1. zimný MTB maratón + beh

21.01.2012 - 22.01.2012
MTB maratón
Cestný beh
Bratislava - Železná studnička (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (16)
ander13andyapobonfoBrudickdiverjanci30Jezusmartin190maturneriPavol.GrujbarPstroso1quoman1simon97Terry
Ahoj Palo.
Pretriasalo sa tu teraz moje meno, tak to zosumarizujem:
17.12.2011 som sa pýtal či Mestské lesy povolili ohňostroj na Snežienke. Níč iné.
18.12.2011 si odpovedal: "Povolenie mame od lesov a magistratu BA. A taktiez od vsetkych lesnych sprav. Standartne, tak ako pre kazde podujatie."

Ja som volal so šéfom mestských lesov (len ohľadom ohňostroja) následne, ešte pred vianocami.

Ďalej som sa k tomu nevyjadroval, až po Jezusovom príspevku 11.1.2012 (keďže z Tvojej strany na danú tému neboli dovtedy žiadne vyjadrenia) som prijal pre seba rozhodnutie, ktoré som zverejnil.

Nikdy som nemal k Vám (organizátorom) žiadne "emotívne", nenávistné a podobné prejavy. Ocenil by som, keby to bolo podobné aj z Tvojej strany ku mne.
Myslím si, že týmto by mohla byť téma ohňostroj ukončená.

S pozdravom
Milan
12.01.2012 - 10:56:54
00
;) dobre, dobre ved uz sa nehadajme co bolo bolo ja som to myslel v dobrom pre obe strany :)

"To co bylo, nechává stopy nečekaný.
To co bylo, nedá spát - chtěný i nevítaný.
To co bylo, odchází, vrací se z nenadání.
To co bylo, nezmizí. Máš to spočítaný ..."

peace :P
12.01.2012 - 12:10:24
00
mam to spocitane na mne to nechalo stopu :drunk: ( :D )
12.01.2012 - 12:15:23
00
Pripomeniem: Na moju otázku ohľadom povolenia ohňostroja mestskými lesmi som dostal od Palina nasledovnú odpoveď:

Následne som volal šéfovi mestských lesov, či povolil ohňostroj. Šéf mestských lesov o ohňostroji nič nevedel.

Z tohto dôvodu sa tohto podujatia tohto roku určite NEZÚČASTNÍM.
Palo Grujbar, pozdravujem Ťa.
Milan Schurger


Mal som na mysli toto, co si popisal hore. Najma ked viem ze mas na mna mobil, a kedze Ta to tak trapilo, ze si mi mohol zavolat. A velmi rychlo by sme sa vykomunikovali. A najme ked viem ze si velmi dobry kamarat s Lacom Findlom(riaditel Green Bike) a ze preto si urcite musis vediet predstavit, ze co asi moze obnasat organizovanie podobnej akcie. A ze maraton nestoji a nepada na nejakom ohnosrtoji....


Preto sa mi Tvoje stanoviska javia neobjektivne. Snazil si sa najst palicu aby si si mohol do psa udriet... Nestalo sa to prvy krat, nerozumiem Ti.
12.01.2012 - 12:24:03
00
veď toto ani nieje prvý prešlap pri ktorom sa ludia búria na vaších akciách..
12.01.2012 - 12:29:30
00
Palo,

poznám sa s Tebou, poznám sa s Lacom Findlom, poznám sa s Vincom Hupkom, poznám sa s Vladom Kutkom a mnohými ďalšími.
Vec o ktorej som písal (ohňostroj) nebola komunikovaná s nikým a je odo mňa. Som už dosť starý na to aby som mal vlastný rozum. Ak to berieš ináč, tak s tým nič neurobím. Informácie nemám od Laca Findla.

Ak si si mohol všimnúť ostatné príspevky odo mňa v tejto téme boli len vysvetlenia pre účastníkov (v podstate pomoc pre organizátora)

So srdečným pozdravom
Milan

PS: telefón na mňa máš aj Ty a zavolať si mohol tiež. Času bolo dosť.
Mimochodom, Laco Findl pracuje na župe a župa je jedným zo sponzorov maratónu.
MS
12.01.2012 - 12:34:33
00
uz som sem nechcel pisat a pokladal som to za uzavrete, ale neda mi. Vsetko je to o komunikacii a tu si Palo podcenil aj ty, tak ako minule. Nechat veci vyhnivat sa niekedy neoplaca. V konfrontacnej retorike drzis lajnu s ostatnymi...Co sa tyka prekrucania faktov, tak moje sympatie su skor na strane Milana, ktoreho poznam ako seriozneho chlapika (cim nechcem naznacit, ze Ty nim nie si).
Inak vam drzim palce, nech sa akcia vydari a vsetci budu spokojny.
12.01.2012 - 12:41:43
00
No mna bol Milsu-ov postup korektny. Problem je skor v tom, ze Palo nepochopil, ze v tom konkretnom pripade nejde o povolenie na maraton, ale prave o ten ohnostroj. Myslim, ze ludom, ktori sa tu ozyvaju nevadi, ze robia samotnu akciu, ale to, ze pristup organizatorov k prirode je kazdou akciou horsi a horsi a ani moc nezastieraju, ze ich to netrapi.
12.01.2012 - 12:43:49
00
veď toto ani nieje prvý prešlap pri ktorom sa ludia búria na vaších akciách..



Ak nazyvas preslapom zamerne vyprodukovane diskreditacie... Ktore sme sa ako horlivy organizatori snazili znegovat. Hej to mas potom pravdu :-(

Skus nieco vypichnut. Ja organizujem s chalanmi od Januara 2009 pri OZ Maraton. Od tohoto obdobia sa mozeme spolu bavit, no a od vtedy neregistrujem ziaden fuckup, kt. by sa dal nazvat preslapom ako si spomenul....

