zopar postrehov:organizatori boli ustretovi a snazili sa riesit vzniknute situacie zaco im patri obdiv.aj ked som len doprevadzal opat svojho 10rocneho syna na baby trati, mozem konstatovat ze organizatori urobili vsetko v dobrej viere, pre uspesny maraton. tento rok ma trochu sklamalo znacenie trate - baby bola nova, kratsia a priznam sa ze na troch miestach som vahal kade ist a stracali sme cas rozhodovanim kade ist. inak baby trat hodnotim pozitivne,ziskala na kvalite,lebo sa vynechali dlhe a nudne asfaltove useky a podla toho, co hovoril v cieli moj 10rocny syn mohla by mat aj 25-30km. viaceri bikeri sa stazovali na regulovcikov a znacenie ale neviem to posudit na dlhsich tratiach.na baby zabludila moja 8rocna dcera spolu s dalsim 10rocnym dietatom ktorych doprevadzala dospela osoba a skoncili v omseni a potom po asfalte v trencianskych tepliciach. zda sa ze v miestach kde sa trate krizuju by bolo vhodne lepsie znacit trat a postavit tam aj regulovcika, ktory bude vediet koho kam poslat.to je ale problem kde zohnat tolko schopnych a nadsenych ludi.organizator to urcite nema lahke.k pocasiu niet co povedat - bolo take ako bolo- vysledok blato..castejsie pady,znicene biky.ale to patri k tomu.kazdy tam ide dobrovolne,takze vyhrady voci stavu niektorych usekov su neopodstatnene.k vyhlasovaniu vysledkov:pozitivne ma prekvapilo ze vyhlasovali aj baby poradie a davali ceny.aj ked tam bolo nedorozumenie ale vyriesilo sa.ja som svoju cenu za druhe miesto dal 10rocnemu chlapcovi ktory bol druhy medzi detmi a po dohode s jeho otcom sme cenu za 3.miesto odovzdali chlapcovi,ktory bol bol ako treti medzi detmi.ale dalo nam prace, kym sme maleho jakuba objavili.inak tie ceny boli velmi hodnotne /za druhe miesto veci v hodnete cca. 50eur/ a deti mali z toho velku radost.organizatorom patri moja hlboka ucta,ze vyhlasovali tie vysledky.deti dostali velky impulz a odmenu za vykon, ktory v tazkych podmienkach predviedli a kedze som bol priamo pri tom boji na trati, viem o com pisem.traja chlapci v tom dlhom stupani bojovali ako o zivot a aj ked sa uz na hrebeni /cca.v polovici trate/ o vitazovi prakticky rozhodlo, bojovali az do konca.o par rokov mozno budu takto bojovat na harde???uznanie a vdaka patri aj bikerovi ktory siel mimo poradia v cieli.ak to cita vie o com pisem.studena voda v sprchach vadila len mojim detom.vyhlasovanie pretekarov pri dojazde potesi kazdeho ale nebolo.trochu to chybalo najma tym hrdinom ktori isli hard,klasik....umyvanie bikov - kapitola sama osebe lebo tento rok tam boli hadice z ktorych voda tiekla pomalsie ako pivo z pipy. inak bol ako obycajne krasny zazitok aj ked sa neviem dockat chvile, kedy opat pojdem hard a syn /mozno aj ostatne moje deti/ pojde uz sam bez mojho doprovodu. dakujem organizatorom i v mene svojich deti za krasny zazitok.inak dufam ze nabuduce bude lepsie pocasie lebo hard tento rok urcite nebol len o bicyklovani ale najma o tlaceni a noseni biku a voli bojovat sam sebou v tom blate,ktore bolo horsie ako minuly rok.


Naposledy upravil abbe dňa 30.08.2010 - 21:00:43, celkovo upravené 1 krát.

