2 Maxxes: Pozri si bazar a za tu cenu mozno nieco najdes. Urcite to bude lepsie ako Tesco bike. Bicykel ako Olpran, nema nic spolocne s bikom a ktovie ci tamnie su aj kazove a chybne komponenty. Co znamena, ze ani na to vikendove bikovanie ti nebude akurat. Nemusis investovat viac, ani sporit viac, len si pozri bazar, nieco najdes.
04.05.2009 - 18:32:51
00
ak by nebol velký problém navýšiť sumu o 1300sk tak by sa našla táto merida:
http://www.merida.sk/prodej/MATTS-80-V

a máš nový bike (len starší model) a za 7300sk, no nekúp to.

Myslím že nič nové a lacnejšie použiteľné nezoženieš.
04.05.2009 - 18:51:41
00
Radsej pories nejaku Meridu, alebo toho Scota. Z vlastnych skusenosti ti neodporucam Olpran. Taku chybu som spravil ja :P
04.05.2009 - 18:54:45
00
Radofunny, myslíš, že ešte niekde zoženie tú 2006-tku?
04.05.2009 - 19:49:01
00
raztos: Pozeral som bazari, ale vsetko zaujimave je drahsie ako 200 Eur. Nasiel som iba ten Scott. Najdes pre mna nieco zaujimave ? Alebo ktokolvek iny v bazaroch ? :cry:

radofunny: diky za TIP, ak bude niekde k zohnaniu, tak je to zaujimava ponuka.
05.05.2009 - 09:50:04
00
Možno by som o niečom pre Teba vedel.Viac SS.
05.05.2009 - 11:04:27
00
Môžeš dať prosím návod ako postaviť kvalitný, rýchly a ľahučký bike za 200Euro? Jeden taký by sa mi hodil. Dík.

Ibaze za 200€ taky neposkladam aj keby som sa na mieste poskladal :D .
Uvodne vety v tom prispevku na kt. si takto ironicky reagoval mali objasnit moju myslienku. Polopate: cena 200€ ci sa odvija od rizika odcudzenia. Ak ano tak som navrhol jedno mozne riesenie. Poskladat si bike trebars aj za 600€ ale s celkovym dojmom lacneho bicykla.
Ale ako to tak hlbsie analyzujem nejde o strach pred odcudzenim ale o financny limit.
Takze za 200€ nenavyberas bohvie co. Je to vsetko na jedno kopyto. Taky bike je len na vozenie. Nieje specialne navrhuty pre individualne naroky jazca. Urcite posluzi. Ale jedine co ta moze uspokojit pri spravnom vybere je vyhodna kupa v podobe usetrenych cca 20€.
Tu sa neda rozhodovat na zaklade kvalit. Tie rozdiely su ozaj banalne. Takze si staci urobit iba jasno v tom co chcem, za kolko to chcem a na co to chcem. Nerozhdnost je zla vlasnost.
05.05.2009 - 13:09:12
00
Bike za 600 Eur ozaj nechcem a nepotrebujem.
Pisal som co hladam:
Chcem na novom cítiť rozdiel, tých 10 rokov vývoja. Nie som náročný, ale nech je pohodlný, svižný, spoľahlivý. Predná vidlica odpružená.
Jazdiť budem po poľných cestách a spevnených cyklotrasách. Možno by mohol byť aj Cross, ale obávam sa, aby sa nezničil mimo cesty (žiadne kopce, hory ani túry neplánujem).
Cca. 200 Eur

co poviete na toto:
http://mtb.northtec.sk/index.php/VikingStood/
05.05.2009 - 15:44:40
00
Ad pohodlný: pohodlie je dané posedom, ktorý je diktovaný biomechanikou, a potom detailami ako správne sedlo pre tvoju riť (a dobré sedlo stojí toľko, ako celý tvoj budget... a navyše, neexistuje "ono Sedlo", ktoré ti odporučíme a ono ti bude určite dobré... cesta za "mojím Sedlom" je dláždená niekoľkými vyskúšanými, zodratou riťou a znecitlivenými guľami), pričom posed, v ktorom sa chodí "svižnejšie", je ten menej pohodlný (hlavne pre niekoho, kto 10 rokov bike nevidel).
Ďalšia zložka pohodlia po posede a right sedle for your riť je odpruženie. Pozeral som tie tvoje 200 EUR zázraky a sú na nich teda všelijaké vidly... hlavne tie Zoomky mi evokujú toto: http://www.geocities.com/ondrejpapanek/odchod.htm , to bolo zrovna niečo také, ten chalan jazdil na desnom dreku. Takže ručičky budeš mať vyklepané tak ako tak; taká asi najnižšia vidla, s ktorou sa dá niečo robiť, je maybe Suntour XCR. A aj na tú som začal nadávať po 2 mes. jazdenia.
Svižnosť súvisí ďalej s hmotnosťou, nuž a tam sú hentie 15kilové kravy na tom podstatne horšie ako môj ani nie 13kilový AM full...

