Jezus napísal:
Ale on nema podlozky pod predstavcom, takze by to tuto medzi nami estetmi a bikefitting odbornikmi preslo! :)

P.S. Inak vyzera to, ze ide o rovnaku velkost ramu ako ma Richie, ale je fakt, ze Aert ma podstatne menej vysunutu sedlovku a nema podlozky, akurat ma sialene dlhy predstavec. Cize sa zacinam priklanat k nazoru gravel1, ze väcsi ram by bol asi fakt vhodnejsi.


Palec hore za korekciu (skor zmenu) pohladu :)
Lepsi priklad prilis maleho ramu tu uz dlho nebol.
Ono to casto byva tak a to netvrdim ze je to tento pripad(!) ze majitel si chybny vyber neprizna a radsej doladuje, spekuluje, vymiena a sam seba presviedca ako super sa mu jazdi a ze vybral dobre :)
14.05.2024 - 12:38:04
01
Chlapci , a nechcete si vytvorit nove vlakno s nazvom "galeria vasich posedov" ?
14.05.2024 - 13:29:55
00
Velkost ramu, je to vec vkusu, hlavne ked si na rozhrani dvoch velkosti. Tiez som na cestaku uprednostnil mensi ram "S" pred M-kom. Samozrejme na ukor viac vytiahnutej sedlovky. Zaujimave je, ze som teraz menil ram na TT koze (reklamacia) a vymenil som M-ko za L-ko a vacsi ram mi sedi lepsie hlavne v aero polohe. Porovnanie velkosti M a S pri cca rovnakej vyske 180 cm, len s rozdielnym inseamom (80/85 cm). Cize ak by som zobral M-ko ma by som sedlovku len mierne vysunutu. Teraz na S-ku je mam vysunutu na 90%
14.05.2024 - 13:58:29
01
lakko napísal:
Velkost ramu, je to vec vkusu, hlavne ked si na rozhrani dvoch velkosti. Tiez som na cestaku uprednostnil mensi ram "S" pred M-kom. Samozrejme na ukor viac vytiahnutej sedlovky. Zaujimave je, ze som teraz menil ram na TT koze (reklamacia) a vymenil som M-ko za L-ko a vacsi ram mi sedi lepsie hlavne v aero polohe. Porovnanie velkosti M a S pri cca rovnakej vyske 180 cm, len s rozdielnym inseamom (80/85 cm). Cize ak by som zobral M-ko ma by som sedlovku len mierne vysunutu. Teraz na S-ku je mam vysunutu na 90%


Ten bike v lavo bol moj, v decembri som kupil Aeroad CF SLX 8, nemal som vobec dobre posed… zaciatocnik co uz ?.
Tak ako je na foto teraz je spravne.

Prílohy:

IMG_0930.jpeg
IMG_0930.jpeg 558.9 KiB thumb_up0thumb_down

14.05.2024 - 14:45:16
03
lakko napísal:
Velkost ramu, je to vec vkusu, hlavne ked si na rozhrani dvoch velkosti.


To je ako povedat, ze velkost topanok je vec vkusu. Podla mojho skromneho nazoru, majitel toho cervela nieje na rozhrani velkosti ani s prizmurenyni ocami, ale vsak ked si niekto chce nicit chrbat aj pri sporte a nielen v praci, nikto mu to neberie. Len prosim netvarme sa, ze je tu nejaky hejt, ked je to vlastne normalny vysmech, ze si chlapec proste kupil zlu velkost.
Lebo ak sme my vedla a riadime sa cisto subjektivnymi nazormi, tak aj majitel je vedla, ak sa riadil pri kupe subjektivnym nazorom a nedal si urobit profi bikefitting za zanedbatelnu cenu, pred kupou tak draheho biku,
14.05.2024 - 15:55:16
01
Možno sa len poctivo každý den natahuje ,aby mohol taky set Up jazdiť,a vlastne zrýchliť za darmo.Ja sa neprinutim ,tak holt musím jazdit aj na správnej veľkosti rámu (IMO) 3 podlozky.
14.05.2024 - 16:22:02
00
dodo58 chalan písal že ide vyhodiť aj zvyšné podložky, tak mu asi chrbát dovolí sa toľko zohnúť a nezničí si ho. Keby sa tu sťažoval, že ho niečo bolí,debata o veľkosti by bola na mieste. Takto je to úplne zbitočné rozoberať.
14.05.2024 - 18:51:25
02
Tolko hejtu/nevyziadanych rad, pred jednym z tych krajsich bajkov co tu boli. Ten predstavec mojim ociam nelahodi tiez, ale v konecnom dosledku je dolezite aby sa pacil majitelovi. Ako sa hovori, ked sa ti paci oprety v garazi, tak na nom budes jazdit viac. Ako Richieho poznam, tak urcite sa nevyberal zbrklo "ten ktory maju na sklade" ale dobre si zvazil pre a proti. Tiez pisal, ze sa mu to len nechce rozpisovat. Ja ked som kupoval Canyon tak v niektorych parametroch mi viac sedelo M ale viac sedelo Lko, a teraz ma pri dlhych jazdach sem tam pobolieva chrbat - mensi by mi pasoval v tomto ohlade viac - ale tam by som mal sedlovku do aleluja. Bicykle sa nerobia na mieru tak niekde sa urobia kompromisy. Bajk ma krasne farby a nech teda sluzi - teraz mi v tej Jasnej nalozis este viac :-D.
14.05.2024 - 20:55:02
23
Presne forista nemuai vediet kto ma ako dlhe nohy alebo ruky nikto nieje podla tabuliek.
14.05.2024 - 22:58:47
01
Ak má sedlo do neba a zvažuje dlhší predstavec, tak to nie je hejt, ale groteska.
Snáď by sa to dalo prirovnať len ku scéne ako sa hightower učil šoférovať.
Ak teda už niekto argumentuje, že XL veľkosti nie sú pekné, tak horšie vyzerá už len takýto setup na malom ráme. A tých pár cm na reach a stack by mu isto nezničilo chrbát a nevykrútilo ruky, keď si vie nastaviť sedlo a predstavec na elku zvládol by to snáď aj na xlku

