Ono by sa to dost vyriesilo vybudovanim cyklo chodnikov a priestorom pre cyklistov na cestach a spomalovacmi vo vhodnych lokalitach...Verim,ze sa toho dozijem.Tu v NL to funguje,pravda su o dost ohladuplnejsi vodici ako nasi,snad aj preto,ze musia-maju dost vysoke postihy za zrazenie cyklistu,a to dokonca aj ked je na vine cyklista.To sa mi zase nepaci,ani cyklista si nesmie dovolit preletiet krizom cez cestu bez pozretia do stran,ako sa mi to tu uz parkrat stalo... :roll:


presne s tymto suhlasim, do ciech jazdim na biku velmi casto, mam tam frajerku, ale je pravda, ze vacsinu tej cesty idem mimo hlavnej, alebo priamo po cyklochodnikoch, je to parada, clovek sa nemusi bat, ze ho niekto sejme, co sa tyka tej ich novej vyhlasky, no ma to zopar chyb, konkretne si o tych veciach mozte precitat v novom vele, ja som o tom pocul uz o dost skor, to co tam opisuju o tom typkovi, ze dostal 25tis. pokutu za to ze lahol, tak tych ludi uz bolo viac, a ja sa len modlim, aby sa to nestalo mne :x ale v mnohych veciach to tam dost vodicov skrotilo, co je super....

kazdopadne uz ako ktosi napisal, chcelo by to, aby bola tu na slovensku policia v prvom rade preventivna a nie represivna!!! lubo nehnevaj sa(sice ty nevyzeras na takeho) ale nemam rad slov. policiu kvoli tomu, ze robi vsetko preto, aby ludi postihovalo a nie preto aby vodicov vychovavala!!! a to je ten najvacsi problem dopravy na slovensku....

tak ako u deti, za to ake su mozu v prvom rade rodicia ich vychovou, tak isto je to i u vodicov, ale co cakat, ked vodicaky su riesene formou rychlokurzov, to za mojich cias este teda nebyvalo :cry:
30.08.2006 - 13:03:12
00
Nechcel by som, aby sa to tu zvrhlo na odsudzovanie správania toho druhého, ale...

To Giro, ale vlastne to all: Ak Ťa auto živí, viem Tvoje správanie pochopiť, v žiadnom prípade ho však nemôžem schváliť. Nechcem tu orodovať za predpisy, ale maximálne dovolené rýchlosti sú viac menej v poriadku. Možno by to ešte trochu znieslo, ale odvíja sa to od mnohých faktorov. Druhá významná vec je tá, že nemáš na aute napísané ako ideš príkladom v ohľaduplnosti k ostatným účastníkom cestnej premávky. Každopádne však spôsob jazdy, ktorý uvádzaš, príkladom je. Toto teraz neber ako osobný útok, nemám dôvod, ale to čo si napísal je na cestách viac ako bežným javom.
A pritom je to presne to, na čo tu poukazujeme.
Sebadôvera je dobrá vec, ale ani opatrnosť a disciplína nie sú na škodu. Nebude asi náhodou že medzi najdisciplinovanejších vodičov patria automobilový pretekári. Uvedomujú si totiž riziká a tie si veľmi veľa ľudí ani nepripúšťa.
30.08.2006 - 13:55:23
00
2kralik: no čo sa týka tej represie tak to musíš posunúť na vyššie miesta ako je obyčajný policajt, vieš ono to není také ľahké, riaditeľovi príde proste niečo ako príkaz z hora koľko treba vybrať a policajti to musia proste vybrať pretože ak to neurobia tak nastáva akcia padajúceho hovna ak vieš čo tým myslím :(

