Indy9o napísal:
super zrušili tu kravinu ? 🥰

Nie budes sa to musiet naucit jazdit :rofl: a podobna je teraz aj na 3 jamach inak 3 jamy su plne prejazdne, ktokolvek to spachal, dakujem, super praca!
21.04.2024 - 18:22:04
05
mizaky napísal:
nemate niekto prehlad ci uz funguju hadice na umyvanie biku? na Zeleznej alebo Kamziku


na Zeleznej uz funguje
21.04.2024 - 18:31:45
01
Ixnay napísal:
Nie budes sa to musiet naucit jazdit :rofl: a podobna je teraz aj na 3 jamach inak 3 jamy su plne prejazdne, ktokolvek to spachal, dakujem, super praca!

ak sa nemylim tak je to tento ?
potvrdzujem - tiež v pohode, pre mňa fajn trening taketo prekážky ... chytiť prevodnik tam nehrozí

Prílohy:

IMG_20240419_142107.jpg
IMG_20240419_142107.jpg 532.55 KiB thumb_up0thumb_down

21.04.2024 - 19:32:45
02
scarinko napísal:
Mam pocit ze v tej 4ke ci 5ke ci aka to je zona ostali len tie 2 stromy co treba podliezat a ostatne je vsetko prerezane. Asi niekto kto uz nechcel cakat na urady 😁
Dnes som dostal este vynadane na koziarke ze som sa mal uhnut skor aj ked ja som slapal do kopca a on zjazdoval dole. Bol som grant pozdravil, uhol a aj tak na prd. Ludom uz hrabe.

Co sa tyka pravidla, ze ides hore mas prednost - to kto vymyslel? To od kedy tak funguje, ze co ty chces to je pravidlo? Ja ked stupam a vidim niekoho zjazdovat, vzdy sa uhnem nech si uzije zjazd, odjakziva. Chapem, ze tebe vyhovuje ak mas prednost do kopca, mne vyhovuje opacne pravidlo. Ak sa stretnu slusni ludia aj s opacnymi preferenciami, stale sa da bez problemov aj na Koziarke. Vsak tam chodim kazdy vyjazd roky rokuce, nikdy som nemal problem ani smerom hore ani smerom dole. Ono zalezi aj od situacie, terenu, aky je svah kto ma to lahsie vyhnut sa atd. No ale ked stretnes arogantne hovado ako sa tebe nanestastie podarilo, to je uplne jedno co tu pisem/e.
21.04.2024 - 20:38:27
03
Je to normalne vo svete bezne pouzivane pravidlo. Dole kopcom sa rozbieha lahsie ako smerom nahor. Tazky prevod, jeden prevod, zranenie ... zakazdym sa lahsie rozbehnes smerom nadol.
21.04.2024 - 20:49:41
015
Ja mavam skor iny problem. Trail vodorovny (ani hore ani dole) ja sa dam na kraj ako sa len da a ten oproti ide furt po strede a caka, ze ja pojdem do lesa alebo kam. Casto sa mi to stava aj ked idem autom po uzkej ceste ...
21.04.2024 - 20:56:52
05
Ja som mal tiez dnes zaujimavu prihodu. Isiel som po cervenej zo Somara na BK. Medzi drevenym mostikom a jurskym jazerom som dobehol 3 starsich panov.. chvilu som isiel za nimi, lebo isli po strede a nevedeli o mne.. ale neponahlal som sa a ked sa vyslapana stopa presunula na lavo a oni isli po nej, tak som ich pomaly zacal obiehat z prava.. isli pomaly, takze sme sa obchadzali rychlostou max. do 8km/h... este od chrbta som ich pozdravil aby o mne vedeli.. no a ked som obehol dvoch, tak prvy mi zacal uhybat do prava, cize do mojej stopy, tak som este pribrzdil a pomalicky som ho obehol po pravom kraji... zacal na mna hulakat, ze ci neviem normalne jazdit, ze sa ma predbiehat z lava ako pri autach.. nechapal som co ma za problem, ze ci sa mu nieco stalo, ked po mne musi hulakak, ved sme isli uplne pomaly, ale niektory starsi pani sa tazko ukludnuju, tak som to vzdal.. povedal som mu slusne bez nadavok, ze normalna komunikacia medzi ludmi nie je hulakanie a isiel som dalej..
Neviem ako to riesite Vy, ale ja ked idem dolu kopcom rychlesie a niekto ide predo mnou, tak pribrzdim a poviem z ktorej strany obieham {ako na maratonoch}.. ak idem pomaly hore kopcom, tak si vacsinou pockam, kym cesta cyklistu zvedie na jednu stranu a ja ho obehnem po opacnej.. zbytocne moc casto ludi neoslovujem aby sa uhli a necham ich nech si idu vo svojej dobrej stope a ja ich obehnem po tej horsej strane... uz od chrbta zdravim , aby o mne vedeli, ale do kopca sa ide vzdy pomalicky, takze pohodicka.. s tymto pravidlom, ze sa obieha vzdy z lava som sa stretol po prvy krat, ale vsetko je vzdy prvy krat a mozno som doteraz jazdil zle.. ako to mate s obiehanim Vy?
21.04.2024 - 21:01:18
01
Inak táto zima má dve výhody: zmizol hmyz a elektrošráci (širšia skupina ebajkerov v negatívnom zmysle, čo idú 25 kmh do kopca a zo svojho ani watt). Radosť jazdiť na prázdnych trailoch.

