Myslim, ze co sa tlmenia tyka, tak je to asi jedno. Ani ocel ani hlinik netlmi.... :-)
Ja by som bral hlinikovy - ono sa to nezda, ale das tam nejake kapsicky, mozno nosic a pri ocelovom budes "vozit" 17 - 18 kg a to uz bude citit - hlavne do kopca.
Na druhu stranu je pravda, ze ocelovy je neznicitelny - ten ta prezije.
Je to na tebe - pri ocelovom ta bude obtazovat vaha, ale mas ho "naveky", hlinikovy bude prijemne lahky, ale je tam väcsia pravdepodobnost poskodenia - aj ked pri tvojom predpokladanom style jazdenia sa ta moznost poskodenia blizi nule.
Ja by som bral hlinikovy. Howgh. :-)
18.07.2012 - 11:39:59
00
Najlepšia kombinácia (vzhľadom na hmotnosť a pohodlie) v tejto cene by bola hliníkový rám a oceľová vidlica :)

Inak mňa by trochu trápili aj možnosti budúceho vylepšenia alebo aj jednoduchá náhrada spotrebných dielov.

Pridávam do výberu http://www.skvarka.sk/katalog/143-crossove/1252-thema-11
18.07.2012 - 11:53:21
00
A este ma napadlo - pozor ake chces radenie. Ci revoshift "otocne" alebo packove radenie. Niekomu je to jedno - niekomu nie...
18.07.2012 - 11:56:08
00
Milan, ďakujem :) No neviem medzi nimi rozdiel, ale myslím, že som zvyknutá na páčkové :)

.. Patrik, áno, rozmýšľala som už aj nad budúcim vylepšením. Len mi je ťažko povedať, že či budem chcieť o 2,3 roky nový bike alebo budem chcieť vylepšovať starý. Ktovie ako to bude s cenami a pokrokom :) S náhradou spotrebných dielov môže byť pri týchto lacnejších bikoch problém?

A nie je to kontraproduktívne rám hliníkový a oceľová vidlica? Neviem, to len tak intuitívne :) ... A o Authoroch som zase počula, že sú dosť kazivé, ale to len "stará babka povedala" ...
18.07.2012 - 12:01:22
00
To je úplne jedno akú značku zvolíš v tejto cene. Veď rozdiel je iba v ráme - komponenty sú viac menej totálny low-end na každom. Ten author má hlavne výhodu v hlavovom zložení, že je to ten najnovší typ a teda je tam veľký výber predstavcov, vidlíc a celkovo je to lepší systém...

Oceľová pevná (podobne ako karbónová) vidlica prinesie trošku viac pohodlia ako nejaká hliníková. A hliníkový rám prinesie o dosť nižšiu hmotnosť a niekedy aj krajší vzhľad :D
18.07.2012 - 12:06:29
00
Bicykle v tejto kategorii maju +,- vsetky komponenty rovnake - takze rovnako ako Author bude "kazive" aj CTM, Kellys, Mayo..... Skôr ide o ram. Ale to v tejto kategorii bude tiez vsetko "z jednej dediny", takze vyberaj podla farby :-)
18.07.2012 - 12:08:57
00
http://www.cyklo1.sk/detail.php?id=701

Aj tento nemusi byt zly - s tym, ze vidlicu vymenit priamo v obchode za pevnu.
18.07.2012 - 12:12:55
00
Patrik :) ahaa, hm... dobre vedet :) čiže author najmä vtedy kebyže chcem v budúcnosti do neho investovať
Milan, no, keď už nič iné, aspoň farba je fajn ... tento výber si vychutnám :D ... Hm, ten vyzerá ako horský (menšie kolesá), ja by som skôr chcela krossový. Bolo mi povedané, že sa menej namakám od kopca.
Ďakujem
18.07.2012 - 12:16:14
00
Ako sa namakáš záleží hlavne na konkrétnych plášťoch a na hmotnosti kolies + na celkovej hmotnosti :)
Takže rozumne poladený horský bude rýchlejší do kopca ako lacný crossový kde sú plášte v cene 10€ za dva kusy a kolesá čo majú spolu cez 2.5kg :)
18.07.2012 - 12:19:28
00
Ahaa, takže tak ... Ide o hmotnosť, nie o veľkosť kolies.. super, teším sa, že sa toľko dozvedám :) .. Inak, tá Mayo to je slovenská značka .. To je skvelé. Rada si pozriem niečo slovenské :D
18.07.2012 - 12:25:16
00
Ten Mayo nie je horsky - je to cross. On ma len take "hlboke" rafy a tym, ze su cierne, sa to zda ako velke plaste :-)
Inak slovenska znacka je aj CTM, Kellys....
18.07.2012 - 12:28:02
00
Ahoj :) ja by som si z ponuky vybrala toto http://www.cyklospak.sk/ctm-stumper-lady-sf , akurát nemajú tam chybu v názve? :^)
Pretože to najmenej váži. :)

Inak, Kellysy som pozerala, s pevnou vidlou nie je ništ. :shake:
18.07.2012 - 12:30:39
00
Milan, :) Ďakujem.
Zani, aj ja som zatiaľ najviac naklonená tomuto. Hoci aj ten Mayo nevypadá zle :) Ano, maju tam chybny nazov. . .
18.07.2012 - 12:36:28
00
Nemas za co :-)
18.07.2012 - 12:48:15
00
Zdravím,

snáď môj postreh ako laika v oblasti cyklistiky pomôže. Minulý rok som kupoval sestre bicykel. Nakoľko bol predpoklad, že bude jazdiť rekreačne, nemalo zmysel do toho veľa investovať, ale zase som nechcel ísť do základných modelov. Nakoľko sestra chodí zväčša na hrádzu, tak som jasne určil cross. Ak náhodou, ľahký terén zvládne aj ten. Obehol som predajne (bol september, takže bicykle boli už so zľavami). Napriek tomu, že som chcel uprednostniť bicyklový obchod, skončil som v Sportisime. Nechcem robiť reklamu, ale pravda je, že ich Bergamont Transmit Lady (2010) bol za 302,45 rozhodne lepšie vybavený ako konkurečné modely a dizajnovo sa mi aj veľmi páčil.
Nedávno som s kamarátom riešili kúpu MTB a on si vybral http://www.greenbike.sk/katalog/horske-hardtail/alpina-eco-m20-black-grey. Musím priznať, že v skutočnosti vyzerá ešte lepšie. Nejak som nepostrehol, či sa teda hľadá MTB alebo je tu prípadná možnosť cross.

Čo sa týka tej vidlice, súhlasím s názorom ostatných. Sám som v začiatkoch jazdil len na rovine (hrádzu) a osobne si myslím, že je to možno zbytočný luxus. Navyše ako poznamenali už predo mnou, základné modely odpružených vidlíc neponúkajú veľký komfort, takže od toho ani nie je treba veľa očakávať.

Ešte dodám, že sestra má 173 cm a nakoniec sme skončili pri veľkosti rámu 52, ak sa nemýlim.
18.07.2012 - 12:59:17
00
keyboard_arrow_up