http://sport.aktuality.sk/clanok/95199/cez-vikend-preteky-do-vrchu-na-jahodnej/ Takže zajtra bude uzavretá cesta na Jahodnú.
04.06.2010 - 18:59:20
00
Bude sa tam niekde dať prísť pozrieť?Stáť v zákrutách asi nebude celkom dobrý nápad,niekde kde sa bude dať pozrieť z biku :)
04.06.2010 - 21:51:26
00
mňa by skôr zaujímalo ako chcú odkloniť dopravu cez družstevnú kysak a lodiny..
citujem:

Uzávierky ciest
Z dôvodu konania súťaže bude počas soboty a nedele obmedzená doprava z Košíc do Spišskej Novej Vsi. Cesta bude uzavretá od 8.00 h do 17.00 h v úseku Košice – Koš. Belá. Obchádzka bude smerovaná cez Družstevnú – Kysak – Malú Lodinu – V. Folkmar.

www.fun-online.sk

čerstvé večerné správy:
http://korzar.sme.sk/c/5408216/hornad-hrozi-kosiciam-zacala-sa-evakuacia.html
zaujímavá je diskusia o predpokladanom zatopení severu a mesta kvôli mostu v ťahanovciach.snáď sa to nestane
04.06.2010 - 22:12:50
00
500ton za sekundu, sila.
04.06.2010 - 22:50:57
00
hej je to sila.videl som dnešné fotky aj videá z miest ktoré som tu dal včera a bolo to o dosť horšie a to ešte nevypúšťali ružín toľko ako teraz.poslal som otca preparkovať auto zo zimnej pod amfiteáter a keď sa vracal volal mi že to tak robia viacerí.bude to krušná noc.
video z večera: http://www.youtube.com/watch?v=voYMgZ1dYrw
a správy z diskusie:
-oznam v MC krasna. za kratku chvilu bude odpojena od elektrickej energie. tak sa lucim, a kto vie, nech sa za nas modli. budeme to potrebovat. zbohom.
-Mam info ze podobne je tomu aj v obci Tahanovce a Dzungli
Košice ....
-Krízový štáb Obvodného úradu Košice - vyhlasenie evakuácie
TLAČOVÁ SPRÁVA
4. júna 2010, 22,15 h.
V dôsledku aktuálnej situácie na vodnej nádrži Ružín operatívne zasadol o 21.30 hod. Krízový štáb Obvodného úradu Košice. Bola vyhodnotená informácia riaditeľa SVP, š. p. OZ Košice o stave prítoku do vodnej nádrže Ružín a kapacite vodného diela. V súčasnosti dosahuje jeho prítok úroveň 580 až 600 m3/s. Pripravuje sa preto zvýšenie úrovne odtoku z nádrže zo súčasných 445 m3/s na úroveň 500 m3/s. Snahou správy vodnej nádrže je zdržať povodňovú vlnu, ale dotok do nádrže je v súčasnosti pomerne veľký, čo zvyšuje vážnosť situácie. Využijú sa všetky možnosti pre ochranu mesta Košice a zabezpečenie stability nádrží.
Na základe nepriaznivého vývoja povodňovej situácie a v dôsledku nepriaznivého vývoja na toku Hornád predseda Krízového štábu Obvodného úradu Košice PhDr. Peter Derevjaník, PhD. vyhlásil krátkodobú evakuáciu MČ Košice – Ťahanovce obec, MČ Košice – Džungľa, MČ Košice – Sever a MČ Košice - Krásna nad Hornádom s okamžitým opustením priľahlých oblastí toku Hornád s presunom evakuovaných do priestorov miest ubytovania podľa „Plánu evakuácie územného obvodu Košice".
Dôležité upozornenie:
Každý, kto vykoná alebo mieni vykonať samovoľnú evakuáciu je povinný túto skutočnosť nahlásiť evakuačnej komisii mesta Košice (miestnemu úradu)!
...
asi už nikto nebude mať chuť na kostoliansku..
04.06.2010 - 23:08:03
00
mňa by skôr zaujímalo ako chcú odkloniť dopravu cez družstevnú kysak a lodiny..
citujem:

Uzávierky ciest
Z dôvodu konania súťaže bude počas soboty a nedele obmedzená doprava z Košíc do Spišskej Novej Vsi. Cesta bude uzavretá od 8.00 h do 17.00 h v úseku Košice – Koš. Belá. Obchádzka bude smerovaná cez Družstevnú – Kysak – Malú Lodinu – V. Folkmar.



