Rasťo dík. Aj som si myslel, že to bude +- jedno.
Ferenc Hor sa na velocipédy Ukrajina lebo tie s 20 kilami určite zdraviu nebezpečné nebudú. hehe
11.03.2011 - 14:38:12
00
a to zas nie, sam chodim na cestaku ktory ma bez bizuterie pod 8 kilov...
len som velmi opatrny k veciam ktore ti na jednej strane celkovu vahu prilis neovplyvnia ale zaroven ta na druhej strane vystavuju enormnemu riziku zranenia.
rozdiel medzi najlahsim a najtazsim pedalom od looku je 139 - 95 = 44 gramov, pri nosicoch flias byva tento rozdiel okolo 20 gramov.. uplne nepodstatne rozdiely
11.03.2011 - 14:53:52
00
Asi mal chybný kus, ked sa mu to podarilo zlomit :lol: . Mne sa to za tie roky nepodarilo, takže pre mňa niet lepších pedálov (LOOK), ako medzi tretrami SIDI :y: , no to je len môj subjektívny názor 8)
11.03.2011 - 15:01:11
00
nielen ze nie som gramar, dokonca s nimi nerad jazdim..
naposledy som pekne zahucal ked sa chalaniskovi gramarovi utrhla flaska aj s kosikom - samozrejme ultralahky karbonovy token.. siel som rovno za nim k zemi
treba hlavne hladat vahove rezervy u seba a az potom v technike - tak ako to robia profici.


to mne sa minule odtrhol s flašou a nepotreboval som ani gramársky košík :lol:

aby som nebol uplne OT, jazdim horske spdcka na cestaku, su oproti tomu cestne pedale velky prinos? oplati sa to, viem ze je to o tej "styčnej" ploche s pedalom, ale ze by to bol az taky rozdiel? diik
11.03.2011 - 15:20:52
00
pokial mas na cestaku pedale s vykyvom do stran tak rozdiel oproti spd je nepodstatny.
ja jazdim v zime spd aj na ceste, lebo mam zimne tretry na spd.
nemam rad vykyvy do stran, ked sa opries do pedalov prii spurte alebo do kopca tak je to neprijemne ked mas volnu nohu. ak ti to nevadi kludne pouzivaj spd aj na ceste, o nic podstatne neprides
11.03.2011 - 15:32:07
00
SPD pedale a MTB trery su rozdielom voci cestnym. V mtb predsa len sa noha viac hybe a cvici co je v terene aj ziadane, na ceste je to trocha viac unavujuce ako cisty cestny pedal a cestne tretry. Tie maju vacsinou o dost trvdsiu podrazku co zabranuje prepruzovaniu, teda mensie straty v prehyboch podrazky a na dlhych strekach ma v mtb tretrach zacali palit chodidla. Moze to byt subjektivne, ale u mna to tak skratka bolo.
Co sa tyka vole pedalov resp. kufrov je lespie ked nie je. samozrejme to znamena ze je treba sa dobre vyhrat s nastavenim kufra voci topanke, co malokto sa s tym hra. Vacsinou problemy napr. s kolenami nie su dane tym ze nie je vola v kufroch ale ze skratka nie je tiptop vyladena poloha kufra. Urcita skupina ludi ma problemy aj tak ale to neznamena, ze ak clovek pociti problem, musi hned "skakat do cervenych kufrov".
Nakoniec co som povedal o pedaloch par prispevkov predtymto, ze je to viacmenej jedno tak samozrejme, musis porovnavat porovnatelne - rovnake kvalitativne a cenove hladiny. A umerne aky mas bike;) To ze sa nieco urve sa stava. Jeden pripad statistiku nerobi.
11.03.2011 - 18:43:51
00
to mne sa minule odtrhol s flašou a nepotreboval som ani gramársky košík :lol:

aby som nebol uplne OT, jazdim horske spdcka na cestaku, su oproti tomu cestne pedale velky prinos? oplati sa to, viem ze je to o tej "styčnej" ploche s pedalom, ale ze by to bol az taky rozdiel? diik


tazka odpoved ale ano urcite sa to oplati pokial chces brat cestu vazne a najazdit viac km a stravit vela hodin v sedle ..ucastnit sa pretekov .

