Prax zrejme chýba tebe. Nikdy začiatočník nejazdil "turistiku", teda vytrvalosť. Prišiel do klubu ako aj ja a po rozjazdení nasledovala zrýchľovačka, potom ďalšia, tempo so šprintami na tabuľky, aby so dosahovali maximálne hodnoty pulzu... Nikde sa nešlo na vytrvalosť. Rýchlosť je základ. Zrejme si nikdy nejazdil v žiadnom klube. Po čase si začal s ostatnými stíhať a pokúšať sa o víťazstvo na tabuľkách a pod.

Na tréningu karate tak isto nikto netrénoval vytrvalosť. Po rozcvičke sa šlo hneď na plný výkon. Kto nestíhal, mal smolu. Po pár mesiacoch sa do toho dostal alebo to vzdal. Vytrvalostné tréningy pri určitom pulze srdca si nechaj pre rekonvalescentov a turistov.

Teraz to neber ako samochválu, ale aby som ťa viviedol z tvojho omylu, za juniorov (vek 17 rokov) som bol 4 násobný majter Slovenska v dráhovej cyklistike z piatich discplín a to 200m šprint, 1km s pevným štartom, 4km stíhačka a 4km stíhačka družstiev. A základ prípravy bol objem, pod najazdených 3000km sme časovky a šprinty ani nejazdili. Ale asi som nejazdil v žiadnom klube ako hovoríš :D a ešte aby som nezabudol, reprezentoval som Slovensko na ME v dráhovej cyklistike, kde som skončil na 8 mieste v stíhačke na 1km a na okraj, vyštudoval som Fakultu športu a trénoval ma Ľudovít Pavela, ktorý trénoval aj Lenku Ilavskú v tom istom období a ten o trénovaní určite vie viac, ako ty. Po čase som začal stíhať s ostatnými? :DDD Rýchlosť je základ??? :DDD. Chlape, vidí sa mi, že všetko čo si o mne napísal v predchádzajúcom príspevku si sám zažil na vlastnej koži a máš z toho teraz depky alebo sa cítiš menejcenne.
Ináč je tu rubrika Hlody fóra 2012, tak asi ťa dám ako nominanta na 1. miesto ;) (aspoň v tomto, keď už v cyklistike nie).


Naposledy upravil Strejdo dňa 19.07.2012 - 11:42:38, celkovo upravené 1 krát.

19.07.2012 - 10:58:53
00
tak a teraz si to dostal LORD KAMEN :D,muhehehe,sam som robil plno sportov,ale nechcel som ti to tak natriet ako STREJDO :D,ale s tym ako zacat trenovat si sa ukamenoval sam,s niektorymi z fora si uz tazku hlavu robit netreba,a toto bol dalsi priklad iba
19.07.2012 - 11:23:52
00
Nemal som to v úmysle, ale už keď chlapec robí zo seba mudrlanta, tak nič iné mi neostávalo.
19.07.2012 - 12:51:10
00
Ehm, je to sice divne ale mozno mate pravdu obaja :-) Jeden fakt je zrejmy a to tu uz bolo spomenute. Rychlost sa da ziskavat iba za mlada, resp. talentom a vo vyssom veku sa jej uz ziskat velmi neda. Druhou vecou je ale aj to, ze vytrvalost treba pri kazdom sporte.
Ja som zacinal ako mladsi ziak atletiku v behu na 60m a 150m. Nikdy som vsak nebol extra dobry, iba slovensky priemer. Prve co mi trener dal behat bola vytrvalost skoro kazdy druhy trening. Vobec som to nechapal, chcel som behat sprinty a on ma stale posielal do lesa, uplne som to nenavidel. Ked som zacal trenovat tak som za 12 minut odbehol ledva 2500m. Po par mesiacoch som bol schopny odbehnut 3200m. Az neskor som zistil ze bez vytrvalosti sa ziadny sport robit neda, ci je to karate, hokej, strelba, sprinty, vrh gulou alebo cyklistika. Dolezita je aj rychlsotna vytrvalost ako tu uz bolo spomenute. Teraz cim som starsi tak len spomalujem a zacinam sa venovat viac vytrvaleckym behom.
Cize na zaciatok je urcite dobre trenovat aj vytrvalost, najme v obdobi jar/jesen ked sa naberaju objemy v nizsom tempe a potom podla priority trenaovat useky alebo sprinty. Aspon to je moj neodborny nazor. Samozrejme clevek co vychodil FTVS to bude mat lepsie nastudovane. Mna tam vsak bohuzial/nastastie nezobrali, cize som sa v tejto pre mna zaujimavej oblasti nemohol vzdelavat :-)


Naposledy upravil Peto02 dňa 19.07.2012 - 13:51:48, celkovo upravené 1 krát.

