corsair napísal:
Je to fasa vec, vedieť kam ti idú love. Vieš si plánovať veci a viac ti zostane

Nechces prist k nam domov a povedat nieco o tom mojej manzelke?
Furt mina, furt si odmieta zapisovat to, kde a potom vykrikuje, ze je stale v minuse na ucte,
A chudnut chce tiez uz asi 5 rokov v kuse a furt sa jej nedari dotiahnut to do konca nejako;o).
18.04.2024 - 17:37:31
00
Rád 😉 kam? 🤣🤣
Ale poznám to. Donedávna som bol taký istý, ešte za manželstva. Žena mala peniaze na starosti ale míňali sme spolu aj každý sám.
Z tohto som mal najväčší stres po rozvode, tak to chcelo začať plánovať.
A chudnutie... Vymeníme si WhatsApp a pôjdeme výzvy spolu. Už mám viac báb.

A na účte, ja mám mBank, raz týždenne si urobím inventúru výdavkov a zaradím ich, kam patria. Plus mikrosporenia na rôzne poisky atď. Veľmi som sa bál, že nebudem vedieť s peniazmi ale klop klop, ide to
18.04.2024 - 17:39:11
01
scarinko napísal:
Z FB ale je to presne. Ved ja jem uplne malo 😁

Tak ale raz za cas. Mne velmi chuti Big Tasty s tym nic nenarobim. Celkovo mam rad burgre.
18.04.2024 - 17:46:48
00
Aký má význam evidencia? Presne kvôli tomu prehľadu a "aha momentu" ak niekto plače, že nevie schudnúť alebo je furt v mínuse a nemá na to, čo chce. Zrazu si to spočíta aj keď to nie je presné, a vidí, že tam 10 g masla pod praženicu, tam 3 dcl džúsu, kapucino, "fit" tyčinka, 30 g parmezánu, dva poháre vína, grilovaný hermelín, len jedna lyžica majonézy atď a bam.... ak niekto naozaj chce, tak si aspoň na základe evidencie uvedomí, koľko má kaloricky príjem a možno niečo zmení, pridá, uberie atď Rovnako, je to aj s peniazmi. Excel mi pekne ráta do okienka, koľko ešte môžem minút na veci, ktoré chcem a viem si dať na to bacha.
18.04.2024 - 18:05:45
16
***** by ma na konci roka zistiť koľko prepijem a miniem na blbosti 😂🤦‍♂️
18.04.2024 - 18:07:59
111
Mal som kolegu, ktorý si tiež zapisoval všetky výdavky. A navyše sa potom ešte na konci mesiaca "dorovnával" s vtedy ešte frajerkou, aby im to vychádzalo "na nulu..." :)
18.04.2024 - 18:29:10
00
Na minanie mam tatru, ta ma spending report a hned mi ukazuje ze kategria Bike je nejaka velka tento mesiac 😁
S jedlom je to ako pise fixka. Ludia vobec netusia kolko maju niektore veci ktore povazuju za nic kalorii a ked sa tych NIC veci za den napocita 10 tak uz to NIC je slusne Nieco 😉
Na 10g masla musim byt velmi rozsafny 😄
18.04.2024 - 18:37:08
10
Jezus napísal:
Inak na co sluzi zapisovanie vydavkov? Len kvoli statistike a ze vas to zaujima, alebo to ma nejaky vyznam? Vychadzam z toho, ze to co potrebujem kupim bez ohladu na to kolko to stoji a z nasledneho zostatku mozem kupovat aj to co nepotrebujem / chcem. Cize nerozumiem praktickemu vyuzitiu, kedze dolezity je z mojho pohladu pre rozhodovanie o dalsich vydavkoch zostatok a nie to co som uz minul.

je to sice mimo temu, ale snad maly off-topic nebude vadit. Kedtak admini presunu do lepsej temy.

Zapisovanie vydavkov my sluzi na to, aby som mal prehlad o tom, za co minam peniaze. A sluzi mi to aj na planovanie. Pretoze nechcem vsetko minut, ale chcem aj usetrit a investovat. Napriklad ak si chcem kupit za 10 rokov auto za 25 000, tak to je vec, na ktoru musim setrit a nedokazem to pokryt z jednej vyplaty - bohuzial :-D . Cize musi usetrit 2500 euro rocne, resp. priblizne 200 euro mesacne. Takze z vyplaty hned odkladam na toto. Takisto viem, ake mam priemerne vydavky na byvanie, stravu a dalsie veci. Ked si vyplatu rozdelim napriklad na 4 polozky: byvanie, strava, ine, sporenie+investovanie, podla priorit potom pohybujem jednotlivymi polozkami. Viem, ze ak si najdem drahsie byvanie, musim sa obmedzit v inych polozkach, napriklad nebude na dovolenku a pod. Drzi ma to v obraze na co mam a na co nemam.
18.04.2024 - 18:38:13
02
Zapisovanie a prehlad je pre tych co chcu nieco dosiahnut.
fixska aj skorpion to presne napisali.
---

jachmel to skvelo zhrnul.
Zapisovanie kalorii potrebujes len na zaciatku aby si sa naucil a vedel.
Ked uz sa naucis a vies tak to dokazes aj bez zapisovania si kalorii.
Kto chce si to moze pisat aj dalej.
Bazalny je orientacny. Neriesit, ze jeden den mam vacsi vydaj iny den mensi.
Raz za tyzden, rano nalacno zmeriam obvod pasa a zapisem.
Progres uvidis.
Nejde to dole, tak uberiem 5-10% z kalorii, proste postupne a nakoniec to trafis a zistis co ti vyhovuje.
Netreba radikalne ubytky, staci postupne aby ta to neodradilo.