Prílohy:

D35lH-MW4AAP_Ow.jpg
D35lH-MW4AAP_Ow.jpg 60.65 KiB thumb_up0thumb_down

15.05.2024 - 06:52:29
00
eaten napísal:
Tolko hejtu/nevyziadanych rad, pred jednym z tych krajsich bajkov co tu boli. Ten predstavec mojim ociam nelahodi tiez, ale v konecnom dosledku je dolezite aby sa pacil majitelovi. Ako sa hovori, ked sa ti paci oprety v garazi, tak na nom budes jazdit viac. Ako Richieho poznam, tak urcite sa nevyberal zbrklo "ten ktory maju na sklade" ale dobre si zvazil pre a proti. Tiez pisal, ze sa mu to len nechce rozpisovat. Ja ked som kupoval Canyon tak v niektorych parametroch mi viac sedelo M ale viac sedelo Lko, a teraz ma pri dlhych jazdach sem tam pobolieva chrbat - mensi by mi pasoval v tomto ohlade viac - ale tam by som mal sedlovku do aleluja. Bicykle sa nerobia na mieru tak niekde sa urobia kompromisy. Bajk ma krasne farby a nech teda sluzi - teraz mi v tej Jasnej nalozis este viac :-D.


Presne tak, bicykle sa nerobia na mieru, ale je to konfekcia. Na druhej strane medzi geometriami jednotlivých výrobcov sú dosť rozdiely, takže pri jednom výrobcovi je to o kompromisoch a rám iného výrobcu môže zapasovať perfektne.

Mne pri 185 cm napríklad geometria Specialized svojho času vyhovovala, 56 cm mi bolo akurát. Canyon by som mal mať u cesťákov teoreticky niečo medzi M a L, v oboch prípadoch kompromisy.
15.05.2024 - 08:02:10
01
Ano, ale niektori (vratane mna) maju svoju preferovanu znacku resp. model ktory sa im paci chu mat svojho vysnivaneho tatosa aj na ukor nie najidealnejsej geometrie :).

Mne na bikefittingu v MTBiker napr. vyslo mat predstavec vyssie o niekolko cm (a mozno prave preto pobolieva ten chrbat), ale dlzka krku vidlice nepusti. Takze z tohto pohladu by som potreboval este vacsi model. Na druhej strane dlzka predstavca by mi bodla mensia. Sedlovka je ideal. Kazdopadne na nom jazdim radsej ako by som jazdil na biku co sedi perfektne ale nepacil by sa mi.
15.05.2024 - 08:15:43
00
Ved ale to je definicia toho, ze potrebujes endurance geo - kratsi reach & dlhsi stack kvoli fyzickym (ne)schopnostiam, ale chces mat bajk ako profik a tak radsej trpis. Vacsina ludi by najazdila asi viac km keby sa im jazdilo pohodlnejsie nez na krajsom bajku.
15.05.2024 - 09:00:40
02
Na tomto fóre sa BF dá spraviť aj bez majitela a stačí fotka bicykla :D a pritom čo človek, to úplne iné parametre.
Robím ďalšie pukance :)
15.05.2024 - 09:18:15
03
Áno, budeš prekvapený ale niekedy stačí. Minimálne na to že rám je veľký/malý.
Dobrú chuť k pukancom ;)
15.05.2024 - 09:36:07
00
keyboard_arrow_up