už som to tu raz spomínal, ale nechce sa mi to hľadať - obyčajný špagát (ja používam taký na balkón na prádlo) na konci spraviť dvojitý resp. trojitý uzol (podľa hrúbky hadice), pekne dva uzlíky za sebou cca 5 cm, prepchať suchou hadicou!!!! vytiahnuť voľný koniec z druhej strany, napustiť vodu a pomaly ťahať. by ste sa divili aké veci by aj z tej na pohľad čistej hadice vyšli. 8) Patent pending.
05.06.2007 - 07:58:05
00
Alebo pripadne nieco omotat okolo brzdoveho/radiaceho lanka a postupovat ako pise katko.
05.06.2007 - 08:15:48
00
?? ako si "napchal" tie pančuchy do tej hadičky ??? predpokladam že si ju čistil zvnutra ???


Ale nieee ... som myslel, ze toto nemusim pisat, ale ok. Cez pancusku na spicke som prepichol tenky drotik, zauzlil, drotik lahko presiel cez hadicku a za sebou potiahol pancusku.

Warzone: no, uz som jej ich nevratil, ale kupil som jej 8 parov podkolienkovych (to mi zase Root da to tela, ze to sem nepatri ... kua)

No ale vidim, ze vynaliezavost nezna hranic ... katko a podobne ... ani neviem preco ma napadli tie silonky ... asi som nemal doma spagat ...
05.06.2007 - 08:35:21
00
Naplním Camel tak dvoma deci teplej vody, pridám saponát a trasiem. Potom cez hadičku fúkam vzduch, až sa nafúkne. Strčím Camel pod pazuchu ako gajdy, otvorím ventil, stlačím hubicu a vak pod pazuchou a tým tlakom vzduchu mi jarová voda vypláchne hadičku. Zopakujem niekoľko krát už len čistou vodou a je po probléme. A bez toho, aby som riskoval, že si poškodím kadejakým "zváraním a lankami na brzdenie" :wink:
17.06.2007 - 19:52:18
00
No obnovim tuto temu.

Mam problem s vakom. Usadila sa mi tam pliesen a nedari sa mi ju vyhnat prec. Vak mam takmer 2 roky, davam donho len cistu vodu. Este minuly rok sa mi tam porobili hlavne v rohoch hnede slizke povlaky. K niektorim sa dostanem a dokazem to odrhnut, ale v tohoch to dole nejde (nedostanem sa k nim). Skusal som vodu s citronovou kyselinou. Ta trocha pomohla, daco slo dole, ale aj tak sa to po velmi kratkom case vrati. Vak necham vzdy vyvetrat, vzdy donho strcim koniec hadice aby boli steny vaku od seba a preschli.

Viete mi poradit lacny a funckny sposob ako sa toho zbavit? Napadlo ma aj Savo, podla navodu sa pouziva ja na dezinfekciu pitnej vody, cize keby som pouzil zriedeny koncentrat, nemuselo by ma to zabit :D . Nic ine ma momentalne nenapada. Diki za pomoc.
08.03.2009 - 23:33:03
00
este ocot skus...mne pomaha :)
08.03.2009 - 23:36:21
00
No ja mam Camela tiez uz dobrych skroro 5 rokov a vzdy som tam daval len cistu vodu a potom len oplachol ale tomu sajrajtu co sa tam robi sa proste neda zabranit niekedy. Ale tiez uz necakam ze moj camel bude mat dokonale modru farbu. Tu mierne zelenkastu farbu tu a tam moc neriesim, je to ciste len je ten plast uz taky zajdeny.

Ale k veci. Saponat hubka na riad poriadne poumyvat vnutro, ak nejde kludne aj tou drsnejsou stranou a hlavne poriadne VYSUSIT. Hadicka je trosku ina kava najlepsie nieco prestrcit co stiahne bordel - vatu, kus papiera atd. a niecim potlacit. Raz som tam ten kus papiera zasekol a uz som nemal dost dlhy nastroj na hadicu tak prisla k slovu pumpa - to ste mali vidiet tie strely :D

No este k tomu SAVU (ocot som tiez skusal, nie az tak pomaha a neskutocne to pachne) nie je to problem niekde som aj cital ze to ini tak robia. Pouziva sa aj na dezinfekciu studni takze no problem. Trosicku! sava do vody do vaku nech to vydezinfikuje a potom dlho a poriadne premyvat - neboj nic sa t nestane. Do hadicky sa neboj kludne naliat aj trosku koncentratu sava a pohybat s tym - pokial tam nemas fakt zelenu vrstvu silnu tak to bordel dost rozpusti. Samozrejme ze potom dlho a poriadne umyvat. Neviem ako to je s tou pachutou ta tam vzdy nejaku dobu ostane ale kedze davam iontak neriesim. Hadicka a vak su celkom ok ale problem je ked sa zacne bordel ukladat v tom silikonovom naustku, to ked necim umyjes (napr. saponat) tak sa tej pachuti velmi tazko zbavis a je to aj zle cistitelne. Takze tuto cast (za 150sk) som po 4 rokoch bez vahania vymenil.
08.03.2009 - 23:57:00
00
Ja camel zavesim preplachnuty na vesiak nech sa vetra.
Hadicku som kupil uz novu (v baumaxe za 5,50sk), lebo povodna bola az cierna. Naustok som ocistil vatovym sparatkom. Kto vie ako vypada ventyl, nevidno tam.
09.03.2009 - 06:28:58
00
Bez problémov som používal Savo, nič netrebalo drhnúť, všetka černota a slizkosť zišla sama. Nechal som ho pôsobiť tak jeden deň, potom vyliať a napustil som tam nejaký sirup, malinovku a podobne, aby to chytilo normálnu chuť. A žijem. :) Kvôli takémuto čisteniu už preto nepoužívam rezervoár ale flašu s hadičkou.
09.03.2009 - 07:56:05
00
Savo sa da prezit. Chvilu trva nez sa zbavis tej "nemocnicnej" vone, ale spravny biker nieco znesie, nie? Naustok je problem, to sa mi nepodarilo.
Pridam otazku: Nadrz Hydrapack je pohodlnejsi na udrzbu ale ma blby naustok - tazko sa saje. Idealny by bol Hydrapack v kombinacii s naustkom od Camelu. Niekto to spominal, ze sa mu to podarilo. Je tam rozny priemer hadicky. AKO?
09.03.2009 - 08:07:42
00
pista nie je to nič zložité...len hadicu treba mať z camelu tiež 8) ja to tak mám a no problem...skôr mám výhradu k tomu novému uzatváraniu od Hydrapaku...tie plastové lamely čo sú tam nalepené a nasúva sa na ne tá modrá lišta sa mi čoskoro odlepia... :roll:
09.03.2009 - 08:21:01
00
Skusal som menit naustok, tak skusim aj s hadickou - az ma chyti pracovitost. :)

PS Ja tam nemam ziadnu listu - suchy zip.
09.03.2009 - 08:29:12
00
suchý zips bol na tej prvej verzii rezervoárov, to tiež nebolo bohviečo...ten už som vyhodil...

ja to mám teraz takto...

mtobikes.com
09.03.2009 - 08:42:39
00
Cize toto je prva verzia? :

Prílohy:

HP.jpg
HP.jpg 24.21 KiB thumb_up0thumb_down

09.03.2009 - 08:56:46
00
ano...
09.03.2009 - 09:05:46
00
keyboard_arrow_up