divo ty si motak.. vzdy sa to da trosku doladit otocenim predstavca, vyhodenim podloziek, posuvanim sedla a pod..pripadne vymenou zmenou dlzky prtedstavca.... kazdy ma trosku ine dlzky noh a tela a ruk.. a urcite rajdy rovnako alebo kusok nizsie ako sedlo na XC biku
17.05.2012 - 21:03:47
00
neboj sa ak vyskusala podla mna neni ak je dobry predajca a poradi co je najdolezitejsie aj men hned povedali ze orig. predstavec bol kratky tak mi len vymenili v cene za dlhsi az 12cm kedze mam 194cm tak preto ale mozno je to uz dost alebo iny uhol predstavca to clovek po case zisti ;)
17.05.2012 - 21:37:26
00
divo ty si motak..

tak ale isto bude rozdiel ci kupi 16" alebo az 18" ja sam neviem co znamena spravny posed. ja som kupoval svoj prvy cestny bicykel ako? sadol som nan,troska sa povozil, predavac sa spytal tak co moze byt? odkial som mal vediet ci mi je dobry? hovorim dobry a kupil som. to iste aj s MTB. troska som sa povozil na ceste a kupil som. ked tych bicyklov vyskusam dalsich 5 potom uz budem vediet co mi pasuje, ale najhorsie je ked kupujes prvy bike. napriklad ked si sadnem na kamosov CTM tak sa mi pocitovo lepsie na nom sedi. nedokazem popisat preco, ale je to lepsie :)
18.05.2012 - 07:44:21
00
Porovnaním mojich vlastných 161 cm výšky si dovolím poznamenať, že 18tka bude veľká. Môj full je M, pánsky, rozmerovo medzi 18 a 19´´ a je mi straaašne veľký. Ja som sa tiež bola povoziť, kým som kúpila; a tiež sa mi nezdal "až tak moc veľký", hoci predajca ma od začiatku odhováral. Až pravidelné a dlhšie jazdy ukázali, "wo co go". ( :headbang: ) A nie je nič horšie, ako dlhé kilometre s bolestivo našponovaným chrbtom.

Vyskúšajte ešte raz menšie veľkosti a orientujte sa podľa geometrie - tá veľa napovie. Hlavne dĺžka hornej trubky.

Moja osobná skúsenosť: lepšie sa vyladí menší rám ako priveľký rám. Pri menšom môžeš lavírovať s väčším množstvom predstavcov a značným výberom ich sklonov; na priveľký rám máš iba veľmi VEĽMI obmedzený výber. Dlhšiu sedlovku tiež zoženiete v pohode, ak by nedostačovala. Ale z veľkého rámu neurežeš.
18.05.2012 - 10:48:12
00
Tu je link na geometriu na tú Juliettu. http://www.merida.sk/UserFiles/File/12%20Geometry/Geo12_PDF/Juliet_Pro.pdf Treba slečne zmerať ruky, či komfortne dočiahne. :) Ja osobne by som podľa geometrie musela brať 14,5ku! A ešte skracovať predstavec. A to nemám nijaké krátke halúzky :lol: , pri vystretej postave mi prsty končia v polovici stehien. Ešte pomerajte aj trup, prípadne posaď slečnu na Tvoj bike a skúste "posúvať" vzdialenosť rúk na pohodlnú. Potom zmeraj, kam pohodlne dočiahne - pohodlne rozumej, že neprepína chrbát a posed ju nebolí. A od tohto sa odvíja výber veľkosti podľa geometrie. Skúste. :bow: :handshake:
18.05.2012 - 10:57:24
00
tak tak na jej vysku jednoznacne 16ku ... ked tak sa posed upravi posunom sedla a predstavcom
18.05.2012 - 11:50:08
00
keyboard_arrow_up