Oravský MTB maratón

03.07.2010
8. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Dolný Kubín (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto, Výsledky
Chlapci, veď sa už toho tepla tak nebojte. Konečne neprší a vy takto. Budete na Orave a tu to až také teplé nebude. A určite bude aj vetrík pofukovať. A aj vody bude dosť. Myslím na občerstvovačkách :-).
02.07.2010 - 08:30:29
00
Minulý rok sme si prešli trasu v 35 stupňových horúčavach a môžem povedať, že to bolo peklo :devil: skoro sme sa upiekli zaživa...na občerstvovačkách by mohli mať kýble s vodou a oblievať každého jazdiaceho ;)
Ale nevadí, konečne prvý maratón kde nebude samé blato, tešíme sa \o/
02.07.2010 - 08:34:53
00
čo som bol na jednom maratóne, tak tam mali hadicu, respektíve wapku a každého sa pýtali, či ťa môžu obliať, to bolo fakt super :clap:
02.07.2010 - 11:12:10
00
26 je ešte v pohode :) a keď kukám profil peklo bude len prvá polka trate, druhá ide z kopca :P
02.07.2010 - 11:50:25
00
ale 2x :P
02.07.2010 - 12:00:24
00
som zvedavy na atmosferu aj teren(dufam ze tam mate dost kamenov a korenov-luky ma moc nebavia).... uz ma to pomaly chyta,vlak z TN to isti, este ze ma vyzdvihnu v RK, inac by som start 80ky nestihol :rock:
2Tmax-som zvedavy na tu tvoju vytunenu mercu ^_^


:clap: No to si teda trafil maratón. Myslím, že Oravský maratón má najviac lúčnych úsekov z maratónov organizovaných na Slovensku. Keď tak lovím v pamäti, tak tuším ani žiadnym lesom alebo chodníkom som neprechádzal. Minulý rok som tam bol prvý krát a čakal som niečo horské, drsné ako je ORAVA. Ale čakali ma tu len poľné a lúčne cesty, na ktoré priamo praží slnko.
A tuším na jednom úseku bola poľná cesta vysypaná stavebným odpadom – to bola akože nejaká technická vsuvka.
:y: Organizácia a atmosféra okolo maratónu bola O.K. Tomu niet čo vyčítať.
8) Tento rok tam idem znovu, ale určite nie kvôli zaujímavej trati, ale kvôli bodom do Série a stretnutiu našej komunity bikerov.....
02.07.2010 - 13:38:50
00
čo som bol na jednom maratóne, tak tam mali hadicu, respektíve wapku a každého sa pýtali, či ťa môžu obliať, to bolo fakt super :clap:


:P Ja som to zažil v Partizánskom........... a bolo to príjemné, keď to človek čaká.
02.07.2010 - 13:42:47
00
:clap: No to si teda trafil maratón. Myslím, že Oravský maratón má najviac lúčnych úsekov z maratónov organizovaných na Slovensku. Keď tak lovím v pamäti, tak tuším ani žiadnym lesom alebo chodníkom som neprechádzal. Minulý rok som tam bol prvý krát a čakal som niečo horské, drsné ako je ORAVA. Ale čakali ma tu len poľné a lúčne cesty, na ktoré priamo praží slnko.
A tuším na jednom úseku bola poľná cesta vysypaná stavebným odpadom – to bola akože nejaká technická vsuvka.
:y: Organizácia a atmosféra okolo maratónu bola O.K. Tomu niet čo vyčítať.
8) Tento rok tam idem znovu, ale určite nie kvôli zaujímavej trati, ale kvôli bodom do Série a stretnutiu našej komunity bikerov.....

tiez som najprv slubil a potom pozrel mapu.... ale aspon postretam znamich a bude veselo... na orave som este nejadil ,preto ma to laka... ale take jednotvarne to hadam nebude.... :?:
budem muset protialergicke opatrenia porobit :|
02.07.2010 - 13:56:51
00
tjosicku lesika tam predsa len bude, myslim pri malatinej ze franto ?

