ja mozem doporucit akurat pevne nervy a odhodlanie :D
03.10.2012 - 16:36:18
00
prvou vetou si si odpovedal , mal by si najazdievat veeeeeeelmi vela jalovych kilometrov ktore sposobia lepsie stiepenie cukrov resp lepsie vyuzivanie tukovych zasob vo svaloch, az po takej tretej mozno stvrtej sezone sa mozes zacat specializovat ....
03.10.2012 - 16:42:41
00
to je sila, dnes som siel z Baby uz po zotmeni cez Zeleznu domov a tolko bezcov, co tam bolo s kratkymi rukavmi aj gatami :fubar: v tej doline bolo 11 stupnov! takze nielen ze behaju po tvrdom ale este okrem toho zatazuju tie klby aj takou nizkou teplotou.
03.10.2012 - 21:20:20
00
Bezci su sialenci:)Tomuto sportu nerozumiem.
03.10.2012 - 21:25:23
00
comu konkretne?
03.10.2012 - 21:26:00
00
comu konkretne?
vsak behaniu :D :D :D rofl
03.10.2012 - 21:31:43
00
prvou vetou si si odpovedal , mal by si najazdievat veeeeeeelmi vela jalovych kilometrov ktore sposobia lepsie stiepenie cukrov resp lepsie vyuzivanie tukovych zasob vo svaloch, az po takej tretej mozno stvrtej sezone sa mozes zacat specializovat ....


vies to aj trosku blizsie specifikovat ? :) ako by som mal jazdit? napr pri akych tepoch, alebo len len tak pri hocijakej zatazi a rychlosti, krutit 2-3x do tyzdna po dve hodky napr?
03.10.2012 - 21:35:53
00
vies to aj trosku blizsie specifikovat ? :) ako by som mal jazdit? napr pri akych tepoch, alebo len len tak pri hocijakej zatazi a rychlosti, krutit 2-3x do tyzdna po dve hodky napr?
krista,vsak toho je cely google ako mas jazdit na palenie tukov a nie cukrov,zacni plavat,behat,bajkovat a robit jogu+strecingy....rob to tak,aby si nedostaval svalovice,ale aby si vladal rozpravat pri urcitych ukonoch,kde mozes,a tak cvicit,aby si to vladal robit min. tych 40-50 minut
03.10.2012 - 21:46:18
00
Čo sa tu človek všetko nedočíta :)....
Tak aj ja niečo pridám. Pokiaľ ide o zaťažovanie pohybového aparátu a športu všeobecne. Ak to človek robí "hurá systém" tak skôr či neskôr problém príde. Trénovať treba komplexne, kardio, posliniť svalstvo. Príprava vo fitku je dôležitá no nie systém jazdím na biku tak idem búchať nohy do nekonečna, dobré sú kruháče kde precvičíš celé telo. Svalový tonus spevnie a podrží kĺby a chrbticu na mieste aj pri záťaží. K lyžovaniu ako príprave, lyžujem od 6 rokoch z toho niekoľko rokov súťažne, v zime k tom pridávam skialp ktorému sa venujem od 18tich. Mám skoro 40. A kolená sú ok. To ešte neohovorím o pár rokoch futbalu a basketu (tie som zavesil na klinec ale len preto že pár ľudí tieto športy považuje za kontaktné bojové umenie :D). No a v neposlednom rade je dôležitá výživa a suplementácia vrátane kĺbovej výživy.
Som sa tu akosi rozpísal a pritom ako už niekto napísal je toho plný gooogle....
No a aby to nebolo celé off topic tak moja príprava:
Fitko - behám na stacáku, k tomu ľahké váhy alebo cvičenie s vlastným telom v kruhovom tréningu
Skialp, lyžovanie - šliapem kopce srdiečko bije ako na biku .... k tomu super prostredie čo viac potrebuješ :). Ak mám chuť jazdím žľaby a občas vybehnem na vlek, zvyčajne keď je menej času tak z rána na dve hoďky a potom šup k rodine
03.10.2012 - 22:16:04
00
sry OT: masto: pekna slovna hracka ti vznikla: poslinit svalstvo o/
03.10.2012 - 22:19:23
00
sry OT: masto: pekna slovna hracka ti vznikla: poslinit svalstvo o/

:D... aj to sa môže.... z toho ťa kolená tiež bolieť nebudú iba ak by si pri tom kľačal na kovrale a slinil by niekto (niektorá) iný :devil:


Naposledy upravil masto dňa 03.10.2012 - 22:34:20, celkovo upravené 1 krát.

