Ani ja nie som najnižší mam 181 ....


rasties ako z vody :D koncom septembra len 177 :f: :rain:

Inak tato tema ma dost zaujima-budem sledovat. :y: Mam 186, ale jazdi sa mi dost dobre na 26-52 ram, len asi treba skusit aj tu 29,hmmm.
14.11.2009 - 00:07:15
00
To som sem dával meranie zo začiatku roka 2009 teraz ale platí to nové, 4iže 181,5 cm
14.11.2009 - 21:04:48
00
Ahoj, chlapci.....pls poradte, kde kúpim /najlepšie v SR/ nové špice a niple na 29er ráf /original z author instinct 29er/.....nejak sa mi po 800km /jazda po ceste a ľahkom teréne/ "roztrahli/ niple a rád by som to preplietol na niečo odolnejšie...dakujem
04.03.2010 - 16:08:06
00
no, zase samy odbornik na 29-ky :lol: :lol:
Bikeri, ktori si myslia, ze su technicky zdatni budu ospevovat len 26-ky. :rofl:

Ja mam 29 a je to super bike. S partiou na cestakoch/krosovych stiham vsade, ale ak prideme na rozbitu a poplatanu asfaltku uz nestihaju oni za mnou.

Ak idem s borcami do hory, oni v slapani tocia ako blazni, ja krutim ovela menej. V zjazdoch (ak teda chytime prudke a nebezpecne) tak vsetci radsej zoslapeme peso pri bajkoch (nikto z nas nie je DH). Pri menej narocnych zjazdoch mam zase ja vyhodu na 29".

29" je uplne idealna volba pre jazdca, ktory sa venuje cykloturistike na "vsetky sposoby" (les, cesta, luky....)

Co sa tyka maratonov:
- je jedno aky mas bajk, tam je to o tom, kolko mas v nohach
- vaha jazdca....70kilova spageta bude vzdy rychlejsia ako 95 kilovy maco.
- pud sebazachovy . teoreticky v zjazde budes na 29 rychlejsi, no ak ta strach nepusti, tak ta obehne 26-ka s jazdcom, ktory ma posunuty pud sebazachovy. Osobne som to zazil na jednom maratone....strkovy zjazd, uplne to klzalo a vozilo (siel som dole asi 35) a preletel okola mna blbecek asi v 65-ke.
24.07.2010 - 23:51:16
00
ako pruzia tie 64 mm vydlice nie je to malo aj ked je to 29 tka (su aj 100 mm ) ? ake najsirsie plaste sa na 29 tkovy raf daju natiahnut ?
25.07.2010 - 07:27:41
00
Nevim co myslis :-( na 29" se davaji 80mm a vyssi vidlice. A s sirkou pneu je to nastejno jak u 26"
25.07.2010 - 08:22:29
00
a preletel okola mna blbecek asi v 65-ke.

Ak je niekto lepší v zjazde ako ty, tak je automaticky blbeček?

Tak isto môže nazvať on teba, lebo si mu zavadzal v zjazde.....hmm? Alebo ak ťa budem predbiehať v kopci môžem na teba zakričať Uhni na bok blbeček? Bude sa ti to páčiť?

Váž slová nabudúce.....
25.07.2010 - 16:34:26
00
root: suhlasim s tym co si napisal :handshake:
25.07.2010 - 16:38:01
00
no, zase samy odbornik na 29-ky :lol: :lol:
Bikeri, ktori si myslia, ze su technicky zdatni budu ospevovat len 26-ky. :rofl:
Nechcem s tebou o tom polemizovat hoci na vsetko co si napisal by sa nasli protiargumenty. Ja len k tomu tvojmu ospevovaniu 29-tky. Co myslis preco vyrobcovia uz davno nepreniesli hlavny vyrobny program na vyrobu 29 tok ked maju take bombasticke vyhody ktore spominas ? Vsetci predsa chceme jazdit rychlejsie, komfortnejsie bez vecsej namahy. Preco 29 niesu rozsirene ani medzi "Elit"ou. Nuz asi len z jedneho jedineho dovodu. Vyhoda 29" bikov oproti 26" je viac ako diskutabilna. Ak by to nebola pravda na trhu by uz davno vladli 29" biky. Takze to ospevovanie beriem iba ako tvoj subjektivne ojedinely pokus ako si kupu 29tky obhajit :lol:
25.07.2010 - 16:47:02
00
2kubad :ej som myslel ze su len 2,5 palcove :-) vidlice
2all : ejha a ja ze preco sa gary vzdal svojich 29 tok ....
25.07.2010 - 17:39:50
00
to root:
ake ocenenie ziskaju tito amateri na slovenskych maratonoch, ze su ochotni riskovat?
Co motivuje otca/zivitela rodiny ist na doraz? Kvoli par sekundam? Kvoli darceku od sponzora za par EUR?
Co taka Danica? Vyradena na celu sezonu. A co buduci rok? A co ten na Salzke? 38r., dve deti a je v predeli. A co dalsi? Stoji im to za to? Vsak jazdime pre radost a nie preto, aby sme skoncili na invalidnom voziku, alebo????
Nedivil by som sa, keby slo o profesionalnych jazdcov, ktori len bicykluju, maju plat 10 000 EUR a dalsie od sponzorov. Tym sa nedivim, je to ich praca, zivi ich to. Ale tito amateri?
25.07.2010 - 18:19:41
00
Kto ti povedal ze Danica je vyradena a ako vies ze ten chalan na Salzke nebol profik. Zostan pri cykloturistike a stihaj cestakom na 29 palcovych traktoroch :D :D :D :D :D
25.07.2010 - 18:33:18
00
Heh tady je veselo :-)
@cykloturista skus si na maratonech srovnat jakou rychlosti jedou lidi co jezdi a maji techniku a jak tam jede nebo obcas i jde konec pole. Pochopis :-! A mozna ten co jede pomalu a neumi to mnohdy riskuje vic.
25.07.2010 - 18:52:21
00
David vystihol čo som chcel napísať, takže to už nebudem rozoberať....

