No vsetko ma svoje pre a proti. Bud mas okamzity servis a mozes to kupit hned, ale potom zaplatis 2-3x tolko, alebo ozelies moznost okamzitej kupy, podstupis aj nejake tazkosti s dopravou a usetris.

Shimano XTR kluky mas napriklad tuna za 279euro, http://www.bike-components.de/products/info/p14585_XTR-Kurbelgarnitur-FC-M970-Hollowtech-II-two-piece-mit-Lager.html .. postovne 10euro, prevod v ramci banky EHS, ak to maju na sklade, mas to za 3 dni, zaruka. Ostatne si tam naklikas tiez ;)

Mavic SLRka som asi trosku prehnal, realnejsie bude 600euro, co sa tyka ramu, ako som povedal, ak mas prachy, zozenies co chces. Ak nemas, musis cakat na akcie. Celokarbonovy full Gary Fisher za 750e som mohol mat novy, ak by som chcel 12cm zdvih.
16.09.2009 - 13:28:06
00
oukej...toto beriem...takymto sposobom mozno usetris na zaciatok...avsak...ako si napisal...ma to svoje proti...ja si neviem predstavit reklamovat veci do nemecka...a existovat bez nich...resp mat doma vsetko dvojmo (nove + stare) aby som mohol nonstop jazdit...
16.09.2009 - 13:57:02
00
hmm, celkovo tu na fore prevlada nazor ze je lacnejsie kupit komplet bike ako skladat, co sice vo vacsine pripadoch plati, ale pravidlo to nie je. Napriklad mne sa podarilo poskladat bike lacnejsie ako by som podobny kupoval a momentalne jedina pouzivana vec z bazaru je vidlica v perfektnom stave. Zvysok je tak pol na pol kupovany z eshopov (ram, sedlo, sedlovka, kluky, bovdeny, plaste, duse, pedale, gripy) a z bazaru nepouzivane veci zhodene z novych bikov (brzdy, radenie, salter, presmyk) a k tomu skladane kolesa za dobru cenu od hnoja, odvtedy ich ma v ponuke :D.

cenovo som to porovnaval s Drossignerom, ktory sa lisil v nejakych porovnatelnych drobnostiach (brzdy avid vs formula, reba Sl vs RACE ...), slabsich kolesach (tusim tam boli fulcrumy rm5), celkovo bud som mam to iste alebo lepsie X9 vs XT ratam ako to iste, a k tomu je moj bike takmer o nieco lahsi, mam tam presne to co som tam chcel mat (X9, Reba, lahke kolesa, XT kluky a nadherny ram)

jedine naradie ktore som potreboval dokupit bol kluc na XT kluky, bicik a kluc na kazetu. Na vsetko ostatne som pouzil multikluc tusim z nejakeho maratonu.


Cenovo ma to vyslo o cca 8000sk lacnejsie (tabulku uz mam vymazanu tak to presne neviem), Drossigner vtedy tusim vychadzal pomer cena/vykon najlespie, prevod z ceskych na skk som robil podla kurzu nbs, do ceny som zarataval i postovne, balne, prevod na poste, proste vsetky naklady, ... musim sa ale priznat ze stavba trvala takmer polroka (vyberanie komponentov, dohadovanie sa, cakanie na vhodny inzerat s nepouzitymi komponentami za dobru cenu).

Za ten cas co bike uz mam som bol nedavno nuteny vymenit ram, sedlovku, presmyk ... ram je nepouzitelny, sedlovku a presmyk mozem predat (X9 spodny tah, objimka hore ... ak by niekto chcel) ... cize cenovo som uz atakoval ponuku porovnavaneho i ked slabsieho a tazsieho biku.

Takze poskladat bike lacnejsie sa urcite da.

hmm ale skladat full sa asi vazne neoplati, mozna nejaka bazarovka no to by som nebral ... ked ht carbon tak http://global.ebay.com/AXMAN_M1_Carbon_MTB_Frame1150gSuperlite/190298800307/item


Naposledy upravil a.ndrejko dňa 16.09.2009 - 15:12:27, celkovo upravené 1 krát.

