SportTracks NEFUNGUJE s garminovskými mapami, ťahá si podklady z Google Earth/Maps, prípadne (s patričnými pluginmi) z iných podobných verejne dostupných zdrojov
malo by ti tracky zobrazovať na patričných satelitných snímkoch z Google
19.09.2008 - 09:49:51
00
SportTracks NEFUNGUJE s garminovskými mapami, ťahá si podklady z Google Earth/Maps, prípadne (s patričnými pluginmi) z iných podobných verejne dostupných zdrojov
malo by ti tracky zobrazovať na patričných satelitných snímkoch z Google

presne tak.
treba si len zvolit zobrazenie mapy v tom okienku kde sa to zobrazuje - su tam tusim 4 moznosti(nemam to tu teraz tak si nie som isty)
19.09.2008 - 11:09:04
00
Tak, aby bolo jasno

Vidím, že sú tu rôzne a často neopodstatnené názory na Garmin EDGE 705, často od užívateľov, ktorým bol poskytnutý na krátke testovanie, alebo ktorý ho nemajú a súdia ho podľa hesla "Jedna baba povedala".

Ja používam EDGE 705 celé leto, mám ho aj s snímačom kadencie, rýchlosti a pásom na meranie pulzu - je to ten komplet balík. Môžem povedať, že momentálne na trhu nie je nič lepšie. To čo tu niektorý písali o výdrži batérie - na to mám tiež svoj názor. Batéria sa k vám chová tak ako sa chováte vy k nej, t.z., že ak ju nabíjam každý deň pokiaľ nie je úplne vybitá vedome tým skracujem jej životnosť - ak ste ju nenabili naplno na prvý krát, je dosť možné, že už nikdy nebude mať plnú životnosť. Mne EDGE aj s podsvietením vydrží presne tak dlho ako píše výrobca, musel som ho nabíjať len asi 5 krát, čo za celé leto nie je vôbec veľa, a to som s ním nabehal viac ako 750km. To isté platí aj o snímači kadencie/rýchlosti a hrudnom páse.

Preklad menu v prístroji - áno sú tam perly typu "Informácie o obryse", "Kurzy" namiesto okruhov..., ale určite to nespôsobuje nemožnosť ovládania, tak ako tu niekto písal.

A ešte, že je to obluda na riadidlách... no tak kamarát ak sa chceš nechať navigovať podľa displeja, ktorý má rozmery 2x2cm nech sa páči. Ja som môj EDGE ani raz nepovažoval za príťaž a už vôbec nie, keď si pozrieš jeho hmotnosť - 105g-ak toto niekto považuje za príťaž tak nech sa pred jazdou vyčúra a bude hneď o 300g lahší :).

Bohužiaľ vždy sa vyjadrujú "znalci", ktorí nemajú čo povedať a v danej problematike sa vôbec nevyznajú. Suunto ani nič iné nie je určené práve tak na bike ako EDGE 705.
25.09.2008 - 14:15:24
00
:idea: BINGO :idea:
25.09.2008 - 14:23:38
00
To Sesulak: suhlasim, maximalna spokojnost :)
Ja som si uz vyskusal aj pad s Garminom na maratone v Kremnici a nic mu nie je funguje dalej len som musel vymenit foliu co bola cez dispej takze nie je ani krehky...
25.09.2008 - 14:29:35
00
To Sesulak: suhlasim, maximalna spokojnost :)
Ja som si uz vyskusal aj pad s Garminom na maratone v Kremnici a nic mu nie je funguje dalej len som musel vymenit foliu co bola cez dispej takze nie je ani krehky...

Hej o tom páde som si čítal... Ja si už dávam pozor po páde, po ktorom som nespal tri noci, som si povedal, že to naháňanie sa, za to nestojí... Inak o fólii uvažujem aj ja, ešte ju nemám ani nie je displej poškriabaný, ale človek nikdy nevie.

