"inovec biker" sa mi ozval súkromnou správou. Radšej však odpovedám vo fóre, takto to môže byť prospešné viacerým.

caf Laco ,,

pisem radsej SS , aby som zbytocne nemotal forum .

Ja som sa asi zle vyjadril v mojej vcerajsej ziadosti na teba ,, no skratka islo mi o to , ze ja viem vyrobit fungujucu mapa pre orux , ale dari sa mi to vzdy len s dvoch vrstiev cize cykloatlas+LC ,, alebo cykloatlas + relief .
Dokonca ty tam aj pises ze Mobac vie spojit naraz len dve vrstvy ,, ale ze je mozne nejako vyrobit aj mapu z cykloatlasu na ktoru sa navrsvi aj LC , aj Relief , a aj TZT .
No a to, o co som ta vlasne ziadal bol nejaky podrobnejsi navod , ako s Mobacom takuto viacvrstvovu mapu vyrobit .

Ty si tam aj napisal par vetami , ako na to ,: ze to nastavym na jednu vrstu , potom spustit stahovanie , potom to zastavit ,,,,,,no a tam dalej sa uz stracam ....

takze vopred vdaka



Z tvojej odpovede vidím, že si neurobil to, čo som ti radil. Takže opakujem ešte raz:

"Nainštaluj si moju inštaláciu rozšíreného MOBACu z môjho posledného príspevku v tejto téme (nad tvojím príspevkom) a postupuj podľa priloženého podrobného obrázkovéhu návodu, ktorý sa ti nainštaloval spolu s MOBACom a ďalšími nástrojmi." Odkaz na stiahnutie inštalačky je aj v prvom príspevku tejto témy.

Použi tento mapový zdroj: _""Cykloatlas + Lesne cesty NLC-SK + TZT + Relief""

A hlavne sa riaď návodom, nevymýšľaj vlastné postupy.

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 238.26 KiB thumb_up0thumb_down

25.05.2011 - 11:18:46
00
zdravim vsetkych

neviete nahodou niekto preco mi robi Mobac ( posledna verzia) toto ? : vid priloha .

robi mi to pri zoome 14 - 15 , ked dam zobrazit vsetky vrstvy z ponuky Map Source
vlastne sa mi tam nezobrazia vsetky dlazdice mapy z Cykl. atlasu , ale tie ostatne vrsvy tam su vidiet .

vdaka

Prílohy:

chyba.jpg
chyba.jpg 388.97 KiB thumb_up0thumb_down

chyba.jpg
chyba.jpg 388.97 KiB thumb_up0thumb_down

27.05.2011 - 16:13:06
00
- lebo nemáš stiahnuté dlaždice z Cykloatlasu do TileStore.

Pár citátov z návodu (bez obrázkov):

POZOR č. 2: Tento mapový zdroj (podobne ako ostatné užívateľské mapové zdroje v kombinácii s Cykloatlasom) nevie sťahovať mapové dlaždice z Cykloatlasu. Tie je potrebné stiahnuť pomocou mapového zdroja „Cykloatlas with relief (CZ+SK)“. Dva obrázky nižšie sa vám takto zobrazia iba ak už máte príslušné mapové dlaždice z Cykloatlasu stiahnuté.
Výroba mapy bude teda pozostávať z dvoch krokov. V prvom kroku stiahneme dlaždice z Cykloatlasu a v druhom kroku stiahneme dlaždice Lesných ciest NLC-SK a vytvoríme mapu.

POZOR č. 3: Z vyššie uvedeného dôvodu je pre budúcnosť potrebné mať v nastaveniach "Settings"---"Tile Update" nastavené všetky doby týkajúce sa expirácie úplne vpravo najlepšie na "Never".


6.1 Prepneme sa do mapového zdroja (Map source) „Cykloatlas with relief (CZ, SK)“. Bežcom na mape vľavo hore si nastavíme taký „zoom“, aby sme videli celú oblasť, pre ktorú chceme mapu vyrobiť. Myšou vyznačíme túto oblasť. Teraz si môžeme skontrolovať, či máme stiahnuté všetky potrebné dlaždice pre danú oblasť. V programovom okne vľavo dole nájdeme sekciu „Tile store coverage“. Vyberieme v ňom „zoom level“ 15 a „Layer“ Cykloatlas (CZ, SK). Klikneme na „Show coverage“ – dlaždice, ktoré máme už stiahnuté sú teraz zelenou farbou. Podobne si môžeme skontrolovať aj „Layer“ CykloatlasRelief. Vidíme, že nám nejaké dlaždice chýbajú. Musíme ich stiahnuť.

