Beskidy MTB Trophy

04.06.2015 - 07.06.2015
Etapové preteky
Istebna (Poľsko)

Propozície, Pozvánka, Výsledky, Reportáže, Foto
co ste sa zakecali na tej trati? uz je 7 prec a este nie vsetci v cieli... :)
som zvedavy ci sa bude rusit limit ako pred rokom...
12.06.2009 - 19:08:46
00
halooo katko ,imroman kde su reporty a fotky z dnesnej etapy?
12.06.2009 - 20:33:06
00
Dnes sa vám hlásim o dosť neskôr ako včera. 2. etapa Beskidy MTB Trophy mala prívlastok Kráľovská a musím priznať, že tomu tak bolo doslova a do písmena. Ráno nás privítala zamračená obloha a onedlho sa spustil aj drobný dážď, ktorý z času na čas zosilnel. Našťastie okolo 9tej prestalo pršať a dokonca, keď už sme čakali na štart, začalo spoza mrakov presvitať slnko. To hneď zdvihne náladu. Trasa etapy viedla tentoraz do Českej republiky a čakali na nás kopce ako Skalka, Kozubová, Ropice, Kalužný, Javorový a na záver Veľký Stožek. Organizátori na poslednú chvíľu zmenili už pôvodne zmenený variant dojazdu a vrátili sa k pôvodnej alternatíve. Pred štartom sa hovorilo o cca 90 km a 3000 výškových metroch, realita však bola úplne niekde inde....Navyše, na 3. občerstovačke bol stanovený limit prejazdu na 17:00, ktorý sa neskôr ukázal ako veľmi optimistický.
Na začiatku som sa opäť nikam neponáhľal, predsa len, profil etapy bol veľavravný a aj kilometre v blatistom teréne aj tak ubiehajú o dosť pomalšie ako keď je sucho. Úvod bol opäť krátko po asfalte, neskôr šotolina a blatistým zjazdíkom sme sa dostali na poľsko-český hraničný prechod a pokračovali smerom na Mosty u Jablunkova cez Komorovský grúň a Girovú. To už som bol viac menej celý zafŕkaný od blata a vody z kaluží, ale ubúdajúca oblačnosť a slnečné lúče zvyšovali morálku. Z Mostov u Jablunkova začali tie ozajsné beskydské stojky a zjazdy, takmer každý výjazd sa buď išiel na najľahších prevodoch alebo sa tlačil, šotoliny bolo pomenej. Po každom takomto stúpaní nasledoval kamenistý technický zjazd, kde bolo treba dávať obzvlášť pozor, pretože korene a kamene boli po rannej prehánke veľmi zradné. Terén bol na niektorých, hlavne otvorených miestach až neuveriteľne suchý, naopak v lese to bolo samé riedke blato. Na prvej občerstvovačke som si nejakým nedopatrením nechal naliať málo ionťáku a keďže kilometre pribúdali až neuveriteľne pomaly, zakrátko som už nemal čo piť. Druhú občerstovačku som očakával niekde na 45 km, avšak cesta k nej bola stále hore a dole po krásnych hrebeňoch a času na oddych bolo veľmi málo. Počasie sa však menilo z minúty na minútu a na jednom z miest nás dokonca zastihla búrka s krúpami. Občerstovačka nakoniec bola tam, kde som predpokladal, pohľad na čas jazdy v danom momente – cca 4 hodiny, neveštil nič dobré. Ďalej sa pokračovalo ako inak parádne do kopca a na hrebeň, potom zase prudký, technický zjazd, opäť hore a tak to pokračovalo až na Javorový. Tu bol vrchol dnešného dňa, obávaný zjazd po turistickej značke. Napriek obavám, som ho zvládol relatívne ľahko, ani ruky tak neboleli ako pred dvomi rokmi – nuž, Marzocchi nie je Fox . Dole pod kopcom už bola spomínaná 3. občerstovačka, mala byť na 63. km, mne však comp ukazoval 70. Bolo mi jasné, že pre značnú skupinu ľudí tu bude problém prísť v limite. Nasledoval relatívne pohodový prejazd do obce Bystřice, kde na nás už čakal kajco, prehodili sme v kopci pár slov a pokračoval som ďalej do kopca. Túto časť trate som si pamätal z úvodného ročníka a vedel som, že nás nečaká nič jednoduché. Stúpanie na Zimný a Veľký Stožek sa ukázalo ako najťažšia prekážka dnešnej etapy. Nekonečné stúpanie a za ním blatistý koreňový zjazd do Istebny preverili posledné zvyšky morálky každého jazdca. Navyše pohľad na comp hovoril jasnou rečou – Golonko syndróm opäť zaúradoval – 95 km a ešte stále som nebol v cieli...Záver už bol totožný so včerajškom, žiadne prekvapenia sa nekonali no a nakoniec som po 98 km a 3600, áno 3600 nastúpaných metroch a v čase 7:47h došiel do cieľa.
Zajtra je na programe etapa s vrcholmi Veľká Rača, Przelecz Przegibek a Rycierová, má byť slnečno, tak dúfam, že sa nám pôjde lepšie ako dnes.

