No vzhladom na to ze toto bola moja prva sezona a moj prvy bike tak som bol iba na dvoch maratonoch... Samozrejme ze citim rozdiely ale co som skusal epiconu na bikoch kamaratov tak sa daju perfektne naladit a maju skvely chod dokonca ked mas dobre nastavene lepsi ako jedna foxina ktoru som skusal a rozdiel viac ako 500e (tusim ze F100 alebo 120) a epicona vydrzi tiez urcite kamarat jednu jazdi viac ako dve sezony...
A prehadzovacka tam to je jasne aj preto ju chcem vymenit nie preto ze je znicena ta moja je ako nova len je meka nedrzi retaz poriadne pri narazoch...
04.09.2010 - 15:00:36
00
Epicon a lepsi ako Fox ?, myslim ze je to asi dost subjektivny nazor
04.09.2010 - 15:10:02
00
No ano subjektivny :$ mal som z nej rozhodne lepsi pocit ale netvrdim ze kvalitou materialov spracovanim atd. je lepsi. No do :x sa da aj ten :D
04.09.2010 - 15:12:52
00
No jasne, napis tie diely, ktore chces menit, ako napisal PatrikL, at ta to tu zbytocne nezaplni
04.09.2010 - 15:25:58
00
No skusim tak podla poradia asi:
vidla
kluky a prehadzovacka (SLX kratke ramienko) brzdy
a niekde medzi tym dam zaplies na naboj Novatec ktory mam odlozeny nove predne koleso a neskor aj zadne (mozno kupim cele...)

Edit: aj pedale samozrejme ale az ked zoderem kufre...


Naposledy upravil MatBas dňa 04.09.2010 - 16:21:12, celkovo upravené 1 krát.

04.09.2010 - 15:31:04
00
v prvom rade napis aky mas bike ? s akou vybavou!
04.09.2010 - 16:17:26
00
To som napisal hned v prvom prispevku ale ok chyba mi tam odkaz: http://www.bikeshop-ds.sk/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=101&Itemid=64&vmcchk=1&Itemid=64

+ sedlo mam vymenene za Fizik Nisene III a pedale mam 505 ako som uz pisal.
04.09.2010 - 16:20:16
00
aj ja som sa niekedy utesoval ze epicom je rovnako mozno aj citlivejsi ako fox, ale ked si odmyslime cenu, epicon nie je zly. ale ked zoberies do terenu epicon a po nom hned fox tak zistis v com je rozdiel, fox ma ovela lepsie tlmenie takze vidlica pracuje v terene omnoho lepsie, nie vsetko je o odtrhu

k teme: bacha aby si o rok nezistil ze si do toho vrazil tolko penazi ze si mohol mat bike o triedu lepsi, tak to niekedy pri upragoch byva...
04.09.2010 - 22:25:19
00
no prva vec je to ze keby chces menit kluky za SLX musis vymenit pravdepodobne vsetko( radenie,kluky, kazetu, prehadzovacku, retaz,presmykac) a to z jednoducheho dovodu ty mas osem kolo a kluky su na devat kolo.

Druha vec je to ze ty zacinas odlachcovat svoj bike zo zleho konca, najprv zacinas s tym najlepsim ramom aky si mozes dovolit a pri ktorom ti vyhovuje vaha a potom pokracujes vecami ako je vydla prehadzovacka,brzdy atd... taktiez vela robia dopolnky( predstavec, sedlovka, riaditka, pedale...)

takze neviem ci nema skor u teba cenu dojazdit tento bike a potom rozmyslat nad niecim inym.
05.09.2010 - 00:03:10
00
nebudem ťa ani odhovárať ani nahovárať ti aby si do toho išiel len si treba zobrať že je to ako keby si mal DACIU SANDERO a chceš jej zvýšiť výkon a vymeniť niake súčiastky za lepšie. Nikdy to auto nebude na úrovni ako napr. VW GOLF GTI ale na jazdy ako jazdíš ty ti môže stačiť aj SANDERO s tuningom. V tej istej situácii som aj ja a rozhodol som sa pre postupný tuning môjho lacného biku a la SANDERO :)
05.09.2010 - 00:29:23
00
No skusim tak podla poradia asi:
vidla
kluky a prehadzovacka (SLX kratke ramienko)
brzdy

a niekde medzi tym dam zaplies na naboj Novatec ktory mam odlozeny nove predne koleso a neskor aj zadne (mozno kupim cele...)

Edit: aj pedale samozrejme ale az ked zoderem kufre...

takže epicon, deore/slx kľuky a slx prehadzovačka to je v pohode :) Ani to nebude stáť veľa, ale zmena to bude veľká.
Brzdy nejaké lepšie v-čka alebo prejdeš na kotúče s novými kolesami?
05.09.2010 - 03:30:57
00
a to z jednoducheho dovodu ty mas osem kolo a kluky su na devat kolo.

Kluky by nemali vadit :^)
05.09.2010 - 10:54:06
00
.. bacha aby si o rok nezistil ze si do toho vrazil tolko penazi ze si mohol mat bike o triedu lepsi, tak to niekedy pri upragoch byva...


toto sa stalo mne, kúpil som predražený bike s low-end výbavou, po jeho upgrade na terajší stav .. samozrejme pred tým ako som našiel toto fórum, teraz by som vybral úplne niečo iné hneď na začiatku
05.09.2010 - 11:22:12
00
Nooo takto asi som sa zle vyjadril kluky deore zrejme mozno XT (ked trafim na nieco novsie z bazaru alebo tak nejako...)
a prehadzovacka SLX
a brzdy uz mam kutuce zatial som spokojny aj ked su to mechaniky postupne nejaku kupim najprv prednu hydru a neskor aj zadnu...
05.09.2010 - 16:33:38
00
Noo ja som kupil s nie najhorsou vybavou a dobry ram vo vyraznej zlave cize toto neriesim navyse radsej budem jazdit na horsich komponentoch a postupne do toho dam viac penazi ako by som nemal jazdit vobec lebo iny bike nemam ani som nemal...
05.09.2010 - 16:36:12
00
keyboard_arrow_up