Prílohy:

Komentár súboru: Okno do spálne.
IMG_20240421_153521220_HDR.jpg
IMG_20240421_153521220_HDR.jpg 504.96 KiB 17.2596,48.2812 thumb_up2thumb_down

21.04.2024 - 21:04:03
04
Strenki napísal:
Co sa tyka pravidla, ze ides hore mas prednost - to kto vymyslel? To od kedy tak funguje, ze co ty chces to je pravidlo? Ja ked stupam a vidim niekoho zjazdovat, vzdy sa uhnem nech si uzije zjazd, odjakziva. Chapem, ze tebe vyhovuje ak mas prednost do kopca, mne vyhovuje opacne pravidlo. Ak sa stretnu slusni ludia aj s opacnymi preferenciami, stale sa da bez problemov aj na Koziarke. Vsak tam chodim kazdy vyjazd roky rokuce, nikdy som nemal problem ani smerom hore ani smerom dole. Ono zalezi aj od situacie, terenu, aky je svah kto ma to lahsie vyhnut sa atd. No ale ked stretnes arogantne hovado ako sa tebe nanestastie podarilo, to je uplne jedno co tu pisem/e.

Ja to poznam ako vseobecne pravidlo v mtb. Presne preto ze v strmom kopci ked zastavim tak sa niekedy ani nerozbehnem. Ano aj dole je niekedy problem zastat. Ale uhybam sa skoro vzdy ja lebo sa nikam neponahlam ale miesto dakujem dostanem este pixung.
21.04.2024 - 21:25:15
15
A na rovnom úseku má ešte prednosť ten, čo má svah dole po pravej strane.
21.04.2024 - 21:50:33
07
miidlo podla mna to riesis korektne, ked ale stretnes v lese blbca nepomoze ti nic..
21.04.2024 - 23:54:28
03
Comby napísal:
A na rovnom úseku má ešte prednosť ten, čo má svah dole po pravej strane.


A toto by sa vela ludi malo zacat ucit vnimat, konkretne teda vnimat teren a okolie a nie iba pozerat par metrov pred seba a nie iba na rovnom useku (o tom by som tiez vedel rozpravat ako niekto pozera dobre ze nie na svoje predne koleso a nevidi ani za nic, ze niekto oproti nemu ide a ked sa uvedomi, moze byt neskoro).
Aj tu v Karpatoch je plno miest, kde je ten svah, ked ides napravo, strmsi.
Konkretne vcera na Cerovke- priznavam, nie som mozno pre niekoho ohladuplny, moja rychlost a styl sa nemusi lubit kazdemu, ale vcera na Cerovke som stretol dvoch bikerov tesne po sebe, ktori sli na akurat strmom useku hore a ja teda zjazdoval dole. Prvemu som sa pekne vyhol oblukom doprava, lebo sa to pekne v tom mieste nastastie dalo a on mal ten svah napravo a to som videl, nebol problem, pohoda. Druhy, avsak, asi nebol spokojny s tym, ze sa musel vypnut a zosadnut a mam taky pocit, ze utrusil aj nejaku nadavku. Kazdopadne, ja som ten usek siel v dost velkej rychlosti dole, napravo strmy svah. Ono to nie je lahke brzdit a chciet "byt kamarat s pravidlami", ked zjavne si to v okamihu vyhodnotim, ze pre mna silne brzdenie a snaha o vyhnutie sa bikerovi moze znamenat kludne aj koliziu, popripade pad do svahu. V tomto pripade som uz videl, ze on uhyba, tak som bol ok a siel si svoje, ale zjavne asi on cakal, ze ja sa uhnem pri zjazdovani na uzkom useku tiez a teda sa potom vypol a zanadaval, ja som mu este aj podakoval za uhnutie, lebo som videl a vedel, ze to ma potom tazsie sa rozbehnut spat hore a celkovo sa dakovat z kolegiality aj patri teda.
Co som teda chcel povedat, ze fakt zalezi aj od skillu a aj od podmienok, kde na seba bikeri narazia a aj tak vzdy bude platit, ze ten hore to ma bezpecnejsie sa uhnut ako ten, co ide dole, si myslim.
22.04.2024 - 09:10:48
00
na obojsmernom traili mas jazdit tak, aby si stihol zabrzdit a normalne sa vyhnut, takze vobec sa nedivim ze ti dotycny vynadal - mal na to dovod
22.04.2024 - 09:23:45
02
Strenki napísal:
Co sa tyka pravidla, ze ides hore mas prednost - to kto vymyslel? ..


Som prekvapeny, ze prave teba to pravidlo prekvapuje :-)
Obdobne pravidlo funguje v cestnej premavke a na turistike.

Samozrejme, ina vec su cisto zjazdove traily alebo jednosmerne chodniky.
22.04.2024 - 09:32:39
03
mtbmetal napísal:
Konkretne vcera na Cerovke- priznavam, nie som mozno pre niekoho ohladuplny, moja rychlost a styl sa nemusi lubit kazdemu.
Co som teda chcel povedat, ze fakt zalezi aj od skillu a aj od podmienok, kde na seba bikeri narazia a aj tak vzdy bude platit, ze ten hore to ma bezpecnejsie sa uhnut ako ten, co ide dole, si myslim.


jazdit ako kompot a este byt aj prekvapeny je blba kombinacia.

cez vikend sa nahanat na cerovke moze len adept na darwinovu cenu...

mtbmetal napísal:
Ono to nie je lahke brzdit a chciet "byt kamarat s pravidlami"

je to uplne jednoduche - nejazdi ako kompot :) resp. jazdi s takou rezervou aby si mohol byt s pravidlami kamarat.
22.04.2024 - 09:44:44
03
keyboard_arrow_up