Viete mi poradiť na ktoré páky z týchto bŕzd sa dá rovno našrobovať páčkové radenie od Sramu (X9) ? Myslím že som niekde zachytil, že na ORO K24 alebo K18 by sa malo dať, pravdepodobne i na Avidy, keďže to patrí pod SRAM, ale u Shimana neviem ? Taktiež sa môžem mýliť.

To len aby som i niečo takéto pri výbere zohľadnil, i keď mi výsledná poloha páčiek voči brzdám nemusí sedieť, ale občas i "motyka vystrelí".


Společné objímky jdou na Sram s ORO a Juicy. Je třeba řazení od Sramu bez ukazatele, tedy X9 a výše. Pak je potřeba společná objímka, tedy u ORO a Juicy se vymění ta půlka objímky brzdy za jiný kus, který má úchyt na šroub řazení Sramu.
Ty společné objímky jsou nechutně drahé na to, že to je takový malý jednoduchý kousíček. V ČR stojí přes 600Kč (obě dohormady). To je cena pro ty pro ORO, kolik stojí ty pro Juicy netuším.

Ta společná objímka má výhody i nevýhody. Výhody jsou dvě, méně to zabere na řídítkách (což je třeba u 62cm vlajd s vyšší zdvihem co vozím stěžejní, dvě objímky se mi tam už nevejdou vůbec).
A pak to umožňuje mnohem větší variabilitu nastavení vzdálenosti od gripů (jak daleko jsou brzdové páky vůči řazení). Jde to ovlivňovat jednak tím, že ty objímky jsou levá a pravá a jde je prohodit a tím posunout řazení vůči pákám, pak dále dle toho, která poloha šroubu se použije na Sram řazení a do třetice pak je posun cca 0,5cm na té objímce páky.
Na samostatných objímkách nelze dosáhnou poloh stejných jako na těch společných i přes možnost posunu dle použití jedné nebo druhé díry na Sram řazení.
Je tu ale jedna nevýhoda. Společná objímka fixuje úhel natočení páky vůči řazení. Na druhou stranu u ORO + Sram nelze tohoto úhlu bez společných omjímek dosáhnou vůbec, protože si navzájem překáží řazení s pákami.

Já na ty společné objímky nedám dopustit, mám je na všech třech kolech.
13.10.2008 - 08:49:19
00
Je tu ale jedna nevýhoda. Společná objímka fixuje úhel natočení páky vůči řazení.


A práve tohto sa obávam, že mi ten uhol vôbec nesadne, každý máme predsa inú ruku.
Vidím to ale tak, že najskôr si úchop niekde budem musieť skúsiť a až potom sa rozhodnem akú objímku a či K18 alebo k24.

ďakujem za pomoc
13.10.2008 - 09:39:40
00
Jasně, to hrozí, že ti ten úhel nesedne. Na druhou stranu, jak jsem psal, u samostatných objímek sice můžeš ten úhel měnit, ale maximální přiblížení páky a řazení k sobě je ještě výrazně menší než u společné objímky. Tedy to, že nastavit lze je stejně téměř k ničemu a použiješ polohu maximálně k sobě co to jde u těch samostatných. Tedy je to spíš o tom, která z těhle dvou poloh sedne více.
Co znám pár lidí, co zkusili oboje, tak všem sednul lépe úhel té společné (což samozřejmě ještě nic neznamená, jen že je velká šance, že to bude lepší než u dělených).
13.10.2008 - 09:47:40
00
ešte jedna vec, dá sa brzda zohnať rovno s týmito objímkami alebo treba objímky dokupovať samostatne prípadne ich s niekým vymeniť ?
13.10.2008 - 10:02:29
00
Nevím o tom, že by se dala koupit rovnou s těmi společnými. A pokud máš ty samostatné objímky a někdo by je chtěl a měl na kole už od výrobce společné (třeba na některých Cubech a Canyonech ty společné byly, na některý ale zase ne), tak je rád vymění, protože sehnat samotné objímky ke Sram řazení je téměř nemožné (ty samotné na ORO jsou k dostání bez problémů).
13.10.2008 - 10:38:37
00
Zaujimave. Tie na objimky na Avid-Sram som videl. Je take nieco aj na Formula - XTR najlepsie v ciernom ?
13.10.2008 - 10:53:38
00
Nevím o tom, že by na jakékoliv Shimano existovala společná objímka.
13.10.2008 - 10:58:45
00
mám pocit že Quasko myslel Formula páka a XTR radenie

EDIT trošku blbo som to pochopil ... každopádne asi bude treba dať vyrobiť ako píše mar_tin


Naposledy upravil Lapierre dňa 13.10.2008 - 20:12:54, celkovo upravené 3 krát.

13.10.2008 - 17:48:43
00
neviem o tom, že by na akékoľvek shimano RADENIE existovala spoločná objímka.
formula má na webe len možnosť integrovanej objímky pre sram x0 (a x9). teoreticky by to však možno niekto vedel vyrobiť (alebo vyrába), skúsil by som sa opýtať na www.bikehazard.cz
13.10.2008 - 19:37:47
00
keyboard_arrow_up