To taranie ber tak, ze uz som obcas zufaly z roznych "odbornikov" na nete. Vo vela veciach naozaj nie si v obraze ale v mnohom mas pravdu.
Cela problematika je samozrejme na dlhsiu debatu, mozno niekde pri pive, ale ver mi, ze nie je vsetko take jednoduche.

Co sa tyka map. Kedysi silne VKU je momentalne na kolenach a nie su schopny aktualizovat svoje mapy. Poslednu aktualizaciu ktoru si vyziadali bola v roku 2005. Odvtedy to je na nic. Odidenec z VKU, pan co zalozil BB kart (dodava mapy do Pravdy) sice o SCK vie, ale neni ochotny za dodavku map zaplatit ani cent. Takze pouziva opat stare a neaktualne data este z roku 2005. Dalsim hracom je Shocart, ktory sice s SCK spolupracuje, ale zaroven spolupracuje aj s mnohymi inymi a tak je v ich mapach mnoho nepresnosti a dezinformacii. Na naprave sa vsak pracuje.

Co sa tyka GPS. Z tych 12000 km je zameranych cca. 4000 km velmi presne, aj pre potreby uradov, povoleni, GIS map a podobne. Lenze opat to zlyhava na peniazoch. Kedze SCK nedostava na dane veci ziadne peniaze, tak nie je schopna z vlastnych penazi vytvorit celoslovensky portal. Ale tiez sa na danych veciach pracuje a tento rok by mal pilotne fungovat aspon TN kraj. Novinkou je uz napriklad miniportal z okolia Donoval, ktory vznikol v spolupraci s SCK. Nieco podobne, len vo vacsom sa planuje aj na celom Slovensku. http://www.cyklodonovaly.sk/
Je to vsak este len cerstve, teraz spustene, takze data sa tam este naplnia.

Kategorizacia existuje a je v centrale SCK, tentorok presla kompletnou aktualizaciou a doplnenim.

Takisto sa dokoncuje novy newsletter, ktory sem aj mozem hodit na stiahnutie, len neviem ako :)

Takze tolko na uvod odo mna :)
10.07.2012 - 23:01:48
00
Co sa tyka 50 % mtb tras. Tak dokazat ti to mozem, ked sa raz stretneme. Mozno budes prekvapeny, kde vsade su znacene cyklotrasy na Slovensku :)
10.07.2012 - 23:03:27
00
Co sa tyka 50 % mtb tras. Tak dokazat ti to mozem, ked sa raz stretneme. Mozno budes prekvapeny, kde vsade su znacene cyklotrasy na Slovensku :)

Vsak to, trasy aj su, ale nevie sa o nich. Napr. Pozitivne ma prekvapilo Cecko na Knazinovych lukach http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=48.74413P18.41352P15
Len znacenie v terene skromne a ziadne dalsie info sa nikde neda najst.

Pri pive mozeme kludne niekedy dat rec, v tomto vlakne sme aj tak silne mimo temu :)
Btw. ked mas aktualne info, kludne tu zaloz nejake vlakno o aktivitach SCK (nielen v cyklotrasach).
10.07.2012 - 23:29:08
00
Kludne to vlakno zalozim, tu na fore som celkom novy. A info urcite nebudu na skodu ako pises :) porad, kde by sa ta tema mala dat?!
Lebo napriklad slomba je hned v hlavnom menu.
10.07.2012 - 23:42:58
00
Lebo napriklad slomba je hned v hlavnom menu.

Tento maly omyl tu zostane aj po uplnom zabudnuti na nu. Alebo kym laco znova nenajde nejake jej vyrocie :)
11.07.2012 - 06:06:40
00
Asi najvhodnejsia je momentalne kategoria "O hocičom" pripadne "Vaše cyklotrasy", ak by sa jednalo najma o trasy.
Aj kategorie vedie admini zmenit/pridat, ale netreba to robit hned na zaciatok, aby to nedopadlo ako Slomba :)
11.07.2012 - 07:10:19
00
odoslane do SS


Naposledy upravil Hosť dňa 11.07.2012 - 09:42:52, celkovo upravené 3 krát.

