ak dovolite, pridam moju skusenost s prevozom bikov.

verte neverte, ale v tomto malom prditku:

www.suzukiclub.cz

prevazam 2 horske bicykle + batozina pre 2 ludi, prilby, tretry... atd
a samozrejme sofer + spolujazdec... vsetci a vsetko je vo vnutri auta, nic netrci, nic nieje na streche ani nikde inde ako vo vnutri.

takto chodievam napr do tatier apd. :) znie to mozno neuveritelne, ale do takejto malej skatulky sa dokazeme poskaldat 2ja, s 2ma bikami a batozinou (nie zrovna najmensou)... raz sme mali navyse 1 par nahradnych kolies... cize celkovo 3 pary kolies a 2 biky + batozina.
ja meriam 188cm a ako vodic, mam sedacku uplne v zadu posunutu... takze o pohodlie sa neurkacujem ;)
23.04.2009 - 12:57:26
00
to chce fotku :P
23.04.2009 - 13:15:45
00
CraObs: niekde ju mam... doma pohladam, a capnem sem :)

uvedomujem si riziko, ze pri naraze tie veci budu lietat v aute a pachat velku skodu... ale idem takto nalozeny 1-2krat do roka... takze to riziko havarie je niekolko nasobne mensie ako je riziko ze mna pri kazdodennej ceste do prace zrazi na prechode kamion ;)
23.04.2009 - 13:17:52
00
tiež si neviem predstaviť ako by si bikom poškrábal strechu jedine ak si gramblavý :mrgreen:
23.04.2009 - 13:58:55
00
verte neverte, ale v tomto malom prditku:
prevazam 2 horske bicykle + batozina pre 2 ludi, prilby, tretry... atd
a samozrejme sofer + spolujazdec... vsetci a vsetko je vo vnutri auta, nic netrci, nic nieje na streche ani nikde inde ako vo vnutri.


To ta lutujem. Kolko Ti trva, kym rozoberies bicykle, naskladas ich tam, pripevnis, potom to vycpes batozinou atd? Ja mam dva bicykle pripevnene na streche tak za dve minuty a cely interier a kufor ostava k dispozicii... :-)

Aby bolo jasno, nie som nijaky obhajca stresnych nosicov, je mi to vcelku jedno a svojho casu som vozil bicykle aj v aute, obcas na firemnom aute ich vozim vzadu a na svojom zasadne na streche. Viem porovnat vsetky tri sposoby a som presvedceny, ze predsudky proti vozeniu bicyklov na streche su iba predsudkami; to, ze "trcia" na streche nicomu nevadi, snad okrem spotreby a aj ta sa pri beznej jazde az tak nezvysi... proti gustu vsak ziaden disputat :-)
A este nieco: faktom je, ze mam skoro dva metre, takze je to pre mna trosku jednoduchsie, aj ked nakladam tri bicykle (teda jeden je v strede) :-)
23.04.2009 - 14:19:07
00
Po prevoze bicyklov chcem nosič dostať do kufra auta. Vyzerá to tak, že typ, o ktorom uvažujem nie je veľmi rozšírený. Preto prosím o odpoveď majiteľov modelov wjenzek na 2 a na 3 bicykle. Aké sú rozmery na bežné uloženie? Myslím tým rozmery po sklopení sklopných častí resp. demontáži niektorých častí, ktoré si nevyžadujú použitie náradia. Ďakujem
23.04.2009 - 14:21:11
00
To ta lutujem. Kolko Ti trva, kym rozoberies bicykle, naskladas ich tam, pripevnis, potom to vycpes batozinou atd? Ja mam dva bicykle pripevnene na streche tak za dve minuty a cely interier a kufor ostava k dispozicii... :-)


sklopenie sedaciek a rozlozenie deky cca 30s
demontaz kolies z oboch bikov a naskladanie bikov aj s dekamy do auta cca 3min
nalozenie batoziny, cca 2min
takze to nieje tak zle...

