Ahoj chcem sa spytat ako uplny laik. Je mozne do programu priamo zadat trasu cesty, ktoru stiahnem z bikemap.net vo formate gpx ? Ja pouzivam ako offline aplikaciu Rmaps a mne to celkom staci, lebo mi ukaze aktualnu polohu a ja viem kam ist, len mi chyba to ze tam neviem vlozit trasu, ja nepotrebujem aktivnu navigaciu, len sa proste sem tam pozriet ci slapem spravne. Vedeli by ste mi poradit nejaku jednoduchu aplikaciu pre moje potreby? Dakujem vam vopred.
12.07.2012 - 10:12:17
00
Locus samozrejme GPX pozná. Trasu si môžeš vytvoriť v hocičom, alebo stiahnuť odkiaľkoľvek v GPX (nielen) formáte a naimportovať do Locusu. V ňom sa dá trasa rôzne editovať, priradia sa výšky (ak bola len vyklikaná), zobrazí sa profil, ...

Ako navigáciu odporúčam samozrejme Locus. Ale pokiaľ máš v RMaps dobré offline mapy a tvrdíš, že ti stačí, tak je to tiež O.K.
12.07.2012 - 10:50:22
00
Zdravim, fungoval by LOCUS aj na Android 2.2 Froyo? A este taka uplne laicka vec, ako to vlastne na zaciatku funguje, ked chcem navigaciu v mobile? Kupil by som si mobil s GPS, nainstaloval by som si program (napr. LOCUS ak by to slo) - to by asi kolko stalo? A potom v terene, ked by som chcel navigaciu pouzit sa uz neplati nic? Iba sa spusti program ako klasicke navigacie a ide sa? Dakujem!
15.07.2012 - 19:14:13
00
pet - fuh :) myslim, ze froyo nie je tvoj problem, skus sa trosku zorientovat v tematike. Neviem co chces s tym robit.
Ak chces navi pouzivat offline tak ich musis mat v mobile. Podklady su bud k dispozicii, alebo si ich napr. v locuse vyrobis sam.
Ja pouzivam v aute sygic ale myslim, ze aj s locusom by nemal byt problem.
Locus budes potrebovat asi plnu verziu cize 8euro a podklady si vyrobis sam podla potreby.
15.07.2012 - 22:07:23
00
kde sa zapína sledovanie polohy na mape? Zatiaľ sa mi podarilo len to, že sa mapa vycentruje na moju aktuálnu polohu po stlačení príslušného tlačidla, ale akonáhle sa pohnem, mapa ostáva v rovnakej pozícii. Ako docielim, aby som bol stále v strede výrezu mapy?
19.07.2012 - 21:06:08
00
Locus samozrejme GPX pozná. Trasu si môžeš vytvoriť v hocičom, alebo stiahnuť odkiaľkoľvek v GPX (nielen) formáte a naimportovať do Locusu. V ňom sa dá trasa rôzne editovať, priradia sa výšky (ak bola len vyklikaná), zobrazí sa profil, ...

Ako navigáciu odporúčam samozrejme Locus. Ale pokiaľ máš v RMaps dobré offline mapy a tvrdíš, že ti stačí, tak je to tiež O.K.

Ahoj Laco, v prvom rade dakujem za tvoje navody, pomaly podla nich postupujem. Mam otazku: Ako pracovat s GPX v Locuse? Situacia je takato: Na portali Hiking.sk si vytvorim v hikeplaneri trasu a ulozim si ju v GPX. Neviem ale ako potom dalej. Do ktoreho priecinku v Locuse ju nahrat a ako ju potom v Locuse spustit?
20.07.2012 - 09:06:36
00
Môžeš si kľudne niekde na karte urobiť svoj priečinok, napr. bike a potom cez "Údaje:Import údajov" si naimportuješ príslušné GPX.
20.07.2012 - 09:12:44
00
kde sa zapína sledovanie polohy na mape? Zatiaľ sa mi podarilo len to, že sa mapa vycentruje na moju aktuálnu polohu po stlačení príslušného tlačidla, ale akonáhle sa pohnem, mapa ostáva v rovnakej pozícii. Ako docielim, aby som bol stále v strede výrezu mapy?

Prílohy:

Locus - rp.png
Locus - rp.png 134.08 KiB thumb_up0thumb_down

20.07.2012 - 09:18:43
00
Môžeš si kľudne niekde na karte urobiť svoj priečinok, napr. bike a potom cez "Údaje:Import údajov" si naimportuješ príslušné GPX.

