Ozval sa najväčší internetový odborník na cyklistiku tu na fóre😛
30.04.2024 - 08:07:29
01
Ruku na srdce, velmi rad by som stretol jazdca, ktory e-mtb vyuziva ako nahradu za vlek a chodi zjazdovat teren.
Zial v mojom okoli lesov, som zatial takeho nestretol, len biosov.
Drviva vacsina ebabet stretam na hladkych asfaltovych cyklocestach, a oprete pri krcmach.. :facepalm: Horsky teren nula...
Ludia by ako krcmove priblizovadlo mali radsej kupit toto, este by usetrili.
www.elektrickevoziky.sk
30.04.2024 - 08:23:16
03
Prid sa pozriet na traile na Tribeč tam ich je dosť. Zrovna pred týždnom si kupil synovec
E-Spešla a je to čiste trail jazdec.
30.04.2024 - 08:37:15
02
Takze dalsi mlady a zdravy e-lenivec...
30.04.2024 - 10:54:52
04
peter120 napísal:
sorcerer a Red1....
Ze vy to berete ako osobny utok, vas problem, asi trafena hus zagagala.


neberiem to ako osobný útok, to by som sa vyjadril konkrétne a presne. beriem to ako ľudskú (slovenskú) obmedzenosť.
30.04.2024 - 11:23:07
01
Keď už sa spomínal Tribeč, pridám i ja čosi.

Na lesnej ceste kdesi okolo Jelenca, ma raz obehla skupinka štyroch FS babeťákov. Hore kopcom, pochopiteľne. Ja som šiel tak 12 km/h vo svižnom turistickom tempe, oni tak 16-17.

Keď ma v kopci obiehali, dvom-trom nechýbala poloha "držím kormán jednou rukou, druhou čekujem mobil alebo cucám vodu z fľaše", pričom reč tela dávala najavo niečo v zmysle "tebe to nejde hore tým kopcom tak ľahko?". Táto potreba električkárov robiť predmetné úkony PRÁVE v momente obiehania bajkerov hore kopcom je až fascinujúca. Všimol som si to u mnohých. Električkári, verím, že je to vždy len náhoda a nič si tým nedokazujete :-D

Za vrcholom kopca smerom dole som ich začal obiehať. Normálny sklon, relatívne dobrý podklad, netlačil som na pílu. No oni šli fakt pomaly. Skrátka nemali techniku na tie stroje. To je v poriadku, každý sa nejak učí. No pri pohľade na ich neistotu a ich ťažké mašiny (predimenzované na daný terén) som sa bál aj za nich. Ale tak, kto chce kam...

Princíp mnohých dnešných E-bikerov "vyšľapať" hore aj ťažšie terény (sklonom, nie podkladom), no LTT to zísť dole mi pripomína moje detské časy, keď sme lozili po vysokých stromoch. Nebol až taký problém vyjsť fakt vysoko. Problémom bolo zísť odtiaľ dole.
30.04.2024 - 12:08:00
05
Ja len zareagujem na ten Tribeč, že cesta hore je lesná asfaltka a neskôr ujazdene zvaznice keď sa ide k trailom, navyše je tam úplne mierne stúpanie tiahnuce sa na dlhšej trase. Tam keď chodíme jazdiť stretávam 50-60 ročných pánov na 20 rokov starých bicykloch ako šľapú s úsmevom. Zrovna týmto by som sa nechvalil, že sem potrebuje ebike ?
30.04.2024 - 12:13:43
02
ebiky su v MK uz off, teraz je trend motorove koleso :D
30.04.2024 - 12:15:54
00
Yogisz napísal:
myslíš tú "váhovú" rovnicu podľa ktorej ak jazdíš rovinu bez prevýšenia, tak nemáš žiadny výkon?