Proste to nejde aj keby policajti chceli, jedine že by chceli od polície odísť :(
30.08.2006 - 14:47:23
00
2kralik: nemýľ si políciu s výchovným ústavom. Za 20 rokov mojej vodičskej praxe ma polícia zastavila 2x, no nikdy pre porušenie dopravných predpisov. Tým nechcem povedať, že som nikdy žiadne neporušil. Počas tých dvoch kontrol ma policajt určite nedokáže presvedčiť, aby som bol k iným účastníkom premávky ohľaduplný. To musí byť v nás už od mala, od počiatku výchovy. Od cyklistov jazdím čo najďalej a k tomu vediem aj mojich žiakov v autoškole. Rýchlokurz nie je o menšom počte hodín praktickej výuky, ale o individuálnom prístupe inštruktora k žiakovi a o samoštúdiu teórie. Vodiči-cyklisti sa ináč správajú k cyklistom, ako vodiči-necyklisti - moja skúsenosť.
30.08.2006 - 15:20:54
00
k tejto teme sa hodi precitat si jeden vyborny clanok z tyzdennika .tyzden c.35 (ak ho niekto ma, tak ten o Svedsku)
30.08.2006 - 15:42:58
00
k tejto teme sa hodi precitat si jeden vyborny clanok z tyzdennika .tyzden c.35 (ak ho niekto ma, tak ten o Svedsku)


PaliG: no neviem, to odburanie byrokracie by som uvital, ale mam pocit, ze keby sa slo podla ich pravidiel, ze by sme mali docela prazdne cesty :))))

bol som asi pred mesiacom v holandsku a tiez som nestretol policajta, vlastne ani neviem ako vyzera holandsky policajt...tam som videl nieco co by u nas upravilo statistiky umrtnosti na cestach(ale zlym smerom), tam je cyklista boh, nikdy sa nepozera ci ide alebo nejde auto, ide po svojom cyklistickom chodniku a nic ine ho netrapi, proste musis zabrzdit autom a pustit ho.....na druhu stranu vsade maju cyklisticke trasy a chodia po nich aj male skutre, tie nemaju co hladat na ceste, ked som chodil niekde aj pesi tak som sa citil troska ohrozovany cyklistami :) a ked mlady fagani na pesej zone sli na bicykli tak ho hned pokutoval mestsky policajt :)

k situacii u nas: jazdim aj autom aj bikeom samozrejme, ale niekedy mam pocit ze niektory cyklisti/bikeri by si zasluzili zrazit, minule mi jeden magor na freeride prelet pred autom na tr. A Hlinku krizom na druhu stranu, akoze total magor, takze pani treba si sem tam vstupit aj do svedomia

na druhu stranu vela vodicov biker-ov ignoruje na ceste a tiez ma irituje ked ma nejaky vyhulenec, ktory si velkym autom honi ego a ma obehne nebezpecne rychlo a blizko mna
30.08.2006 - 16:15:25
00
a na biku sa vam este nestalo ze ste v dedine kde je 40 sli 60(samozrejme na biku)?je to nejak postihovatelne alebo sa nemusim obavat? a ako je to s "povinnou"vybavou?svetla a tak?staci ak ich mam ked je zla viditelnost?respektujete STOP-ky?lebo ja len sviatocne na krizovatkach ktore nepoznam.a posledna otazka.mozu mi za jazdu na bicykli pod vplivom alkoholu zobrat vodicak(alebo za hocijaky iny priestupok)?


Naposledy upravil JAro dňa 30.08.2006 - 16:20:07, celkovo upravené 1 krát.

30.08.2006 - 16:17:18
00
PaliG: no neviem, to odburanie byrokracie by som uvital, ale mam pocit, ze keby sa slo podla ich pravidiel, ze by sme mali docela prazdne cesty :))))


neboj sa, nezostali by prazdne...strasne mnozstvo ludi auto potrebuje a nemyslim, ze by vsetci zrazu zacali lietat :wink:

a v tom clanku si nevsimajte text, ktory sa tyka uradov...
30.08.2006 - 16:19:29
00
2kralik: no čo sa týka tej represie tak to musíš posunúť na vyššie miesta ako je obyčajný policajt, vieš ono to není také ľahké, riaditeľovi príde proste niečo ako príkaz z hora koľko treba vybrať a policajti to musia proste vybrať pretože ak to neurobia tak nastáva akcia padajúceho hovna ak vieš čo tým myslím :(

