Zaujal ma tento bike Dema DEOR novy model 2010. Ma pekne aj farebne prevedenie ramu aj
kvalitne komponenty. Co si o nom myslite? Je to stylovka ved Demy len tak nevidno :)

http://www.rockroad.cz/horske-kolo-dema-deor-2010/
19.12.2009 - 17:28:33
00
neoplatí sa... sú o dosť lepšie bicykle v tej cene (a hlavne to nie sú značky dema :D )
// a nemusíš o každom bicykli na ktorý narazíš zakladať tému...
19.12.2009 - 17:32:17
00
chápem, že niektorí majú rôzne názory na to čo je pekné, čo je kvalitný komponent, ale nad týmto mi naozaj zostal rozum stáť. A s tým Dema - štýlovka si to nemyslel vážne, však? :drunk:
19.12.2009 - 17:39:39
00
To ze Demy moc nevidno ma svoj dovod. ;)
19.12.2009 - 17:40:29
00
No vidim ze mam docinenia so samymi pubertakmi ktori ziju vo vecnej predstave ze Dema je bike pre deti asi. Casy sa menia a Dema ma uz na rok 2010 nove celoodpruzene biky aj klasicke hardtaily a nove farebne lakovanie a fakt super vyzeraju a su to kvalitne biky.

tento bikr by asi bral kazdy vy mudrlanti ze?

http://www.dema-bicycles.com/index.php?page=bicycle_detail&id=96



Este ma zaujima jazdili ste niekto s demou? Demou co mala aspon deore sadu a kotucovky? Alebo ste videli male deti na deme za 3 litre a podla troho sudite. Tu nie je normalne forum tu je banda tupcov ktori zhadzuju bicykel na zaklade svojich imaginarnych chorych predstav. Dik za rady, ja som sa uz rozhodol pre Demu.

temu si zalozim kedy chcem a kde chcem kamo
19.12.2009 - 17:54:03
00
podla mna tie dema 2010 su konečne normalne, oproti tomu čo mali doteraz v ponuke, tie najvyššie modely vyzeraju celkom k svetu na to že ide o domacu značku,
a keby si ho chcel zebrat tak ho viem zohnat lacnejšie ako je na nete, a určite lacnejšie ako na tej českej stranke!!
19.12.2009 - 18:00:33
00
Nie su to "nase" imaginarne chore predstavy...
19.12.2009 - 18:02:09
00
heh no tak kvalitou sú už možno konkurencieschopné, ale za tú cenu sú aj tak iné a x-krát lepšie možnosti... Neviem prečo sa pýtaš na názory keď nie si ochotný ich akceptovať...
19.12.2009 - 18:05:10
00
1. Nikto ti tu nie je "kámo". A "kedy chcem a kde chcem" vypovedá o pubertálnom egu.
2. ad Dema 2010: nikto to tu pod riťou ešte nemal a tak neviem ako na základe nejakého obrázku môžeš tvrdiť, že sú to kvalitné biky. Nakoľko Deme absentuje niečo ako R&D oddelenie (výskum a vývoj), tak to tak či tak budú katalógové veľkosériovky z Ázie. To že tuná:
http://www.dema-bicycles.com/index.php?page=static_page&id_category=6
niečo absentuje asi nebude celkom náhoda.
3. Už sa tu rozoberal prípad biku tejto značky, ktorý bol fakticky dvojstopé vozidlo. Pokiaľ niekomu takáto odchýlka geometrie nevadí, ok, mne to ale vadí, a to dosť výrazne. Lenže s takými toleranciami je to proste low end a tým diskašn hasne.
19.12.2009 - 18:06:55
00
90% ramov je z taiwanu tak dema ako aj author, merida či moj cube.......atd, s tým nespravíš nič
19.12.2009 - 18:12:16
00
Pravda je že DEMA ide do roku 2010 o 1000000% lepším designom a možno aj geometriou rámov (u niektorých modelov) ako napríklad tento: http://www.dema-bicycles.com/index.php?page=bicycle_detail&id=96 o výbave nehovoriac ale stále je to DEMA a tu na fóre sa tá značka neteší žiadnej veľkej priazni ako napr. aj KELLYS , AUTHOR .... a viem o čom píšem :lol: ale ak sa Ti bike pozdáva a myslíš že pomer výbava-cena je O.K. tak choď do toho aj keď tu už bolo viac krát spomenuté za tú cenu si viem predstaviť iný bike aj keď možno model 09. :!: Hladaj a nájdeš Prajem veľa šťastia ;) PS: Mám už 33 rokov :nod:


Naposledy upravil Lubik dňa 19.12.2009 - 18:21:03, celkovo upravené 1 krát.

19.12.2009 - 18:19:22
00
Len je rozdiel, ak rám navrhne R&D nejakej normálnej firmy, pod ich dohľadom sa u Aziatov rozbehne výroba a pokiaľ rám nesplní tolerancie, tak sa nepreberie, a "štandardný postup", keď nejaká Dema prelistuje pár katalógov východných veľkozváračov (alebo *****/veľkopekárov v prípade karbónu), vyberú si pár typov a ešte to aj preberajú hlava-nehlava.
Tým prvým postupom sa vyrába aj "low" end u Wiliera a Colnaga, ale high end sa robí v EU (napr. pokiaľ mi je známe, Wilier si dáva piecť hi-end karbón v Dijone u LP).
No a potom máš aj kopu firiem (módne je to dosť v ITA), ktoré principiálne nepustia výrobu do Ázie, lebo tým by ničili pracovné príležitosti vo vlastnej krajine (Fi:zi'k napr. hoci je to spoločný podnik s USA a zdá sa mi že aj Selle Italia, z výrobcov bicyklov by som tiež o pár minút pár našiel... neviem ako Campa (?)).
19.12.2009 - 18:20:01
00
ved nehovorim že šetko je azia, mam aj cestak hand made in italy--de rosa:)
ale za taku cenu ako chce on je to uplne jedno
19.12.2009 - 18:26:14
00
Áno topper19XX, jazdil som zhodou okolností na Deme Deor asi ´06 na komplet sade Deore s hyd. dualmi. Mám najazdených už viac ako 60tis km len na HT horákoch, a som samozrejme pubertálny debil, čo kvalitny bicykel nikdy nevidel. Pochop, že pokiaľ ten bajk nikto naživo snáď ani nevidel, tak ti o ňom relevantné info nikto nedá. To, že je to nové neznamená, že to bude lepšie. Neverím, že v Košiciach na západe nemá nikto Demu. Tvoj názor ti nikto neberie, kúp si hoc aj Olpran.

odvolávať sa na imaginárnosť predstáv - ROFL, akú vysokú si len ty mohol ukončiť. :tmi: peace!
19.12.2009 - 18:33:44
00
No takto... keď som AD 2007 kupoval prvý MTB tak som pozeral aj Demy a isté + bolo že nemixovali komponenty medzi jednotlivými sadami ako šialenci (ak máš Deore radenie, žiadny XT šalter to nevytrhne). Len za tú cenu sa práve našlo aj niečo lepšie. U low-endu inak naozaj nezáleží na tom, kto to poskladal... furt to bude +/- jedno... proste hľadám vyhovujúcu geometriu a minimálnu hmotnosť v danej cenovej relácii. A samozrejme bez toho aby mi kolesá nechávali pri jazde priamo vpred 2 stopy...
19.12.2009 - 18:35:14
00
keyboard_arrow_up