Jasne zle som sa vyjadril. Samozrejme nadrzka musi byt vodorovne ;)

Prílohy:

Nový obrázek.jpg
Nový obrázek.jpg 33.08 KiB thumb_up0thumb_down

25.05.2011 - 09:20:32
00
Ja to robim tak, ze na odvzdusnovaci otvor paky napojim nadobku (priblizne ako na obr. hore). Na strmen brzdy napojim naplnenu striekacku novou kvapalinou a sup ju do systemu. Tym je vytlacena stara brzdova kvapalina a sucasne su zo systemu vytlacene betarky bublinky. Pekne zdola smerom hore:)
Zatial sa mi na kotuc ani na platnicky strieknut brzdovku nepodarilo.
25.05.2011 - 09:42:59
00
Odvzdusnujem sposobom, ktory odporucuje vyrobca. V tom urcite nieje chyba. Som si isty, ze to robim spravne, pretoze nieje to prvy krat co si odvzdusnujem brzdy.

Problem je v tom, ze aj po pretlaceni cca 300mm kvapaliny mam system zavdusneny a paka je stale mekka. Skusal som vsetko. Tukat do hadicky, aby som pomohol vyjst bublinkam, tlacit kvapaliny roznymi rychlostami...
Nechapem kde moze byt ten vzduch. Problem mam tak isto na prednej a zadnej brzde.
Skusim to dneska este raz. Mozno cez noc sa nejako kvapaliny "usadila".

Dosticky nechcem menit za stare, pretoze tie su tensie a po naplneni systemu budem mat problem dat spat tie nove, ktore su hrubsie (vela kvapaliny)
25.05.2011 - 11:08:35
00
Wrrrrr :devil:
Akurat som zistil dalsi problem. Na prednej brzde, ako je odvzdusnovacia skrutka na strmeni mi vyteka kvapalina kvoli nedostacujucej tesnosti. Predpokladam, ze problem je v samostatnej skrutke.
Skusil som ju vysrubovat a na moje pocudovanie som na nej nenasiel ziadne tesnenie.

Som zvedavy ako to budem riesit. Nova skrutka stoji 6.90 !!! cize tymto smerom ani nahodou. Skusim to skor tak, ze pouzijem lan ktora sa pouziva pri montovani a tesneni armatur na radiator.
Nejake ine napady ?

Prílohy:

Bez názvu.JPG
Bez názvu.JPG 15.44 KiB thumb_up0thumb_down

25.05.2011 - 12:08:51
00
Co takto nejaké plynárske tesniace pásky na báze teflonu ci silikonu?

Mám síce bzrdy Magura, ale tiez je to s odvzdusnovaním boj. Neustále sa objavujú také mikro bublinky. Vsimol som si, ze hlavne ked pri odvzdusnovaní po stalcení pácky ju rýchlo pustím, ako keby si odniekal natiahla vzduch. Lenze reálne vzato nemá odkial. Pokial po stlacení pústam pácku pomaly, tak tých mikro bubliniek je ovela menej, resp. ziadne.
25.05.2011 - 14:25:27
00
chlapci ako vymontovat hadicku z prasata, nemozem ju povolit
05.10.2011 - 13:46:57
00
odstrihni hadicu, nasaď očkový kľúč a v pohode ju povolíš, len asi ju neudržíš v ruke, nechaj ju priskrutkovanú k rámu.
14.10.2011 - 08:58:51
00
keyboard_arrow_up