pridam aj ja trochu. dlhsie som pouzival orux maps, nedalo mi a stiahol som locus pro. odvtedy nic ine nepouzivam. vyborne planovanie trasy, nativne pouzitie kompasu priamo v mape, otacanie mapy, sustredne kruznice... su to drobnosti ale tie robia hlavny rozdiel medzi oruxmaps a locus, ktory jednoznacne vedie
26.05.2012 - 08:31:31
00
Laco:skusal to presne podla instrukcii vytvarania v MOBACU, a pri vytvarani vyhodilo tieto hlasky.Vytvoril som testovaciu cast mapy,v mobile ju otvorilo,ale nezobrazovalo ziadny podklad.

Prílohy:

hlaska.jpg
hlaska.jpg 35.48 KiB thumb_up0thumb_down

hlaska2.jpg
hlaska2.jpg 84.47 KiB thumb_up0thumb_down

26.05.2012 - 09:08:51
00
Enday, pozerám, že v zoome 13 máš 2088 kachličiek. V zoome 15 máš potom cca 33000 kachličiek. Robíš to prvýkrát. Nerob prvýkrát také veľké mapy. To je ako keby murár, ktorý ide stavať svoj prvý dom, chcel hneď postaviť napr. taký maďarský parlament. Odporúčam začať s asi 10-krát menšími mapami.

Zhruba takú 10-krát menšiu mapu som ti na skúšku vyrobil. Je to štvorec od Košíc až po Krompachy so všetkými zoomami. Tu je dočasne na stiahnutie: DELETED

Po stiahnutí daj vedieť, aby som to vymazal a tiež daj vedieť, ako ti v mobile funguje. Celá výroba tejto mapy trvala menej ako 9 minút. Ten čas je vrátane stiahnutia nového MOBACu, addonu pre MOBAC, doplnenia addonu do Mobacu, spustenia Mobacu, pár klikov v MOBACu a čakania na vytvorenie mapy (cca 80% celkového času). Uvidíš, že to nie je nič zložité a budeš nakoniec rád, že si skoro hocijakú mapu budeš vedieť vyrobiť sám.

EDIT:
@jozz:
Nechce sa mi vypracovávať pojednanie o výhodách Locusu oproti OruxMaps. Mám skúsenosť, že sa to vždy končí súbojom obhajcov jednotlivých programov. Hlavne, keď informácie si môže každý zistiť sám. Aj Locus, aj OruxMaps majú svoje vlastné stránky aj diskusné fóra.


Naposledy upravil laco dňa 27.05.2012 - 10:47:08, celkovo upravené 1 krát.

26.05.2012 - 11:42:00
00
Laco:Vdaka, za info, aj za mapu,stiahol som si ju do HTC-cka,subor mozes "deletnut". Otestujem to a dam ti vediet. A musim priznat ze Locus sa posunul na prvu priecku pred Orux..xxx.
Zvazujem kupu Pro verzie. Ale asi nikto nebude mat ulozene, mapy Shocartu. Asi taktiez pouvazujem nad kupou :) Skoda ze tie z MOBACU nemaju casy cesty na turistickych chodnikoch.
Veru, murar v madarsku nem budem, ale musim oponovat prerabal som cast domu, no a hadaj kde som sa to ucil...AK mas dobru teroriu(prirovnal by som to k tvojim podrobnym navodom) ostava ti uz len jedno ak nemas obe lave ruky.....hor sa do toho.
26.05.2012 - 23:51:13
00
Skoda ze tie z MOBACU nemaju casy cesty na turistickych chodnikoch.


Ale, MAJÚ. Len sa musíš po MOBACU lepšie poobzerať. Nájdeš tam zdroje "Czechoslovakia Topo ...". Ja, keďže časové značky nepotrebujem, uprednostňujem tie "Slovakia Topo ...", lebo majú o dosť lepšie TZT.