30.08.2010 - 11:27:23
00
Tak a teraz sa pochvalte absolventi co vsetko bude treba vymenit na biku. 8)

Ja som bike rozobral v nedeľu, všetko OK (spodné ložisko v hlavku trošku zhnedlo, nič vážne a spodná kladka na šaltri je nejaká ohlodaná), akurát hodím nové bowdeny a lanká (netreba, no keď je to už dole a dávam nový prešmyk...), platničky ešte poslúžia, do vidlice rýpať nebudem. Z rámu vytieklo trošku vody, no menej ako naposledy. Nechcel by som mať fulla... :lol: Ešte budem musieť lepšie prezrieť zadnú brzdu, niekde prepúšťa kvapalinu. Ako som ju mal zavesenú na rebríku, zrazu bola na zemi mláčka. Preto mi nebrzdila, nebol "tlak".

Akurát ma nepotešilo, že v bleskovkách sú uvedení na trati Klasik juniori, hoci mali horšie časy...
30.08.2010 - 11:39:08
00
shikmo je zjavne miestna celebrita, kedze ma v kazdej fotogalerii najviac fotiek :)

z mojho pohladu:
dubnicak je super podujatie, ale tymto rocnikom si u mna organizatori spravili minus.
ak by svietilo slnko a bolo sucho, tak by to nemalo chybu, ale kedze slo uz o 16.rocnik, tak som si myslel, ze organizacia bude tak dokonala, ze uz maju zmaknute alternativy pre pripad extremneho pocasia..
neviem ci je to mozne, ale naozaj neslo niektore useky obist, hoci aj po asfaltke? prip. aspon skratit (nie predlzit) trat!
umyvanie bicyklov podla mna nedostatocne, uz niekolko dni dopredu bolo jasne, ze to bude blatovy maraton... napokon este dobre ze nas nebolo tolko vela... prist do ciela a stat hodinu zmoknuty a premrznuty v rade na umytie biku nieje bohvie co.. potom vojst do ladovej sprchy je este silnejsi zazitok :envy:
z vyhlasenia vitazov a tomboly som samozrejme nic nemal...
presiel som sice "len" Klasik, ale pripadalo mi to viac ako Krejzi (blaznive)...
do buducna, ak bude sucho, rad si pridem dat Harda, ale ak bude prsat, nepridem.
30.08.2010 - 12:55:24
00
tak nieco pridam aj ja:
...start som do poslednej sekundy odkladal a zvazoval, az ked odstartovali basika sme sa s priatelkou na seba pozreli a nakoniec ked uz sme nachytany , podme :rock: ... obehli sme to pod branu startu a hura bojovat dobehli sme peloton.. a na zaciatku stupania ma poslala dopredu nech si idem svojim tempom, dazd nevadil ...slapalo sa dobre ,postupne som obiehal bikerov. Na kamennych sa to uz pekne potrhalo a nik mi nebranil zjazdovat dolu .Na luke na mna krical kamos "pridaaaaj"ale blatko bolo zradne,moc nechybalo a bol by prvy tiger :lol:
preleteli sme omsenim ku krizu pred porubou a hura do stupania.Technika sla vyborne, teplo nebolo ale jazcov som uz prestal stretat... zrazu sa obzriem a idem sam.Stupanie na luky v dobrom tempicku , obcas aj nejaky vyhlad....vletim do lesika tam to bola klzacka , ale nejak podozrivo malo kolaji... zjazd na asfalku a do hornej poruby som siel opatrne :whew: ..a rozvahou ale aj tak ma v spodnej casi 2x predbehlo zadne...na obcerstvovacke len jontak a keksik a sup hore do stupania.. pozrem na tacho a nieco cez hodinu na trati ^_^ ze fajin
v lese nad asfaltkou to zacalo.. blato mazlavejsie.. ale v urcitej rychlosti este odpadalo.Pred iliavku 200m to bol boj z tocenim pedalov... na obcerstvovacke oplachol prevody, dal nieco pod zub a tu ma dobehni 2ja bikeri... tlacili sme spolu stojku a potichu hromzili.. dali zjazdik korculovanie.. opet som siel sam.Na zvaznici som zazrel 2 hnede chrbaty,hura :party: ..dupol som do pedalov a dobehol ich v stupani zo strkovej zvaznice hore do sedielka na kamenne... tam sme si poriadne zanadavali,2kg tretry 20kg bike :worried: .... hore sme to rukami odhadzali z vidlice a ramu a hura do zjazdu... tam sme zostali len 2ja, spolocne sme to dobojovali az po grofovec a v zjazde uz zase sam az do ciela... tak sa mi ulavilo na asfaltke ze som zrazu mohol dupat cez 30 do ciela... vybehnem na briezok a nikde nikoho ,, par ludi sa motkalo po amfiku, 4fotografi a spiker... s velkym rozcarovanim pozriem na casomieru a 9 miesto :o zapozoval a siel pod sprchy.... , klepalo ma z trate a klepal som sa aj v sprche :n:
na vapku som si pockal 2 min kedze v ciely bolo par ludi... hodil bike do auta, zobral foto a sup do ciela cvakat.Ludia sa nudili , kapela hrala umieracik... vsade nuda a spiker potichu...
3h som sa pomotal kym prisla polovicka.... pomohol jej, 1hod stal radu na vapku aj tak nedockal, dali jedlo a vyhlasenie ani tombolu nestihli ,nalozili zablateny bike a sli dom....
na to ze to bol 16 rocnik atmosfera v ciely biedna, sprchy tiez,vapky ani nehovorim,, gulasek ale fajny, pivko tiez
znema trate v zavere po zvaznici sa pytala , ani ich to nenapadlo?
stacilo odtrhnut pasku a regulovcika posadit nabok zo zvaznice
par faboriek cestou dolu a v kolacine :!:
ludom by zkratili boj aj o 2h.....
30.08.2010 - 13:39:30
00
tak aj odo mňa niečo

