Caute, chcem si kupit jeden z tychto dvoch bajkov a neviem sa rozhodnut, ci lepsia vybava na HT alebo zobrat Fulla s horsiou vybavou. Hlavne by ma zaujmalo ci radsej zobrat HT kvoli tej Fox alebo je ta Recon vidla upne postacujuca. A ako je to z detskymi sedackami na Fulloch ? Da sa ?

http://www.kubicasport.eu/produkt/1270/MTB-celoodpruz./
or
http://www.kubicasport.eu/produkt/1283/Haibike-Q-SL-09/

M.
09.11.2009 - 10:41:14
00
rozdiel vo vybave velky nie je, len ta vidla a vsetko zavisi co chces s nim jazdit...ht a 135mm zdvihu je velky rozdiel...
vaha je tiez dost rozdielna...
a na HT das jednoduchsie sedacku ako na full u ktoreho je jedine riesenie nosic na sedlovku... :|
09.11.2009 - 10:55:09
00
Jazdim hlavne po lese, jednoduchsie trate resp. lesne chodniky, kde sa mi zda pohodlnejsi full. Ale zas neviem ci neni lepsie zobrat HT kvoli tej vidle. S tou sedackou len tak okrajovo som chcel vediet ci to ten bicykel unese a ci je to mozne, inac vytiahnem stary HT.
09.11.2009 - 11:05:57
00
na jednoduchsie trate a lesne chodniky bohate postaci HT s tou foxou ,ktoru zmenis na 100mm a akurat..aj je zivsi a podstatne lahsi,
ten full je skor do drsnejsieho terenu s korenmi a skalkami...s tymi zdvihmi,a vaha+tlmic bez propedalu sa dost odzrkadli na stupavosti biku...
09.11.2009 - 11:18:46
00
ja by som bral fulla. a ked uz haibike, tak model 2010. tie sa mi uz celkom pacili

Prílohy:

PB060062.JPG
PB060062.JPG 477.65 KiB thumb_up0thumb_down

09.11.2009 - 13:21:58
00
tak ten je ozaj pekny....a zdvihovo asi 120ka..ideal na celodenne vyjazdy..
09.11.2009 - 13:40:32
00
Zihadlo, co si myslel tou stupavostou bajku ? Bude sa zle slapat do kopca ?
Pomalsi rozbeh ? ... kazda rada dobra, lebo som viac nakloneny k tomu fullu.

Dik!
09.11.2009 - 13:57:51
00
mikemo38: biky/stupavost-fulla-t17289.html?hilit=stupavost%20fully
09.11.2009 - 16:56:02
00
mikemo :ak si si prestudoval odkaz...bolo viac krat naznacene ze trakcia zadneho kolesa u fulla je podstatne lapsila oproti HT a geometria je viac pohodova so vzpriamenejsim posedom co pri strmich vyslapoch s prispetim vecsieho zdvihu v tvojom pripade 135mm sposobi dvihanie predneho kolesa,aj vyssia vaha o 2kg bude citit v tiahlich vyjazdoch, komfort jazdy sa citelne zvysi v zjazdoch a technickych pasazach,kedy bike toleruje aj mensie zavahania...
samozrejme da sa na fulle este co to postupne odlahcit.
osobne som po rokoch HT tiez presiel na full 120/115mm :y:
vsetko je o tom co a kde chces s nim jazdit ...ba a okolie napr male karpaty su na HT ako stvorene...
este k tym vidliciam
u foxa nieje co dotat, spicka v ponuke,ale treba ratat z vyssou cenou servisu
recom s pruzinovym U turnom je tazsia vidla strednej triedy ,cez 2kg,s moznostou znizenia..odpada fukanie, je dostatocne citlivy(osobne so vyskusal) nastavenie pomocou moutinon control bezproblemove.lock ucinny..a servis velmi jednoduchy....zrucny clovek spravi aj doma podla navodu z ivelo,... ;)
rozhodovanie je uz len na tebe..drzim :y:
:rock: k HT savyjadrovat nebudem,sam mas jeden doma... :P
09.11.2009 - 21:11:57
00
ja by som isiel do Tension, mam tu Recon vidlu a ked znizis pred stupanim vidlu na 85mm nie je problem so zdvihanim predneho kolesa.. ako spominal zihadlo 5 udrzba je ozaj jednoducha a celkovy pocit z jazdy na fulle je podla mna parada (i ked ja davam trocha tvrdsie zjazdy)....
09.11.2009 - 21:31:49
00
Osobne mám rok toho Hai Tension ale vo verzii X9. Vidlu som už pri nákupe dal vymeniť za vyzduchový Recon ( dôvod váha a možnosť nastaviť si potrebný tlak ) a aj ten som si prerobil zo SoloAir na Dual Air ( dôvod - možnosť lepšie nastaviť citlivosť ) Osobne som s bikom spokojný. "Stúpavosť " toho biku je v norme, no pokiaľ by tam bola vidla s možnosťou zníženia zdvihu bolo by to určite lepšie, ale ani v stave so zdvihom 130 mm to nie je zlé ... neviem ako je to s uchytením sedačky pre dieťa, ale verím že nejaká možnosť sa nájde ... No v každom prípade je tento bike stavaný na jazdenie v lese v drsnejšom teréne a tam by som asi s dieťaťom na sedačke nešiel. Porovnať Recon a Fox sa nedá ..je to úplne iná kategória vidlíc,ale aj ten Recon je dosť dobrý a verím tomu že s ním budeš spokojný. Rovnako sa nedá porovnať HT a FS. Každý vyniká v niečom inom, takže je na tebe pre aký štýl jazdenia sa rozhodneš a tomu prispôsobíš výber biku.
10.11.2009 - 07:18:27
00
Pani, dakujem za rady a odpovede! V sobotu si tie bajky pojdem vyskusat a ktory mi sadne ten zoberem. No vacsie sance davam tomu fullu.
Este som nasiel jeden, ma Recon SL Air, ale biele rafiky moc nemusim.....