Takže možno rieš radšej cross, kamošovi na asfaltové cyklotrasy a rakúske polňačky celkom stačí. Ale aj tam... za hentie peniaze... neviem neviem. Ale aj tam, ako tak pozerám, by bolo záhodno pridať... trocha zle skrytej reklamy:

http://spanie.sk/pells/web.php?page=063&id=179&extra=1

a XC:
http://spanie.sk/pells/web.php?page=063&id=175&extra=1

tá značka má celkom dobrý pomer cena/komponenty (tie rámy sú v tejto cenovej úrovni na tom +/- rovnako), takže ak sa chceme baviť o cenovom dne, tuná to dno vyzerá asi najlepšie (čo ale neznamená, že bez námietok). Čokoľvek horšie mám morálne zábrany odporúčať.

Inak, drahší bicykel býva v byte... nie v pivnici... a už vôbec nie v nejakej spoločnej nocľahárni.
05.05.2009 - 21:57:09
00
Som začiatočník a nechcem dať za bike viac ako 200 Eur, lebo aj tak sa obávam že ho ukradnú.
Toto ma pobavilo... Keby mam pri kupe tovaru brat ohlad na to, ze mi to mozu ukradnut, tak by som asi chodil po uliciach Slovenska s holym zadkom.
06.05.2009 - 07:34:21
00
Bajdvej, môj 2,8 l francúzsky šarkan spinká v pivnici (iste, nie latkovej, a nie v spoločných priestoroch) a zámok na bike takmer nepoužívam. Za celý môj život mi nijaký bike neukradli. Hi-end vozidlom sa totiž nejazdí na nákupy do Tesca a nenecháva sa bez dozoru dlhšie ako je naozaj veľmi nevyhnutne potrebné. Počas výjazdu sa z neho nezlieza a kým mi načapujú kofolu, mám ho buď na očiach, alebo naň dohliada spolujazdec.
A ešte trocha matematiky: AD 1985 bol fotrov príjem asi 3000 Kčs a môj Favorit stál 1800. Bol to relatívne dosť vysoký plat a ten Favorit nebol žiadny zázrak. Dnes mám pomerne podpriemerný plat, ale pri podobných proporciách by som za "žiadny zázrak" vzhľadom ku dnešnej realite mal dať okolo 400 EUR...
06.05.2009 - 10:01:09
00
Tulenik. Ale ak porovaneme vyvoj PC tak tam to uz neplati. A myslim, ze sa neda tato matematika uplatnit nikde. 1, doba ide do predu. Vsetko je dostupnejsie. Dalej k tomu pripocitajme "krizu" plus nastup €. No ale zas odpocitame, ze zijeme v state v akom zijeme :D co si budeme. Vsetko je tu predrazene. No neviem. Napokon sa to blizi k tvojmu vypoctu.
No ale az sa dotycny boji kradeze tak odporucam bike nekupovat. Vsak on s tym uz pocita takze zbytocne vyhodene kazde € :D
06.05.2009 - 10:48:12
00
K PC: tam je slovo "vývoj" pomerne iluzórny jav vyvolaný hlavne marketingovými a reklamnými kydmi. V podstate celé PC je from beginning jedna architektúra, ešte k tomu v dobe zavedenia z cenových dôvodov takmer najhoršia dostupná, a tá architektúra sa dodnes čistí... a posledný reálny zlom v architektúre procákov bolo Pentium (1995) a aj to bol pokrok typu "486 počíta, Pentium háda" :D
hovorím samozrejme trochu ironicky, ale ak by sme dnes (2009!) mali hardware podľa odporúčania PC 2000 (1999!), tak by sme od radosti čurali do kúta
a ešte iná hláška: ak by vývoj letectva prebiehal ako vývoj počítačov, dnes by sme lietali v lietadlách pre 1000 cestujúcich rýchlosťou 5 M za cenu autobusového lístku. Ale raz za 2 mesiace by lietadlo spadlo a haváriu by nikto neprežil.
normálna strojarina si v podstate drží svoju úroveň... ak využiješ ázijských otrokov, čo ti robia za to, že ich nezbičuješ, tak síce stlačíš cenu, ale zároveň zvýšiš nezamestnanosť vo vlastnej krajine (inak, všimol som si na weboch hlavne talianskych výrobcov velomateriálu, že často deklarujú práve z tohoto dôvodu 100 % výroby doma)
"idenie dopredu" je iba fráza...
06.05.2009 - 11:52:33
00
ked uz OTckujete odusu spasenu ... tak vedz tulenik ze tak necitatelnu stranku (pozadie, farby, uprava) ako ta co si dal link na geocities ... som uz teda roky nevidel
06.05.2009 - 12:23:19
00
ani ja :D ale na geocities sú také sprasenosti bežné, priam mi to príde, že to tam podporujú
06.05.2009 - 12:53:29
00
keyboard_arrow_up