že bude blato a dážď som vedel už dopredu - tak to ma až tak neprekvapilo, horšie to bolo už s lepivosťou bahna na niektorých úsekoch kde sa hrudy bahna postarali o znemožnenie točenia kolies ale napriek tomu bola sranda :rock: bohužiaľ nestačilo to na to aby som dokončil hard a tak prišlo skrátenie o 20km, hlavne keď už bolo jasné že tlačenie bajku nie je moja silná disciplína

k organizácií:
značenie - ja som nepoblúdil, ale značenie miestami mohlo byť lepšie, hlavne regulovčíci na niektorých stanovištiach mali ťažko v prdeli posledných dochádzajúcich, keďže väčšina HARDakov mala zdravý rozum a otočila to už v omšení (či ako sa to vola), tiež reči typu jeeeej vy ste už asi posledný že - a s polovice pobalená občerstvovačka, je trochu rana pod pás keď je pred vami len cca 6 pretekárov, no ale OK

k občerstvovačkám - v takej kose sa mi ani moc jesť nechcelo (za krajšieho počasia by som povedal že slabý výber) ale určite by každý uvítal teplý vývar
ani na jednej občerstvovačke som sa nedostal k vode na umytie prevodov
- toto by mala byť samozrejmosť, a človek by to nemal ani žiadať si myslím

k trati - ja som nedokončil a ani mi nevadí že sa neskracovala, možno nabudúce sa niečo podobné bude riešiť, určite by som ale neposielal pretekárov po asfaltke - je tam veľké riziko nehody s autom

sprchy - klasika studené - už od štartu bola jedna z mála myšlienok čo ma držala na trati práve tá o teplej sprche - smola nekonala sa - no studená voda teda OK, ale to že som tam musel stále držať ten gombík ináč voda za 0,9 sekundy prestala tiecť je už fakt sila, nehovoriac o tom že napevno zabudovaná hlavica sprchy moc pri umývaní toho cementového bahna nepomôže

vapky - nepoviem že zle, to vyššie sa všetko dá, ale vapky to bola čistá agónia - nehovoriac o tom že o vapke som len počul že tam bol jeden kus, a ja som sa po vyše hodinovom čakaní - doslal k hadici čo mala mizerný tlak (ináč týmto pozdravujem Karla Hartla, ktorý tam ten svoj stroj pulíroval asi 45 minút, a za tento čas napriek tomu že som bol v rade hneď za ním mi krásne blatko uschlo. :rofl: každému to ináč trvalo tak 6-10 min. Ináč gratulácia ku krásnemu druhému miestu)

tento rok to bol fakt extrém, a klobúk dole pred každým čo dal celú HARD-ku, isto to bol ťažký psycho-boj
v každom prípade o rok som tam zas :) ak bude podobné počasie tak možno zvolím radšej klasika :?:
30.08.2010 - 14:44:39
00
tak nieco pridam aj ja:
znema trate v zavere po zvaznici sa pytala , ani ich to nenapadlo?
stacilo odtrhnut pasku a regulovcika posadit nabok zo zvaznice
par faboriek cestou dolu a v kolacine :!:
ludom by zkratili boj aj o 2h.....

