:) no tak so suchanim retaze o prevodnik (predpokladam ze je to toto) mam aj ja ale na najvacsom prevodniku.. ale to je sposobene krutenim ramu pri slapani.. to ze sa ti to nesucha ked to skusas rukou ked stojis este neznamena ze to neni presmykac.. aky mas ram?


ram mam Author Traction 06 http://author.sk/verbal/1412/... presmykac to urcite nie je, lebo ked idem tak vidim ze retaz nesucha o presmykac... ale nezda sa mi ze by to mohlo byt ramom
22.06.2006 - 10:17:32
00
:) no tak so suchanim retaze o prevodnik (predpokladam ze je to toto) mam aj ja ale na najvacsom prevodniku.. ale to je sposobene krutenim ramu pri slapani.. to ze sa ti to nesucha ked to skusas rukou ked stojis este neznamena ze to neni presmykac.. aky mas ram?

No ja si myslim ze krutenim ramu to nebode lebo by potom pri zabere suchali vsetky prevodniky. Ono tieto problemy sa dost blbo riesia opisom ked sa spytas nejakeho skuseneho servisaka tak to rozozna uz po zvuku.
22.06.2006 - 10:37:36
00
Ja mam tiez kluky LX Holowtech II a mam zas iny problem... vzdy ked mam prehodene na strednom kolecku, tak pocujem take suchanie retaze ked slapem, ale retaz sa nedotyka presmykovaca. Najskor som myslel ze to je zla retaz (LX retaz - mala cca 400 km ale sulovsky maraton za sebou) tak som kupil XTR a stale mi to robi ale iba na strednom kolecku. Ked vycistim a namazem retaz tak je to lepsie, ale po cca 20 km jazdy po terene mi to zacne suchat zas... moze byt krivy stredny prevodnik? Volnym okom sa mi zda uplne rovny... mate niekto takyto problem?


MNe to robi presne tak ako tebe. Neriesim to, podla mna to je tymi nabehmi, co su tam prinitovane.
22.06.2006 - 14:36:03
00
root: tak to si ma nepotesil :( predtym som mal vsetko Acera/Alivio a nemal som absolutne ziadny problem...
22.06.2006 - 16:55:08
00
No ja si myslim ze krutenim ramu to nebode lebo by potom pri zabere suchali vsetky prevodniky. Ono tieto problemy sa dost blbo riesia opisom ked sa spytas nejakeho skuseneho servisaka tak to rozozna uz po zvuku.


no ja som si isty ze je to krutenim ramu pretoze to robi od 3-7+ ked dupem zo sedla.. v sede je to dost natesno a tie authory sa nenormalne krutia.. ak idem v sedle tak je to ticho, ak sa postavim tak presne v zabere pravou nohou to sucha...
22.06.2006 - 17:09:47
00
2Mikee ja viem, ze to uz bolo povedane, ale nic ine to podla mna nemoze byt. a ked vies kritizovat, tak skus priniestaj ty nejaku radu :idea:

ja som tunajsi spammer :)

OffTopic team Rullez :)
22.06.2006 - 18:42:52
00
cervo pozri si ci nemas nahodou puknutu klietku v lozisku - to robi presne take zvuky ako popisujes. Loziska su zapuzdrene a tak jeden nikdy nevie. Ja som skoro prisiel o nervy kym som prisiel na to ze tie hrozne zvuky robi prasknuta klietka loziska v zadnom kolese a sirilo sa to ramom tak ze som myslel ze mi praska stred :shock:
22.06.2006 - 21:02:14
01
cervo pozri si ci nemas nahodou puknutu klietku v lozisku - to robi presne take zvuky ako popisujes. Loziska su zapuzdrene a tak jeden nikdy nevie. Ja som skoro prisiel o nervy kym som prisiel na to ze tie hrozne zvuky robi prasknuta klietka loziska v zadnom kolese a sirilo sa to ramom tak ze som myslel ze mi praska stred :shock:


nie, o tom pochybujem, lebo to puka len pri tlaku na kluky (aj ked sa kolesa nehybu). Vidim to na ten ram, tak sa zda. Len davat vsetky veci dole a postupne to kontrolovat je casovo dost narocne. Ked budem mat cas, dovlecem to do kellysu.
22.06.2006 - 23:11:26
00
2Mike a to bola ta rada??? asi si ma nepochopil, kasli na to.
23.06.2006 - 15:55:03
00
cawes Ja som mal ten isty problem skus pozriet kluky ci niesu prasknute ono to nemusi byt ani vydiet Mne to praskalo dobre 2tyzne bola to prava kluka od Truvativu(holzfeller) potom to ako zazrakom prestalo a na druhy den klua pri zjazde dala posledne zbohom v tej rychlosti som ani nevedel kde je prave som jazdil Downhill a kym som to ubrzdil s narusenym taziskom a to ezte som sa bal o svoje potomstvo s tepom 220 som sa vykaslal aj na pedalu a isiel som domov s myslienkov ze holzfeller praskol co by ma ani vo sne nenapadlo
25.06.2006 - 00:32:35
00
Na to pukanie si asi budete musiet zvyknut. Pokial viem, tak aj na octalinkoch stale nieco pukalo, asi to ti sikmooky nevedia dotiahnut do dokonalosti (odolnost voci necistotam). Pre porovnanie, mam campu so stvorhranom, ani neviem, ze tam mam nejaky stred a rovnako aj prechod medzi prevodmi je niekedy nepostrehnutelny. Campa navyse nepreskakuje ako shimano. Bud odradi alebo nie, polohu medzi nepozna (niekedy ked je zle zostelovany salter je to sice naprd, lebo stale radi medzi dvoma prevodmi). Shimano je humus.
25.06.2006 - 09:22:44
00
na Dubnicaku som to ukazal v Kellys service centre, tak mi povedali, ze to mam doniest do Orvista v utorok... Tak uvidime

XT hollowtech kluky pri mojej vahe prasknut, to by som sa zasmial...
25.06.2006 - 15:31:34
00
Na to pukanie si asi budete musiet zvyknut. Pokial viem, tak aj na octalinkoch stale nieco pukalo, asi to ti sikmooky nevedia dotiahnut do dokonalosti (odolnost voci necistotam). Pre porovnanie, mam campu so stvorhranom, ani neviem, ze tam mam nejaky stred a rovnako aj prechod medzi prevodmi je niekedy nepostrehnutelny. Campa navyse nepreskakuje ako shimano. Bud odradi alebo nie, polohu medzi nepozna (niekedy ked je zle zostelovany salter je to sice naprd, lebo stale radi medzi dvoma prevodmi). Shimano je humus.

Neboj sa aj campa uz zo 4hranom konci (obr. pre tych co este nevideli) Asi nechcu byt horsi/chcu aby to aj im pukalo.

Prílohy:

CampagnoloUltraTorque.jpg
CampagnoloUltraTorque.jpg 28.57 KiB thumb_up0thumb_down

25.06.2006 - 17:03:18
00
Viem a netesi ma to. Stvorhranovy stred sa v Kinexe da kupit za 130 sk (priklad), ked uz nic ine, aspon to bolo lacnejsie.
27.06.2006 - 00:27:11
00
Na to pukanie si asi budete musiet zvyknut. Pokial viem, tak aj na octalinkoch stale nieco pukalo, asi to ti sikmooky nevedia dotiahnut do dokonalosti (odolnost voci necistotam). Pre porovnanie, mam campu so stvorhranom, ani neviem, ze tam mam nejaky stred a rovnako aj prechod medzi prevodmi je niekedy nepostrehnutelny. Campa navyse nepreskakuje ako shimano. Bud odradi alebo nie, polohu medzi nepozna (niekedy ked je zle zostelovany salter je to sice naprd, lebo stale radi medzi dvoma prevodmi). Shimano je humus.


Ano, je to asi aj tym, ze na ceste nemavas bicykel tak zasraty ako si to mohol vidiet na obrazkoch zo Sulova a ked sa to potom vystriekava pod takym tlakom aky dokaze vyvinut vapka, neviem neviem ktory talian by dokazal vyrobit tak odolne tesnenia.
27.06.2006 - 09:42:51
00
keyboard_arrow_up