čerstvé večerné správy:
http://korzar.sme.sk/c/5408216/hornad-hrozi-kosiciam-zacala-sa-evakuacia.html
zaujímavá je diskusia o predpokladanom zatopení severu a mesta kvôli mostu v ťahanovciach.snáď sa to nestane


Podľa mňa celú súťaž zrušia.
05.06.2010 - 01:31:35
00
bolo to tesné a snáď už prešlo to najhoršie..jedna pekná foto z diskusie denníka korzár na pamiatku keď niekto nespal a sledoval čo sa deje v ke online po diskusiách na nete: http://fotky.sme.sk/foto/127306/hornad-v-maxime
05.06.2010 - 03:08:03
00
chysta sa dnes niekto na dlhsí výjazd lesom?
05.06.2010 - 06:58:27
00
Po tych lejakoch jedine LKT-ckom. :D :D :D
05.06.2010 - 07:09:18
00
Vcera sme sa vracali z Ruzomberka (autom). V Presove na krizovatke pri Solivare sa obcas preliala vlna az na kapotu. Dialnicu Presov Kosice v protismere prave zacali uzatvarat. Podla casu videa z Lemesian to bolo 18:44. Naproti islo zopar aut s bikmi na streche asi na fatransky maraton. Dufam, ze sa im podarilo prebit. Ten navrat zajtra asi uz bude lepsi. :(
05.06.2010 - 08:14:14
00
Dnes som si bol vyskusat stupanie z Opatky do sedla pod Suchym vrchom. Je to asfaltka po ktorej sa pojde Kosicky maraton. Ma to 4,3 km a prevysenie 321m. Isiel som to na strednej pile a druhy - treti najlahsi pastorok. Cakal som, ze to bude tazsie. Z Tahanoviec som isiel okolo Tesca, na Loky, Cermel, Bankov,Alpinku, Findorakovu, Jahodnu razscestie, K.Belu, Opatku a do sedla. Vsetko po asfalte, kedze som predpokladal, ze v lese bude mokro. Ale mylil som sa!!! Zo sedla som pokracoval po zltej na Idcianske sedlo a dalej na Lajosku. V lese v tychto nadmorskych vyskach je takmer sucho!!! Neveril som tomu. Kto ma pozna vie, ze blato nemusim. Sem-tam mlaka, ktora sa da obist, ale inac sucho!!! Na Lajosku som prisiel takmer cisty. Dokonca ani nad Lajoskou, kde byva stale blato bolo skoro sucho. No dole z Lajosky to uz bolo horsie. Voda tecie po ceste, ale da sa. Cim vyssie - tym suchsie. Zajtra sa chystam znova. Najazdil som 74 km, 1599 nm, a za Alpinkou som stretol Jonnyho Hates Jazza.
05.06.2010 - 17:37:12
00
Taktiež modrá na Alpinku je suchá :!: Na neuverenie,človek by povedal,že po takých dažďoch čo sme teraz mali,takže bude blata až po *** :$ :P Kto vie v akom stave je červená?
05.06.2010 - 19:30:30
00
Asi si necital pozorne. Napisal som, "po asfalte„ takze, neviem v akom stave je „modra” na Alpinku.
05.06.2010 - 19:48:03
00
Písal si,že si išiel po žltej do Idčianky a Lajošku,že bolo sucho,a že na Alpinku si šiel po asfaltke,tak som poznamenal,že aj trasa na Alpinku cez les je suchá :)
05.06.2010 - 20:01:38
00
Písal si,že si išiel po žltej do Idčianky a Lajošku,že bolo sucho,a že na Alpinku si šiel po asfaltke,tak som poznamenal,že aj trasa na Alpinku cez les je suchá :)

Tak zas az tak doslova sucha nieje. Su tam useky kde tecie voda priamo po chodniku, a zaroven krizujes niekolko potokov dost plnych. Ale samozrejme nieje to nic hrozne.
05.06.2010 - 20:19:47
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up