19.07.2012 - 13:50:27
00
No jo, chlapec to dostal pravom, ale ako absolvent "Fakulty sportu" predpokladam Strejdo vies, v akom veku sa najlepsie rozvijaju rychlostne schopnosti.
19.07.2012 - 13:51:31
00
Prve co mi trener dal behat bola vytrvalost skoro kazdy druhy trening. Vobec som to nechapal, chcel som behat sprinty a on ma stale posielal do lesa, uplne som to nenavidel.

tak tak, keď som za svojich mladších čias a brutálneho komunizmu hrával tenis tak v "mimokurtové" dni nás tréner rovnako hnal do lesa a nenávidel som to rovnako
19.07.2012 - 13:57:28
00
No jo, chlapec to dostal pravom, ale ako absolvent "Fakulty sportu" predpokladam Strejdo vies, v akom veku sa najlepsie rozvijaju rychlostne schopnosti.

Teraz ma tu budu dalsi mudrlanti skusat? No dobre teda, samozrejme ze viem kedy sa najlepsie rozvijaju rychlostne schopnosti, vo vseobecnosti je to vek okolo 12teho - 14 roku, no je aj takzvana cyklicka rychlost, ktorej rozvoj sa posuva az do 18 roku, kedze je narocnejsia na koordinaciu pohybov. Ale to uz je ina tema, takze dalej to tu rozoberat nebudem a tym koncim v tejto teme, vsetko dolezite pre BMC sa tu povedalo.
19.07.2012 - 15:04:30
00
dnes komentator na STV2:rychlost sa neda natrenovat,s rychlostou sa narodite ako SAGAN :D
PETO02:milujem slovo talent,rychlost je nieco vrodene,podiel cerveneho a modreho svalstva,cize ziadny talent,to si uz raz a nadobro zapamatajte,biologia a talent nema nic spolocne
19.07.2012 - 15:13:18
00
Chlape, vidí sa mi, že všetko čo si o mne napísal v predchádzajúcom príspevku si sám zažil na vlastnej koži a máš z toho teraz depky alebo sa cítiš menejcenne.


Čože? Nič som o tebe nepísal. ...aká menejcennosť či depky? Kde som písal, že som to zabalil? :D Hovoril som, že tréningy boli naplno. Niečo medzi striedavou metódou a intervalmi. Nie vytrvalosť typu "sadaj" na bicykel a šliap 150 km. Pre mladých zbytočné veľké objemy. Ak myslíš pod pojmom vytrvalosť šliapať 60 - 80 km strednou intenzitou, ok. To beriem, ale nie štvrť - pol roka "iba" toto. Len ja som pod pojmom objemy chápal nad 120 - 150 km. A jazdiť prvé mesiace iba vytrvalosť bez akejkoľvek zmeny rytmu - šprintu, zrýchľovačky je dosť odveci. To sú moje skúsenosti a viem ako som na ne reagoval. Hoci s cyklistikou som začal až ako 20 ročný v klube, kde som sa "prikmotril" k juniorom a nezačínal som vytrvalosťou.

Stačilo trošku porozumenia a rozviť debatu a nie hneď hodiť človeka do odpadu, "lebo ja som študoval". Študovaných som už spoznal viac, ktorí nedokázali aplikovať teórie do praxe. Súviselo to s prácou s ľuďmi. Ale to je už do inej témy. ;)

canopus ako 100 ročný si toho už musel veľa postíhať. ;)
19.07.2012 - 16:51:52
00
Lord Klaymen:koniec debaty,stacilo mi,ked si rozvil prvu debatu :D,ale o tom potom,netreba sa certit..ja takisto zacinam s cyklistikou,a robim dobre,na moje operovane koleno s plavanim nie je nic lepsie...
19.07.2012 - 18:02:06
00
ja som na tom podobne ako BMC, len som chalan a bohužial trenujem sám...
23.08.2012 - 13:50:26
00
Oj, to tu necakaj tolko odpovedi. Najprv si zmen pohlavie ;-) :D

Skus si niekoho zohnat, neverim, ze nikto nechodi na cestu z okolia. Ja sa vyskytujem (obcas) bohuzial na druhu stranu od Topolcian, 15km, takze ak fakt nemas s kym ist a nebol by ti problem dojst min. po Topolcany, tak daj vediet. Ale ja jazdim cestu, a jak som pozeral tak ty asi nie (potom preco to je v tomto fore? :))
23.08.2012 - 15:08:48
00
to je pravda, ale po ceste sa mi jazdi lepšie, aj ked mam horsky bike :)
23.08.2012 - 15:30:06
00
inak ako slecna ,uz si zacala robit tu cyklistiku ci ti v tom stale brani to "pohlavie" ?
24.08.2012 - 08:18:05
00
Neviem, nejak sa tu odvtedy neukazala, ze_by to zavesila na klinec?
24.08.2012 - 12:04:11
00
keyboard_arrow_up