Hej mali sme dva krat starosti s regulovcikmi a minule leto sa nam utopili bajkerske sprchy v cieli :-), ale toto su organizacne veci...

Ale ziadne porusovania zakonov alebo povoleni, nariadeni, atd. sa nemohli konat, som si na 100% isty, nakolko to mam osobne na starosti a musel by som o tom asi nieco vediet... Nemam co skryvat, a zo zasady respektujem zakony...

A ked uz o tom hovoris :-) Aky preslap? Ohnostroj, doplnkovy program, kt. sme bez najmensich problemov nezrealizovali... Tomu hovoris preslap?

Presne taketo poznamky ako tu davas tu potom vyvolavaju podobne nezmyselne diskusie, kt. iba beru cas... Sorry
12.01.2012 - 12:47:50
00
Staci sa zamysliet na znaceni, ktore po zimnom/letnom maratone nie je problem dlhodobo najst na stromoch, nemyslim tym teraz pasky, ale plastove tabulky - napriklad ..

Bez najmensich problemov nezrealizovali ? :) precitaj si, kedy ste od toho upustili, co vsetko tomu predchadzalo
12.01.2012 - 12:56:10
00
uz som sem nechcel pisat a pokladal som to za uzavrete, ale neda mi. Vsetko je to o komunikacii a tu si Palo podcenil aj ty, tak ako minule. Nechat veci vyhnivat sa niekedy neoplaca. V konfrontacnej retorike drzis lajnu s ostatnymi...Co sa tyka prekrucania faktov, tak moje sympatie su skor na strane Milana, ktoreho poznam ako seriozneho chlapika (cim nechcem naznacit, ze Ty nim nie si).
Inak vam drzim palce, nech sa akcia vydari a vsetci budu spokojny.



Neviem o akom vyhnivani sa bavime :-)
No ked sa branis musis brat do ruky aj obranne zbrane a to sa bez konfrontacie neda. Su veci, kt. nam pri organizacii nevidu a s tych sa musis ponaucit nam sa tiez vie prihodit, komu nie. Potom su nedorozumenia, kt. si obe strany diskutujucich vedia velmi inteligentne cez mail, mobil, ci cez fora vysvetlit. No a potom su ludia co sa snazia umelo vyvolavat konflikty.

Ked na tie posledne nezareagujes, si ignorant, alebo nechavas veci vyhnivat. Alebo sa objektivne branis, no a to si potom hned konfrontacny...

Takze tak...
12.01.2012 - 12:58:13
00
Staci sa zamysliet na znaceni, ktore po zimnom/letnom maratone nie je problem dlhodobo najst na stromoch, nemyslim tym teraz pasky, ale plastove tabulky - napriklad ..

Bez najmensich problemov nezrealizovali ? :) precitaj si, kedy ste od toho upustili, co vsetko tomu predchadzalo



Hej ano, mali sme skorej dat na vedomie ze ohnostroj nebude. Ale pochop je to okrajova aktivita na ktorej nestoji a nepada samotna akcia. Urobili sme chybu ze sme to zabudli verejne zrusit. Fakt to nikoho nenapadlo. Podvedome sme to nechali na oficialitu...

Nechceme sa vyhovarat. Takze ak ide iba o to. Ja osobne som vnutorne presvedceny ze ohnostroj nepatri urcite do lesa. Ak by som bol opacneho nazoru, tak to by som asi chel mat ohnostroj pomaly pre kazdeho pretekara na kazdej obcerstvovacke v lese....

Ale je to okrajova zalezitost. A chapem, ze niekoho to mohlo nastartovat. Ale takto sa to nedava vyzierat organizatorom, ze zacnem verejne vyhlasovat ze koli tomuto nejdem na akciu.... Toto by som ja ako cyklista inemu organizatorovi neurobil
12.01.2012 - 13:11:17
00
keď zareaguješ za 2 týždne - mesiac keď už nasratosť ludí krásne vygradovala (a maratón štartuje za týždeň-dva) tomu sa hovorí vyhnívanie..

edit: pokial by sa jednalo o chýbajúce pomaranče na občerstvovačkách napr nikto sa tu vyhrážať nebude, ale napr tento ohňostroj je celkom zásadná vec pre človeka ktorý má rád prírodu! preto tak ostré reakcie..


Naposledy upravil CraObs dňa 12.01.2012 - 13:16:32, celkovo upravené 1 krát.

12.01.2012 - 13:14:18
00
Neviem o akom vyhnivani sa bavime :-)
Ked na tie posledne nezareagujes, si ignorant, alebo nechavas veci vyhnivat. Alebo sa objektivne branis, no a to si potom hned konfrontacny...

Takze tak...


Odchadzam z tejto diskusie, precitaj si svoj post vyssie na tejto stranke.
Ak nevies citat medzi riadkami, tak mi je luto...konfrontacia neznamena len slovnu bitku...tu mas odkaz na synonymicky slovnik: http://slovnik.azet.sk/synonyma/?q=konfront%C3%A1cia
Chcel som byt zmierovaci faktor, ale asi to nejde. Za svet tu nie je niekto schopny sebareflexie.

A najlepsie by bolo, aby to tu modi premazali. Zanika tu v tejto smiesnej diskusii cela akcia, kvoli jednemu ohnostroju.
12.01.2012 - 13:15:16
00
Aj mne sa vidi, ze poslednych par stran tejto diskusie patri asi na Pieskovisko.
12.01.2012 - 13:19:06
00
keyboard_arrow_up