Proste to nejde aj keby policajti chceli, jedine že by chceli od polície odísť :(


lubo, jasne, sorry, som to zle napisal, aj ked podla mna sa medzi vasimi kolegami najdu aj taky, na ktorych toto presne pasuje....
ale viem, ze je to hlavne o prikazoch z hora.....proste moj nazor a hlavne skusenost je taka, ze schovany radar(napr.) ktory nevidim, ma neprinuti k spomaleniu.....pricom radar, ci "digit. oznamovace rychlosti" makety cajtov, vyblikovanie protiiducich vozidiel a podobne kravoviny ma teda spomalit ci spravit inu vec v sulade so zakonom urcite prinutia.....a aj tomuto hovorim "prevencia"
30.08.2006 - 16:57:40
00
2kralik: nemýľ si políciu s výchovným ústavom. Za 20 rokov mojej vodičskej praxe ma polícia zastavila 2x, no nikdy pre porušenie dopravných predpisov. Tým nechcem povedať, že som nikdy žiadne neporušil. Počas tých dvoch kontrol ma policajt určite nedokáže presvedčiť, aby som bol k iným účastníkom premávky ohľaduplný. To musí byť v nás už od mala, od počiatku výchovy. Od cyklistov jazdím čo najďalej a k tomu vediem aj mojich žiakov v autoškole. Rýchlokurz nie je o menšom počte hodín praktickej výuky, ale o individuálnom prístupe inštruktora k žiakovi a o samoštúdiu teórie. Vodiči-cyklisti sa ináč správajú k cyklistom, ako vodiči-necyklisti - moja skúsenosť.


no policiu si s vychovnym ustavom teda nemylim, ale robil som vodicak este po starom, niekolko mesiacov, najazdil som dost v akomkolvek rocnom obdobi, za kazdej situacie a s viacerymi instruktormi a vodicak a skusenosti uz mam dost dlho, aj ked nie som nejaky dedo....
no mna zastavuju permanentne, skusenosti s policajtmi mam kopec, jazdim predsa do ciech a bol som aj vodicom z povolania, nafukaneho mam tiez za dve plynove bomby....ale kvoli priestupku ma zastavili snad len raz....mozno je aj v tomto medzi nami rozdiel, ze teba zastavili len 2x
kazdopadne si myslim, ze v tomto smere su v nasej vyhlaske a v priprave vodicov velke diery a kopec ludi je rovnakeho nazoru, lebo vsetko sa zacina na "vodicaku"!! neber to ako daky utok na teba, to rozhodne nie, mozno si super instruktor, ale to neznamena, ze niekto iny alebo system nemoze byt zly! totiz ako si tento system vodicov vychova, tak ich bude mat a podla mna ked uz niekto od zaciatku jazdi jak prasa, tak bude jazdit stale, kym sam "nezakopne"

howk
30.08.2006 - 17:10:08
00
a na biku sa vam este nestalo ze ste v dedine kde je 40 sli 60(samozrejme na biku)?je to nejak postihovatelne alebo sa nemusim obavat? a ako je to s "povinnou"vybavou?svetla a tak?staci ak ich mam ked je zla viditelnost?respektujete STOP-ky?lebo ja len sviatocne na krizovatkach ktore nepoznam.a posledna otazka.mozu mi za jazdu na bicykli pod vplivom alkoholu zobrat vodicak(alebo za hocijaky iny priestupok)?


