Rychlik mna skor zaujima priemerna rychlost ,ta maximalka nie je az taka dolezita ale myslim ze mam okolo 65 km/h ,viac na mojom biku nepokusam kedze najvacsi prevod je 48/14 tak sa to da tazko ukrutit...
19.11.2006 - 10:59:43
00
no mne sa podarilo 75 km/h dole asfaltkou z Cingova....a na jar kupujem aj semislick gumy takze ked ich budem mat nahodene a budu priaznive poveternostne podmienky tak mozno sa mi to aj posunie....ale zatial v rychlosti u mna vitazi zdravy rozum (dufam to bude tak aj nadalej :oops: )
19.11.2006 - 11:31:53
00
tušim svetovy rekord je 360km/h a na rovine. +/- neake drobne


je to o stofku menej... http://www.fredrompelberg.com/en/html/algemeen/fredrompelberg/record.asp
19.11.2006 - 11:53:38
00
pomaly dalej zajdes :wink: takze sa nesnazim o maximalky, adrenalin sa da zazit aj inym sposobom.
19.11.2006 - 13:05:30
00
tušim svetovy rekord je 360km/h a na rovine. +/- neake drobne


je to o stofku menej... http://www.fredrompelberg.com/en/html/algemeen/fredrompelberg/record.asp


V takej rychlosti spadnut, alebo zeby sa nieco pokazilo, tak koniec, nema sancu, ajked aj pri mojom rekorde 69,9 dole kopcom, uzkou cestou a oproti som este stretol par osobnych aut, tak aj tu by to bol problem...
19.11.2006 - 13:26:40
00
No pridam aj ja, hoci sa za tie rychlosti skor hambim ako by som sa nimi mal chvalit: Bike 83, za volantom auta 170 (Mondeo TDi), na zadnom sedadle auta (Mercedes S) 230. A to bol zazitok...

V takej rychlosti spadnut, alebo zeby sa nieco pokazilo, tak koniec, nema sancu, ajked aj pri mojom rekorde 69,9 dole kopcom, uzkou cestou a oproti som este stretol par osobnych aut, tak aj tu by to bol problem...


Kazdopadne, v aute sa da zabit pri rychlosti 40 km/h, mozno aj menej. Bez pasov, bez airbagu (ale aj s airbagom a bez pasu!) a brzdnej drahy. Samozrejme kazdy pasivny bezpecnostny element tutu rychlost zvysuje, ale fyzika nepusti a pri urcitej rychlosti uz nepomoze nic (ani tie ocelove klietky, co mavaju pretekarske auta). Navyse, pri urcitom spomaleni (pri naraze vo vysokej rychlosti) sa trhaju tepny, takze ani nemusis do nicoho telom narazit a nemas sancu...

No a teraz si zober bicykel. Mas na sebe par handier, 250 gramovu prilbu, rukavice. Ziadne pasy, airbag, deformacne zony, klietku, nic... Mas len bicykel, ktory ta po pade este kludne moze "dokoncit". Ked mas stastie, tak sa nejako zacnes kotulat a budes len poriadne dobity, ak trafis pevny objekt, tak je zle. A nepotrebujes velku rychlost...

Preto som pisal, ze sa za tie rychlosti skor hambim...
19.11.2006 - 14:52:43
00
No pridam aj ja, hoci sa za tie rychlosti skor hambim ako by som sa nimi mal chvalit: Bike 83, za volantom auta 170 (Mondeo TDi), na zadnom sedadle auta (Mercedes S) 230. A to bol zazitok...

V takej rychlosti spadnut, alebo zeby sa nieco pokazilo, tak koniec, nema sancu, ajked aj pri mojom rekorde 69,9 dole kopcom, uzkou cestou a oproti som este stretol par osobnych aut, tak aj tu by to bol problem...


Kazdopadne, v aute sa da zabit pri rychlosti 40 km/h, mozno aj menej. Bez pasov, bez airbagu (ale aj s airbagom a bez pasu!) a brzdnej drahy. Samozrejme kazdy pasivny bezpecnostny element tutu rychlost zvysuje, ale fyzika nepusti a pri urcitej rychlosti uz nepomoze nic (ani tie ocelove klietky, co mavaju pretekarske auta). Navyse, pri urcitom spomaleni (pri naraze vo vysokej rychlosti) sa trhaju tepny, takze ani nemusis do nicoho telom narazit a nemas sancu...

