A posledna prihoda, idem cez mesto tesne tesnucko pri krajnici a i tak ma dve-tri auta obiehaju tak ze mi suchalo dres rukavu.


Chyba, platí pravidlo, čím bližšie ideš pri krajnici (obrubníku) tým tesnejšie ťa obiehajú. Nepísané pravidlo 50-100 cm od krajnice (obrubníku), veľakrát iná možnosť ani nieje, ak sú prepadnuté kanálové poklopy, alebo vyjazdené hlboké koľaje. V tomto prípade šofér buď pribrzdí a obehne ťa v ľavom jazdnom pruhu, alebo ťa zruší čo je možné, ale v meste menej pravdepodobné aj pre nižšiu rýchlosť áut.
06.07.2012 - 11:45:09
00
toto aj vyuzivam ale na ceste v meste kde sa ledva vedla seba vopchaju dve auta a je husta premavka je to tazke ist na prede kolony :D
06.07.2012 - 11:55:09
00
Teraz nedavno, ma na ceste obiehal kamion. Pekne presiel do laveho pruhu, predbehol ma a zacal sa zaradovat. Lenze na cestaku idem stále dost rychlo a kamion bol dost dlhy, takze v momente zaradenia do praveho pruhu som bol este stale na jeho urovni. Vtedy neostava nic len hamsnut na brzdy a pomysliet si o vodicovi nieco. Co ma viac prekvapilo, ze to bol taliansky kamion. Jeho vodic by uz mal byt trosku viac ohladuplnejsi, ked uz je taliansko taka cyklisticka krajina.
Ovela horsi zazitok spred niekolkych rokov si pamatam, ked ma predbehla tatrovka. Tiez presla do laveho pruhu a tiez sa okamzite zaradila predo mna, lebo oproti islo auto. Horor nastal, ked som zistil, ze tatrovka ma este aj vlecku. Takze okamzite fleky aby ma s tou vleckou nesundal, lebo po tom ostrom manevri isla vlecka este zotrvacnostou az na travu. Jedine co si pamatam, ze mal DS evč. Asi hodinu som este rozmyslal, ci (a ako) si toho vodica vyhladam a rozbijem mu aspon hubu.
06.07.2012 - 12:23:04
00
Teraz nedavno, ma na ceste obiehal kamion. Pekne presiel do laveho pruhu, predbehol ma a zacal sa zaradovat. Lenze na cestaku idem stále dost rychlo a kamion bol dost dlhy, takze v momente zaradenia do praveho pruhu som bol este stale na jeho urovni. Vtedy neostava nic len hamsnut na brzdy a pomysliet si o vodicovi nieco. Co ma viac prekvapilo, ze to bol taliansky kamion. Jeho vodic by uz mal byt trosku viac ohladuplnejsi, ked uz je taliansko taka cyklisticka krajina.
Ovela horsi zazitok spred niekolkych rokov si pamatam, ked ma predbehla tatrovka. Tiez presla do laveho pruhu a tiez sa okamzite zaradila predo mna, lebo oproti islo auto. Horor nastal, ked som zistil, ze tatrovka ma este aj vlecku. Takze okamzite fleky aby ma s tou vleckou nesundal, lebo po tom ostrom manevri isla vlecka este zotrvacnostou az na travu. Jedine co si pamatam, ze mal DS evč. Asi hodinu som este rozmyslal, ci (a ako) si toho vodica vyhladam a rozbijem mu aspon hubu.
taliansky kamion a rumunsky vodic, cigan sa nezaprie,to nevies?
06.07.2012 - 12:25:05
00
toto aj vyuzivam ale na ceste v meste kde sa ledva vedla seba vopchaju dve auta a je husta premavka je to tazke ist na prede kolony :D


To ťa naozaj nemusí trápiť. Predsa nejazdíš po tej ceste 15 km rýchlosťou. V meste je 50-tka a keď ideš cca takých 30 km/h, tak to na tú chvíľu spomalenia prežijú a keď vytrubujú ich problém ignoruj to, ty predsa na tom bicykli nejdeš len preto, že si sa rozhodol spomaľovať premávku v meste.
06.07.2012 - 12:44:15
00
v tomto pripade som siel tych 15-20km/h. Navrat zo zjazdov cize som mal sedlovku zasunutu a uz som siel na pohodicku dojazd domov. Bude treba asik zacat chodit dlhsou trasou po cyklo/pesochodniku
06.07.2012 - 12:46:29
00
Nech si len zvykajú. Po 1. neznečisťujeme ovzdušie ako oni a po 2. traktor, keď ide 20tkou, tak na neho nevytrubujú, buď ho obídu, alebo keď sa nedá, tak idú za ním a cyklisti sú tiež úcastníci cestnej premávky ako aj taktoristi a pod.. Samozrejme cyklista je predsa len cyklista a podľa slovenských vodičov má menšie práva, ako oni.
07.07.2012 - 22:49:51
00
Dnes ma "konečne" zrazil jeden ignorant. Šiel som po hlavnej z Karlovky smer mesto, klasicky v pravom pruhu. Na úrovni čerpacej stanice Agip, kde je zúžená vozovka (chýba krajnica), ma bokom auta chytil majiteľ motorového vozidla. Pamätám si, že som sa mu šúchal rohom po boku auta, no keď ma celého minul, padol som na ľavú stranu do vozovky. Našťastie ma nikto neprešiel dodatočne. Konkrétne tomuto by som dal doživotný zákaz sadnúť za volant, nakoľko sa jedná o majiteľa najväčšej a najstaršej slovenskej autoškoly. Takýto keď učia budúcich šoférov, niet sa čo čudovať, že to na našich cestách vyzerá tak, ako to vyzerá. A ten jeho prístup, kapitola sama o sebe... Nejaké fotky tu.
09.07.2012 - 20:27:13
00
Vieš, ako dopadol Andrej, buď rád, že si ty tak nedopadol ;-)
09.07.2012 - 20:34:28
00
Tmax: dost nafigu skusenost, niektori jazdia ozaj ako debili... :( Premavka v BA je prislis prehustena a ked celovek ide po chodniku, to sa uz zase rozculuju chodci.