http://www.kubicasport.eu/produkt/1332/Haibike-Scream-RX-09/
10.11.2009 - 07:57:58
00
farba ráfiku to je vec ktorá by nemala ovplyvňovať výber bicykla :)
v reále to nevyzerá zle http://www.bike-forum.cz/fotogalerie/nase-biky/detail-7805.html ;)
toto je tak viac xc full - nižšie zdvihy ako ten tension...
10.11.2009 - 16:11:08
00
Osobne mám rok toho Hai Tension ale vo verzii X9. Vidlu som už pri nákupe dal vymeniť za vyzduchový Recon ( dôvod váha a možnosť nastaviť si potrebný tlak ) a aj ten som si prerobil zo SoloAir na Dual Air ( dôvod - možnosť lepšie nastaviť citlivosť ) Osobne som s bikom spokojný. "Stúpavosť " toho biku je v norme, no pokiaľ by tam bola vidla s možnosťou zníženia zdvihu bolo by to určite lepšie, ale ani v stave so zdvihom 130 mm to nie je zlé ... neviem ako je to s uchytením sedačky pre dieťa, ale verím že nejaká možnosť sa nájde ... No v každom prípade je tento bike stavaný na jazdenie v lese v drsnejšom teréne a tam by som asi s dieťaťom na sedačke nešiel. Porovnať Recon a Fox sa nedá ..je to úplne iná kategória vidlíc,ale aj ten Recon je dosť dobrý a verím tomu že s ním budeš spokojný. Rovnako sa nedá porovnať HT a FS. Každý vyniká v niečom inom, takže je na tebe pre aký štýl jazdenia sa rozhodneš a tomu prispôsobíš výber biku.


Laco, a ten tlmic mas ktory? Resp. ktory mi poradis, mam 100 kg, a bol by som rad keby sluzil a mal s nim malo starosti, pocul som ze suntour neni dobry vyber. Mam moznost vyberu:
SR Suntour Epicon s uzamykaním, šteľovanie tlmenia, vzduch/olej, možnosť zmeny na XFusion alebo Rock Shox Monarch 3,1, mozno aj tu vidlu skusim vzduchovu ak mi to cena dovoli....
Dik!
10.11.2009 - 20:30:19
00
v podpise má Laco odkaz na svoj bike aj s fotkami a popisom komponentov
http://www.bike-forum.cz/fotogalerie/nase-biky/detail-6160.html
čiže má RS Monarch 3.1 ;)
10.11.2009 - 20:35:58
00
keyboard_arrow_up