Ja mám v pláne si ísť kupovať batoh na leto a neviem či mi bude stačiť Author http://www.author.sk/verbal/1449/ alebo http://www.author.sk/verbal/2379/ Jeho využitie bude na leto niake náradie,jedlo,foťák plus sem tam mikinu alebo podobne
01.03.2009 - 21:21:32
00
Ja mam DEUTER TRANSALP 30, uz 2hy, cervenej farby. Povodny prvy nosi stale segra.

Plusy:
+ zabudovana plastenka na cely batoh + bocne odkladaky, vesiak na prilbu, predne vrecko s dalsim vnutornym vreckom
+ 2 zipsove komory s prednou kapsou (mapa) ktore je mozne prekonfigurovat na jednu
+ bocne vrecka na fotak, ponozky, flasu
+ priehradka na hydrobag s vyvodom, mozne v nej nosit aj notebook (ako ja)
+ dobry nosny system s vetranim, hrudny pas, prsny pas, mala kapsa na mince v pase

Minusy
= 30 L na beznu prevadzku prilis vela (na 1 den), ale pouzivam vacsinou na 2 dnove tour s prespatim v prirode (maly 1kg spacacik v pohode).
= hydrobag je nutne dokupit (dalsie vydaje)
= vysoka cena (3000SK/100 EUR)


pred par rokmi som si tento batoh na radu MGXa kupil. Suhlasim so vsetkym co tu napisal, ja mam ale este ten starsi model lebo predna kapsa na mapu mi nic nehovori. Tiez mam 30l verziu (su aj mensie) ale aj napriek tomu ze to je bike batoh, ho na bike pouzivam minimalne (koli velkosti). Pouzivam ho na turistiku na jednodnove vylety a som s nim po vsetkych strankach spokojny, myslim si ze je to velmi vydareny batoh a kupil by som si ho znova. Vydrzi velmi vela.

Na bike pouzivam HYDRO EXP 12 a som s nim maximalne spokojny. Okrem materialu, kvality zipsov a mnozstva priehradiek by som najviac vyzdvihol to ze v pripade potreby sa da "rozsipsovanim zvacsit takze tam vojde vsetko aj ked to tak pred balenim veci nevyzera :-)) na you tube je na tom video, jeden maniak do toho laduje veci na lezenie.
01.03.2009 - 22:11:02
00
Dnes som sa rozhodol kupit batoh na bajk pre celodnovy alebo dvojdnovy vyjazd. Jednoznacne som rozhodnuty pre znacku Deuter, mal som vcera v ruke model Transalp 25, spracovanie a materialy su super takze viem ze s touto znackou chybu urobit nemozem (navyse som si hned kupil vak na vodu Source Widepack)
Mam vsak problem s vyberom medzi 3mi kandidatmi. Ktory by ste vybrali vy?

1. Deuter Superbike SL - asi najlepsi (dizajn, velkost), odradza ma od neho iba fakt ze je to damsky model

2. Deuter Superbike - dizajn v podstate rovnaky ako u SL verzie akurat ze 51cm na vysku sa mi zda dost vela (pri 200cm vyske mozno zanedbatelny fakt), najvyssia cena