Tiež som so začiatku veľmi neveril tomu uchyteniu na riadidlá a už vôbec nie tomu magnetu na zadné koleso. Ale keď oboje vydrží bez ujmy zjazd 50km/h po kamennej ceste, že ma svrbia od vibrácii chodidlá, tak to má Garmin dobre vymyslené.
25.09.2008 - 14:40:23
00
Sesulak: takisto maximalny suhlas. Rad jazdim po neznamych miestach, kde som este nikdy nebol a aby som sa tam dostal, tak Edge je na nezaplatenie. Takisto som mal pad v 50ke, ja som sa pekne vysuchal na asfalte - trosku sa aj silo, bike dostal osmicku a zodrane sedlo, ale EDGE sa nestalo nic. Drzal pevne vo svojom stojane na predstavci.
Je to naj super cyklo komp aky na trhu je. Na garmin.com som videl aj limitovanu seriu Edge 705 a to vo farbach Garmin Chipotle H3O, teda zvrchu oranzovy a zospodu modry. CO sa funkcnosti tyka, pravdepodobne tam pribudne len cestna mapa Europy v zaklade. Na prvy pohlad vyzera velmi pekne, len aby ta farba nedrazdila tych ludi, co si ho nemozu dovolit...
30.09.2008 - 08:54:04
00
Mám kontrolnú otázku. 705-ka mi v niektorých častiach mapy Topo SK zobrazuje všetky čiary príliš hrubo. Napríklad bočné hrebene Javorníkov v časti medzi Bytčou a Žilinou. Fotka je zo stúpania z Dlhého Poľa na západ po zelenej. Ako abstraktné umenie fajn, ale orientuje sa v tom veľmi zle. Vôbec nezáleží, koľko detailov si človek nastaví, stále je to hrubé rovnako a na displeji vidím dokopy prd.

Takže, je to chyba prístroja, mapy, alebo môjho konkrétneho kusu? A čo s tým?

Prílohy:

705.jpg
705.jpg 53.42 KiB thumb_up0thumb_down

13.10.2008 - 09:41:43
00
Môžem povedať, že momentálne na trhu nie je nič lepšie.


Tak nečetl jsem celé vlákno podrobně celé, je to už moc dlouhé. Jen jsem ho rychle zběžně proletěl.

Celé je to o tom, co požaduješ. 705tka je zajímavý kombinovaný přístroj s důrazem na cyklo funkce. Na tohle je super. Ale jako především GPSka je to velmi slabé a rozhodně bych si to primárně jako GPSku nepořídil.
Tedy rozhdoně nesouhlasím s tím, že to je to nejlepší na trhu. Pro primární použití jako GPSka je to skoro to nejhorší, co se dá koupit (srovnávám jen s tím slušným co na trhu je, tedy 60CSx, Colorado, Oregon, Vista HCx).

A teď něco konkrétně:
Na Slovensku je situace ještě trošku jiná, protože slovenská topo mapa je cca odpovídající české Topo 1.2. Česká Topo 2 Pro je ale podrobnostmi, množstvím dat někde jinde a také dle toho vyžaduje přístroj. Na 705tce téměř nepoužitelná.
Nové mapy potřebují dvě věci, dostatečně velký a kvalitní displej a dostatečně rychlý procesor.
Česká Topo 2 Pro je na hranici použití už i na 60CSxku, kde je výrazně větší displej než na 705tce, ale už i na 60CSxku je trošku problém s výkonností a je už příliš pomalá při překreslování.

Bohužel situace na trhu GPSek není úplně ideální. Colorado byl poměrně velký omyl, odolnost 60CSxka už tu nebyla, výkonově jen o něco lepší než 60CSxko. A došlo u nových všech modelů k zhoršení displeje po stránce jak je vidět na přímém světle, hlavně na sluníčku. Tedy i přes lepší rozlišení a větší dipslej u Colorada není jasné, zda je lepší.

U Oregonu už je to lepší, zase se vrátila odolnost 60CSxka, displej je super velký s dobrým rozlišením. Oproti 60CSxku ale pořád horší čitelnost na sluníčku a nutnost mnohem více často požívat podsvícení (co je ale aspoň pozitivní, že výdrž s trvale zapnutým podsvícením je skoro stejná jako s vypnutým a to pořád celkem rozumných 14 hodin na slušné baterky, oproti 60CSxku ale horší).
Dotykový displej na Oregeno je celkem dobrý.

Pokud to tedy má být primárně jako GPSka, tak bych volil 60CSxku nebo Oregon nebo Vistu HCx, ale určitě ne Colorado. 60CSxko je ale problémové kvůli tomu, že procesor nestíhá už dobře mapy typu české Topo 2 Pro. Pro Vistu HCx platí to samé co pro 60CSxko.

A pro představu, co jsem zkoušel dlouhodobě a krátkodobě. V partě máme GPSky už téměř všichni a to více kusů 60CSxku (tu mám také a používám už ji přes 3 roky), jednu Vistu HCx, jedno Colorado a jeden Oregon (Oregonů možná přibude) a chvíli byla jedna 705tka, ale šla pryč, protože majitel ji chtěl primárně jako GPSku s tím, že by sundal computer, ale přešel právě na Oregon a compter tam zase vrátil a je mnohem spokojenější.