No a teraz si zober bicykel. Mas na sebe par handier, 250 gramovu prilbu, rukavice. Ziadne pasy, airbag, deformacne zony, klietku, nic... Mas len bicykel, ktory ta po pade este kludne moze "dokoncit". Ked mas stastie, tak sa nejako zacnes kotulat a budes len poriadne dobity, ak trafis pevny objekt, tak je zle. A nepotrebujes velku rychlost...

Preto som pisal, ze sa za tie rychlosti skor hambim...


Tak to je brutal pravda. no chlapci mozeme si dakovat za kazdy ktory prezijeme. Ajked jazdime v hore, vzdy tam je nejaky konar, alebo co ,ktory ti moze zablokovat koleso a letis alebo podobne pady zo skal a na kamene, nebodaj do stromov.
Ale my cyklisti na cestach to nemame o nic lepsie, aj ked sa snazim vyhybat co najviac autam, niekedy to je pekne nadoraz, ako napriklad, ked ma obiehal kamion a oproti isiel dalsi, modlil som sa aby ma nechitil, ale ten co ma obiehal, tak poslednym kolesom ma len tak tak lizal, no vydychol som si aj s par peknymi slovami......

Ludia mame to tazke..... drzte sa....
19.11.2006 - 15:41:46
00
tušim svetovy rekord je 360km/h a na rovine. +/- neake drobne


je to o stofku menej... http://www.fredrompelberg.com/en/html/algemeen/fredrompelberg/record.asp


V takej rychlosti spadnut, alebo zeby sa nieco pokazilo, tak koniec, nema sancu, ajked aj pri mojom rekorde 69,9 dole kopcom, uzkou cestou a oproti som este stretol par osobnych aut, tak aj tu by to bol problem...

isty som si bol 60-tkou v tom čísle, ale 260 sa mi zdalo už málo :)
no spadnuť v tej rychlosti až taky problem neje :) tušim, ten čo drže ten rekord, tak spadol v tej rychlosti a po roku spravil rekord. alebo viac? no nesom si už isty, ako dlho sa zotavaval. vybehol spoza toho zavetria od auta a ho slušne odfuklo
19.11.2006 - 15:43:57
00
tušim svetovy rekord je 360km/h a na rovine. +/- neake drobne


je to o stofku menej... http://www.fredrompelberg.com/en/html/algemeen/fredrompelberg/record.asp


V takej rychlosti spadnut, alebo zeby sa nieco pokazilo, tak koniec, nema sancu, ajked aj pri mojom rekorde 69,9 dole kopcom, uzkou cestou a oproti som este stretol par osobnych aut, tak aj tu by to bol problem...

inak ja som to pozeral na Discovery. a pri prvom pokuse spadol. asi pri 200 km/h. ale za par mesiacov sa dal dohromady a spravil ten rekord 8)
19.11.2006 - 19:49:22
00
neviem, ci ste uz videli toto: http://www.dirtmag.co.uk/2006/11/rocket_man.html
19.11.2006 - 19:50:56
00


stareeee. mas to od macka, co?
19.11.2006 - 20:28:08
00


stareeee. mas to od macka, co?

priznam sa, nevidel som, ale nechcel by som na tom sediet....
19.11.2006 - 20:37:44
00


stareeee. mas to od macka, co?

no ja som to tiež nevidel :oops: ale väčšia "sranda" je to video, čo sa spúšťaju dvaja ľudkovia dole japonskou sopkou a druhému sa zlomi bajk
19.11.2006 - 20:59:03
00


stareeee. mas to od macka, co?

no ja som to tiež nevidel :oops: ale väčšia "sranda" je to video, čo sa spúšťaju dvaja ľudkovia dole japonskou sopkou a druhému sa zlomi bajk


tak to chcem vidiet, posli link
19.11.2006 - 21:46:26
00
mtb nameranych nejako cez 60kmh, ale kedysi bez tacha myslim este viac, ale z ineho kopca :P
na aute okolo 200kmh a na moto myslim 180kmh, ale na ostrom endure je aj nizsia rychlost velka sranda
:wink:

...co povazujes za ostre enduro :?: :?: :?: Ja si myslim ze Husqarna 600 je uz dostatocne silna a na ovladanie tazka masina....Inak na biku asi 83kmh na cez 230 kmh na cestnej motorke len asi 140 kmh na crosse nieco okolo 100 kmh na traktore 40 kmh (s pluhom 30), na lietadle do 1000 kmh, vo vlaku asi 160 kmh vo Svajciarsku, na kolieskovych korculiach 55 - 60 kmh, na ladovych korculiach do 50 kmh...to by bolo asi tak zatial vsetko. Ked ma nieco napadne tak dopisem :roll:
20.11.2006 - 02:00:27
00
keyboard_arrow_up