Cawte, myslíte si že by bola dobrá kombinácia želatíny (želatínové kapsule), a magnézia poprípade vitamínu B6 ?? Môžem to skonbinovať ?
Mám 16 rokov a jazdím (na biku) a behám dosť aktívne a v poslednej dobe ma strašne bolia kolená, pri treningu ich moc necítim ale keď po treningu spravím napríklad drep tak mi v nich hrozne, praská, chrúpe, a všeobecne to bolí. Pred treningom si ich natieram Voltarenom.
Čo by ste mi na to doporučili , ale nie silné mám predsa 16 a nechcem brať toho veľa, aby som si s tými sra.kami nezaťažoval organizmus...
Alebo poprípade mi poradte čo je dobré jesť, piť na kĺby a svalové kŕče.

Za ochotu vopred vďaka
24.03.2011 - 22:50:09
00
kamarátovi pomohol Arthrostop... Tiež to riešil vo veku 16 rokov, potom prestal športovať a začal piť a fajčiť - a už nemá problémy s kĺbmi. :D
24.03.2011 - 22:54:15
00
Alkohol neznášam a fajčenie taktiež :tmi: 8) .
Ešte nie som v takom štádiu aby som za klince do rakvy ešte aj platil. :headbang:
Radšej si niečo za tie peniaze kúpim na bike...

A vedel by tu niekto na moje otázky odpovedať ? :P
Arthrostop nie, niečo ľahšie a lacnejšie. Poprípade čo mám jesť, a či môžem skombinovať magnezium, poprípade B6 a želatínové tabletky.
24.03.2011 - 23:02:05
00
PatrikL: :D
radov: mozno nie je problem v klboch samotnych, ale v slache, ci svaloch, okolo klbu. B6 + magnezium sa bezne pouziva (MagneB6 sa aj vola nejaky pripravok). Zelatina, hmm, podla mna to efekt mat nebude, ale tak skusit mozes. Gumovych medvedikov, ale domacich, nie to svinstvo, co sa bezne predava. A nebehat v zime v kratakoch :lol:
25.03.2011 - 00:30:55
00
kamarátovi pomohol Arthrostop... Tiež to riešil vo veku 16 rokov, potom prestal športovať a začal piť a fajčiť - a už nemá problémy s kĺbmi. :D

Pečeň a pľúca musia mať radosť :)
25.03.2011 - 06:29:04
00
Nevie niekto poradit čo najlepšie zaberá na ubolené svalstvo B6 a Magnézium? a tiež mám problém s pukaním kolenách :worried:
25.03.2011 - 08:50:54
00
Cawte, myslíte si že by bola dobrá kombinácia želatíny (želatínové kapsule), a magnézia poprípade vitamínu B6 ?? Môžem to skonbinovať ?
Mám 16 rokov a jazdím (na biku) a behám dosť aktívne a v poslednej dobe ma strašne bolia kolená, pri treningu ich moc necítim ale keď po treningu spravím napríklad drep tak mi v nich hrozne, praská, chrúpe, a všeobecne to bolí. Pred treningom si ich natieram Voltarenom.
Čo by ste mi na to doporučili , ale nie silné mám predsa 16 a nechcem brať toho veľa, aby som si s tými sra.kami nezaťažoval organizmus...
Alebo poprípade mi poradte čo je dobré jesť, piť na kĺby a svalové kŕče.

Za ochotu vopred vďaka

ked mas 16 rokov, tak tvoje telo sa vyvija.. taketo problemy s kolenami ti napriklad mozu sposobit aj rastove problemy - jedny kosti rastu rychlejsie, druhe pomalsie... ja uz 20 rokov drepy nerobim (lebo nemozem kvoli kolenam a v pohode s tym dokazem zit:-))

ked behas, tak kolena dostavaju zabrat, v tvojom veku a pripade by som navstivil lekara aby sa na to pozrel a povedal ti odborny nazor.
25.03.2011 - 09:13:17
00
Alkohol neznášam a fajčenie taktiež :tmi: 8) .
Ešte nie som v takom štádiu aby som za klince do rakvy ešte aj platil. :headbang:
Radšej si niečo za tie peniaze kúpim na bike...