Len možno ešte jedna otázka.....rozsekal sa ten týpek, v tom zjazde? Myslím, že nie, pretože asi vedel čo robí... to že sa to šmýkalo tebe neznamená, že sa to musí šmýkať každému.....

A spomínaš otca dvoch detí....to som aj ja, tiež jazdím na hrane niekedy na maratónoch a rozsekal som sa 4 km od domu pri bežnom výjazde na lúke do kopca....tu si moc nenavyberáš.
25.07.2010 - 19:05:15
00
to drotar:
no asi si si potreboval rypnut. Ja nemusim nic obhajovat. Len som sa zastal 29, pretoze kam sa len na fore pozries, vsade ich zatracuju. Ja netvrdim, ze maju len same vyhody. Ked si pozries vyskovy priemer jazdcov (okolo 170) tak je jasne, ze asi by s tym vela muziky nenarobili.
Este raz, aby si to pochopil:
[b]29 palcovy bike je idealna volba pre ludi s vyskou okolo 190 a viac. Je to vyborna volba pre tych, ktori sa venuju cyklistike rekreacne a jazdia rozne povrchy. Je ovela nelogickejsie, ked stretavam na vyjazdoch ludi na FULLoch, ktori brazdia asfaltky po okolitych dedinach :lol: Navyse s partiou, s ktorou jazdim som na 26 nestihal, doslapal som sa jak blby, pretoze vacsina jazdi na krossoch. Ja som potreboval alternativu k 26-ke a cestak som nechcel, pretoze vyslovene cesty nejazdim, kross sa mi zdal taky slaby, ze by som sa bal vybehnut s nim do terenu. S 29-kou neriesim nic. Idem na vyjazd a cesta/luka/les vsetko jedno :!: idem a neriesim teren.
keby som mal 169 cm ani ja by som neriesil 29" ;)

Clovece, nezatracuj ostatnych :!: to, ze sa na maratonoch stretava 300-400 ludi este neznamena, ze ste pupok sveta! Na Slovensku je viac ako 700 000 cyklistov a je tam vacsina trekov, cestakov, krosov, city a roznych inych hybridov ako klasickych 26-iek. Alebo chces vsetkym polamat ich biky a nanutit im 26-ky? Hm...tak zacni na juhu Slovenska, kde je bicykel hlavny dopr. prostriedok a pober babkam v dedinach tie 20" skladacky a narvi im pod zadok 26" FULL a najlepsie karbon :lol: Alebo ides nebodaj riesit ake auta si maju ludia kupovat??? Sport, HB, sedan, VAN, SUV, OFF ROAD, dodavky, PICK-UP,...?????????????????????????

A co sa tyka profi jazdcov tak prave v profi pretekoch vyhravaju jazdci na 29" bikoch ;) Ale pozor!! myslim PROFI a nie tych profi, ktorych myslis ty!

29-ky su na vzostupe, v USA bol narast predaja 29" bajkov o 36%. Dalej narast predaja bol aj v UK, D, AT atd.

Takze:
ked pokial nemas viac ako 185 cm tak sa vyser na 29-ky, nemaju pre teba vyznam :hai:
25.07.2010 - 19:10:01
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské)
keyboard_arrow_up