Prílohy:

Komentár súboru: malá demolácia českého kolegu...
120620093193.jpg
120620093193.jpg 282.43 KiB thumb_up0thumb_down

120620093191.jpg
120620093191.jpg 224.39 KiB thumb_up0thumb_down

120620093189.jpg
120620093189.jpg 173.95 KiB thumb_up0thumb_down

120620093188.jpg
120620093188.jpg 255.33 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: teplota oproti včerajšku citeľne klesla
120620093186.jpg
120620093186.jpg 168.18 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: ráno ešte úsmev na tvári
120620093185.jpg
120620093185.jpg 244.16 KiB thumb_up0thumb_down

12.06.2009 - 22:52:59
00
Dneska to bola vazne kralovska etapa. Povodne mala mat 95 km a 2800 prevysenie, nakoniec mala sice 95 km ale 3600m prevysenie :D Narocnostou co sa zjazdov a aj vyjazdov tyka, som nic tazsie nesiel. Vid moje graf ...Plus pocasie ktore nam rano pripravilo nemile prekvapenie v podobe obcasneho dazda/lejaka a na trati to boli bahenne lazne ako sa patri :D
Vedel som, ze mi to bude sediet ovela viac ako vcera, dlhe trate mam radsej..nakoniec som obsadil 65. miesto v etape. Co je oproti vcerajsku takmer o 60 miest lepsie. Cas v cieli sa zastavil na 7 hodinach, takze si viete predstavit ake to bolo hard :D Celkovo som sa dostal na 85. miesto . Kazdopadne som prekvapeny, ze po vcerajsej etape sa mi dnes slo velmi dobre, tepy su sice ovela nizsie a nad 170 sa ani nepozriem ale nohy idu :D Citim sa fakt dobre a tesim sa na zajtra, rad by som sa este trosku posunul...
Dneska zase paradne svedske stoly, nalozil som si ako sa patri  No a na powerade sa tu stanem asi zavyslim, kedze ho pijem v kuse :D
Akurat som sa este vratil zo servisu, kde som si dal vymenit platnicky a aj premazat orech...chlapik ho hodil hned na stojan a za par min to bolo hotove..to sa mi paci..navyse aj ked tam su do vecera, tak sa vobec netvaria otravene, uplny pohodaci a srandisti 

Prílohy:

2. etapa.jpg
2. etapa.jpg 216.89 KiB thumb_up0thumb_down

12.06.2009 - 23:07:30
00
matka zem!
respekt.
drzim palce, uzivajte si :mrgreen:
12.06.2009 - 23:17:42
00
Tak nejake fotečky :D

Prílohy:

mtb trophy beskyd 006.jpg
mtb trophy beskyd 006.jpg 263.6 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2009 - 00:00:31
00
imro v dialke..

Prílohy:

mtb trophy beskyd 045.jpg
mtb trophy beskyd 045.jpg 203.39 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2009 - 00:02:46
00
vrchol stupania Bystrice Paseky :mrgreen:

Prílohy:

mtb trophy beskyd 112.jpg
mtb trophy beskyd 112.jpg 165.89 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2009 - 00:10:44
00
katko

Prílohy:

mtb trophy beskyd 113.jpg
mtb trophy beskyd 113.jpg 176.69 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2009 - 00:12:29
00
bola aj jazda na zadnom :shock:

Prílohy:

mtb trophy beskyd 126.jpg
mtb trophy beskyd 126.jpg 252.55 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2009 - 00:17:02
00
:cry:

Prílohy:

mtb trophy beskyd 146.jpg
mtb trophy beskyd 146.jpg 274.91 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2009 - 00:21:27
00
katko super report...muselo to byt nieco...rešpekt...fotky hovoria za vsetko...
imroman "zavislák" pekny graf za ten by sa ani na Tour nemuseli hambit :-)
drzim palce chalani...
13.06.2009 - 08:38:29
00
Teda toto je riadny extrém ako tak pozerám, to si neviem ani predstaviť takéto voľačo. Taktiež držím palce ďalej.
13.06.2009 - 11:04:41
00
Tak ešte stále žijeme. V prvom rade by som sa chcel poďakovať všetkým tým vyhláseným meteo serverom, ktoré predpovedali na dnes azzurro. Ono nie žeby slnko nebolo, ale to že ráno bude pršať, to sa nám ani len nesnívalo. Čiže opäť tradičná rovnica: Beskydy + zlé počasie = Mordor. Treba však dodať, že aj stále početné štartové pole sa podpísalo pod stav trate. Dnešná etapa nás mala zaviesť na slovensko–poľské pohraničie, čiže tesne pod Veľkú Raču, Przelecz Przegibek a Rycierovú horu. Oficiálne čísla hovorili o 78 km a 2800 výškových metroch.
Štart sa nám z nezistených príčin posunul na 10:15, asi sa chalani z prvej lajny nestačili rozjazdiť. Sivá obloha neveštila nič dobré a postávanie v štartovom koridore vyše 30 minút nie je tiež bohviečo. Úvod opäť po asfalte na zahriatie, potom odbočka na menej kvalitnú asfaltku a po nej kolmo nahor po starých známych paneloch. Iný prevod ako 1:1 nepripadal do úvahy. Vydriapali sme sa do Koniakowa a odtiaľ okolo krčmy na vrchol Ochodzitej. Nasledoval rýchly (ale keďže boli ešte všetci pokope tak pomalý) zjazdík smerom na hraničný prechod Skalité – Zwardoň. Kúsok za ním bola v kopci prvá občerstvovačka, to už som išiel v trojici s Mircom a Mišom, hodili sme do seba pár grepov a pokračovali ďalej do kopca. Tieto miesta mám prejdené, takže žiadne prekvapenia sa nekonali. Nad Vreščovkou klasika tlačenie, na vrchole rýchly zjazdík, tu však bola prvá zmena oproti predchádzajúcim dvom ročníkom. Nešlo sa klasicky traverzou hraničného hrebeňa, ale po zvážnici cez kopec do Rycerky Hornej. Teplota v daždi medzitým klesla na príjemných 6 stupňov, nechápal som borcov v krátkych dresoch. Na konci tejto malebnej dedinky bola 2. občerstvovačka, comp ukazoval cca 34 km. Vediac, že ďalší bufet bude až po prejdení celého hrebeňa, som sa poriadne natlačil všetkým čo bolo po ruke a doplnil ionťák až po okraj. Mišo s Mircom sa rozhodli, že pre dnešok stačilo a chceli si zavolať odvoz, nakoniec však aj tak pokračovali ďalej. To už som sám stúpal po lesnej zvážnici na V. Raču, dúfajúc, že na vrchole uvidím avizované známe tváre. Nikto však hore nečakal, veď kto by sa trepal do toho nečasu. Okolo pol jednej sa pomaly začali strácať oblaky a vykuklo toľko očakávané slniečko. Hraničný hrebeň som mal v malíčku, otázne bolo v akom stave bude. Pochopiteľne to bolo katastrofálne. Takmer neustál tlačenie, blato sa lepilo všade, v tretrách sa šmýkalo, jednoducho na morál. Stále som sa pohyboval v rozťahanej skupine cca 15 ľudí, niekomu to šlo, niekomu nie. Pri jednom zo zakopnutí sa mi podarilo odtrhnúť polovicu pracky na tretre o pedál, na funkčnosť to našťastie vplyv nemá, neskôr to vymením. Pomaličky sme sa pretlačili na Przegibek a ďalej popod Rycierovú a následne už viac-menej dolu na Mladú horu. Opäť zjazdy technické, plné mokrých koreňov a kameňov, riskovať sa neoplatilo. Na Mladej hore bola tretia občerstvovačka, za sebou už 54 kilometrov, nič horšie už dnes isto nebude. Drievkom som ako tak pozhadzoval blato z biku, mazať prevody nemalo aj tak význam. Relatívne rýchlo sme následne po červenej po hrebeni zozjazdovali do Rycerky Dolnej. Tu na nás čakalo neuveriteľné stúpanie po lúke, ktorá mala min. kilometer. Ďalej to bolo viac menej po lesných asfaltkách stále hore dole, čiže kilometre nabiehali celkom rýchlo. Finiš etapy bol pod vrcholom Ochodzitej pri krčme, na cca 2 km to robilo snáď 300 výškových metrov po starej známej betónke, zaradené 1:1, prehadzovať aj tak nemalo zmysel, lebo prehadzovačka aj reťaz už toho mali viac než dosť. Nahor som sa radšej ani nedíval. Silou vôle som sa nakoniec dotrepal do cieľa v čase 6:45h, neuveriteľné sa stalo skutočnosťou, kilometre aj nastúpané metre sedeli úplne presne.
Zajtra už to prejdeme nech by aj traktory padali, i keď náš starý známy Veľký Stožek na záver budí rešpekt.