samozrejme, keby som mal vacsie auto, tak mam tiez kufor volny... ale musim si poradit s tym co mam... :idea: :!:
23.04.2009 - 14:33:16
00
ja som na tom podobne ako kimlo, máme Fiestu (síce 5d), ale žiadny problém nemám...presne ako píše, sklopiť sedačku, kolesá dole, jeden bike, deka, druhý bike, kolesá, batožina a neviem čo všetko ešte a ešte tam toho vojde...samozrejme 2 osoby + 2 biky... :mrgreen:
23.04.2009 - 14:47:41
00
tak pridavam fotky ako som sa poskladal s 2 bikami a batozinou + spolujazdec do maleho auta

www.suzukiclub.cz

Prílohy:

Komentár súboru: a takto to vyzeralo po nalozeni...
nebezpecenstvo hroziace posadke v pripade narazu bolo velke... ale riskli sme to.

KIF_0724.JPG
KIF_0724.JPG 176.71 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: moj chudak bol na spodu... samozrejme srdieckova plachta je zaklad!
KIF_0723.JPG
KIF_0723.JPG 185.9 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: samozrejme kolesa boli demontovane
KIF_0722.JPG
KIF_0722.JPG 131.8 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: okrem mojho biku tam bol este tento
KIF_0721.JPG
KIF_0721.JPG 164.05 KiB thumb_up0thumb_down

24.04.2009 - 21:11:14
00
Na SK existuje moznost 3. tabulky, ale ci to nejaky byrokraticky uradnicek vyda aj na nosic, ked nedoslo k strate, je otazne. :roll:

(11) Ak došlo k strate, odcudzeniu alebo k poškodeniu
tabuľky s evidenčným číslom, držiteľ vozidla alebo
vlastník vozidla môže požiadať o vydanie duplikátu tabuľky
s pôvodným evidenčným číslom; o duplikát tabuľky
s pôvodným evidenčným číslom môže držiteľ vozidla
alebo vlastník vozidla požiadať najviac dvakrát.
Duplikát tabuľky s pôvodným evidenčným číslom sa
označuje arabským číslom v krúžku v pravom hornom
rohu tabuľky. O vydanie duplikátu tabuľky s pôvodným
evidenčným číslom nemôže požiadať držiteľ vozidla
alebo vlastník vozidla, ktoré má pridelené osobitné
evidenčné číslo podľa § 126 ods. 6.


Co sa tyka strecha - zadok, tak treba brat do uvahy aj telesne proporcie dotycneho 8)
nie kazdy ma 185cm a silu ako rumbo
29.04.2009 - 19:24:01
00
Ja používam tento.

http://www.nosicethule.cz/nosic-kol-thule-proride-591-p-17.html

mám 185 cm a nakladám na Scenic môj bike pohoda do 10 kg, bike juniora taktiež i keď váha je nikede inde :lol:

z pohľadu užívateľa manipulácia s bikom bezproblémová bez poškodenia auta alebo tátoša
bezpečnosť, jazdím do max 130 a pohoda, uzamykatelný nosič aj bike
29.04.2009 - 20:21:18
00
a co tak kompromis ? drziak nad zadny kufor ( sedan, hatchback), ktory sa upevnuje k veku kufra pasmi a hakmi, alebo aj ku guli ? A ma vyhody oboch predchadzajucich rieseni
29.04.2009 - 23:34:55
00
paci sa mi tento nosic s pasmi dozadu na kufor, myslim ze sa to mozno aj bude dat otvarat ...
http://autorakerekpar.hu/kerekparszallitok.php?oldal=hatul
PERUZZO - VENEZIA pozrite si video, celkom easy ovladanie

ma niekto nieco take ?

je to na slovensku legalne takto prevazat bicykle ?
12.05.2009 - 23:30:43
00
je to na slovensku legalne takto prevazat bicykle ?


Ano, je to legalne (samozrejme, pokial je dany nosic homologovany na trhy EU, co zrejme je, inak by ho nepredavali), kolega ma nieco podobne a pochvaluje si.
13.05.2009 - 07:16:43
00
mrknite na testy nosicov na tazne a na strechu

http://www.adac.de/mitgliedschaft_leistungen/motorwelt/m_archiv/Pressemeldungen/Fahrradtraeger.asp?ComponentID=253732&SourcePageID=20057&location=32
13.05.2009 - 08:54:22
00
keyboard_arrow_up