pred týždnom som servisoval stare SHIMANO DX náboje z 1991 roku pána a čuduj sa svete všetko v naprostom poriadku ako konusy,guličky,dráhy a to chalan tomu pekne za tie roky nadladal.Takže asi tak ale ako píše DI2F4Y lacné náboje jednoznačne na priem.ložiskách
28.11.2008 - 10:19:01
00
Jezus: zavit samotny ma velku volu a kontra je tam prave preto aby zamedzila axialnemu pohybu v tom intervale. ak odstranis kontru tak ti konus bude lietat -> ano, poloha konusov je naozaj drzana iba tymi 2-3 zavitmi na kontra maticiach (logicky musi povolit ten clen v retazci ktory je "najslabsi")


Naposledy upravil DI2F4Y dňa 28.11.2008 - 10:26:20, celkovo upravené 1 krát.

28.11.2008 - 10:21:59
00
Tak potom uz dava zmysel, ze to moze RU stlacit ked stlaca iba tych 6-8 zavitov...
28.11.2008 - 10:24:00
00
Na bike-fore odporucaju pri dotahovani konusov nechat malinku volu, ktoru potom eliminuje rychloupinak.
http://www.bike-forum.cz/fotogalerie/kola-a-komponenty/detail-3752.html

Ja to neriesim. Mam "priemysly" :)
Ale ked som mal konusy tak to v praxy platilo - dotiahnutie rychloupinaku malo vplyv na lahkost otacania kolesa.
28.11.2008 - 10:37:54
00
Takže včera by som dal za svoje tvrdenia ruku do ohňa....... asi by som kňučal :P
28.11.2008 - 10:46:59
00
ak eliminujem silne dotahovanie samoupinaku tak mi stale vychadza ako vitaz konusove lozisko
28.11.2008 - 10:58:12
00
hlavne že je všetko vysvetlené a pochopené :wink:
polo čo to je samoupinák :mrgreen: :wink:
28.11.2008 - 11:08:09
00
obcas sa mi stava ze pisem rychlejsie ako rozmyslam 8) , malo tam byt samozrejme rychloupinak inak samoupinak to by mohla byt dalsia vyvojova vetva na uchytenie kolesa k ramu resp. vidlici 8) predstavoval by som si to asi tak ze koleso staci len nasunut a ono sa to samo upne (dotiahne) 8)
28.11.2008 - 11:16:08
00
ak eliminujem silne dotahovanie samoupinaku tak mi stale vychadza ako vitaz konusove lozisko

Nechapem preco. Jedinu teoreticku vyhodu konusu (= vhodnejsie na axialne sily) som v praxy zatial nepostrehol. Priemysly mam v nabojoch viac rokov a vobec na ne nesaham a zatial ziadne opotrebenie
(= ziadny bocny pohyb na rafiku). A ak sa nahodou objavi vymenim lozisko (50Sk kus - to je menej ako cena samotneho shimano konusu) a ako bonus vobec sa pri tom od vazeliny neza..... :)

Na naboji je aj tak najviac zatazovany a problemovy orech - ten odide najskor.
28.11.2008 - 11:56:23
00
4 dotm
Naco fotit,je to uplne jasne,konusy su uplne na hovno,myslim,ze inzinieri,co navrhuju ulozenia to uz davno vymysleli a ked si to cumnes u dakeho znameho vyrobcu lozisk,tak to pochopis,skus taku firmu INA. xe to len obchodnici nam vymyvaju hlavy,ake su tie konusy skvele a to nevravim o kvalite materialu,uz z vas dakto videl loziska,ktore maju ciernu farbu??? to dokaze len shimano a konusy nizsiej rady ako deore,tak s tym sa uz vobec neseru,vysustruzene na automate zatupenym tvarovym nozom a daka trapna povrchovka(cadmium) xe tak toto ak ma tvrdost 58 hrc,tak ja som majitel vesmiru xe xe,je to uplny hnoj,kvalita materialu je podobna materiau klinca xe xe.
28.11.2008 - 18:05:33
00
medzi nastavitelnym loziskom v naboji napr. od Shimana a zalisovanym priemyselnym loziskom od ktorehokolvek znameho vyrobcu v podstate rozdiel nie je. funkcny a konstrukcny uz vobec nie, pretoze samozrejme existuju aj priemyselne standardizovane loziska s kosouhlym stykom ktorych vola sa nastavuje principialne rovnako ako u tych od Shimana.
aj z jedneho aj z druheho typu lozisk je viacero kvalitativnych tried a tried presnosti...
28.11.2008 - 18:42:43
00
"Milujem" názory ľudí, ktoré vychádzajú len z dohadov, predpokladov a rôznych fám bez vedeckého či aspoň skúsenostného podloženia. A ešte presviedčajú ostatných, že majú pravdu. To je fakt choré. Niektorí si aspoň chybu úprimne priznajú a to je správne. Veď nikto nie je neomylný, však? Ani ja! :wink:
29.11.2008 - 11:11:06
00
keyboard_arrow_up