Takze kazdy kto ma na biku powermeter, meranie kadencie, Garmin, pouziva STRAVU ci inu podobnu aplikaciu je vlastne "mimo".
Takze zrejme vsetci okrem xyz, kt. to vsetkym ukazal.
Scarinko nemas nahodou STRAVU? Ostatni?

xyz a ti co nechapu.
Miesto toho aby som sa spoliehal na papierove hodnoty od vyrobcu, tak som si jednoducho otestoval svoj E-bike.
Co je na tom zvlastne? Viem kolko vyskovych metrov na akom rezime zvladnem.
Viem si naplanovat rozne trasy podla vm.
To je akoze zle, ze to viem a nemusim sa nikoho pytat?
Kedze kazdy ti povie ine, lebo nemaju rovnaku vahu, nesli rovnaky profil trasy, atd.

Ked si na biobiku date napr. 2 000 vm (100 km) a budete na kašu, tak o tyzden si naplanujete trasu s 5 000 vm (200 km)? Asi nie.
Najprv zistite co ste schopny prejst a ci vas to bude bavit.
Tu mate priklad ako sa "odpalili"
https://youtu.be/Iv6cylS2yrU?t=1196
---

Ito
Praveze nemas skusenosti s E-bikom =)
Na tej trase co som isiel ja, priemerku 25 km/h nedas bez nabijania alebo dalsej baterky.
Mam 625 Wh.
Pozicaj si e-bike a vyskusaj si to.

Raca - BK
Stravu nepouzivam, takze som netusil, ze su tam nejake segmenty. Zacal som to merat odtial ako je na fotke, kvoli autam.
Tak som odvtedy meral vzdy odtial.

Raz som to dal skoro po parkovisko (0,74 km v tab) ale dalej sa mi uz nechcelo.
S tym hebedom bez dopomoci by som to na BK nedal.
Ale ty mozes dorovnat vahu ebiku do 25kg a mozes to skusit, ked ches vediet ake to je =))

Volakedy som bol aj ja mlady =)
Napis mi PM, mozeme sa stretnut, poziciam ti moj ebike a vyskusas si ECO (dopomoc je napevno nastavena, neviem to menit ako Double) na tej mojej trase Raca - BK.
Nie je nad vlastnu skusenost.
Nejdem sa tu porovnavat, je mi jedno ci budes rychlejsi ale budes mat vlastnu skusenost.
Potom ti napisem do PM co nameriame.
---

DaDo.Bzz
na tom nie je nic vedecke, vid vyssie.
Vychadzam len z toho co mi poskytuje aplikacia od Boschu.
V TURBE som nevidel zmysel.
Ked som si testoval dostup, vm na jednotlive rezimy tak pri ~ 230W na e-MTB mi da motor max. vykonu
Velky roziel v case medzi e-MTB a TURBO by na tomto stupani nebol.
Na vyssom priemernom stupani by bol.
Mne v pohode stacia prve 2 stupne dopomoci na jazdy.
Skus to na K1 a napis cas. (ale nie odblokovany e-bike).
---

