Si myslel ze si rad rypnes z bajku? :D
17.03.2006 - 11:35:35
00
no neviem kto ma ten mega lisaj na lytku a rad rypne z biku.
17.03.2006 - 11:47:57
00
mega lisaj uz davno zmizol (ale baby sa no to dobre balili)
17.03.2006 - 11:49:32
00
hehe, vy dvaja sa odkial poznate, ked jazdite nieco uplne ine? :) ...inak tie nokony vyzeraju fajn, ale mne jagwiry este chvilu stacit urcite budu :wink:
18.03.2006 - 17:59:44
00
Poznaju sa z WaW, jeden tam kazil vzduch a druhy tam chodil kazit vzduch... :lol:
18.03.2006 - 21:08:37
00
Zdravin vsetkych. Aby v diskusii nezneli len dristy, ako zvycajne, tak pripajam svoje skusenosti:
Nokony pouzivam od 6/2004 a v sucasnosti maju cca 5000 km. Dlzka sa nastavuje skladanim z clankov, ktore sa navliekaju na teflonovu trubicku (ako koralky). Jedina vec, ktora sa skracuje, je prave ta trubicka. Staci ich namazat raz rocne na celu sezonu (menej casto som neskusal). Vdaka konstrukcii su fakticky po celej dlzke vodotesne (ak su spravne nainstalovane). Vhodne je na miesta s predpokladanym stykom s retazou alebo ramom navliect na bowden prilozenu ochrannu hadicku (nevyhnutne v pripade spodneho vedenia bowdenu pri fule, napr. Specialized). Osvedcilo sa mi pred navlecenim ochr. hadicky bowden natriet dostatocne silikon. olejom v mieste umiestnenia hadicky, potom v hadicke neoxiduje (ako bolo uvedene v recenzii vo Vele, kedze mi neoxiduje, neviem to potvrdit). Radenie ide hladko, je to velky rozdiel, ako ked som mal klasicky Jagwire (pri spodnom vedeni k prehadzovacke). Ako bolo niekde tu uvedene, odporucal by som strieborne prevedenie, na ktorom nebude vidiet osuchanie eloxu (mam cierne!). K osuchaniu dochadza na miestach spojov clankov tam, kde sa casto a viac ohubaju (napr. 1. clanok za radenim). Fukcne to vsak nijako nevadi. Ine optrebovanie (napr. trubicky) som za tu dobu nezistil. Po instalovani radiacej sady zvysilo dostatok nahr. clankov, aj dost trubicky na vymenu jednej casti (celkom su 3 casti: 2 ku prehadzovacke, spojene "mazacim" kuskom trubicky, 1 ku smykacu). Dufam, ze to je dost vycerpavaca informacia, uz sa mi viac nechce pisat. P.S.: Podobny system bowdenov uz ponuka aj Aligator a Jagwire (plastove).
21.03.2006 - 20:56:54
00
tie bowdeny nokon su parada...su perfektne nastavitelne a mam pocit ze lanka vedu ovela lepsie....mam ich na Spec epic comp
30.07.2006 - 23:00:15
00
Mal som tu cest to skusit na jednom biku. Je sice pravda ze to malo nizsie trenie lahky chod a zaujimavy vzhlad ale za tolke peniaze hmmm...? Ten majitel si to vychvaloval a je s tym spokojny vraj to stalo za tie peniaze.
30.07.2006 - 23:26:50
00
take peniaze by som za to fakt nedal... :roll:
30.07.2006 - 23:28:18
00
aby to bolo dokonale tak uz len staci kazdy goralcek prevrtat..dat tam sirsi vnutorny liner a dokoncit to lankami powerkordz http://www.powercordz.com/

8)
31.07.2006 - 15:33:37
00
No ja mam Nokony na svojej šupe a som maxxxxxx.spokojny.A robil som si to sam.Je to uplne jednoduche len trochu pracne lebo treba kazdu goralku po jednom navliect.Inak su bezudrzbove.preto su aj tak drahe.komplet sada ma stala okolo styroch litrov.Ale stoji to za to. 8)
31.07.2006 - 17:48:13
00
a treba to raz za cas premazat?...ci je to uplne bezudrzbove??
01.08.2006 - 10:14:42
00
No ja som ich vcera WD-ckoval asi po 3500km (od aprila), lebo mi zacali divne vrzgat pri zatacani. Na superhladkom chode sa to vsak neprejavovalo. Bol to iba "kozmeticky" defekt.

Zdar!
01.08.2006 - 14:26:22
00
a treba to raz za cas premazat?...ci je to uplne bezudrzbove??


Vnutorna hadicka je teflonova a ide neprerusovane po celom rame.Od packy az po salter.takze ziadna spina nema sancu sa dostat k lanku.Kedze je teflonova a vlastnost teflonu je znizovat povrchove napatie tak to nemusis vobec mazat. :wink:
01.08.2006 - 16:00:34
00
a treba to raz za cas premazat?...ci je to uplne bezudrzbove??

Ja mazem len pri zimnej udrzbe asi 0.5 ml silikonoveho oleja na 1 radiaci bovden. Bovdeny su na mazanie usposobene bez nutnosti rozoberania - v 1/2 dlzky spodnej ramovej trubky (Specialized, spodne vedenie) je vnutorna hadicka (liner) prerusena cca 1 cm kvoli mazaniu. Cez toto prerusenie je prevlecena priesvitna trubicka s presahom cca 1.5cm na obe strany. Staci ju len stiahnut nizsie a po naolejovani vratit spat. Jednoduche, funkcne, genialne.
Hlavnou vyhodou tychto bovdenov je to, ze vnutorna hadicka prebieha po celej dlzke bez prerusenia (okrem vyssie uvedeneho). Kto jazdi full so spodnym vedenim bovdenu (Specialized Epic, Stumpjumper, Enduro, ...), vie, na co narazam. Nechapem, ze v Specialized este na to neprisli, ze bovdeny treba tahat vrchom, dalo by sa usetrit na bovdenoch...
01.08.2006 - 22:51:13
00
keyboard_arrow_up