inak ja osobne sa chcem opytat, zjazdove casti luk maju velmi vyjazdene kolaje ? bo uz ma par krat pekne svaclo o zem ked som strihol z jednej kolaje do druhej (samozrejme to bola moja chyba )
02.07.2010 - 14:41:43
00
:clap: No to si teda trafil maratón. Myslím, že Oravský maratón má najviac lúčnych úsekov z maratónov organizovaných na Slovensku. Keď tak lovím v pamäti, tak tuším ani žiadnym lesom alebo chodníkom som neprechádzal. Minulý rok som tam bol prvý krát a čakal som niečo horské, drsné ako je ORAVA. Ale čakali ma tu len poľné a lúčne cesty, na ktoré priamo praží slnko.
A tuším na jednom úseku bola poľná cesta vysypaná stavebným odpadom – to bola akože nejaká technická vsuvka.
:y: Organizácia a atmosféra okolo maratónu bola O.K. Tomu niet čo vyčítať.
8) Tento rok tam idem znovu, ale určite nie kvôli zaujímavej trati, ale kvôli bodom do Série a stretnutiu našej komunity bikerov.....
Ale, no tak, čo máte proti Orave? Keď prší sa vám nepáči, keď je teplo sa vám nepáči. Sa Franto naserie a budete mať zimný oravský maratón v -20°C :lol:
02.07.2010 - 14:46:38
00
ojoooj cim dalej tym viac ma to prestava lakat. predsalen stale na luke. raz to prejdem a spravim si obraz...

na druhej strane Stiavnica je tiez okrem prveho stupania skoro stale otvorena a tam je to ok.
02.07.2010 - 14:49:18
00
tiez som najprv slubil a potom pozrel mapu.... ale aspon postretam znamich a bude veselo... na orave som este nejadil ,preto ma to laka... ale take jednotvarne to hadam nebude.... :?:
budem muset protialergicke opatrenia porobit :|



...prípadne zober lano a potiahni alergologičku a bude Ti radiť cestou... :rofl:
02.07.2010 - 14:51:17
00
Čaute... Celkom zaujímavé čítanie o lúkach :-). K lúkam patria krásne výhľady, ktoré potešia oči. Ja ich mám veľmi rád. Ale myslím že to nie je len o ľúkach. Niektoré úseky v lese sú tak zničené, že sa cez ne momentálne nedá, preto treba obchádzať. A netreba sa tak báť slnka. Dnes je polooblačno, ráno o 9:00 bolo 15 st. C. Dokonca aj spŕchlo. A zajtra bude pravdepodobne veľmi podobné počasie. Určite je problém pre organizátora, aby bol každý spokojný s výberom trate. Každý jazdíme radi iné. Ale vďaka za kritiku, tá posúva ďalej. A aj tak sa teším, že si prídete zajazdiť do Kubína a potom budem rád, keď sa podelíte o svoje dojmy.
02.07.2010 - 15:24:47
00
Franto, nič si z toho nerob, to ani nie je kritika. To sú len také debatky stále dookola.
Keď sú lúky, polovici sa nepáči, keď sú lesy, zas sa to nepáči tej druhej polovici. Keď svieti slnko, je zle, ale keď prší je to úplne na hovno. Keď sú prudké kamenisté zjazdy jedným nevyhovujú, ale keď sú neni, tak je to málo technické.
A preto sem radi chodíme,lebo si len tak podebatujeme čo sa komu páči a komu nepáči a tak.
02.07.2010 - 16:33:37
00
Alenka presne si to vystihla :) Každý maratón musí byť niečim špecifický, kebyže sú všetky na jedno kopyto to by bolo :tmi: A po minulom ročníku som počúval iba samé chvály, že jeden z najkrajších maratónov ;) a dokonca dosť ľudí som ešte postretával na tých našich lúkach, prišli na dovolenku na Oravu, čo sa im tak zapáčilo :P ;)
02.07.2010 - 17:29:41
00
keyboard_arrow_up