V kútiku duše som dúfal, že to zmenia a zbehneme dole pekne po zvážnici. Ale keď som videl regulovčíka a poslal ma do blata naľavo, vedel som, že je zle. Ten úsek som vlastne z 90% tlačil a trvalo to ani neviem koľko, možno hodinu. Ten záver bolo vlastne to najhoršie čo som v živote na bicykli zažil :tmi: Ja som tam bol už doslova zúfalý a to som mal ešte dosť síl aby som pokračoval. Neviem si predstaviť ako sa tam museli cítiť deti a hobbíci. Bracho mi dokonca povedal, že sa tam v strede kopca jedna holka rozplakala keď už nemohla pokračovať :o
30.08.2010 - 15:43:27
00
A ešte jedna vec by ma zaujímala. Aký dlhý bol v skutočnosti HARD. Mne tachometer nameral 97 km a to mi na dosť dlhú dobu prestal ukazovať (asi kvôli obrovskému nánosu blata na senzore :D ) Určite to muselo byť cez 100 km.
30.08.2010 - 15:48:29
00
tak aj odo mňa niečo

že bude blato a dážď som vedel už dopredu - tak to ma až tak neprekvapilo, horšie to bolo už s lepivosťou bahna na niektorých úsekoch kde sa hrudy bahna postarali o znemožnenie točenia kolies ale napriek tomu bola sranda :rock: bohužiaľ nestačilo to na to aby som dokončil hard a tak prišlo skrátenie o 20km, hlavne keď už bolo jasné že tlačenie bajku nie je moja silná disciplína

k organizácií:
značenie - ja som nepoblúdil, ale značenie miestami mohlo byť lepšie, hlavne regulovčíci na niektorých stanovištiach mali ťažko v prdeli posledných dochádzajúcich, keďže väčšina HARDakov mala zdravý rozum a otočila to už v omšení (či ako sa to vola), tiež reči typu jeeeej vy ste už asi posledný že - a s polovice pobalená občerstvovačka, je trochu rana pod pás keď je pred vami len cca 6 pretekárov, no ale OK

k trati - ja som nedokončil a ani mi nevadí že sa neskracovala, možno nabudúce sa niečo podobné bude riešiť, určite by som ale neposielal pretekárov po asfaltke - je tam veľké riziko nehody s autom

sprchy - klasika studené - už od štartu bola jedna z mála myšlienok čo ma držala na trati práve tá o teplej sprche - smola nekonala sa - no studená voda teda OK, ale to že som tam musel stále držať ten gombík ináč voda za 0,9 sekundy prestala tiecť je už fakt sila, nehovoriac o tom že napevno zabudovaná hlavica sprchy moc pri umývaní toho cementového bahna nepomôže

vapky - nepoviem že zle, to vyššie sa všetko dá, ale vapky to bola čistá agónia - nehovoriac o tom že o vapke som len počul že tam bol jeden kus, a ja som sa po vyše hodinovom čakaní - doslal k hadici čo mala mizerný tlak (ináč týmto pozdravujem Karla Hartla, ktorý tam ten svoj stroj pulíroval asi 45 minút, a za tento čas napriek tomu že som bol v rade hneď za ním mi krásne blatko uschlo. :rofl: každému to ináč trvalo tak 6-10 min. Ináč gratulácia ku krásnemu druhému miestu)

tento rok to bol fakt extrém, a klobúk dole pred každým čo dal celú HARD-ku, isto to bol ťažký psycho-boj
v každom prípade o rok som tam zas :) ak bude podobné počasie tak možno zvolím radšej klasika :?:

pridám aj ja niečo :)
v sprchách som nebol. Ale neodpustím si poznámku, nemôžte predsa očakávať že keď sprchami prejde prvých 100 ľudí tak zostane ešte nejaká tepla voda pre zvyšných učastovať. S týmto faktom som zmierený už dávno. Napríklad tento rok v Stráňavách bola v sprche studenšia voda ako v potoku (podla mňa), v ktorom som umýval bicykel a z časti aj seba :D. Vapky je vec ktorá ma tento rok na maratóne sklamala. Nič v zlom, kto ti bránil slušne povedať Hartlovi, že aj ostatný si chcú umyť bicykel. Značenie podľa mňa normálka (okrem rozdelenia v Omseni), tam kde neboli pásky tak boli nakreslené šípky na asfalte, stačilo sa iba pozerať. Blata bolo dosť, ten kto si myslel že blato nebude, bol hovädsky naivný. Ja som v globále spokojný a na budúci rok prídem.
30.08.2010 - 16:00:21
00
studené sprchy - sám som veril len tak na 5% že bude teplá voda, lebo na slovenských akciách je už taký zvyk že treba otužovať účastníkov (česť vynimkam) - neviem ako je vybavená plaváreň v Novej Dubnici, ale ešte sa mi nestalo že by niekde na plavárni mali s týmto problém.. a to sa tam premelie aj viac ľudí, ale nevadí teraz neriešim
pravda je že už som zažil aj studenejšiu vodu - v stráňavách som využil služby potoka :D ako mnoho iných

ale budem to hovoriť vždy - že teplá sprcha je potrebná

a p. Hartlovi bolo slušne povedané (aj keď nie odo mňa) aby sa trošku poponáhľal - ale leštenie je drobnosť, a podobnú vec spraví na každých pretekoch veľa ľudí

ale tiež celková spokojnosť, a Dubničák u mňa aj naďalej patrí medzi naj
30.08.2010 - 16:12:34
00
teplu vodu v sprchach nemali ani ti, co to zabalili po desiatich kilometroch...
30.08.2010 - 16:14:59
00
Bohuzial, bol som snad prvy v sprche a mozem potvrdit ze tepla nebola...ale tak zase mi to az tolko nevadilo, uz som si zvykol :P
30.08.2010 - 16:46:47
00
Ak ste si vsimli, tak plavaren je v rekonstrukcii
30.08.2010 - 16:51:34
00
Ja som takisto celý čas dúfal, že keď prídem k inkriminovanej odbočke do lesa smerom na Kamenné, tak tam bude obrovská šípka smer Kolačín po "asfaltke" :D
Čo sa týka wapiek po trati, tak v Porube bol kýbel s vodou a v Iliavke hadica. Ale bolo to platné ako hadovi noha, lebo vzápätí som mal na vidlici 5kg blata :devil:
30.08.2010 - 16:59:43
00
studené sprchy - sám som veril len tak na 5% že bude teplá voda, lebo na slovenských akciách je už taký zvyk že treba otužovať účastníkov (česť vynimkam)

Tak Horal je potom vynimka. Po vyse 6 hodinach na KREJZY som sa sprchoval v tepluckej vode, dokonca v spolocnosti hamblivej 18-tky (rozumej slecnu vo veku asi 18 rokov) ktora vpalila do sauny, kde bola k dipozicii tepla sprcha. :rofl: :rofl: :rofl: Pridat sa vsak nechcela, radsej cakala kym sa osprchujem a vypadnem. Neviete preco? To som uz taky stary? :D :D :D
30.08.2010 - 17:27:58
00
... Ten úsek som vlastne z 90% tlačil a trvalo to ani neviem koľko, možno hodinu. Ten záver bolo vlastne to najhoršie čo som v živote na bicykli zažil :tmi: Ja som tam bol už doslova zúfalý a to som mal ešte dosť síl aby som pokračoval. .. :o
No presne o tomto to bolo. Sil bolo dost, ale s bajkom sa nedalo takmer hnut a clovek spekuloval ako to vyriesit, lebo takym tempom zostavajucich 9km bolo v nedohladne. Ja som to miestami riesil "crosscountry" stylom kedy som siel ako tank mimo trat cez konare, haluze, kriky .. prosste vsade inde len nie po rozrytej a lepkavej trati. :angel:
30.08.2010 - 21:04:21
00
keyboard_arrow_up