TZT a aj Lesné cesty sa však dajú v Locuse zobrazovať ako transparentná nadstavbová vrstva nad hocijakou mapou. Tieto vrstvy si vyrobíš v MOBACU s použitím mapových zdrojov "Lesne cesty SK-vrstva" resp. "TZT-vrstva". V Locuse sa potom zapínajú cez "Menu --- Funkcie --- Prekrývania mapy". Tlačidlo si samozrejme môžeš dať na pravú lištu.
27.05.2012 - 10:46:02
00
Ďalšie informácie k LOCUSU:

LOCUS PODPORUJE AJ OFF-LINE VÝŠKOVÉ DÁTA vo formáte HGT.

Stačí ich iba uložiť do priečinka ... /locus/data/srtm/

HGT súbory si môžete stiahnuť napr. odtiaľ: http://dds.cr.usgs.gov/srtm/version2_1/SRTM3/
Jeden HGT súbor je pre územie jedného štvorcového zemepisného stupňa. Súbor s názvom "N48E018.hgt" je pre štvorec s ľavým dolným rohom daným súradnicami 48° severnej šírky a 18° východnej dĺžky.

... takže teraz nie je problém aj bez internetového pripojenia vidieť na mape nadmorskú výšku hociktorého bodu, alebo vidieť výškový profil akurát vyklikanej trasy.



PLÁNOVANIE TRÁS pomocou Freemap Route Planner ( http://www.freemap.sk/ ).

Vieš si naplánovať trasu po lesných cestách s viacerými prejazdovými bodmi podobne ako v autonavigáciách. Samozrejme je to obmedzené iba na lesné cesty, ktoré sú na mape FreeMap.sk.

- Existuje free android aplikácia, ktorá integruje Freemap Route Planner do Locusu. Volá sa "Freemap.sk Addon for Locus". Po známych trasách to funguje celkom dobre. Zadám počiatočný bod napr. niekde v Košiciach, koncový bod napr. na Kojšovskej holi a vypočíta mi to optimálnu trasu, ktorú by som si aj sám vyklikal, keby som to robil manuálne. V Locuse je dobré pridať si tlačidlo "Freemap Route Planner" do pravej lišty.

Keď už máme "Freemap Locus Addon" v mobile nainštalovaný, otvoríme si ho a spustíme "Správcu máp a štýlov", v ktorom si stiahneme slovenskú turistickú vektorovú mapu a tému Freemap Slovakia (odporúčam cez wifi - má to vyše 100 mega). Potom vykonáme potrebné nastavenia v Locuse, ako je popísané na obrazovke "Správcu máp a štýlov" (pozri screenshot v prílohe).

Prílohy:

Screenshot_2012-05-27-16-21-25.png
Screenshot_2012-05-27-16-21-25.png 70.76 KiB thumb_up0thumb_down

27.05.2012 - 12:21:40
00
Ahoj. Mam dotaz na LOCUS PODPORUJE AJ OFF-LINE VÝŠKOVÉ DÁTA vo formáte HGT.

Nainstaloval som aj to funguje ale nezhoduju sa vysky s vyskami na mape. Mam offline freemap turistic . Aj som skusal korekciu nastavit ale nepomohlo to. Tak neviem podla coho sa orientovat.

Nevies kde je zrada ? Dakujem
03.06.2012 - 21:43:08
00
SRTM dáta z odkazu ktorý som tu dával sú spoľahlivé. Používam ich už roky.