Po stiahnutí dlaždíc REŠTARTUJEME MOBAC. MOBAC si po znovu spustení pamätá posledný výber. Teraz si môžeme opäť skontrolovať pokrytie dlaždicami pre obidve vrstvy.

... atď, atď presne podľa kapitoly 6 priloženého návodu.
27.05.2011 - 18:29:52
00
vdaka Laco ,,
uz to fachci , ako ma .
:handshake:
27.05.2011 - 19:25:40
00
diky za navod.

Skusil som vytvorit KMZ (Garmin custom map) s "novou verziou" (Robil som to uz X krat so starou) A zda sa ze to nefunguje, oznacim si velku oblast s max zoomom a dam add selection a vidim len 1 tile (polozka v poslednej vetve stromu "Atlas content"). Ale aj tak dam vytvorit KMZ, po jeho otvoreni je KMZ rozmazane bez detailu. Da sa stym nieco urobitalebo treba pouzivat novy JNX format?
28.05.2011 - 12:28:58
00
"Nová verzia" to robí presne tak isto ako stará. Dlaždica (Tile) pre Garmin môže mať maximálnu veľkosť 1024x1024 pixelov. Takých dlaždíc môže byť v KMZ súbore max. 100, čo je oproti JNX formátu obrovská nevýhoda. Ak má dlaždica väčší rozmer ako 1024x1024 pixelov, Garmin ju redukuje na úkor kvality (rozmazaná).

Takže predtým, ako začneš robiť KMZ Garmin-custom mapu, treba ísť do nastavenia (Settings) a v záložke pre max. veľkosť mapy (Map Size) zvoliť 1024. Potvrdiť a reštartovať MOBAC.

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 57.85 KiB thumb_up0thumb_down

28.05.2011 - 14:55:37
00
Zabudol som, ze pri novej instalacii tam treba toto nastavit. Moc Dik
28.05.2011 - 15:58:10
00
Editovaný prvý príspevok - nová verzia MOBACu.

23.6.: Opäť editovaný prvý príspevok nová verzia "Mobile Atlas Creator 1.9 beta 6 - LC-TZT SK" s komplet map. zdrojmi.
16.06.2011 - 22:10:17
00
Editovaný prvý príspevok.
01.07.2011 - 10:57:57
00
Pri zoomovani mapy v htc desire hd,sa mi zmenšuje plocha mapy oproti označenej pri výrobe v mobaci. Zrejme niekde robím chybu! Poraďťe ako na to.
04.07.2011 - 18:15:05
00
Pri zoomovaní sa plocha zväčšuje a zmenšuje. Tak to má byť.

Alebo máš na mysli niečo iné? Ťažko ti niekto poradí, keď si nič nenapísal, ani ako si mapu vyrobil, ani v akom formáte, ani aký program v tom Desire HD používaš, atď, atď ...
04.07.2011 - 21:47:27
00
Používam OruxMaps v.3.4.3 Mapu som vyrobil v Mobac 1.9 plain beta 2 (1728) Ak to tak má byť, tak by to malo byť v poriadku.
05.07.2011 - 06:51:55
00
Ešte formát OruxMaps Sqlite.
05.07.2011 - 07:01:00
00
Neviem, čo myslíš pod tým, že plocha sa zmenšuje. Veľkosť plochy na displeji je daná v pixeloch.

Keď si v MOBACe vyrobím pre nejakú štvorcovú geografickú oblasť mapu v zoome 13, 14 a 15, tak potom napr. v zoome 13 bude mať mapa 1000x1000 pixelov (t.j. 1000000), v zoome 14 bude mať 2000 x 2000 pixelov (t.j. 4000000) a v zoome 15 bude mať 4000 x 4000 pixelov (t.j. 16000000).
05.07.2011 - 10:37:32
00
Myslím tak,že pri zoomovaní sa mi niektoré krajné casti nezobrazia.Mapa tam končí,napriek tomu,že boli tieto časti označené pri výbere pred vytvorením mapy.
05.07.2011 - 22:24:09
00
keyboard_arrow_up