Nemali by sme si tu nahodou pomahat a radit si navzajom ked nemame nahodou tu konkretnu skusenost.
Miesto toho sa tu hejtuje a nielen v tomto vlakne.
Lebo nema take oblecenie, vidlu, ram, brzdy, farbu, znacku ako mam ja, lebo toto co mam ja je najlepsie.
12.05.2024 - 22:17:43
00
zjavne si zo svojho elektrospotrebičovania flustrovaný ... a máš prečo, ja by som sa tiež hanbil LOL ...
12.05.2024 - 23:43:15
02
Red1uplne zabity cas pisania v tejto teme od teba ..svoje poznatky píš tam.kde sa rozobera e-bike jazdenie. Este raz mam klasiku aj e-bike a jazdim natom tie iste kopce. Aj s priskrtenym eco modom je to lahsie ako na klasike. Pre mna je podstatne sa zabavit a prist zdravý domov. Co si kto mysli o mojom jazdení je mi uplne jedno. To iste odporucam vsetkych nebrat kritiku alebo nazor niekoho príliš vazne teda minimalne od ludi ktorí Vas nepoznajú.
Len proste som v roznych skupinach kde sa jazdí s e-bikom a ti ludia sa naozaj myslia ked daju 100km aki su borci. Nehovorim ,ze 100km na e-biku je zadarmo ale neda sa to porovnavat s klasickym bicyklom.
Ved si skus dat niekedy tu Bukovu na klasike a porovnaj si to s e-bikom a napis dojmy ked mas rad cisla. Skoda ze kazdy e-biker sa odvolava na to video co spravil dávnejšie trail hunter kde meranim prisiel k tomu ze vlastne na e-biku makáš rovanako.
13.05.2024 - 00:28:22
07
double napísal:
Aj s priskrtenym eco modom je to lahsie ako na klasike.

toto by bol test, ze uplne skrtit aby len pokrylo vyssiu vahu a straty eb+pneu...
ze dupes ako na bio xc, ale sedis na endure.
13.05.2024 - 19:26:39
00
No dupat na endure ako na XC sa da :) Len dalsi den to byva neprijemne :lol:
14.05.2024 - 09:48:12
00
peter120 napísal:
toto by bol test, ze uplne skrtit aby len pokrylo vyssiu vahu a straty eb+pneu...
ze dupes ako na bio xc, ale sedis na endure.


Pokrývať motorom straty valivého odporu a vyššej hmotnosti? Nepokryjeme už rovno aj straty ložísk a pruženia? :P

Každopádne, aký by bol zmysel toho testu? Vziať normálny FS bicykel, pridať tam 10kg kazítko, ktoré ale zároveň presne na nulu (haha) eliminuje vplyv toho 10 kg kazítka, takže z fyzikálneho pohľadu sa to vyneguje a si číselne na tom istom, takže dupeš vlastne na normálnom neskazítkovanom FS bicykli? Malo by to dokázať, že x+y-y=x?

A dupať na ňom môžeš aj rovnaké watty ako XC, ale pomalší budeš, lebo ťa znevýhodňujú vyššie kilogramy/odporovejšie plášte/neefektívnejší posed. Pokiaľ teda tieto negatíva neeliminuješ motorom... To ale potom úplne poprieš zmysel cyklistiky a základné rozdiely v rámci kategórií bicyklov.

A začíname sa aj po 318 stranách točiť opäť okolo toho, že si motorom uľahčuješ výjazd (teda, nevravím, že priamo ty, ale gro električkárov), nech to zaobalíš akokoľvek, lebo "veď ti LEN pokryje straty toho, toho a toho". Dostávame sa na úroveň chlapíka kdesi spred 100-150 strán, ktorý opisoval, jak sa namaká na električke rovnako ako na bicykli, ale na segmentoch mu klesli tepy zo Z3 na Z1.