Mě se jinak také osobně nelíbí řešení vše v jednom a preferuju pořádnou GPSku + tepák, což tak i vozím (s Polarem CS100). Tepák vozím úplně pokaždé, gpsku ale ne.
13.10.2008 - 10:09:35
00
vrstevnice sa daju zuzit. navod mas na forum.garmin.sk
13.10.2008 - 10:25:28
00
vrstevnice sa daju zuzit. navod mas na forum.garmin.sk

Tu nejde len o vrstevnice. Hrubé sú všetky čiary, vrátane potoka - na tej fotke je to vidno. Navyše o 300 m skôr boli tie čiary v poriadku. Nič som medzitým nerobil ani nestláčal, proste to začalo vykreslovať hrubšie.

Fakt to robí len na niektorých častiach mapy. Vždy na rovnakých.

Nemohol by nejaký majiteľ 705-ky ručne dojsť na polohu trebárs N49 18.193 E18 37.231, či mu robí to isté?
13.10.2008 - 11:18:02
00
wawrik - predpokladam ze sa na tom uzemi zle pouzil TYP subor ktory ovlada vykreslovanie. doma sa mozem pozriet ci je to globalna vec (teda ze to zbadam aj ja zle) alebo ci to je len v tvojom pristroji. ak by to bolo len u teba asi by bolo vhodne znova nahrat mapu aj s prislusnym typkom do pristroja, zatial tolko

Mlok - Edge nie je primarne GPS ale sportrtesterovy cyklokomp s pridanymi vlastnostami GPS. A optimalizovany na bike kde zobrazuje a pocita udaje ktore na inych gps nenajdes. Takze ak si ju radil medzi cistokrvne gps tak je to mierne precenene. a ten displej to je kompromis - na jazdenie a trening na biku je to akurat - nemaz az taku tehlu na rajdach, tesne okolie vidis a dokaze to relativne slusne odnavigovat. skratka cielene prisposobeny pristroj pre bicykel. Preto je ho treba skor porovnavat s Polarom, HACom, a dalsimi sporttestermi.
Ked sa pozries na segment co naozaj ma oslovit tak tam tvori spicku s tou vyhodou ze oproti konkurencie ma ten bonus navigacie
13.10.2008 - 11:44:23
00
Mlok - Edge nie je primarne GPS ale sportrtesterovy cyklokomp s pridanymi vlastnostami GPS. A optimalizovany na bike kde zobrazuje a pocita udaje ktore na inych gps nenajdes. Takze ak si ju radil medzi cistokrvne gps tak je to mierne precenene. a ten displej to je kompromis - na jazdenie a trening na biku je to akurat - nemaz az taku tehlu na rajdach, tesne okolie vidis a dokaze to relativne slusne odnavigovat. skratka cielene prisposobeny pristroj pre bicykel. Preto je ho treba skor porovnavat s Polarom, HACom, a dalsimi sporttestermi.
Ked sa pozries na segment co naozaj ma oslovit tak tam tvori spicku s tou vyhodou ze oproti konkurencie ma ten bonus navigacie


Ale jistě. Také jsem hned na počátku příspěvku psal, že při použití primárně jako cyklocomputer s GPS jako doplněk pro 705tce nemám vůbec nic. Pokud ale zase se bude srovnávat třeba jen s Polarem 725tkou, tak má 705tka spoustu výhod, ale i nevýhody v podobě nutnosti se pořád starat o baterky, což je jeden z důvodů, proč nemám rád kombinovaná zařízení (což ale neznamená, že někomu to nebude vyhovovat). Polar mám právě pořád k dispozici k okamžitému použití a beru ho vzdy i když jdu jen na chvíli se projet kolem baráku, kde gpsku nepotřebuju. A v tu chvíli jsem rád, že přiběhnu z práce, popadnu kolo a jedu a co nejméně toho řeším (baterky).
A pak je tu ještě jeden poměrně podstatný rozdíl. Polar použiju i mimo kolo na další sporty, běhat, plavat nebo třeba hrát squash se 705tkou budu těžko.