no jaro, toto sa stava aj mne, hlavne v jednej dedinke na morave, zacina takym dost dobrym zjazdom, tak pocitam, ze tam asi idem viac ako 50 :lol: ale postihnut nas za to myslim mozu....
tak isto je to aj s vybavou, u nas v skalici som videl cajtov par krat zastavovat bicyklistov a pokutovat za vybavu, davali aj fukat a co viem, tak brali za nafukanie aj vodicaky myslim!!! a s tymi stopkami to bude urcite tiez tak......tak pozor na to!! treba si precitat vyhlasku a co v nej je, tak to radsej dodrziavat, alebo sa dobre pozerat :roll:
30.08.2006 - 17:17:20
00
S tým zákonom v Čechách úplne súhlasím. Je super. Iba by mala byť v dedine 60 anie 50-ka. Jazdil som tam v lete 2 týždne a nedalo sa to porovnať s rýchlosťou a aroganciou na Slovensku.
Samozrejme drobné muchy ako pokuta cyklistovi za to, že spadol je nezmysel, ale to sa časom dorieši.
30.08.2006 - 17:36:34
00
S tým zákonom v Čechách úplne súhlasím. Je super. Iba by mala byť v dedine 60 anie 50-ka. Jazdil som tam v lete 2 týždne a nedalo sa to porovnať s rýchlosťou a aroganciou na Slovensku.
Samozrejme drobné muchy ako pokuta cyklistovi za to, že spadol je nezmysel, ale to sa časom dorieši.


presne, tiez som za az na tie muchy, normalne som nechapal, ako sa zmenilo spravanie vela vodicov po zavedeni tej vyhlasky, kolko ich spomalilo a zacalo jazdit opatrnejsie
30.08.2006 - 17:48:53
00
2kralik: toto je fórum a nie bojové pole, takže názory iných nepovažujem za útok. Mňa zastavili poliši len 2x preto, lebo som z tých 20-tich rokov praxe jazdil 12 rokov s vozidlami s právom prednosti v jazde (maják), predtým som bol 3 roky vodič z povolania (CZ, D, A, UK, PL). Asi som mal šťastie na cestné kontroly. A aj keby ma zastavili 100x, neviem či by dokázal policajt počas kontroly dokladov zmeniť spôsob mojej jazdy. Snažím sa jazdiť tak, aby som neohrozoval iných a aj to od iných vyžadujem a je mi jedno či sedlám bajk alebo Ferrari (nemám). Chcel som tým povedať, že policajti nedokážu prevychvať arogantného vodiča. Možno nebudete súhlasiť, ale ako trest za porušenie pravidiel cestnej premávky sú najlepšie verejnoprospešné práce na verejnosti a nútený pohľad na obete dopravných nehôd - za čerstva. Viem o čom hovorím, pozri môj džob.
30.08.2006 - 18:01:10
00
co sa tyka rychlostnych obmedzeni,sme v Europe vyssi priemer a je to tak akurat si myslim,my este nemame na cestach tolko aut ako na zapade a mame povacsine dost siroke cesty,takze tych 130/90/60(dialnica,mimo obce,obec) mne ako vodicovi vyhovuje a to nemusim ani prekracovat rychlost,uplne to staci.Tu v NL je 120/780/50 a v tej obci je to kua malo,to uz sa dakedy vlecies,aj ked podmienky su dobre.Co sa tyka policajtov tu,moc ich nevidno ako pisal pexon ,ale za to kamery su na kazdom kroku,za rok uz som stihol tri fotky kua :evil: Fakt ako keby zili na priestupkoch...Inac vam tu odfotim ulicu-cestu v NL,ako by to bolo fajn,ale mozme este snivat,nasi nevedia dokoncit jednu dialnicu uz kolko... :roll:
A co sa tyka tych cyklistov tu,ako pisal pexon su tu na ceste nado vsetko,ale niekedy sa mi zda za z kupou bicykla im odoperuju aj pud sebazachovy,maloktory vnima premavku okolo seba,proste ide a to si predsa nemoze dovolit ani vodic ani cyklista na ceste.Mozno niekde v lese sa moze trochu uvolnit od premavku a znizit pozornost,ale nie na hlavnej ceste.
RESPEKTOVAT BY SA MALI OBAJA-VODIC AJ CYKLISTA,inac sa ohrozuju...
30.08.2006 - 18:12:08
00
keyboard_arrow_up