to ti nepomoze tuto sa rozpravat na fore. Utekaj von a bikuj do uplneho vycerpania tak to rob kazdy den a vysledky sa dostavia ;) Potom si na nas spomen ked budes na vrchole... :P

Vela zdaru a nech sa ti splni po com tuzis :hai:
14.07.2012 - 22:20:51
00
muža?? nie!! v mojom živote nieje miesto pre muža :D

Uplne ta chapem, ani v mojom zivote nie je miesto pre muza ;)
14.07.2012 - 22:56:24
00
Ženy nikdy nebudú také výkonné ako muži už len kvôli rozdielnej genetike. Žena ma väčší pomer telesného tuku a menší pomer svalovej hmoty v porovnaní s mužom, z toho vyplýva nepomer vo fyzickej sile ktorý sa tréningom ešte viac prehlbuje. Napríklad svalová hmota na nohách je o 25 % menšia než majú muži a čo sa tyká hornej polovice tela tak je to až o 60 % menej. Je pravda, že trénovaná žena má oveľa vyššiu fyzickú silu než netrénovaná, ale aj tak nedosahuje silový potenciál muža najmä čo sa týka statickej a dynamickej sily. Trénujúci muž zosilnie oveľa viac a oveľa rýchlejšie ako trénujúca žena. Srdcovocievna sústava a pomer vylučovaných hormónov nedovoľuje svalovým bunkám pracovať na takej úrovni v jednotlivých pohybových schopnostiach ako u mužov, atď., atď.. Tých dôvodov je oveľa viac a preto nemôžu pretekať ženy spolu s mužmi.
BMC, vek máš akurát, ak ti hovorí niečo meno Lenka Ilavská (najlepšia slovenská cyklistka), ona začala trénovať približne v tvojom veku a keď mala 21 rokov, vyhrala preteky Giro d´Italia, ktoré sú na úrovni Tour de France, ale pre ženy, takže už ti treba iba poriadneho trénera, bike, odhodlanie, pevnú vôľu a môžem byť ty najlepšia slovenská cyklistka ;).

Čo sa týka "hrubej" fyzickej sily tak muži budú vždy silnejší. Avšak čím dlhší vytrvalostný výkon tým sa rozdiely zmenšujú a pri extrémne dlhých pretekoch už pohlavie nehrá rolu. Napr. na tohtoročnom RAAM (naprieč amerikou = 2993,24míľ = cca 4.789km) mala v cieli najrýchlejšia žena lepší čas ako piaty muž.
14.07.2012 - 23:01:25
00
kristina len aby to bola naozaj zena :lol: aby to nebolo nieco ako je na obrazku.
a pochybujem ze tuto temu zalozila 14r pubertacka. ale Ema nech sa ti teda dari drzim palce.

Prílohy:

caster semenyaova.jpg
caster semenyaova.jpg 74.71 KiB thumb_up0thumb_down

14.07.2012 - 23:16:43
00
mila Ema, aj ja ti drzim palce;
len jeden maly detail - ten vlak z cadce do turzovky urcite stoji na viacerych medzistaniciach, a preto mu to trva az 24 minut; cisty cas ma urcite odost kratsi, vsakze?
14.07.2012 - 23:55:40
00
Tomu sa hovorí stíhame vlaky o preteky a spievajú o tom aj súrodenci Hečkovci.

Milá Ema z BMC podľa veku typujem, že od septembra nastupuješ do 9 ročníka ZDŠ, tak pri prihláškach na strednú si skús vybrať nejakú športovú, kde sa venujú aj cyklistike. Myslím, že aj pri dnešnom komentovaní hovoril tréner nejakého žilinského cykloklubu, že taká škola v Žiline je, tam by si mala najlepšie zázemie pre tento šport.
15.07.2012 - 00:17:14
00
Ja som nikdy nechcel robiť cyklistiku vrcholovo. Pýtal som sa úplne normálne. Lebo ma to zaráža. Som asi zvedavý, ako mládež rozmýšľa a či je za tým Peťo Sagan a záujem je čisto "aj ja chcem byť taká(ý) dobrá(ý)". A na preteky som sa dostal tak, že mi o nich povedala partia, s ktorou som začal jazdiť po Malých Karpatoch. Vzory sú síce pekná vec, no ľahko môže prípsť o čase vytriezvenie a sklamanie zo seba samého. Najmä pri prechode z juniorky do dospelákov.