3. Deuter Bike I - dobry dizajn, najnizsia cena z pomedzi vybranych, 20l je uz asi vela ale hlavne ma odradza vyska 50cm
18.03.2009 - 10:18:34
00
2polo: deuter je dobrá voľba. Ja som na dlhšie výlety doteraz používal ich 30l transalpine. Výborný batoh. Ale po rokoch (takmer denne používaný aj ako prac. taška) už odchádzajú zipsy. Chodím aj na lyže, tak vyberám radšej 30litrák. Minulý týždeň som od nich kúpil speed lite 30. Je síce tiež cca 50 cm vysoký, ale prilbu bude trošku šúchať len pri maximálnom zaklonení hlavy v strmom zjazde. Hlavne je to super univerzál. Do vonkajších kapies toho narveš neúrekom a navyše je to aj pre odloženie prilby robené. A s malým spacákom by som si trúfol nabaliť sa do tohto 30litráku aj na 2-3 dňový zrýchlený peší prechod nejakého slovenského hrebeňa.
No a kebyže ti mám radiť, čo z tvojho výberu na dlhšie túry(1-2) dni ako si písal, tak by som si vybral tebou neuvedený transalpine 25. Keď je prázdny, stiahneš ho popruhmi na minimum. Ale keď potrebuješ miesto, tak ti ho poskytne dostatok.
18.03.2009 - 10:52:52
00
prave ten transalpine 25 som vcera pozeral ale zdal sa mi zase dost siroky, hlavne v dolnej casti, sice je pravda ze som sa ho v predajni nepokusal "zmensit"
18.03.2009 - 11:03:10
00
úplne v pohode. Nikdy som s jeho šírkou nemal problém. A to prešiel aj minuloročný krejzi. Navyše má perfektné polstrovanie chrbta. Lepšie ako speed lite.
18.03.2009 - 11:07:20
00
pri tychto batohoch som si vsimol v popise polozku - vyberateľná podložka na sedenie, co to je?
18.03.2009 - 12:53:17
00
v chrbtovej časti máš vybrateľnú "karimatku" z etylénvinylacetátovej peny
inak transalpine 30 s 3 l mechúrikom mi idú hovoriť Majstre, na viacdňové bikeakcie a túry veľmo vhodný, na menej batohovo náročné veci mám 10 l + 2 l H2O Deuter Race
ja som volil tú 30ku, lebo je lepšie mať poloplný väčší batoh, ako niečo nemôcť narvať do menšieho...
18.03.2009 - 13:00:33
00
Hm, ja zatiaľ batoh nenosím, camel nemám a hocijaký "normálny" mi je dosť nepohodlný. Na výjazdy ale tréning nosím takú väčšiu ľadvinku, tzv. ferdovku. Batoh (veľký) nosím iba vtedy, ak idem na biku do roboty a v ňom si vlečiem handry na prezlečenie. Tu ale na výber moc nie je, buď tú napchatú opachu pretrpím, alebo nemôžem ísť na biku, takže trpím a neriešim. :shock:

Mám ale v zálohe malý batôžtek, taký malý, aby sa zmestil nad ferdovku, ten pripájam, keď idem na nejakú akciu.
31.03.2009 - 10:32:04
00
[quote=""]
1. Deuter Superbike SL - asi najlepsi (dizajn, velkost), odradza ma od neho iba fakt ze je to damsky model

Pokiaľ sa mi nejaký model páči alebo mi sedí, skrátka vyhovuje, to, či je pánsky alebo dámsky riešim ako vec poslednú. Niekedy až oveľa neskôr pri vyhľadávaní na nete zistím, aký model mám vlastne doma. :wink: A väčšinou mi dámske riešenia nesedia vôbec. :oops: Možno preto, že nie som nijaká dáma. :mrgreen: Musím sa polepšiť. :twisted:
31.03.2009 - 10:37:07
00
a co tak si oblecenie nechavat v praci? ;-]
31.03.2009 - 10:38:17
00
Zani; dal som na radu pisosip-a a uz som kupil Deuter Trans Alp 25, som spokojny 8)
31.03.2009 - 10:44:19
00
Co hovorite na batohy znacky HUSKY ???
napr http://www.huskysk.sk/detbatohy_55_batohy-husky-batohy-cyklo---in-line-batoh-moral-13l-oranzova-cierna.html
31.03.2009 - 10:46:52
00
a co tak si oblecenie nechavat v praci? ;-]


Skúšala som, ale potrebujem aspoň "dve verzie" a toľko handier nemám veľmi kde mať. Takže to riešim tým vláčením druhej verzie v batohu. :shock:
31.03.2009 - 10:50:14
00
keyboard_arrow_up