Potreboval by som poradiť. Mam vidlicu Rock Shox Revelation RLT Air 2-step 120/150mm v zábehu. V obchode mi ju dofúkali na moju váhu a zatiaľ som na bicykli bol 3x v teréne. Stalo sa mi ale, že sa mi spustila zo 150mm na 130mm a nejde ju vysunúť. Treba dofúkať spodnú komoru? Môže to byť tým, že si tesnenia pri záťaži sadli? alebo nemám dostatočne utiahnutý ventil a prepúšťa mi to? Prosím Vás o radu. ďakujem....

Prílohy:

stereo10black.jpg
stereo10black.jpg 136.84 KiB thumb_up0thumb_down

23.01.2011 - 10:30:36
00
Či to máš povolené zistíš predsa lahko, nie? Daj dole krytku a nasliň ventil...nie je nič jednoduchšie....Ale bez pumpy sa aj tak neobídeš....sem tam treba dofúknúť každú vidlu či tlmič...tlak by mal byť v oboch komorách rovnaký...
23.01.2011 - 10:38:46
00
Myslím, že v obchode ti mali hneď prízvukovať že si máš kúpiť pumpu, pretože jedna vec je odporúčanie výrobcu na tlak vo vidlici a v tlmiči a druhá vec ... realita, je to ako sa ti na tom bude jazdiť. Tlaky sa nastavujú podľa SAG-u a nie podľa tabuliek ... a k tomu treba pumpu.
Takže najskôr si kúp, alebo aspoň požičaj pumpu, skontroluj tlaky v oboch komorách, tlaky by mali byť rovnaké.
Žiadne "tesnenia si nesadli" .... zrejme ti unikol tlak z pozitívnej komory, čo malo za následok toho že v negatívnej komore je väčší tlak a tak má vidlica znížený zdvih. Dôvodov môže byť niekoľko ... ako najjednoduchší by som videl že slabo tesní ventil na pozitívnej komore, ktorý stačí dotiahnuť. Horšie bude ak sa poškodil krúžok na pieste alebo na obale komory ..ale to je málo pravdepodobné. S tým naslinením je to pravda ... dá sa s tým nájsť miesto úniku vzduchu no kým si neskontroluješ tlaky v komorách pomocou pumpy nič nezistíš .... takže šup šup zháňať pumpu.
23.01.2011 - 12:15:43
00
Ďakujem za radu, no dnes som bol u kamoša a dofúkal som obe komory. Smola je ta, že to zdvih nespravilo. Šrobovanie jednoducho vidlicu posúva od 130mm dole a pokračuje 2cm pod risku 120mm kde malo končiť. Celé sa to posunulo smerom dole. Pripadá mi to ako keby to prepadlo na tom šneku čo reguluje zdvih. Asi ma čaká jedine zajtra cesta do obchodu :( :(
23.01.2011 - 22:41:08
00
a sme doma stará mama ....
V prvom rade si ujasni akú máš vidlicu, pretože podľa toho čo si napísal:
Šrobovanie jednoducho vidlicu posúva od 130mm dole a pokračuje 2cm pod risku 120mm kde malo končiť. Celé sa to posunulo smerom dole. Pripadá mi to ako keby to prepadlo na tom šneku čo reguluje zdvih.

a aj podľa popisu vidlice k obrázku biku ktorý si sem dal:
http://cube.slovkolex.sk/bicykle/268-MTB_Full_suspension/2383-STEREO_RX#detail
asi nemáš Revelation 2-Step ale Revelation Air U-Turn

Pokiaľ teda máš Air U-turn, tak je treba ísť s vidlicou na reklamáciu. Totiž to čo opisuješ sa u týchto vidlíc stávalo v určitej sérií - výrobná vada, priznal to aj samotný RockShox a v Eximo Nová Dubnica o tom vedia a nemal by byť problém aby to v rámci reklamácie opravili ..dáva sa tam nový diel a už potom to funguje spoľahlivo.
24.01.2011 - 06:22:05
00
Máš pravdu, je to Revelation Air U-Turn. ja som to odpísal zo stránky CUBE pre modely STEREO 2011. Hmmm, no to ma moc nepotešilo, veď to nie je bicykel za 500 euro a človek by čakal že je nesmrtelný. Ale aj tak ďakujem za radu, moc mi to pomohlo.
24.01.2011 - 08:40:05
00
to nie je chyba bicyklu alebo Cube ale Rock Shox ... mám tú istú vidlu a keď som kupoval svoj bike tak som takto pri skúšaní ešte v predajni zničil 5 vidlíc .... Našťastie majiteľ je kamoš a v podstate bol rád, lebo ich hneď všetky poslal na reklamáciu a tým pádom si ušetril starosti a nepríjemnosti s riešením reklamácií po predaji.
Nestresuj .... viem že je to nepríjemné, ale teraz sa aj tak moc nejazdí takže rýchlo to tam pošli a za dva - tri týždne to máš opravené.
25.01.2011 - 08:39:53
00
sranda :D
aj ja som im tam odpisal jednu :-) ale nie v predajni ale asi 5metrov od nej :D
ale s tou dalsou uz nemam problem a slape jak ma .
22.04.2011 - 23:47:53
00
keyboard_arrow_up