Tmax TdF je aj o tom, aby deti začali bicyklovať, je to spôsob reklamy inak by sa v tom netočili peniaze. Presne o toto ide. Jo a ty nemôžeš tvrdiť toto "Vzory sú síce pekná vec, no ľahko môže prípsť o čase vytriezvenie a sklamanie zo seba samého. Najmä pri prechode z juniorky do dospelákov." Vzor treba mať, aby človek vedel, za čím sa má naháňať a keďže si juniorov nikdy nejazdil nemôžeš to tvrdiť ono bedňa nie je všetko... A okrem toho, koľko juniorov jazdí pravidelne preteky a na bedni nie sú? ..veľa a kvôli tomu by mali prestať bicyklovať? to je úplná blbosť, čiže s týmto tvojím DEMOTIVAČNÝM príspevkom nesúhlasím.
15.07.2012 - 23:21:08
00
O tom sa môžeme rozprávať o rok-dva. ;-)
16.07.2012 - 06:43:09
00
Vygooglil som jeden aktualny clanok o Ilavskej, stoji za precitanie.
http://www.podtatransky-kurier.sk/clanky/moja-vizia-cyklisticky-vycvik-uz-pre-ziakov
16.07.2012 - 07:36:16
00
Neviem si predstavit babu, ktora by napisala takyto dvojzmyselny nadpis na temu.
16.07.2012 - 09:27:42
00
Milá Ema,
chvála za snahu.
Ale škola je prednejšia, už to tu niekto na začiatku písal.

Bike na zábavu a zdravý pohyb. Lepšie samozrejme na biku ako pred zrkadlom alebo v obchodoch. (mám 15r dcéru....viem o tom dosť)

Na zvyšovanie výkonnosti resp. aby si sa nestrhala, ti doporučujem (neviem či to tu niekto napísal) mať pulzmeter. (mám tiež 15r dcéru, tak dostala na vianoce pulzáčik, tak ju mám aj pod kontrolou aby to občas nepreháňala).

V tvojom prípade stačí akýkoľvek na začiatok, ktorý meria min. pulz, aby si vedela ako jazdíš. (profíci a aj hobbíci by sa bez pulzáku nikam nedostali...)

Bez "pulzáku" sa buď zbytočne strháš-unavíš alebo bez efektu jazdíš. Tu u nás v BA na hrádzi dosť báb jazdí akože, ale len ľahko točia nožičkami a teda efekt pre nich spaľovania tukov a vytrvalosti je minimálny.

O tom ako jazdiť s pulzmetrom (pásma a pod) je tu viac tém. Alebo na webe.
16.07.2012 - 10:10:24
00
koľko juniorov jazdí pravidelne preteky a na bedni nie sú? ..veľa a kvôli tomu by mali prestať bicyklovať?


Ked som mal 17, 18 rokov a bol v podstate v junioroch, tak ta kategoria na maratonoch ani nebola vyhodnocovana, ked som mal 19 a prvy rok v muzoch resp. 19-39, v tom roku zaviedli juniorske kategorie ma skoro porazilo :lol:
16.07.2012 - 10:17:24
00
michalz netvrdim ze nemas pravdu ale za nasich cias take vymozenosti ako pulzmeter neboli. my sme sa riadili vlastnym pulzakom ked mi islo vyskocit srdco z gati som jednoducho zvolnil :D a dievcina je z Kysuc to je ina natura ako u nas na dolniakoch neboj nic sa jej nestane. :)
16.07.2012 - 10:21:28
00
kristina len aby to bola naozaj zena :lol: aby to nebolo nieco ako je na obrazku.
a pochybujem ze tuto temu zalozila 14r pubertacka. ale Ema nech sa ti teda dari drzim palce.



Semenya je dobre semeno a mozno ma aj viac testaku ako normalny muz.A ci ma pipika???
16.07.2012 - 10:50:22
00
Semenya je dobre semeno a mozno ma aj viac testaku ako normalny muz.A ci ma pipika???
obri klitak sa rata za penis? :D
16.07.2012 - 10:51:46
00
keyboard_arrow_up