Jezkovia su svine len u nas vo Vrakuni, kde sa radi hadzu v noci pod kolesa :D
05.05.2010 - 18:40:40
00
zas netreba robiť z tých turistov také hovadá.. je ich len mizivé % tak ako aj dementných bikerov.. 99% turistov ktorých som na biku stretol boli úplne milí a s úsmevom odzdravili, uhli, podržali psíka.. stačí pribrzdiť, pozdraviť, usmiať sa, poďakovať ;)
informačná tabulka je vhodná, zákazovú by som nedával, nepôsobila by dobre.. skôr dať na začiatok, koniec, prípadne významnejšie križovatky (napr žltá turistická) obrázok biku, alebo bikera, čítať ludia nemusia, ale obrázok hňeď evokuje o čo ide..
05.05.2010 - 18:45:26
00
Treba rozlisovat 2 pojmy:
1. Cesticka pre cyklistov (to je oficialny nazov :) )- kde ide o cestu (chodnik) oznaceny dopravnymi znackami rovnakeho nazvu a tam ma cyklista vyhradne pravo prednosti.
2. Cyklisticka trasa (cyklotrasa) - ktora je znaceny turistickymi znackami. Na cyklistickej trase ma chodec bohuzial vzdy prednost a nie je to mozne zmenit (samozrejme okrem zmeny platnej legislativy)inak, len ze by sme tam dostali tie dopravne znacky. Cyklisticka trasa totizto moze viest hocikade, napr aj centrom mesta a len tie dopravne znacky zabezpecia prednost v jazde.

To ze tam budeme mat tie znacky pre cykloturistov, to nam tam len povoluje vstup, kde by sme inak legalne nemohli.

Takze Vas chcem upozornit, ze ked nechtiac zramujete nejakeho chodca aj ked je to oznacene ako cyktotrasa, budete na vine Vy.
05.05.2010 - 19:12:25
00
Ked uz to tu riesime .. existuje horsia vec ako turista, a robi to zlobu na cestickach .. a je to nieco, co by realne mohlo hrozit na dlhej vrstevnicovej trase ako je Cerova draha .. uff , teraz som si to uvedomil :sweat:
05.05.2010 - 19:16:27
00
A čo ničenie singla maratónom?
05.05.2010 - 20:38:10
00
ak je singel vydareny a zivy, maraton ho neznici. mozno par skutocne exponovanych miest utrpi, ale ako celok sa otrasie a ide dalej :)
inak by boli po maratonoch vsetky single ktore po nich vedu znicene. a pokial viem, tak nie su. bez ohladu na to, ci bolo mokro alebo ako.
dovolim si dokonca kacirsky polemizovat, ze a s "..." coho sa boji ito, sa da zit v symbioze. v idealnom pripade teda hehe.
05.05.2010 - 21:05:59
00
lenze to plati pre uz vyzrety, vyjazdeny singel. Cerova draha uvedene parametre este urcite nesplna. Ak sa tam prezenie 400 bikerov v rychlom slede za sebou, tak vyjde cela praca na nom navnivoc. A singel bol budovany pre siroku masu bikerov, nie pre jednodnove akcie uzkej skupiny bikerov. Ak sa vyjazdi, pospevnuje, prosim. Ale v stave v akom momentalne je, hovorim v mene builderov jasne NIE.
05.05.2010 - 21:19:25
00
ano, plati to pre vyzrety a vyjazdeny singel. (to som myslel ako zivy :) )
05.05.2010 - 21:40:36
00
Singlac ma bohuzial miesta, ktore sa nespevnia nikdy na to, aby 400 ludi prejdivsich nezanechalo poskodenie. Za sucha ano, za mokra nie. Proste na to nie je a tazko niekedy bude a jak tam robosi rozbijaju dalej a dalej cestu nad 2. kameolom tak :tmi: .

Ale z tohto ja nemam strach, ja mam skor obavy aby tade nechodili ludia na koňoch, pretoze (motorky nepocitam) kone to mozu rozbit a ta cesta je pre konskych bikerov asi zaujimava ..

edit:

Tie miesta su :
- najazd na potok pri asfaltke na Kacin
- najazd od Uhliarky smer Rotunda
- svah pri potoku pri starom posede

Tieto miesta su zial take, ze na rozdiel od ostatnych, kde to nevadi, ked sa rozjazdi blato, tuna by hrozil zosuv pody a kompletne zneprejazdnenie singla. No a uz vidim zodpovednych ako pridu opravit skody :) .. ale toto su len teorie a dohady, realita je taka, ze len uplny sialenec by tahal maraton po singli :) . singlace su na maratone fajn, ale nesmu ist v kuse 14km.
05.05.2010 - 22:02:58
00
Vecerny námet na text na tabulku:
Cyklochodnik majte v ucte
chodte po nom s kludom
nenicte ho a budte ludsky k ludom
Ci si pesi a ci mas dve kolesa tes sa z neho, uzivaj si,
s radostou chod do lesa.

Noo, berte to to len ako taky vecerny napad, ved stale :rain: :)

A ako vyraz vdaky stavitelom sa pridavam sa k Milsovi (ak dovoli) ohladne toho :beer: ;)
05.05.2010 - 23:49:52
00
Tome:
chodniky a znacene cesty Klubom Slovenskych Turistov (KST) su urcene pre turistov, bez ohladu ci idu pesi alebo na bicykly. Podla ich stranky patria pod turistiku pesia, lyziarska, cyklo, vodna, horska a mladeze. Takze ak ide niekto po chodniku znacenom KST, nemoze uzurpovat chodnik pre pesich, alebo vyhadzovat cyklistov. Okrem vynimiek ako napr. NP.
06.05.2010 - 08:23:41
00
Pani,
tento problem je davno vyrieseny Slovenskym cykloklubom. Na stlpiku bude dodatkova tabulka, ktora je vyobrazena v knizke "Znacenie cykloturistickych tras" na strane 40. Tam jasne je napisane, ze je subeh cyklo a turistickeho znacenia a kto ma prednost.
Este raz opakujem, vsetko je len o ohladuplnosti medzi turistami a cyklistami. Zakazat vstup im nemozeme, skor usmernit jednoznacnymi pokynmi, ktore budu rovnako platit pre bikerov, ako i pre turistov.
06.05.2010 - 08:28:22
00
nikon555: ranna cvhilka poezie (som si dovolil prerobit :$ )

Cyklochodnik v ucte majte
nenicte ho a budte ludia
Ci dve nohy a ci kolesa dve
tes sa z neho i z medveda,
s radostou chod do lesa.

:P
06.05.2010 - 08:34:44
00
chodniky a znacene cesty Klubom Slovenskych Turistov (KST) su urcene pre turistov, bez ohladu ci idu pesi alebo na bicykly. Podla ich stranky patria pod turistiku pesia, lyziarska, cyklo, vodna, horska a mladeze. Takze ak ide niekto po chodniku znacenom KST, nemoze uzurpovat chodnik pre pesich, alebo vyhadzovat cyklistov. Okrem vynimiek ako napr. NP.

tak to je pre mna nova informacia.. vzdy som bol v tom ze tieto chodniky boli oficialne len pre pesich..
...beriem nazad co som napisal :y: dik za info..
06.05.2010 - 09:37:03
00
Sak bajk je tiez len ina forma turistiky, dobre vediet, ako to oficialne je :nod: . Ako nordic palicky :lol:
06.05.2010 - 10:10:22
00
keyboard_arrow_up