03.10.2012 - 22:23:06
00
:D... aj to sa môže.... z toho ťa kolená tiež bolieť nebudú iba ak by si pri tom kľačal na kovrale a slinil by nieto (niektorá) iný :devil:
OT:to bol za trest klacat na kovrale :(
03.10.2012 - 22:26:19
00
no ja tiez vlastne len zacinam aj ked mam uz za sebou 4tu sezonu na biku , takze ti mozem povedat ze tie predchadzajuce teda neboli ziadna slava , tepy vravia ze okolo 120tepov rovina 150tepov kopce ale ked som zacinal a sadal som na bike mal som 110:D teraz mavam okolo 85-90 ked zacinam na biku predpisovych 120 ale viem to rozkurit aj na 196 ak treba :) , co sa tyka kilometrov tak na jar jednoznacne rovina a mierne kopceky cca do 3000km potom sa vravi ze sa ti nohy zacnu tocit a mozes ist na preteky (samozrejme ty si dalej krut preteky az neskor) ale uz si mozes zacat davat aj vykonnoste zlozky treningu cize strmsie kopceky v tempe resp na rivnkach si zaspurtovat na tabulku (cca300m) resp ak vies o niekom kto je vykonnostne o 15% cca silnejsi ako ty mozes si silovu cast treningov davat s nim , do party zatial neodporucam u nas to bolo tak ze sa tam proste kruto zavodilo a to pre zaciatocnika este nie je ...
04.10.2012 - 07:14:15
00
inac len taka otazka pre zaujimavost v akom najlepsom case ste zabehli 1000m???? :-)


Naposledy co viem tak pred nejakymi 2 rokmi to bolo 2:55, ale kedysi som dal aj pod 2:50, 1500m som vyskusal len raz za 4:27. 3km su uz tazsie, ale okolo tych 10 minut by som to snad dal, 5km mozno pod 18 minut. Na strednej v 3 rocniku sme isli 3km na nasom 333m asfaltovom okruhu a mal som cas 10:40, to boli casy :-D
Inak pozeram ze u vas v Pezinoku su sami nadejni bezci :-) Minule som sa rozpraval s jednym chalanom Timo z Pezinka (tiez 95-tka rocnik), ktory tiez nejak az privelmi dobre beha (polmaraton za 1:25) a horsie bicykluje ;-) misopetrovic pridi 27.10. na preteky beh Devinskou Kobylou (ako byva Karloveska MTB liga: http://www.sportsoft.cz/sk/zavod/overview/797) a mozme si to rozdat na 3km alebo 6,5km trati :-)

Ja sa najviac tesim na behanie po Karpatoch, po snehu aj ked radsej by som na bezkach. V okoli Bratislavy to vsak nieje dost mozne, takze snad na Babe dobre nasnezi a par krat sa tam vyberiem. Bezky milujem asi najviac zo zimnych sportov (viac ako MTB), ak by som zil niekde na Liptove a pod., tak by som chcel bezkovat aspon trocha zavodne ;-)
Samozrejme treba v jesennom/zimnom obdobi nabehat objemy a zacat viac chodit do posilky :-) Aj ked ja mam rad kratsie, ale intenzivnejsie treningy/zavody. Viac ako 1, mozno 1,5h je pre mna vela... Minuly rok som skusil ist aj na bike v -7st, nebolo to velmi dobre, radsej som mal ist behat, kde to az tak nevadi (do -10st). Ale ked bude okolo 0 a trocha snehu tak urcite vyrazim aj tento rok ,trocha vylepsit skill ;-)

PS: beham od 13 rokov a zdravotne problemy som kvoli tomu nikdy nemal, aj ked som behaval dost po betone/asfalte.
04.10.2012 - 10:50:25
00
peto02 : tima poznam to je kamarat... :-) beha jak dabel :-D dalsi taky bezec je este kubo l.

hmm.....do 27.10. stiham este potrenovat a tu 3km trat by som si rad dal ;-) hehe pokusim sa udrzat tvoje tempo :-) ako tak pozeram tak nabehane mas teda hodne :-o do 27.10. dam mozno 100km :lol: aspon ze som ohodne mladsi tak mozno to trochu vykompenzujem vekom :-D
04.10.2012 - 11:37:42
00
keyboard_arrow_up