Nainstaloval som aj to funguje ale nezhoduju sa vysky s vyskami na mape. Mam offline freemap turistic . Aj som skusal korekciu nastavit ale nepomohlo to. Tak neviem podla coho sa orientovat.
Popíš presnejšie. Z toho, čo si napísal, nie som veľmi múdry. Čo to je "nezhodujú sa s výškami na mape"? S vrstevnicami? Je tá mapa dobre kalibrovaná? Čo si mám predstaviť pod "offline freemap turistic", tá istá, ktorá je v Locuse aj on-line? V mape on-line "Freemap Turistic" som výšky námatkovo skontroloval, u mňa to sedí.
03.06.2012 - 22:29:46
00
Príloha:
2012-06-04_23-35-56.jpg
2012-06-04_23-35-56.jpg 58.98 KiB thumb_up0thumb_down


mam na mysli , ze na mape je udavana ina nadmorska vyska ako ukazuje HGT
07.06.2012 - 21:00:32
00
Máš zlú (kalibrácia) offline mapu. Ten istý bod (viď súradnice) s výškou 675 m mám na on-line mape Freemap Slovakia Turistic presne medzi vrstevnicami 670 a 680 m. Keby si sa prepol na on-line mapu, sám by si to videl.

Prílohy:

Screenshot_2012-06-07-21-51-52.png
Screenshot_2012-06-07-21-51-52.png 348.65 KiB thumb_up0thumb_down

07.06.2012 - 22:47:21
00
Mne to pripadá, že každá mapa je trochu iná. Skúsil som postupne vektorovú Slovakia Topo OSM, Google Terrain a SHOCart, každá z nich má vrchol zakreslený inde (ale výška podľa vrstevníc sedí). Na tej od SHOCartu som potom posunul kríž do zakresleného vrcholu a aj tak je tam 25m výškových odchýlka.
Nie je náhodou na tom kopci nejaká rozhľadňa? ;)

Prílohy:

Locus - Slovakia Topo Vector.png
Locus - Slovakia Topo Vector.png 88.16 KiB thumb_up0thumb_down

Locus - Google Terrain.png
Locus - Google Terrain.png 291.27 KiB thumb_up0thumb_down

Locus - ShoCart.png
Locus - ShoCart.png 312.19 KiB thumb_up0thumb_down

Locus - ShoCart2.png
Locus - ShoCart2.png 311.37 KiB thumb_up0thumb_down

08.06.2012 - 09:52:03
00
No tak som sa dnes zacital do par tem vo fore o navigacii. Mam z toho hlavu, ze neprejdem cez dvere do spalne. Doteraz som pri planovani tras studoval papierove mapy, alebo pozeral mapy na nete. Pozeram ze som dobre mimo.
Po precitani tejto temy som sa rozhodol pre Locus. Nenasiel som faq na stranke locus, v clanku na svetandroida odkaz o obmedzeniach nefunguje , takze neviem ako je okresana freeverzia.
Nepochopil som ci vrstva lesnych ciest funguje aj offline {zaujimaju ma len offline mapy).
Laco pise, ze si mam vytvorit vlastne mapy cez nejake MOBACU, to si neviem predstavit kolko mi to bude trvat kym to pochopim. Pisal si ze za 9 min sa to da (ked to clovek vie} ale to sa da aj s vrstvou lesnych ciest?
Mam v tom zmatok, v piatok chcem ist na 3 dnovu cyklistiku a podla vsetkeho sii to zajtra po robote nestihnem nastudovat a pripravit, tak som rozladeny.
20.06.2012 - 22:18:33
00
No to potvrdzujem, nestihneš. Treba na to viac času. Taká cimrmanovská rada: Čítať, sťahovať, inštalovať, skúšať, testovať, vyrobiť, nahrať, používať, tešiť sa.

Všetko, čo potrebuješ k tomu vedieť už bolo napísané. ... teraz mi prišlo na um, čo som ešte zabudol, že - "hľadať".
20.06.2012 - 23:17:47
00
Laco nemas nahodou cz a svk shocart mapy na offline pouzitie?
21.06.2012 - 00:00:26
00
Mám urobený stred aj východ Slovenska aj s lesnými cestami aj bez. Spolu cca 5 GB. Mapy si ľahko urobíš sám podľa návodu z druhého príspevku tejto témy.
21.06.2012 - 10:04:20
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS / GPS prístroje)
keyboard_arrow_up