11.07.2012 - 07:49:43
00
taky bezny biker ako ja by si povedal ze sak znacenie nejakej cyklotrasy je akurat namaha nejakych brigadnikov alebo dobrovolnikov co sa chudaci nachodia a oznackuju.
ako vidim aj za posrate znackovanie tu musi niekto skasnut :cash: inak si ani neskrtneme.
cele Slovensko zle!!! zle!!! zle!!! :(
11.07.2012 - 08:22:24
00
zial je to na hlavu. Ale je to na hlavu len v tom, ze sa o to nestara stat. Ak by bolo v zaujme statnej spravy budovanie cyklotras, okamzite by zrusili kopec nezmyselnych nariadeni, pozmenili zakony a cely proces by sa krasne zjednodusil. Otazne je, ako a kam by sa potom rozkotulali peniaze na jednotlive projekty, kedze u nas to funguje tak, ako to funguje.

A tak to stoji prave na iniciative toho pana, nesmiernej trpezlivosti nadsencov a prave vdaka nim mozno skonstatovat, ze vdaka Bohu ale i bohuzial!!
11.07.2012 - 09:31:46
00
Ja som sa zase včera pováľal v Kálnici - odreté kolená ako som sa zdr*al z vleku, a potom asi tri kotrmelce v najstrmšej časti DH Comeback :swear: .
29.07.2012 - 12:48:17
00
To na vleku sa ti ako podarilo?
30.07.2012 - 00:31:35
00
No, prišiel som pod vlek, zobral kotvu dal pod sedadlo, zrazu som vyletel dopredu ako raketa a jééb, otestoval stopu pod vlekom... :rofl: :rofl:
30.07.2012 - 15:04:33
00
Pripajam sa, nebol/niesom som vobec aktivny bajker, 5-ty krat len tento rok a tak si idem na kamaratovom bajku s kotuckami (inak pouzivam klasicke stare brzdy) v Malych Karpatoch po neznamej lesnej ceste vsetko v pohode, krasna priroda naokolo, super pocasie s ked tu zrazu vidim na ceste mensie asi 30-40 cm polienko hovorim si ok spomalim radsej, samozrejme som dostal stres lebo som to nestihol vytocit a na plne gule stlacil pre mna bohuzial predne brzdy nasledoval asi 2 metrovy pad rovno na klucnu kost, hned som vstal oprasil sa, pozrel ci som cely, pozrem na klucnu uplne pokrutena ajeje toto neni dobre, ostatne casti tela vyzerali v poriadku, berem teda mob do ruky a vytacam 112-ku, moment nato zistujem, ze som bez signalu ajeje toto neni uz vobec dobre, malo frekventovana cesta + niet signalu, vydal som sa teda cestou este viac do lesa dufajuc, ze najdem niekoho kto mi pomoze, lebo som vedel, ze cesta spat by bol moc zdlhava, a jak si tak idem s dvojnasobnou zlomeninou klucnej, zistujem, ze idem este viac do lesa, vratil som sa teda k miestu cinu asi 2-3km, zobral vodu (bolo vyse 30C) a isiel som spat dlhsou ale zato istou cestou, presiel som asi 4-6km pesi (siel som asi hodinu ) v celkovych velkych bolestiach ked som konecne narazil na cestu aj ked uplne malo frekventovanu nastastie isli 2 auta po sebe tak som si jedno stopol a ti mi uz nastastie pomohli, dnes mam presne 4 dni po operacii, a pisem vam tu jednu rukou tuto story, pekny den :)


Naposledy upravil bash2799 dňa 06.08.2012 - 00:01:24, celkovo upravené 2 krát.

05.08.2012 - 22:27:04
00
Hotový Bear Grylls z teba :D, prajem skoré uzdravenie :)
05.08.2012 - 22:38:35
00
Jedinci s bystrým zrakom iste zachytia pád z dlhej piatkovej trate Cyclocamp Spiš 2012 :)

Prílohy:

1.JPG
1.JPG 686.21 KiB thumb_up0thumb_down

05.08.2012 - 22:50:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up