Vcera sme sa s matvejom vracali z vyjazdu. Z lesa sme vysli v Modre a smerovali po asfaltke do BA. Par aut ma lizlo celkom tesne, tak som sa rozhodol, ze pojdem v stope praveho kolesa auta, aby som ich vytlacal viac do cesty a prinutil ich spomalit a obiehat. Jedno auto zacala vytrubovat a lizlo ma na protest pomerne tesne (zena za volantom), stihol som ukazat neslusne gesto a na to ma vytrubil aj dezi na kabriolete a este reval, ze co mi j**e. Ale ked zbadal, ze sme dvaja, zavrel chrap a radsej isiel dalej. Ako spomina kolega vyssie, na traktor si vytrubovat netrufnu, ale ked vidia cyklistov, to je pre niektorich ako cervene sukno pre byka.
09.07.2012 - 20:50:02
00
Keby niektorí, mi pripadá, že všetci na SK jazdia ako debili, teda česť výnimkám - vždy poteší, keď ma niekto obehne po druhej strane cesty. Mimochodom, v Maďarsku je také obiehanie bežné, tam som bol skôr prekvapený, keď ma jedno auto obehlo "na tesno", ale značka KE(ket) to objasnila.

tmax: neuvažoval si podať na toho hajzlíka trestné oznámenie? Však keď si sa šúchal o neho rohom, zrejme tam ostali nejaké stopy.
10.07.2012 - 06:50:40
00
Neuvažoval, nemienim sa s ním naťahovať. Nestojí mi to za to. Nemám čas behať po úradoch, musím zarábať. A dotyčný má dlhé prsty cez políciu, vládu a neviem koho všetkého ešte. Veľké zviera. Na polícii som to ale ohlásil a snáď bude mať opletačky. Zaplatí pár drobných a pôjde si ďalej...
10.07.2012 - 07:04:52
00
Tomáš som rád,že si v poriadku.Pre takéto pripady sa to robi tak,že ak vieš ŠPZ tak ostaneš ležať na zemi zavoláš si RZP a policiu a potom sa dáš na maródku a dotyčný sa už z toho tak ľahko nevyvlečie.
10.07.2012 - 07:17:08
00
Nabudúce budem vedieť, ako sa zachovať. I keď žiadne nabudúce snáď nebude. Ono to bolo zložité, ťažko tu vysvetľovať. Ale v skratke: auto zastavilo na chodníku za výjazdom z Agipky, ja som sa pozbieral a šiel za ním. Keď vystúpil majiteľ, zistil som, že ide o suseda. On ma však nespoznal. Problém bol v tom, že on si mlel stále svoje o tom, ako ho na mňa vytlačil biely náklaďák a keby nebol za volantom taký skúsený vodič ako on, zrazili by sme sa všetci 3 a skončilo by to oveľa horšie. Čo takému človeku povieš... Rozbiť mu držku by nič neriešilo. Keď niekomu nedopína, nepomôžeš mu. Pre neho to končilo tým, že mi vypíše papier pre poisťovňu a z jeho poistky sa preplatia škody. O tom, že ma zrazil, nechcel počuť. Keď som chcel zavolať políciu, nasadol do auta a chystal sa ísť preč. Tak som mu čiastočne vošiel do auta a vydrankal aspoň číslo OP, nech mám viac údajov. Bol som v šoku asi a nevedel, čo robiť. Vraj sa ponáhľa na stretnutie, dal mi číslo, nech mu zavolám a zastavím sa za ním v autoškole po poistku... Ja len dúfam, že mi nikto neskríži takto cestu najbližšie, lebo som riadne nasratý a neviem, či sa ovládnem.

EDIT: No a potom tie reči na polícii, aký je on súdny znalec, každý deň je v televízii, pozná sa s tým a tým politikom, sponzoruje cyklistiku (spomenul, že šiel v doprovodnom vozidle na Okolo Slovenska) atď., postupne aj menil svoje tvrdenie, ako k nehode došlo. Stále za to mohol 3. účastník, dozvedel som sa, že si za to môžem sám (vraj naše cesty nie sú pre cyklistov prispôsobené, nemal som tam čo robiť...), postupne pridal, že keď ma obiehal, počul len nejaké "ťuk" a v spätnom videl, ako som padol, vraj neviem točiť pedálmi a zachytil som pravým obrubník. Ďalej to postúpilo na to, nech si policajti pozrú TdF, ako Sagan šprintuje a ide zo strany na stranu, že rovnako som tam šiel aj ja... A samozrejme celý čas jedna pesnička, že veď on mi rovno chcel vypísať poistku. To bola pravda, ale o peniaze mi prestalo ísť, keď som zistil, ako sa ku tomu stavia. Aj som mu povedal, že taký ako on, by ani na bicykli nemali jazdiť, nie ešte na aute alebo aby nebodaj učili budúcich šoférov!
10.07.2012 - 07:26:53
00
konkrétne na tom mieste VŽDY idem po chodníku lebo tam jazdia ako banda pišulákov alebo, keďže idem z devínskej cesty tak to radšej zoberiem popri rieke
10.07.2012 - 07:48:16
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up