o-ou!
18.01.2011 - 00:38:14
00
LEFTY - pricip fungovania :lol:
http://www.collegehumor.com/video:1945597
20.01.2011 - 21:41:37
00
Tak tento bol dobry :D :D :y:
20.01.2011 - 21:51:25
00
Kto vie, aku ma to koleso hmotnost. Zaujimavy pokus.
21.01.2011 - 00:17:51
00
to isté, ako keď chceš natočiť zapnutú "karbošku" do vodorovného smeru...
21.01.2011 - 08:56:29
00
To bolo sice krasne video ved osciloskop ale chcem vidiet ako sa takto rychlo toci koleso ked si skocim taky mierny bunnyhop ze to ta oscilacia udrzi tak ze sa mi ta oska neutrhne. :)

Este sa vratik k vypoctom... kde tam v tych pocitaniach ste mysleli na silu pôsobiacu samotnym jazdcom ked pri dopade sa musi na riadidlach udrzat aj on?
= jednokorunka ci dvojkorunka je to fuck pri zatazeni na hlavu tam ide o to aby tie nase vidlicky sa nezlamali.
(inak som neni az taky tvrdohlavy) :)
21.01.2011 - 09:21:25
00
Este sa vratik k vypoctom... kde tam v tych pocitaniach ste mysleli na silu pôsobiacu samotnym jazdcom ked pri dopade sa musi na riadidlach udrzat aj on?
(inak som neni az taky tvrdohlavy) :)


A co tak brzdenie? ..a zotrvacnost jazdca a biku pri brzdeni a sily posobiace na vidlu zo vsetkych moznych smerov pri jazde cez prekazky |( ...atd atd

..islo tam o cisto schematicke porovnanie dvoch konstrukcii.. pre jednoduchost a nazornost porovnania sa riesila len jedna sila ..je jasne ze tam tych sil a momentov posobi daleko viac...
21.01.2011 - 11:04:22
00
To bolo sice krasne video ved osciloskop ale chcem vidiet ako sa takto rychlo toci koleso ked si skocim taky mierny bunnyhop ze to ta oscilacia udrzi tak ze sa mi ta oska neutrhne. :)

Hmm, tak osciloskop. Pan je suteren, co? :D Daj este nejaky. :)

P.S. To s tym suterenom je jeden joke ak niekto nepozna - to aby to nevyznelo ako provokacia.
21.01.2011 - 11:30:20
00
Odpoved na otazku preco sa nerobila a nebude robit lefty nad 140mm:

The structure itself is sturdy enough, but they won't be doing it.

The primary issue arises from insufficient support from the needle bearing strips once deep into the travel. They messed around and found that beyond 140, it started to produce characteristics they weren't happy with, premature surface wear being a primary one, fore to aft flex when used fully and "properly" as a fork of that length would be.

Cool idea, but nope, ain't gonna happen....
24.01.2011 - 22:10:30
00
Hmm, tak osciloskop. Pan je suteren, co? :D Daj este nejaky. :)

P.S. To s tym suterenom je jeden joke ak niekto nepozna - to aby to nevyznelo ako provokacia.


Ježíše ***** Ježíš te vidí... :) (to tiez bez urazky tiez citat z filmu Big Lebowsky)
Takze sa ti ospravedlnujem za oscilo a opravujem sa na gyro. :whew:
24.01.2011 - 23:37:47
00
Trochu to tu oživím. Nejak ma dnes spätne napadlo čo sa tu riešilo a zamyslel som sa nad tým. Teda konkrétne ned pôsobením síl napr. pri bočnom resp. predozadnom zaťažení vidlice na hlavové zloženie. A to, že tam pôsobí rovnaká sila hore aj dole je blbosť.
Presvedčte sa sami. Hodnoty sú tam odbrucha, t.j. dĺžka vidlice a vzdialenosť ložísk (uvažujeme ako reakcií) hlavového zloženia no a veľkosť sily pôsobiacej z boku. Hodnoty pri reakciách v hlave sú vypočítané, takže vždy bude jedna reakcia väčšia, závisí to od pomeru dĺžok spodné ložisko hlav. zlož/oska ku vzdialenosti ložísk v hlave. Rozdiel medzi nimi bude presne taký aká je veľká sila pôsobiaca v oske (teda len v tom prípade, že tam nebude pôsobiť iná sila, čo prakticky ani nepôsobí).

Takáto sila nepôsobí iba pri bočných silách ale aj v predozadnom smere (prakticky vždy).
Takže preto nová móda 1 1/2" - 1 1/8"

Príloha:
Vidlica.jpg
Vidlica.jpg 18.93 KiB thumb_up0thumb_down

13.04.2011 - 17:40:13
00
S tym mozem len suhlasit :y: konieckoncov to vidno aj na tych screenoch co som sem pred casom hodil..
13.04.2011 - 18:00:35
00
Áno vidno to aj tam, len vtedy som sa nad tým nejak nezamyslel. Nebolo treba pozerať na momenty, tie vyjadrujú len namáhanie vidlice, bolo treba pozerať reakcie. Len tie unikli pozornosti, keď sa človek díva len na vykreslené momenty. :)
13.04.2011 - 18:18:35
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Vidlice a tlmiče / Odpružené vidlice)
keyboard_arrow_up