Dajmetomu, že tvoja poznámka niekomu pomôže.
Kto sa v tom chce povŕtať dôkladnejšie, ten si tie základy môže rozšíriť v zložitejších počtoch o vplyvy ktoré sú pri prevýšení minoritné, ale už nie tak na rovine, kde je zas minoritný faktor „g“.
Asi vieš, že ide o vplyvy ako sú trecia plocha plášťov, ich vzor, materiál, odpor vzduchu, aerodynamika, zotrvačnosť, zrýchlenie, straty, a kto chce, nech si tam zarátaj aj FTP a VO2max konkrétneho „zdroja“ výkonu. Až tak do toho zas nevidím.
Tú fyziku som sem nadhodil len preto, že ak napríklad 70kg biker prejde do kopca za hodinu 11km, a 90kg ebiker do rovnakého 17km, tak to ešte vôbec nemusí znamenať, že biker je výkonovo automaticky väčší makač ako ebiker.

U mňa to samozrejme neplatí, ja vypaľujem batérie ako to len ide, no pre všetkých bikerov bez rozdielu, ktorí sa po výjazde vezú s dôchodcami vo výťahu, mám pochopenie :)
30.04.2024 - 13:00:57
00
Mna minule dobehol vo vyslape na Sacne,asfalt asi 12 -13 km,typek na mopede z mountfieldu,plastove blatniky kazdy vykriveny mimo kolies,hned som sa uskrnal :D obehol ma v tom najprudsom useku,turbo svistalo,obzrel sa a ze co nepridam a zacal dupat ako na pretekoch,kusok pod chatou uz isiel dole v polohe ako ked na TdF zjazduju 100kmh nejaku alpsku cestu,nesiel asi ani 30 v paperovej bunde zabaleny :D len som mu ukazal palec hore (nie prostrednik :D ) aky je frajer a na tych jeho blatnikoch sa uskrnam doteraz
30.04.2024 - 13:03:31
03
kondvi napísal:
Ja len zareagujem na ten Tribeč, že cesta hore je lesná asfaltka a neskôr ujazdene zvaznice keď sa ide k trailom, navyše je tam úplne mierne stúpanie tiahnuce sa na dlhšej trase. Tam keď chodíme jazdiť stretávam 50-60 ročných pánov na 20 rokov starých bicykloch ako šľapú s úsmevom. Zrovna týmto by som sa nechvalil, že sem potrebuje ebike ?

Ale rozdiel dať Zubatú 1 alebo 2-3x. Asi ste si nevšimli o čom sa tu bavilo . O trailistoch.
30.04.2024 - 13:03:46
00
ak na Zubatu tri krat vo veku 20-30 potrebuje dopomoc tak by mal v prvom rade zajst k lekarovi ...
30.04.2024 - 13:08:06
03
A zasa odpoved hodná iba teba. :clap: :fubar:
30.04.2024 - 13:11:40
00
lto napísal:
ebiky su v MK uz off, teraz je trend motorove koleso :D

Tak takého som videl tak 4 týždne dozadu. Ako je studnička pri Druhom kameňolome s križovatkou asfaltiek od Kačína, Snežienky a od Slivu. Tam si to presne na takom jednokolečku mydlil hore vydrickou dolinou. Nakoľko je to cez mostík a do pravotočivej zákruty, keďže išiel od Snežienky smer BK, tak to tam musel poriadne naklápať pri zemi a rukami to ešte vyvažovať do strán, lebo a budem neslušný, k-o-k-o-t-k-o, si to tam šinul dobre cez 40 km/h.
Akože ani ja nie som anjelik na cesťáku v tom úseku, kde je povolená max. 30tka a tiež ju prekračujem hlavne dole dolinou to ide aj samé tak svižne, hore predsa len idem do tých 30 zase nie som nejaký Tadej, ale na takýchto križovaniach, kde musím využiť celú šírku cesty by som si toto v tom úseku nikdy nedovolil, keďže sa tam pohybuje veľké množstvo rodiniek s deckami, ktoré sú nevyspytateľné. V tej chvíli som mu želal, nech sa čo najskôr vykotí mimo tú cestičku, skôr ako niekoho zoberie zo sebou.
30.04.2024 - 13:12:56
00
ja som takeho videl, ako siel v terene po cervenej TZ od salasa, zmizol, ale este som ho neskor trochu dobehol, v dalsom stupani zmizol uz, obcas dake koleso stretnem aj za Kamzikom, ale neviem ci ich je viac, alebo len jeden :D
30.04.2024 - 13:20:15
00
keyboard_arrow_up