A pokud někdo nepotřebuje záznam tréninku a stačí mu jednoduchý tepák, tak řešení typu Polar CS100 (včetně wearlink pásu) + např. Vista HCx přijde možná dokonce levněji než 705tka. Pokud někdo požaduje vyhodnocení celého záznamu tréninku a musel by brát třeba Polar 725 + Vista HCx, tak tam už to bude cenově horší.
13.10.2008 - 12:41:12
00
Zdravím Vás priatelia, bolo by načase aby sme to tu nejako rozumne zhrnuli, predsa si nepamätám že sa nejaký produkt ospevoval na desiatich stranách, takže:

1. Edge 705 je výborný prístroj s funkciami na bajk, zaostáva displej a kompatibilita s novými mapami (rozumej rýchlosť prekreslovania, množstvo dát)
2. 60CSx - KING of the Kings, podľa všeobecných názorov neprekonaný prístroj, dnes však už pri porovnávaní dosť pokrivkáva
3. Colorado - výborný ťah lídra na trhu pre úplných začiatočníkov !
4. Oregon - ???

A teraz moje emotívne a praktické skúsenosti:
1. Edge 705 - perfektné bajkové funkcie a ich perfektné vyhodnocovanie, ktoré ja osobne nepotrebujem, preto hodnotím iba cenu a tá sa mi zdá dosť vysoká, neviem osobne posúdiť s ostatnými hračkami typu Polar, HAC ...
2. 60CSx - ešte raz potvrdím, môj bývalý favorit a sen, avšak keďže ->
3. Colorado - bolo za tú istú cenu a generačne aj výkonovo je to odlišný prístroj, pre mňa napriek dlhým porovnávaniam niektoré veci vadia, ako napríklad *** ovládanie, tak som si ho kúpil
4. Oregon - som ešte neokúsil, ale mne by jeho ovládanie nevyhovovalo, dotykový displej ... by bol rozpichaný ako lotosový kvet klackom ( panenský kvet hrubým klackom :-) )
Čo mi však najviac vadí, že brutálna kapacita Colorada, sa pravdupovediac nedá využiť, je na výber z troch, cez MapSource skombinovaných máp, ktoré sú buď zapnuté alebo vypnuté. Riešenie je spraviť si viacero máp a tie podľa potreby nakopírovať na kartu, presne s oblasťou do ktorej idem.

Aj napriek všetkým chobotinám ktoré mi na koloráde nevyhovujú, tak som s ním spokojný. Cena vs. zobrazenie mapy, GPS navigácia v teréne a v aute, "palubný počítač", takto narýchlo sa to ani nedá.

Názory starých morských "navigačných" vlkov padli a súhlasím s nimi, líšia sa iba uhlom pohľadu. Toto je asi všetko zatiaľ.
13.10.2008 - 13:47:50
00
Mě třeba na první vyzkoušení ovládání Oregonu moc nesedělo, ale zvyknul bych si a některé věci jsou díky dotykovému displeje super (např. posouvání mapy a hledání v ní nějaké bodu, tady je to s dotykovým displejem o třídu lepší). Ale je fakt, že to ovládání přes dotykový displej by chtělo dopracovat, je takové polovičaté, některé nabídky jsou dostupné příliš přes ruku, i když by být nemusely.
Dotykový displej ještě obstojně funguje i přes ochranou fólii, takže asi bych to řešil tak, že bych ji tam měl a čas od času vyměnil. A vydrží toho poměrně dost ten displej. Jediný problém vidím v mrazech v tlustých rukavicích, to se pak ovládá blbě (ale to je třeba mě fuk, v takových podmínkách jezdím minimálně a ještě většinou zrovna bez gpsky).

Pokud si vybíral už před nějakým časem, kdy Oregon ještě nebyl k mání nebo byl drahý, tak výběr Colorado x 60CSx byl asi dost těžký. Kdyby některé věci nepokazili na Coloradu, tak by nebyl žádný důvod o 60CSxku vůbec uvažovat. Ale pořád je o něco rychlejší (Colorad) a displej má lepší (až na tu viditelnost na sluníčku).

Nevím, co myslíš tou kapacitou a proč bys neměl nahrát na kartu všechny mapy co máš rovnou, když už je máš, aby se nemuselo pořád ty mapy do přistroje nahrávat znovu a znovu (přeci jen když je jich více, tak to trvá dost dlouho). Na větší kartu není problém to naházet najednou, i když se používají větší mapy typu Topo Czech 2 Pro (nebo dokonce třeba mapa Evropy, ta je ale už extra velká, nevejde se celá najednou ani na 2GB kartu).
13.10.2008 - 14:17:49
00
keyboard_arrow_up