Aj aj mám vzduchový tlmič, Ale rock shox bar 2,1. Dva krát sa vyfučal a problém bol v pumpe. Dobre ti radia!!!
10.11.2009 - 16:12:25
00
V pumpe?
10.11.2009 - 19:17:32
00
A aky ma suvis na kkt pumpa s tym, ze sa tlmic vyfucal... Alebo jazdis s pumpou nasrobovanou na tlmici?
10.11.2009 - 19:50:00
01
mne napr.RS pumpa vzdy ked som ju odsruboval uvolnila ventil a vidla sfucala.
11.11.2009 - 06:45:31
00
Ja som premeriaval spuštanie tlaku po odobrati pumpy - výsledok 7 - 1O PSI. Pumpa od Rock Shoxu
11.11.2009 - 20:59:46
00
Toto meranie je neobjektívne.
Pri naskrutkovávaní pumpy sa najprv časť z tlaku dostane do hadice pumpy a k manometru. Tým sa celkový tlak zníži.
Ak chce niekto merať straty pri odskrutkovávaní pumpy, treba mať pumpu s poistkou, nechať ju odistenú, naskrutkovať na závit natlakovať hadicu na predpokladaný tlak v komore a následne stlačiť poistku a vtedy tlak zostane takmer rovnaký. Teda tu bude vidno skutočný únik vzduchu pri odskrutkovávaní pumpy.
Napokon celé to závisí aj od šikovnosti a rýchlosti. ;)
11.11.2009 - 21:27:50
00
Možno že máš pumpu s odjímateľným tlakomerom, tie nestoja za nič(ale ako ktorá). Po čase sa tesnenie zničí a pumpa skončí a celé sa ti to vyfučí cez tlakomer. Možno bývaš v nejakom zaprdenom mestečku (nič nemám proti tomu kde bývaš) ale daj ho do poriadneho servisu. Môj ostal v Kaktus biku cez noc, na druhý deň som si po neho prišiel a už tri mesiace sa nepokazil. Kde si ho kupoval, tam ti ho musia aj zadarmo opraviť!!!
13.11.2009 - 13:25:52
00
Čaute chlapi mám otázku, riešim práve podobný problém s Fox floatom. Predal som kamošovi Giant NRS s fox floatom v 100 pro stave , včera večer na ňom jazdil všetko OK sag bol menej ako 20%, fúkaný na ťažšieho ako je on. Na noc ho dal do záhradného prístrešku, býva kúsok za hranicami v Rakúsku, kde asi riadne cez noc vymrzol. Teraz mi volal že dnes po obde si sadol na bike a tlmč je makky, trocha pojazdil a padol uplne nadol. Je možné , že tým mrazom cez noc stvrdli gumičky vo vnútri a vyfučal?!! Máte nejaké skúsenosti. Jazdím bežne aj v zime, ale bike neodkladám na noc do chladničky , teda do mrazu, mám ho v byte!!! Zajtra mu pošlem pumpu, nech to dofúkne, dúfam, že ten tlmič volačo aj vydrží a nie je trvale poškodený!! :fubar:
13.01.2010 - 22:15:34
00
to uskladnenie nieje najstastnejsie...
inac v mraze vzduch zmensuje objem....
ked jazdim v zime mam tiez floata r maksieho, ako zvycajne v teplotach nad 0 st ;)
14.01.2010 - 06:25:46
00
Vďaka za odpoveď, uvidím či to pojde normálne nafúkať... :smoke:
14.01.2010 - 06:58:14
00
Tie gumičky pri mrazoch môžu prasknúť!!! Daj ho do servisu, nech ho rozrobia, kuknú sa na to (ak je ešte tlmič v záruke), ale v žiadnom prípade ho nerozrábaj ty! Ak nie je, oprava môže byť drahá.
14.01.2010 - 16:44:13
00
Hm skontrolovať to tesnenie nie je vôbec ťažká záležitosť. Ak pôjde opäť normálne nafúkať a bude fungovať ako má pri normálnych teplotách alebo pri jazdení za nízkych teplôt (tesnenie sa predsalen pri pružení zahrieva na vyššiu teplotu takže pokým jazdíš v zime nemusí to tak vadiť ako skladovanie v chlade) je všetko ok. Ak tlmič sfukuje, bude poškodené tesnenie. Vtedy stačí objednať sadu tesnení a povymieňať ich. Originál práca v Slovkolexe vyjde pekné peniaze, pritom to je jednoduché. Samozrejme treba k tomu zručnosť a opatrnosť, kladivo a hrubú silu treba odložiť na iné činnosti. :)

Oprava tak teoreticky vyjde smiešnych 6-8,- € za tesnenia. ;)
14.01.2010 - 17:04:55
00
Vďaka, dosť ste mi poradili a ubezpečili ma v mojej hypoteze, že tem mráz pravdepodobne sposobí tvrdosť tých gumičiek a tým aj netesnosti. Tiež som predpokladal, ze trením vzniká určité teplo, takže ak vytiahnem bike z relatívne tepla, teda nie z mrazu a pojazdím je všetko ok, len tlmič je trocha makkší.
Kamošovi som poslal moju pumpu, údajne to šlo natlakovať, trocha pojazdil a nechal bike v byte. Uvidíme čo to urobí do zajtra. Ak to nebude držať, skočim tam a skúsim na to dať jarovú vodu, či neunikajú niekde bublinky, zatial viac neriešim, počkám do zajtra. Ešte raz Vďaka za cenne rady aj ohľadom servisovania. Ten fox je už po záruke, ale šlapal ako funglovka, ja sa o bike aj dosť starám....Ak máte ešte nejaké skúsenosti dajte vedieť. :rofl: š
14.01.2010 - 22:37:56
00
Inak PS: Lapierre skláňam sa pred tvojím pomarančom - je to pekný stroj. :handshake: /Ja mám teraz rám SP Epic ročník 2007 prevody podobné ako Ty vzadu shaddow, vpredu xt, kľuky LX/ aj ráfy Mavicy, vidlička Magurka s loc. vzadu limitovanu seriu kotúč Magura a vpredu kotúč XT..../ :l:
14.01.2010 - 22:50:31
00
Vďaka. O nejakú dobu už možno nebude pomaranč, uvidíme. ;)
14.01.2010 - 23:24:57
00
keyboard_arrow_up