Len profici co chodia na sutaze si musia kalorie a prijem pocitat stale, nam ostatnym to potom uz netreba.
Lebo ked dosiahneme svoj ciel tak vieme co +/- treba aby sme si to udrzali.
---

valecek
ak dojedas po detoch tak ta urcite napadlo, ze nechas najest najprv deti a potom si uz len dolozis aby si nemal viac ako potrebujes.

Je to aj o silnej voli.
Kazdy to dobre pozname.
Ste doma, oddychujete pri TV, hlad sice nemate ale stale musite nieco mliet v ustach. Tycinku, arasidy, cokoladku, kolaciky, atd.
Tam si zobnem tam a ...
To je ten zabijak vasich cielov.
Preto si treba na zaciatku zapisovat prijem kalorii ale kazdy den, najlepsie po kazdom jedle.
Lebo inak tam "zabudnete" na tycinku, tam na kolacik a potom hovorite, vsak nic nejem a aj tak priberam.
Len sa klamete tym, ze ste zabudli na tycinku, kolacik.

Nie je problem dat si burger, kolacik, atd. Problem je ked to tak robite denne ci 3-4 x do tyzdna.

Predtym som tu radil na zaciatok jednoduchy trik, nalozit tanier beznej porcie na aku ste zvyknuty a potom polovicku prelozit do dalsieho taniera a zjest za 3-4 h.
Tu prazdnu polovicu taniera nahradit napr. proteinovym napojom rozmiesaneho v 0,5l vody.
A hned mate polovicny prijem.
Zaludok si rychlo zvykne na nizsie porcie jedla. Stiahne sa.
Robievam to tak a funguje to.
Ked som si potom kupil na PB u Korenakov kuraci rezen s ryzou a salatom, tak polovicku kuracieho rezna som zobral domov, lebo mi to v pohode stacilo.
Na BK som si zvykol kupovat kuraci wrap a boli to 2 ks. Jeden som zjedol a druhy zobral domov.
Treba sa naucit aj striedmosti. Nejest len ocami.

Vsetko sa da len treba chciet.
---

Nas rodicia ucili, ze pokial nezjeme navarene tak nevarime dalsie.

My to doma robime napr. tak, ze pokial z potravin v chladnicke vieme vykuzlit este nejake jedlo tak nekupujeme dalsie potraviny. A prinos? Nevyhadzujeme jedlo ci potraviny, lebo uz na ne nemame chut a chceme uz nieco ine.
Je to jednoduchy trik.
Lebo ked ste hladny a nemate na vyber tak zjete z chladnicky aj to na co ste predtym nemali chut.

Urcite sa najdu ludia co to budu odsudzovat, ze sa trapime atd. Netrapime sa =)
Je to o nastaveni. Clovek je prisposobivy tvor.
Volakedy nam ako deckam stacil obycajny chleba s mastou a cibulou a to sme lietali cely den vonku.
Nemal som pocit, ze by som hladoval aj ked sme nemali na vyber potravin ci jedal od vymyslu sveta ako dnes..
18.04.2024 - 19:46:59
010
Red1 napísal:
Nas rodicia ucili, ze pokial nezjeme navarene tak nevarime dalsie.

My to doma robime napr. tak, ze pokial z potravin v chladnicke vieme vykuzlit este nejake jedlo tak nekupujeme dalsie potraviny.

Ja sa paradoxne toto snažím už roky naučiť našich. Navarené aj tri druhy. Oni majú stále plnú chladničku aj mrazničku. Dvaja ľudia. Pred časom sa im stará chladnička pokazila a tak išli a kúpili si novú, s väčším objemom. A stalo sa presne čo som očakávala. Opäť je totálne plná, na prasknutie :lol:
18.04.2024 - 20:13:53
00
porcia na PB =)

Prílohy:

IMG_20230601_120927.jpg
IMG_20230601_120927.jpg 215.01 KiB thumb_up0thumb_down

18.04.2024 - 20:18:39
02
Rezeň s ryžou? Nerobia to len v jedálnom vozni vo vlaku?
18.04.2024 - 20:38:26
10
Aj u nás v kantíne je kombinácia buď so šalátom (majonézový alebo cibuľový) alebo s ryžou. Dovtedy mi ani nenapadlo, že niekto je rezeň s ryžou 😂
18.04.2024 - 20:40:40
00
corsair napísal:
Ináč to zapisovanie vás baví? Mňa to bavilo týždeň, v ktorom som 3dni nejedol.


zapisovať by mali povinne tí čo sú tuční, a každé jedlo co zjedia by mali napísať 100 krát, možno by potom tolko nežrali

posledná večera (dnešná)

Prílohy:

posledná večera.png
posledná večera.png 115.6 KiB thumb_up0thumb_down

18.04.2024 - 20:43:58
01
Chlieb s masťou a s cibuľou je u nás bežne na večeru 💪 mňam. A, ako sa hovorí, keď večer chodíš opakovane do chladničky, tak nedúfaš, že niečo vymyslíš, len znižuješ svoje štandardy, čo si ochotný zjesť 🤷
18.04.2024 - 21:51:58
00
keyboard_arrow_up