Inak večer sme ešte posedeli v pizzérke s Dudom, Lagondom, MircomBB, PalomTT a Jezusom, preto to meškanie s reportom :-)

Prílohy:

Komentár súboru: takto to vyzerá, keď je niekto nenažraný... Giga pizza
130620093204.jpg
130620093204.jpg 114.65 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: stúpanie na Malú Rycierovú
130620093200.jpg
130620093200.jpg 203.71 KiB thumb_up0thumb_down

130620093199.jpg
130620093199.jpg 204.57 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: vrchol stúpania pod Veľkou Račou
130620093197.jpg
130620093197.jpg 369.42 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: teplota na štarte
130620093195.jpg
130620093195.jpg 154.44 KiB thumb_up0thumb_down

130620093194.jpg
130620093194.jpg 280.01 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2009 - 23:50:42
00
Uff, tak dneska to bola teda etapa...vcera to bolo sice tazke ale aspon sa dalo poriadne slapat..dneska to bola kombinacia ekvilibristiky na korenoch a bahne ktora sa striedala s pesou turistikou s bikom na chrbte  Navyse predpoved ktora vcera vecer hovorila o „briliant sunshine“ sa rano zmenila na pekny raining...uz od zaciatku jemne prsalo, potom sa spustil pekny lejak. Na racu sa dalo pekne slapat ale ten hreben...to bolo krute...tolko blata som uz dlho nevidel...lepilo sa to uplne vsade. Nakoniec som bol rad, ked som odtial po 3 hodinach zliezol :D aj ked na zaver cakalo este par prekvapeni...prvym bola vazne kruta luka, ktora nemala koniec a navyse, co bolo najhorsie clovek videl ako kruto stupa hore a koniec v nedohladne :D Druhym bol zaverecny dojazd na vrchole, ktory tiez stal za to...navyse salter sa uz na lahsich prevodoch namotaval a tak som mal na 1:3 co robit pretoze lahsie uz neslo...:D Ciel bol v krutej grape na betonke, kde popri ceste sedeli ludia a fandili a tak som sa hecol a dupal hore, ale ked som videl ako mi chytilo salter tak som zliezol a triumfalne presiel cielom s bikom na chrbte za potlesku pritomnych :D a s pocitom ze som rad ze je konecne koniec...(urvat X:0 na poslednych 10 metroch by bolo vazne uz moc). Cas nakoniec 6:02 hod a 94. miesto, co ma po vcerajsku trosku sklamalo, ale zase celkovo som si polepsil na 81. miesto. Start mi moc nevysiel, srdce by aj chcelo ale nohy proste tie tazsie prevody uz neutocili a kopec ludi mi odskocilo. Par som postupne dobehol ale zvysok uz bol nad moje sily...Len pre zaujimavost som mal za celu etapu priemer 140 tepov, co je skoro o 30 menej ako v prvej etape :D Telo sa proste uz do vyssich intenzit brani, jedine co sa da je ist strojove tempo tzv. beskyd robocop style :D. Zajtra ale este skusim zabojovat...
Inak ale aj cez vsetky tie narocne stupania, blato, krute zjazdy a pocasie su tieto etapy to najkrajsie co som ked siel ;) Etapovy zavod ma ale vazne nieco do seba. Pokial som o tom len cital, vobec ma to nenadchlo a na vlastnej kozi je to pecka...

Prílohy:

3. etapa.jpg
3. etapa.jpg 233.82 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2009 - 23:58:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Plášte a duše / MTB)
keyboard_arrow_up