Tak aký ventil?
Autoventil 55% [ 224 ]
Galuskový ventil 45% [ 185 ]
Celkový počet hlasov : 409
taky tak, verny autoventilu

teraz mam vsak dusu rubena, kedze pri poslednom nakupe nemali oblubene continentalky, no a na tych rubenach je taka zaludnost, ze nemaju narezany zavit po celej dlzke, ale len na ciapocku, takze sa neda maticou dotiahnut, aby sa nevtlacal pri fukani - na com som minule doplatil, ked som chcel dohustit privelmi podhustene koleso na benzinke... nakoniec som musel rucne :) , takze rubena nikdy viac, continental rulez :)

viem, malichernost, ale svet sa sklada z detailov : ))
16.09.2008 - 22:09:03
00
Zdar,

Asi som dosť nešikovný, ale máte nejaké typy ako neohnuť galuskový ventil? Jeden som už urval, tak som sa poučil a teraz som si sakra dával pozor. Aj mi to šlo, ale pred koncom fúkania som zase niečo spravil zle a ohol som ho. Je vôbec ten galuskový ventil lepší (fúka sa o niečo lepšie), lebo s autoventilom mám dlhoročnú skúsenosť rýchleho poklesu tlaku.

To je tak, všetky komponenty na biku vidím prvý krát (a to už jazdám 10 rokov) tak všetko musím testovať systémom pokus-omyl (mám šťastie, že som ešte neurval brzdy, vidlicu alebo riadenie :D)
20.07.2009 - 22:12:28
00
čím to je, že v živote svojom som galuskový ventil neohol, či na žiletke, na MTB alebo jeho UST derivát?
chlapci, troška slušného správania a pohybovej kultúry by vám neuškodila
20.07.2009 - 23:08:41
01
Bol som nedavno donuteny nasadit dusu s galuskacom a je to teda riadny humac. Nech som daval pozor ako som chcel, tak pri jednom snimani pumpy som ventil trochu ohol. Galuskace proste musel vymysliet nejaky imbecil. Na autoventile skutocne nemusim ani len rozmyslat ako tu pumpu nasadit alebo snat, pretoze ten ventil nemam ako poskodit, takze skutocne nerozumiem, preco by som mal pouzivat galuskove ventily. A ak niekomu ide autoventil fukat tazsie ako galuskovy, tak na to existuje jedina odpoved - kup si normalnu pumpu...
21.07.2009 - 02:18:01
00
Minuly rok sa mi nazbierala zmeska dusi s AV aj galuskovymi ventilmi. Tak som s tym urobil poriadok a pouzivam iba galuskove. Pocas fukania sa mi nepodarilo ani raz akymkolvek sposobom ohnut alebo znicit ventil. Je to asi o troche citu a cviku. Pouzivam hlinikovu obojsmernu kombinovanu AV/GV pumpu zn. Longus ktora bez problemu fuka obidva systemy, ale mam pocit ze GV sa fuka neporovnatelne lahsie. Dalsou vyhodou je uzavretie ventila bez potreby nasadzovat este aj ciapocku, ktore som pravidelne stracal pri vymene :( O pouzivani GV ma presvedcil aj kamos ked naskrutkoval zasliapnutu ciapocku na AV a mal dalsi problem pretoze bordel sa dostal do ventila a ten bez auto ciapocky sa neda vybrat a vycistit. Toto pri pouzivani GV nehrozi. Ale je to asi len o osobnych preferenciach, pretoze zasadny rozdiel v pouzivani nevidim ( vahu neriesim :wink: ).
21.07.2009 - 03:32:50
00
za 6r co puzivam GV som len jediny raz ohol hlavicku....ked som sa ponahlal....inac spokojnost...
autoventil som uz davno zavrhol..frajerka ich ma na trekingaci a stale jej to musim dofukovat, otacat nadstavec na pumpe kua :evil:
21.07.2009 - 06:19:31
00
Ja už pri kúpe biku som mal jeden galúskový ventil ohnutý, asi to fúkali nejaký odborníci. Ale mne sa to ešte nestalo.
21.07.2009 - 07:56:15
00
Vzhladom na to, ze zlte ciapocky z continental dusi nestracam, ciapocku na odmontovanie ventilu a 2 nahradne ventily som pribalil k lepiacej sade, nemam dovod menit duse s autoventilom za ine.
21.07.2009 - 09:48:38
00
Galuskove maju jednu neprijemnu vlastnost a to taku ze sa trhaju od duse. Stalo sa mi to asi na 3 dusiach (uz boli trosku starsie, cca 3+ rokov) ze sa telo ventilku odlepilo od gumy. Krasne a cisto, na tele ventilu nezostala ani stopa ze bol volakedy prilepeny k dajakej gume. Autoventilok je prakticky cely obaleny gumou, takze taketo oddelovanie nehrozi.
21.07.2009 - 10:21:22
00
ty jazdis 3 r duse?.... :shock:
jazdil som klasiky aj lajtky s GV a to sa mi veru este nestalo....ci od rubeny aleb o continentalu...aj tak je to setko cina :twisted:
21.07.2009 - 10:27:19
00
Autoventilok je prakticky cely obaleny gumou


nie kazdy .. (continental nema .. )
21.07.2009 - 10:59:20
00
Si fakt ostrý,ale v podstate máš pravdu.Ja som za cca 12 rokov používania galuskových vetilov žiadny nezohol ani nezlomil.Mám takú fintu,že pri fúkaní minipumpou držím aj špicu aby som s tým nelomcoval.
Presne tak ako hovoris! Netreba pri husteni pneu driemat a este mat pri tom gramblave ruky. :mrgreen: :mrgreen: Aj mne sa stalo ze mi odlepil ventil, no a co ved uz ta dusa mala aspon 3 roky. Tiez viem ze duse su spotrebky, a mali by sa menit minimalne raz za dva roky kvoli starnutiu a poreznosti materialu a zvlast u ultralightu. Aj tak by som si v zivote nedal tie autotraktorky na bike mne uplne staci ked to obcas musim niekomu nafuknut, tak svalovka na ruku to isti + mozny infarkt. :mrgreen: :mrgreen:
21.07.2009 - 11:51:15
00
už sa mi stalo, že autoventil som prefúkol len pumpou na vidlu...
inak celá táto diskusia je zas o tom kto ďalej doští a ako sú všetci kkti len niekto lietadlo
chýba mi tu už len téma, že kto má žlté čiapočky na ventiloch, je homosexuál...
21.07.2009 - 11:55:22
00
už sa mi stalo, že autoventil som prefúkol len pumpou na vidlu...
inak celá táto diskusia je zas o tom kto ďalej doští a ako sú všetci kkti len niekto lietadlo
chýba mi tu už len téma, že kto má žlté čiapočky na ventiloch, je homosexuál...

Ja mam jednu zltu a druhu ciernu ciapocku, takze som asi BI! :mrgreen: :mrgreen: Suhlasim s tebou Tulenik. :idea:
21.07.2009 - 12:15:17
01
ja ich mam a nie som :evil:
21.07.2009 - 12:16:01
00
keyboard_arrow_up