zdravím kto by mi vedel poradiť fakt riadne plášte na zimu s nejakým agresívnym vzorom, alebo aj s oceľovými špičkami napíšte mi prosím na mejla nejaké stránky kde by som si to mohol pozrieť, na cene nezáléží, len nech rozmer je minimalne 26x2,30 moj e-mail je marianrsx@azet.sk lebo chcem s nimi jazdiť ako na zdupanom snehu, tak aj na mekom a hlokom snehu ďakujem za všetky odpovede, ale píšte hlavne mi na e-mail
19.09.2008 - 21:15:34
00
hned ako prve mi napadlo toto, ale tak nvm

http://shop.dolekop.com/index.php?session=fQSh6jgbsbeesD&oddeleni=detail&sekce=28&id=776
19.09.2008 - 21:38:24
00
No ak toho snehu bude viac ako 20 - 30 čisel tak ti nepomože nič
19.09.2008 - 21:39:18
00
myslim, ze je uplne jedno, aky mas v zime dezen... ked nie je podklad pevny, tak mozes ist aj na gumach z traktora...


zaujimave bolo sledovat v zime zuskyho , ako daval na tych plastoch dole aj hore kopcom po cistom lade... len mne by bolo luto dat tolko penazi za plaste..

schwalbe ice spiker
re-cykel.se
19.09.2008 - 23:24:00
00
Môj (overený) názor je, že:
a) mäkký hlboký - jazna nemožná
b) ľad - jedine oceľové hroty, ale tie ťa kdekoľvek mimo ľadu doslova prilepia k podkladu - už len hmotnosť takých gúm je 2násobná a tým je aj silne obmedzené ich použitie - napr. ak by si sa mohol voziť po zamrznutom jazere tak to pochopím, tak sa dá najazdiť dosť, ale na bežnom výjazde si to predstaviť neviem

http://www.bikebase.cz/article.php?ARTICLEID=221

c) tenká vrstva ubitého, ufúkaného alebo inak spevneného snehu, tak do 10-15 cm - stačia akékoľvek plášte stavané aspoň trochu na blato; sneh totiž šmýka podstatne menej ako blato - takže také povedzme Maxxis Medusa, ADvantage... ja som jazdil po snehu kultúrnej kvality 2,1" ADvantagy a dalo sa
ak počas jazdy narazíš na zľadovatený úsek, tak na ňom nebrzdi a prechádzaj priamo, alebo radšej zosadni a obíď - v hlbokom úseku budeš nosiť, lebo proste zapadneš a nepohneš
je to násobne namáhavejšie ako jazda za sucha alebo aj v blate, ale je to sranda :)
len tie vhodné podmienky sú naozaj dané tým, že snehu nesmie byť veľa a musí byť spevnený, alebo vrstva prašanu a pod ňou pevný podklad, o ktorý sa kolesá môžu oprieť (teda aj toho prašanu tak do 15 cm, on trochu "odstrekne" ako cezeň ideš)
20.09.2008 - 02:55:21
00
Môj (overený) názor je, že:
a) mäkký hlboký - jazna nemožná
b) ľad - jedine oceľové hroty, ale tie ťa kdekoľvek mimo ľadu doslova prilepia k podkladu - už len hmotnosť takých gúm je 2násobná a tým je aj silne obmedzené ich použitie - napr. ak by si sa mohol voziť po zamrznutom jazere tak to pochopím, tak sa dá najazdiť dosť, ale na bežnom výjazde si to predstaviť neviem

...ad a) - súhlas
...ad b) - najazdil som cca 500km v zime a nič ma nelepilo k podkladu a výjazdy v pohode...
c) ak počas jazdy narazíš na zľadovatený úsek, tak...

...tak máš v sekunde letecký deň a nevieš kde je nebo a kde zem (môj na vlastnej gebuli overený) názor...
20.09.2008 - 22:36:49
00
tulenik : aspon tu v okoli KE bolo teraz dost vela miest v zime pokrytych ladom .. si predstav kilomter-dva-tri suvislu ladovu plochu..a na nej 5 cm prasanu .. to bolo srandy :)
21.09.2008 - 09:17:00
00
tak ja si asi najskor objednam tieto plášte do predu: http://www.tiogausa.com/international/mountain-bike-tires-yellowkirin.html a do zadu: http://www.tiogausa.com/international/mountain-bike-tires-whitetiger.html ---------- v predu nech je vzorka čo najčlenitejšie aby to v zakrutách sedelo a v zadu aby bol pekný zýber
21.09.2008 - 09:29:49
00
...výborne si si vybral, vidím, že si si od nás nechal poradiť... :-) ...daj potom vedieť ako bolo na zľadovatených úsekoch...
21.09.2008 - 09:53:27
00
dam potom vedieť ako bolo po zime, ale raz darmo ľad je ľad, ale aj to sa nejako dá zvládnuť, a teraz napríklad jazdím na Michelinach DH24, 26x2,50, supermeká zmes, v teréne, na skalách a blato su špičkové, ale ako náhle dojdem na asfalt, tak idem umreť od toho kolko misim ťahať, lebo supermeká zmes a asfalt sa nemajú v láske :D
21.09.2008 - 12:48:45
00
Mohol by mi niekto poradit v akom eshope najlacnejsie zozeniem Pneu na moju Meridu (23x700)
piste na mail janciborovsky@gmail.com ak sem nemozete
24.09.2008 - 18:06:35
00
hladaj.. net mas
24.09.2008 - 19:00:30
00
No fakt diky.....
Keby mi ty neporadis namojpravdu umrem sprosty :D
24.09.2008 - 19:44:46
00
keyboard_arrow_up