Dakujem za radu, islo to :)
20.07.2012 - 10:08:47
00
kde sa zapína sledovanie polohy na mape?


Tlačidlo na hlavnej obrazovke vľavo dole na spodnej lište. Aby bola tvoja poloha vždy v strede mapy, musí byť aktívne. Posun mapy prstom spôsobí, že sa stane pasívne.

Dá sa použiť aj nastavenie aby sa vždy po 5 sekundách nečinnosti stred vrátil na tvoju polohu (Menu-Nastavenie-Mapa ovládanie-Metóda držania sa stredu).

"Posun stredu mapy" je niečo iné - v menu je to popísané.
20.07.2012 - 10:32:30
00
"Posun stredu mapy" je niečo iné - v menu je to popísané.

súhlas, hlavné je, aby to tlačidlo na spodku obrazovky bolo aktívne (tak ako je aj na obrázku). Ale hodí sa aj ten posun stredu a tiež som chcel upozorniť na menu rýchlych prepínačov, ktoré nie je veľmi známe/používané.
20.07.2012 - 11:24:51
00
Ďalšie informácie k LOCUSU:

LOCUS PODPORUJE AJ OFF-LINE VÝŠKOVÉ DÁTA vo formáte HGT.

Stačí ich iba uložiť do priečinka ... /locus/data/srtm/

HGT súbory si môžete stiahnuť napr. odtiaľ: http://dds.cr.usgs.gov/srtm/version2_1/SRTM3/
Jeden HGT súbor je pre územie jedného štvorcového zemepisného stupňa. Súbor s názvom "N48E018.hgt" je pre štvorec s ľavým dolným rohom daným súradnicami 48° severnej šírky a 18° východnej dĺžky.

... takže teraz nie je problém aj bez internetového pripojenia vidieť na mape nadmorskú výšku hociktorého bodu, alebo vidieť výškový profil akurát vyklikanej trasy.
.

Tych suborov HGT je tam celkom dost, nevies nahodou, ktore by stacili pre stredne Slovensko (od Banskej Stiavnice po Ruzomberok hore a od Banskej Stiavnice po Brezno doprava? Ak som to spravne pochopil... :)
20.07.2012 - 12:26:29
00
Celé Slovensko má len zopár štvorcových stupňov. Nachádza sa medzi 47-mym až 49-tym stupňom severnej šírky a 16-tym až 22-hým stupňom východnej dĺžky. Čiže je to 3 x 7 štvorcov. Potrebuješ stiahnuť 21 súborov a máš celé Slovensko. To, čo potrebuješ stiahnuť je definované presne v tom texte, ktorý si citoval.

Čiže:

N47E016.hgt, N47E017.hgt ... N047E22.hgt
N48E016.hgt, N48E017.hgt ... N048E22.hgt
N49E016.hgt, N49E017.hgt ... N049E22.hgt
20.07.2012 - 13:52:56
00
Celé Slovensko má len zopár štvorcových stupňov. Nachádza sa medzi 47-mym až 49-tym stupňom severnej šírky a 16-tym až 22-hým stupňom východnej dĺžky. Čiže je to 3 x 7 štvorcov. Potrebuješ stiahnuť 21 súborov a máš celé Slovensko. To, čo potrebuješ stiahnuť je definované presne v tom texte, ktorý si citoval.

Čiže:

N47E016.hgt, N47E017.hgt ... N047E22.hgt
N48E016.hgt, N48E017.hgt ... N048E22.hgt
N49E016.hgt, N49E017.hgt ... N049E22.hgt

Vdaka!
20.07.2012 - 14:21:50
00
Vdaka!

Ulozil som si to ako si pisal, ukazuje mi aktualne nadm. vysku. Ale ked si chcem na mape napr. vytvorit novy bod, alebo sledovat trasu, tak mi pri pokuse dat nadm. vysku - "novy" pri vybere "Offline" napise: "Neobmedzena, plne funkcna verzia tejto funkcie je v PRO verzii Locusu, kupit teraz"? - Ale ja mam kupenu PRO verziu... Neviem co to, kupovat by som uz nemal nic ked som si kupil PRO, ci?
20.07.2012 - 14:47:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS / GPS prístroje)
keyboard_arrow_up