A vedel by tu niekto na moje otázky odpovedať ? :P
Arthrostop nie, niečo ľahšie a lacnejšie. Poprípade čo mám jesť, a či môžem skombinovať magnezium, poprípade B6 a želatínové tabletky.


Nam zas trener na atletike vravel, ze v tomto veku by Athrostop a podobne pripravky neodporucal, lebo telo si na ne zvykne a prestane produkovat to, co by malo.

Ak ta bolia kolena, problem moze byt aj v botaskach, v povrchu a asi dalsich 1000 veciach. Skus behat hlavne po trave/lese, popripade skontroluj botasky a men ich kazdych 1000km...
25.03.2011 - 10:12:16
00
ropa1: oddych
AdidasMan: jj, lekar to isti
25.03.2011 - 10:13:48
00
lto: máš pravdu, mal som podozrenia na kolená ale tie ma bolievali cez zimu inak, teraz mám kolená dobré (nechcem to zakriknúť). A zistil som že ma to bolí tesne pod kolenom ako sú svalové úpony, asi sa potrebujú postupne rozbehať po tej dlhej zime 8) . Vieš cez Zimu som moc nebehal, a teraz som dal 4dni x po sebe
xrunner : práve preto nechcem nič také
telo sa vie regenerovať samo a na záťaž sa postupne prispôsobiť. Teraz som začal aj posilňovať s činkou... na ruky, asi pred mesiacom, ale s prvé 2 týždne som dosť cítil lakte a zápästia ale teraz je to v pohode.
A dnes som kúpil Magnesium s vitamínom B6 a ešte je v tom ginko biloba.

Tak uvidíme. :!:
25.03.2011 - 15:26:53
00
Doktori ti napchajú lieky a dovidenia už som pochodil po doktoroch s lýtkami a nič všetky vyšetrenia ok Odych určite nie lebo som bol len 5-6krát na bikeri a cez zimu som nechodil a tiež pobolievajú, ked idem po schodoch hned pobolievajú stehná ale sranda že nie stále ale väčinou hej proste volačo na svalstvo výživu alebo čo zaberá kto má stým skúsenosti daka :muscle:
Ps:môže byt aj vo forme stravy 8)
25.03.2011 - 21:34:35
00
16 som mal uz davnejsie, takze skor vseobecne - ak nemusis tak kasli na umele produkty. Zelatinu dostanes do tela aj prijemnejsim sposobom napr. z huspeniny. Strazil by som si kolena pred chladom. Obzvlast po zatazi. Daval by som pozor na rozcvicenie pred zatazou. A pokial bojujes o extremne vykony tak by som sa poradil so sportovym lekarom.

PS A nezabudni si prehrabat http://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm je tam kopec zaujimavych veci.
25.03.2011 - 21:54:10
00
Mám 16 rokov a jazdím (na biku) a behám dosť aktívne a v poslednej dobe ma strašne bolia kolená, pri treningu ich moc necítim ale keď po treningu spravím napríklad drep tak mi v nich hrozne, praská, chrúpe, a všeobecne to bolí.

Mať 16 a takéto problémy s kolenami, tak si rovno založím mašlu...
A aby som poradil - skús obmedziť behanie a viac jazdiť - ale na ľahších prevodoch. Presvietenie kolien na magnetickej rezonanci by mohlo dobrému doktorovi povedať, v akom stave máš chrupavky.
27.03.2011 - 19:55:15
00
Joko: občas troška aj kolená ale hlavne svalové úponi pod kolenami ale tak mesiac a snáď mi to prestane ,dám si teraz troška oddychu a uvidíme, vieš to kvôli tej zime. Cez zimu som nejazdil skoro vôbec iba valce, a behal menej tak je teraz tažké sa znova vrátiť do formy.
27.03.2011 - 20:00:36
00
Praskanie a vŕzganie v kolenách nemá veľa spoločného s úponmi... Možno ak sú zapálené, tak môžu byť aj takéto príznaky - ale to je na doktora, a to ihneď zajtra ráno. Mne to vŕzganie a pukanie spôsobujú jednoznačne chrupavky - po absolvovaní NMR viem, že chrupavky nemám hladké a okrem toho sú na niektorých plochách v ľavom kolene opotrebované na 15% (na 15%, nie o 15%).
27.03.2011 - 20:29:42
00
keyboard_arrow_up