U Reby je to celkom bežná vec, a skutočne to je o vyššom tlaku v negatívnej komore. Treba reklamovať, v servise to pretesnia a väčšinou je to vybavené - sám som ten problém mal a už je to OK, samozrejme v rámci záruky. Ak prepúšťajú nohy, tak je to na dlhšie, ale väčšinou je problém v tesnení. Na nohách nemáš žiadne škrtance, ani kratučké? To by si si už cvakal sám a nie je to úplne lacné...


skrabance na nohach nemam ziadne, takze problem bude zrejme v tom tesneni medzi komorami ako sme sa vsetci zhodli...zajtra to davam do servisu, dakujem vsetkym za rady, budem vas informovat ako to dopadlo ked bude hotova.
29.09.2008 - 19:24:31
00
ako som slubil, idem vas informovat ako dopadla moja reklamacka...

vcera vecer som si bol konecne pre bike, tesnenie ktore som pozadoval vymenit na vidle bolo vymenene, a dokonca mi vymenili aj cele vnutorne nohy. prisiel som domov, a kedze bola uz tma, tak som si kontrolu vidli nechal na dalsi den. a dneska ked som ju isiel fukat, tak sa objavil problem...

najskor som zacal fukat pozitivnu komoru, bola uplne prazdna, tak som ju nafukal na 100, a ked som odpajal hadicku pumpy, tak z ventilku vystrieklo velke mnozstvo oleja. potom som isiel fukat negativnu komoru, ta bola nafukana na nejakych 50-70, a ked som ju nafukal a odpojil hadicku, tak vystrieklo tiez velke mnozstvo oleja z ventilku. Ale ked som znovu isiel skontrolovat pozitivnu komoru, ze ako je nafukana, tak bola prazdna, a ked som ju znovu nafukal a odpojil pumpu, a potom znovu skontroloval, tak stale je pozitivna komora prazdna. takze teraz mam namiesto jedneho problemu s vidlou dalsi problem, z pozitivnej komory sa straca okamzite vzduch. dost ma zarazilo aj to mnozstvo oleja ktore vystrieklo hlavne z pozitivnej komory, z negativky mi vzdy nejaky olej mierne unikal ale teraz to boli velke mnozstva.

Ak mal niekto z vas uz podobny problem, tak sa mozete k teme vyjadrit, rad si ho precitam, a mne nezostava nic ine len ist znovu reklamovat.
23.10.2008 - 18:16:12
00
neuveritelne problemy,
mam jednu z prvych RS reba, ma najzdenych cca 9tis. km a okrem pravidelnej udrzby v servise sa mi len raz pokafral MC - vymena v ramci zaruky a prepustanie vzduchu z pozitivnej do negativnej komory, co Jano vyriesil vymenou tesnenia
tot vsjo
zeby pokles kvality ako volakedy u Manitou ?
23.10.2008 - 19:30:48
00
skôr smola na servis ako smola na kus...
RS sú jedny z najlepších vidiel "as is" a Reba je asi najcitlivejšia XC vidla tak ako vyjde z továrne
kvalita ich tesnení je tiež známa
23.10.2008 - 19:43:26
00
k tej citlivosti .... hmm no neviem ... ako je s tým na odtrhu?
23.10.2008 - 19:57:57
00
Z www.tuning-test.cz:
"V současnosti vychvalované vidlice Reba mívají běžně moment odtržení cca 10 kg, je to jeden z nejlepších výsledků u běžných továrních vzduchových vidlic. Stav jde zlepšit a změnit jde i tovární nastavení progresivity, která je u některých typů příliš veliká. Moment odtržení jde měnit opět na hranici 5 kg..."
23.10.2008 - 20:03:57
00
Průměrná Reba má odtrh 10kg. Nejlepší povedené kousky kolem 8kg a zase některé horší kousky klidně 12kg. Moje obě Reby, co mám doma měly těch průměrných 10kg (měly proto, že jednu mám upravenou a ta má teď odtrh 5kg a druhá momentálně stojí opřená v komoře, místo ní mám na HT pevnou).