Ďakujem za objasnenie, ak som niečomu z tvojich úvah úplne neporozumel.
14.05.2024 - 11:23:26
00
Z3 na z1 je wm-e faktor :D
14.05.2024 - 11:43:43
01
ved cely problem toho trail hunterovo videa, že to porovnaval na cas. Len z porovnania bolo vidieŤ že na e-biku prešiel o 12km a 300 výskovych viac a 2min kratšie s priemerkou o 7km/h vyssou. Naviac ešte na slabšom 65nm motore. Aj tak spalil o 100 kalorii menej na e-biku. Výsledok je že cca za rovnaky čas makaš rovnako:) Mal to porovnat nielen na čas ale mal mat aj rovnaku priemerku , km a výškové. Potom porovnat a to dnešné motory už majú 85nm nehovoriac že jazdil cisto teren a dole trailom sa možno človek viac narobí ako na normálnom bicykli. čiže také marketingové video zrejme aj fajne zaplatené. A dole pod videom je najlajkovanejší príspevok, Ja som vždy hovoril,že na e-biku sa človek namaka viacej ako na klasike:) Pravda sa zisti tak, že si rovnaku trasu idealne čo najťažšiu porovnáš s klasikou tam zistiš ako to je. (krutú pravdu) Z mojho poladu mne to je jedno tieto vaše merania resp zatracovanie e-bikov lebo ja chem prejst 100km a 2500 vyškových po tažkom terene a nato potrebuješ trening ale e-bikom to oklameš resp stačí ti polovičná výkonnosť. Alebo napr dnes po práci idem do Ba a pobeham tam 50km ale už o 20:00 budem doma pri detoch. Je mi uplne jedno akú kondičku mám ide mi o to čo som pojazdil a zvyšný čas môžem ešte pri deťoch tráviť.
14.05.2024 - 12:37:05
02
jj hlavne tie deti co este nemaju deti sa potrebuju vratit vecer k detom a nebyt unaveni :D
14.05.2024 - 13:49:17
03
taaa...ja sa k deťom vracať nemusím lebo sú už také veľké že idú tiež so mnou na bajk...síce nie 100km ale tie urobím kým sú v škole...a potom ešte idem von s nimi... no čo už ...kondička a roky tréningu :P
14.05.2024 - 14:24:33
03
xyz napísal:
taaa...ja sa k deťom vracať nemusím lebo sú už také veľké že idú tiež so mnou na bajk...síce nie 100km ale tie urobím kým sú v škole...a potom ešte idem von s nimi... no čo už ...kondička a roky tréningu :P

Chválim :D :y:
Nech nie si sám.. :wasntme:
14.05.2024 - 14:30:33
00
xyz napísal:
taaa...ja sa k deťom vracať nemusím lebo sú už také veľké že idú tiež so mnou na bajk...síce nie 100km ale tie urobím kým sú v škole...a potom ešte idem von s nimi... no čo už ...kondička a roky tréningu :P

tak kludne si s detmi na biku dáš 100km kedže ich môžeš ťahať. To su tie výhody. Samozrejme 100km ho neťahám ale tak ideme spolu do lesa. Keď frfle potiahnem:) Minule som chcel aj tu Lto potiahnut a nechcel ani za svet:) bojí sa toho e-biku ako čert kríža asi by si vedel zvyknúť ak by okúsil:) Nemusel by tolko turistikovať.
Ten pocít zdolaného za svoje Vám ten e-bike nedá ani nebudete takí odrovnaný po výjazde ,ani hmlu pred očami posledné km nezažijete(pokial nedôjde baterka:) ale tak má to aj výhody .
14.05.2024 - 15:53:11
00
lto je uz len krocik od asistencie motora, o chvilu ho zlomis. Ved uz ma elektromotorcek v prehadzovaci. :D
14.05.2024 - 16:08:27
00
xyz napísal:
síce nie 100km ale tie urobím kým sú v škole

Tak zase netreba zabudat, ze primerny Slovak aj do prace zvykne chodit. To nie je obhajoba elektrikarov.

U zapadnych susedov je uz v lesoch privela ludi, tak sa vynaraju aktivity na obmedzenie cyklo.
https://www.bike-forum.cz/forum/zakaz-cyklistu-na-pesinach-a-nezpevnenych-cestach#unread1

A Rakusakom sa topi sneh, tak mozno casom dopracuju aj k zmene zakona.
https://www.youtube.com/watch?v=7TzFJoD-o7Y
(Aj ked v praxi je to s jeho dodrziavanim na urovni ako teraz na Slovensku.)

Som zvedavi, s cim Huliakovci po medvedoch pridu.
14.05.2024 - 16:19:14
00
Jezus napísal:
lto je uz len krocik od asistencie motora, o chvilu ho zlomis. Ved uz ma elektromotorcek v prehadzovaci. :D

Mal som ho na jednom bajku minuly rok, ale uz tam nie je :D
14.05.2024 - 16:22:19
00
keyboard_arrow_up