú v pruhu na odbočku. Ak sú pruhy úzke a chcem ísť na objazd a nemohli by ma bezpečne obiehať ani zľava, ani sprava, ak by som išiel po prerušovanej čiare, vtedy je aj úzka malá krajnica, tak ostávam pri krajnici akoby som šiel na odbočku, nechám sa spomaliť (aj zastaviť), počkám ak nemôžem bezpečne pokračovať do ľavého pruhu, až sa to za mnou vyčistí a nikto nejde blízko za mnou, potom ukážem rukou doľava a idem od krajnice rovno už cez pruh do objazdu. Toto je pri tej Shellke. V TN si sledujem v spätnom auto za mnou, a ak bliká doprava a ja ostávam v ľavom, uhnem mu viac doľava.

Horšie to je po výjazde z objazdu, kde som po výjazde v ľavom pruhu, lebo sprava sa napája odbočka, čo išla popri objazde, a idú autá aj z výjazdu, aj z odbočky. Tak tam za ostrovčekom, ako sa tie pruhy stretajú, býva tam ešte na ceste nakreslený na zebru vyšrafovaný trojuholník, tak na ňom zastavím, nech si ušetrím stres a nemotám sa zbytočne vodičom, počkám až sa budem môcť bezpečne preradiť k pravej krajnici a potom idem.
14.04.2024 - 02:05:15
00
Prečo komplikované kruháce neprechadzate bezpečne po chodnikoch? Niekedy si treba chraniť svoj zivot. Nikdy neviete kto sedi v aute a čo mu ide hlavou….
14.04.2024 - 08:34:52
00
Dufajme, ze tymto prispevkom uz mame tradicnu rannu znosku nezmyslov za sebou. Ostatni samozrejme vedia, ze:

1. cyklista nema jazdit po chodniku
2. okolo kruhacov casto ziadne chodniky neexistuju
3. cyklista nemoze mysliet na to, ze potencialne za volantom kazdeho auta sedi osoba nesposobila bezpecne viest motorove vozidlo
14.04.2024 - 08:49:09
07
1. Hmm tiez som myslel ale naposledy ma tam poslal policajt ktory usmernoval dopravu tak uz neviem
14.04.2024 - 08:51:42
00
Nemusis tu este aj Ty prezentovat, ze neovladas zakon o cestnej premavke...
14.04.2024 - 09:04:40
02
Inak bavha pri dvojoruhovych kruhacoch…. Vodic / cyklista vo vonkajsom oruhu ma prednost pred vodicom vo vnutornom kruhu… takze ak ten na vonkajsiu chce pokracovat po kruhaci a vy chcete zist vyjazdom dole musite mu dat prednost z prava :) (dufam ze toto vacsina z nas vie) ale teda minule po nehode okolo ktorej sme sli v NR na kruhaci kde sa ludia hadali… a vinnik si myslel ze on ma prednost zacinam pochybovat ci o tom ludia vedia 🧐
14.04.2024 - 11:38:59
00
robertp1996 napísal:
Chcel som napísať iný príspevok. Na strane 1291 niekto dal, ako v NMnV niekto zrazil cyklistku, ušiel a cyklistka zomrela. Asi to tu nikto nedal, ale skroloval som príspevky polície TN kraj a našli vodiča:
https://www.facebook.com/KRPZTN/posts/pfbid024RE9CuAS1FJjmb58wD1mH9QDp8fNw166MuBqMxDTVZLCmvRbHZnB2uCWXZRM8raAl

Neviem, či to chápem správne, ale píšu, že cyklistka viedla bicykel cez prechod pre chodcov. Otázka je, či na ňom sedela alebo nie, lebo ak na ňom nesedela, tak de iure bola chodkyňa. Ak však išla na bicykli, tak porušila pravidlá cestnej premávky a ak by sa dokázalo, že náhle vošla na prechod, tak za samotnú nehodu by ani nemal byť vodič potrestaný. Za to čo sa dialo po nehode, samozrejme áno.
14.04.2024 - 12:00:55
00
viedla cize nesedela
14.04.2024 - 12:43:48
00
Jezus napísal:
Nemusis tu este aj Ty prezentovat, ze neovladas zakon o cestnej premavke...

O com? Ja viem ze nemozem po chodniku ale ked uz ma tam posiela policajt tak uz ludia maju pocit ze ved no a co ked tak jazdia.
14.04.2024 - 13:31:49
00
Inak pri tejto debatke má podľa mňa pravdu Scarinko, keď ťa chlpatý usmerní tak lokálne prepíše všeobecné pravidlá...
14.04.2024 - 14:14:31
00
Nahlobte si deti do 10rokov a môžete chodiť aj po chodníkoch?.(samozrejme len s nimi).
14.04.2024 - 16:01:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up