A k těm nejcitlivějším opravdu patří. Ale pár vidlic je na tom ještě lépe nebo aspoň stejně. Nejdříve RS, tam všechny dual airový a pružinovky jsou na tom +- stejně s odtrhem, RVL se častěji dostává na ty hodnoty pod 10kg (pořád vše beru v originálním stavu) a RVL jsem už zaregistroval jednou i se 7kg odtrhu. Kupodivo u těch pružinovek to v průměru není lepší a drží se +- na stejné hodnotě jako ty dual airy. Dokonce vím o pružinovém Reconu, který měl odtrh už obrovských 15kg (ale to byl fakt extrém).

Lépe na tom jsou některé starší Foxky. Hlavně starší Vanilla, která ještě nebyla omezována kompresí, tak v originálním stavu běžně 5kg a sem tam dokonce i nepatrně pod 5kg.
Float také u starších modelů ještě neomezených kompresí míval také výrazně pod 10kg.
No a současné Foxky RLC verze (při nastavení komprese na minimum) mívají právě také kolem těch 10kg, někdy těsně přes kvůli té blbé kompresi. RL verze jsou na tom o něco hůře.

Pak takový Skareb také v originále míval něco málo pod 10kg.
23.10.2008 - 20:07:15
00
mňa prekvapila moja F100RL (07) nameral som hodnotu okolo 7kg už originál ako bola na biku ... bola tam síce úprava ale neviem kto to robil ... či si originál LP objednal sériu takto nadstavených vidiel graf som už kdesi zverejňoval ... no je pravda že už moc nižšie sa u tej vidlice ísť nedá
23.10.2008 - 20:26:04
00
Ono já nevím jak to přesně s tou kompresí u všech modelů 07 Foxek je. Tam pravděpodobně některé Foxky ji ještě navýšenou neměly a některé ano. 7kg by tak u téhle vidlice v originálním stavu odpovídalo, kdyby ještě tu kompresi navýšenou neměla. A u RL verzí to zase může být u každého typu Foxky trošku jinak s tou kompresí i teď.

A ani není vyloučeno, že se někde objeví některé verze (hlavně u OEM verzí), kde ta komprese bude zase trošku jinak nastavená. Tady je prostě nutné vždy prověřit konkrétní vidlici, jak to u ní ve skutečnosti je.

7kg je už velmi pěkná hodnota.
23.10.2008 - 20:49:14
00
vyzera to tak, ze dneska som si vidlu opravil svojpomocne a ze bude fungovat.

ta najnovsia zavada, ze po odpojeni pumpy od ventilku pozitivnej komory unikne vsetok vzduch, ma priviedla k myslienke ze chyba bude asi vo ventile, ktory nedrzi vzduch. Preto som sa dneska rozhodol, ze ventil vymenim. Z nahradnej duse som vysroboval vnutro ventilu (na fotke), a vymenil som ho za vnutro z ventilku vidlice. A vazne to pomohlo!! Vzduch uz neunika, takze zajtra idem konecne do terenu a som zvedavy, ze ako bude vidla pracovat :D

Prílohy:

ventil.jpg
ventil.jpg 54.22 KiB thumb_up0thumb_down

25.10.2008 - 22:19:10
00
No ja mam Rebu race ale to je asi jedno.
K veci mam ju nafukanu tak ze sag je uz skoro 30 % ale aj napriek tomu mi zvysuje asi 2 cm zdvihu ( cize chodi iba 8 cm a mala by tych 9 - 9,5 ) po vyjazde ktory nebol uplne rovny.
Asi potrebujem nejako utlmiť progresivitu tož neviem ako
31.10.2008 - 20:02:16
00
upravou u milana ? :D
31.10.2008 - 20:07:10
00
Tu je len jedna rada - reklamuj!
Tiež som sa s týmto umelým "dorazom" nanešťastie stretol :(
31.10.2008 - 20:13:25
00
Edit som ju trochu sfukol a ide to uz ok
Len neviem ci neni 90/90 psi malo na 77 kg
31.10.2008 - 21:55:50
00
Edit som ju trochu sfukol a ide to uz ok
Len neviem ci neni 90/90 psi malo na 77 kg

nieje možno by sa zišlo trošku dofúkať ale hoď si sťahovaciu pásku na nohy vidlice a uvidíš pokial zvykne chodiť ... alebo si sprav meranie a pri sile okolo 1300N vidíš či je to dosť alebo málo 8) (fúkal som recona solo air na cca 80-90 > 75kg cca)
31.10.2008 - 22:00:26
00
keyboard_arrow_up