16.09.2009 - 14:10:35
00
Život je otázka priorít a treba si ujasniť, či chcem jazdiť, alebo hľadať, nakupovať, zhromažďovať a skladať.
Odkedy som mal možnosť sledovať týpka čo stavia ultraľahké lietadlo už 15 rokov min. a stále nie je hotové ale ho to obchádzanie okolo nehotovej a IMHO už prehratej veci stále rajcuje, viem, že sú aj takí onanovníci, ale mňa práve ten pohľad na to presvedčil, že prístup NEMSEREMOS je "o niečo" efektívnejší.
16.09.2009 - 14:15:35
00
pokial ale mas na com jazdit a skladas to od oktobra do aprila ako ja, v zime skor skialpujes ako bikujes tak myslim ze nie je o com. I ked pravda, to nadsenie a ocakavanie noveho biku ktory sa ti zhmotnuje pred ocami ... ach
16.09.2009 - 14:21:48
00
skladat bike od zakladov, kde kazdy komponent kupujem samostatne sa neoplati.
- to hovorim z vlastnej niekolkonasobnej skusenosti skladania biku od zakladu. A lacne biky to teda neboli...

Jednoznacne najviac sa oplati kupit kompletku a potom pomenit veci ktore mi nevyhovuju a nepotrebne veci rozpredat. Tym padom sa cena novych samostatne kupenych komponentov este o nejaku ciastku znizuje....
16.09.2009 - 14:35:34
00
mne sa skladat oplatilo

EDIT :
ten uvadzaci uz na stranke nema, tak nechcem hladat ktory teraz vychadza najlepsie v pomere osadenie/cena

takze z ponukanych je najblizsie tento http://www.bikez.cz/product/5/2855-drossiger-92ht06-2009/ ... cena 35,000.00 Kč

ja mam skladane lahsie kolesa, rebu race, kluky XT, brzdy formula K18, tazko povedat co este kedze foto sa nezhoduje, vahu nieco nad 10 a ovela krajsi bike (subjektivne) a nedal som zan viac ako 35 000 Skk,
Jedine vidlica bola pouzivana (vymenil som olej, tesnenia za par korun) a k nej ram za par korun (uz je vymeneny)

takze neviem... asi budem vynimka


Naposledy upravil a.ndrejko dňa 16.09.2009 - 15:27:43, celkovo upravené 2 krát.

16.09.2009 - 15:16:40
00
Evo keby si ma poznal tak vies ze som taky ze chcem mat to naj co sa da zohnat vo vsetkom(samozrejme nie som milionar tak v ramci moznosti)...a ked neveris tvoja vec.....
16.09.2009 - 15:21:13
00
Evo keby si ma poznal tak vies ze som taky ze chcem mat to naj co sa da zohnat vo vsetkom(samozrejme nie som milionar tak v ramci moznosti)...a ked neveris tvoja vec.....



jj este ze ta nepoznam. ale na takych ako ty sa najlepsie zaraba...
16.09.2009 - 15:24:28
00
ty nevieš či chceš full alebo ht?to ako je to možné?veď po pár km jazdy terénom zistíš čo ti vyhovuje viac.sem-tam maratón znamená asi to že na umiestnenia v prvej desiatke to nebude však?tak potom jednoznačne komfortnejší full.
16.09.2009 - 15:30:37
00
Evo keby si ma poznal tak vies ze som taky ze chcem mat to naj co sa da zohnat vo vsetkom(samozrejme nie som milionar tak v ramci moznosti)...a ked neveris tvoja vec.....


to velmi nekoresponduje s tym, ze chces dat za ram 700 ecok
16.09.2009 - 15:33:51
00
lenze co naj ?

naj-lahsie?
naj-pevnejsie?
naj-krajsie?
naj-exluzivne?
naj-drahsie?
naj-mensie?

lebo vsetko naj dohromady neexistuje :)

A tiez .. najdolezitejsie je volba ram+vidla, potom zvolit kolesa. Ostatne je len cisty spotrebak, design, mozno trochu vaha a preferencie k niecomu.


Naposledy upravil lto dňa 16.09.2009 - 15:39:36, celkovo upravené 1 krát.

16.09.2009 - 15:37:22
00
to velmi nekoresponduje s tym, ze chces dat za ram 700 ecok
#

presne o tomto hovorim. niekto sa tu snazi ohurit nas ake brutal tutti-frutti najlepsie, najdrahsie komponenty si tu vybral (lebo to sa docital na google) a potom zadre ze za ram da €700 za co nema pomaly ani nove RBcko (ak sa teda bavime o fulle)....
16.09.2009 - 15:38:59
00
:nod: :nod: :nod:
16.09.2009 - 15:41:15
00
ked budem mat natrenovane tak vas dam dole aj s ramom za 700 euro ...len tolko ...
16.09.2009 - 15:49:32
00
keyboard_arrow_up