ak chces iba trenovat a vozit sa tak sa to neoplati ...mtb tretri su pohodlnesie ,teplejsie v jari a praktickejsie ak sa niekde zastavis neklopkas ako nejaka sexica :lol:

ale ak sa rozhodnes pre cestne pedale tak davaj pozor na vykyv kufrov..vedsinou je to farebne rozlysene a kedze jazdis bike tak si zober vykyvne kufre nie pevne aby si si zvykol a nebolely ta kolena ..odporucam rady niekoho skuseneho kto ti s tym pomoze a skontroluje ..aby si zasa nohy nemal do X ...

pri karbonovych tretrach pozor su tvrde lahke a v lete zvyknu palit popdrazky ;) treba troska hrubsie ponozky :)
11.03.2011 - 18:53:25
00
to palenie by mali riešit napriklad vlozky BG od spešlu nie, mam v horských nové, a vraj by to malo zamedzit aj trpnutiu prstov, obćas sa mi to stalo tak som zvedavy, hlavne na cestaku ked dlho v tej istej polohe ale to fakt len občas. aj nohy do X mam už vyladené, no zatial budem u MTB, to len casom ze ak by. ked nwm hlavne ci je to taky velky rozdiel ako ty vravis pri najazdeni viac km.
11.03.2011 - 18:57:28
00
Zodieram už druhé Looky. Prvé som jazdil 6 rokov a bol som s nimi spokojný. Značku neviem, len tak po babsky - boli červené. Minulý rok v lete som vymenil za Look Keo - také lacnejšie. Rozdiel medzi nimi je ten, že do tých prvých som sa v pohode naklikával, na nových občas až na druhý pokus. Ale môže to byť aj tým, že nové sú o niečo menšie (užšie) a treba si zvyknúť presne sa trafiť kufrom do pedála, čo pri tých starých nebolo asi treba.

No a keby si chcel a mal cestu do Bratislavy, tak tie staré sú celkom o.k. a mám k nim aj celkom zachovalé kufre - požičiam ti ich na odskúšanie.
11.03.2011 - 20:34:20
00
ďakujem za ochotu, ale vzhladom nato ze nemam cestne tretry tak ich nemam absolutne ako vyskúšať :) ale ďakujem ešte raz.
11.03.2011 - 21:12:02
00
Junáčik, to neponúkam tebe, ale Trubimu
11.03.2011 - 21:28:47
00
:rofl: :rofl: a viez ze sa mi to ani nezdalo, ale kukam komentare a nikde som nic podobne nevidel :rofl: si ma pobavil na večer, co ti poviem
11.03.2011 - 21:51:45
00
Roduverný žiletkári poraďte cestné pedále. Nech nevážia tonu a nech nestoja viac ako trebárs 150€.
Na predchádzajúcej strane... Čo mu budem radiť, požičiam, nech si sám vyskúša
11.03.2011 - 22:05:44
00
Co sa tyka vole pedalov resp. kufrov je lespie ked nie je. samozrejme to znamena ze je treba sa dobre vyhrat s nastavenim kufra voci topanke, co malokto sa s tym hra. Vacsinou problemy napr. s kolenami nie su dane tym ze nie je vola v kufroch ale ze skratka nie je tiptop vyladena poloha kufra. Urcita skupina ludi ma problemy aj tak ale to neznamena, ze ak clovek pociti problem, musi hned "skakat do cervenych kufrov".


Odvážny názor ... Rovnako by bolo vhodné držať sa baranov len v jednej pozícii a na sedle sa ani nepohnúť ...
12.03.2011 - 00:10:45
00
Podľa mojich doterajších zaužívaných mtb praktík pôjdem radšej cestou kufra s vôlou. Ročne na žiletke aj tak veľa nenakrútim a zdá sa mi, že to bude pre mňa lepšie riešenie.
12.03.2011 - 08:24:39
00
keyboard_arrow_up