Indurain: čítal si ten citát a odkaz na článok z CNN, čo som tu dal poobede? Ten citát je od bývalého federálneho prokurátora. Nie nášho, amerického. Ale možno mal k dispozícii iný spis.

Pokiaľ to teda máš podrobne preštudované, urob nám prosím láskavosť a odcituj časť, ktorú považuješ za najdôležitejší a "nezvratný" dôkaz. Ušetríš spúste ľudí čas a cervovi miesto v databáze. Vďaka!
12.10.2012 - 18:31:19
00
Ja nepochybujem o tom, že LA dopoval. Kto to nechce pripustiť, tak mu môžeš predložiť dôkazy aké chceš, aj tak to nepripustí, a bude dôkazy spochybňovať. Takže, keď máš chuť, naštuduj a spochybňuj.
12.10.2012 - 18:46:49
00
A, vlastne celá polemika o tom, či LA dopoval alebo nedopoval nemá zmysel, pretože cyklistiku budem mať rád aj tak, bicyklovať budem tiež, a všetky cyklistické prenosy v TV sledovať budem, a prieť sa s tými, čo majú opačný názor na celú vec ako ja sa už odmietam. To je moje posledné vyjadrenie k tejto "kauze". Prajem všetkým, čo majú radi bicykel a cyklistiku veľa kilometrov bez nehôd a veľa zážitkov v sedle bicykla. S úctou Ondrej
12.10.2012 - 18:59:42
00
Škoda, nájde sa niekto iný, kto to má preštudované? Zatiaľ som sa len všade dozvedel, že tie dôkazy sú nezvratné a nespochybniteľné, ale nikto ešte neuviedol ani jeden. Americkému prokurátorovi sa zdali byť dôkazy nedostatočné ani na to, aby LA udelili aspoň pokutu za nesprávne parkovanie a mne sa tých 800 strán čítať nechce. Tak neviem o čo tu ide?!
12.10.2012 - 19:11:22
00
Jasné,ešte treba zistiť,či nedopovali Merckx,Indurain......alebo trebars Jessie Owens!!!!A vyškrnúť ich z histórie!!!Prečo ste ich nekontrovali v čase aktívnej kariéry???No ak sa na nič neprišlo,treba im dať pokoj a sústrediť sa na prítomnosť!
12.10.2012 - 20:18:42
00
Zabudol si na Zatopka - jeho system treningu - pretekat s vlakom, sialeny styl a seriove rekordy ... :tmi: :lol: :devil: :angel:
12.10.2012 - 21:11:46
00
nevim co furt resite LA :-) nejvetsi sypac je tu Indurain
12.10.2012 - 21:15:09
00
Slubujem, ze uz prestanem rypat ale posledna poznamka: Aj tak nemame sancu stretnut sa s pravdou. :-(
12.10.2012 - 21:17:58
00
to sa skor stretnete s LA ako z jeho pravdou :lol:
12.10.2012 - 21:22:22
00
...


Naposledy upravil bonfo dňa 13.10.2012 - 09:17:34, celkovo upravené 1 krát.

12.10.2012 - 22:02:38
00
Škoda, nájde sa niekto iný, kto to má preštudované? Zatiaľ som sa len všade dozvedel, že tie dôkazy sú nezvratné a nespochybniteľné, ale nikto ešte neuviedol ani jeden. Americkému prokurátorovi sa zdali byť dôkazy nedostatočné ani na to, aby LA udelili aspoň pokutu za nesprávne parkovanie a mne sa tých 800 strán čítať nechce. Tak neviem o čo tu ide?!


A co je podla teba dokaz? Vypovede tusim 26 ocitych svedkov (z toho 11 jazdcov), statisice dolarov na ucty Dr. Ferrariho od Armstronga, vzorky z Tour roku 1999 ktore po vynajdeni testu na EPO neoficialne znova otestovali a nasli v nich EPO, vedci sa vyjadrili ze na zaklade vysledkov je prakticky vylucene ze by tam ta latka mohla byt pridana umelo do vzorky. Kvoli administrativnym pochybostiam tento test nebol uznany. To dokazy nie su?:)
To vyjadrenie co spominas je vyjadrenim len jedneho cloveka z brandze, pockajme na dalsie hodnotenia. Ono po zruseni vysetrovania jednym z vysetrovatelov boli ostatni rozcarovani a verejne to aj oznamili, ze nevedia preco sa tak rozhodol, a vobec to nie je rozhodnutie vsetkych spolocne. Mozno este bude musiet svoje rozhodnutie obhajovat v kontexte informacii co uz dnes verejnost pozna.

Inak ASO uz naznacilo ze noveho vitaza hladat asi nebudu kedze v kontexte tej ery to ani nema zmysel. A Lance si tie vitazstva vybojoval, nemalo by zmysel to menit. Cele to vysetrovanie je aspon dobre na jasne oznacenie obdobia divokeho dopovania v cyklistike, ci to nejak pozitivne ovplyvni aj buducnost sa uvidi...
12.10.2012 - 22:08:23
00
Aj tak nemame sancu stretnut sa s pravdou. :-(

jedina mudra veta v tejto diskusii
12.10.2012 - 22:11:53
00
A co je podla teba dokaz?

No to ja neviem, povedzme aspoň nejaká fotka, alebo záznam hovoru alebo čosi také - sa mi nechce veriť, že by sa za desaťročie nič také nenašlo, zvlášť keď Dr. Ferrariho podozrievali už dlho. Alebo potom samozrejme priznanie LA.

Takže zatiaľ len komentár:
1. výpovede svedkov - záleží na ich dôveryhodnosti. Viem si predstaviť aj scenár, že bývalým profesionálnym pretekárom dali na výber, že budú svedčiť proti LA, alebo prídu o "prize money". Čiste teoreticky, samozrejme. Česť je jedna vec, ale aj živiť rodinu z niečoho treba.
2. státisíce dolárov na účty doktora - v USA to nie je až taká neobvyklá vec (zdravotná starostlivosť nie je "zadarmo", ako u nás), LA navyše prekonal rakovinu
3. po vynájdení testu na EPO - a neznamená to, že kým nebol test, tak vlastne nebolo EPO zakázané? Nejde mi do hlavy ako by mohli zakázať niečo, čo sa nedá spoľahlivo testovať. Alebo majú cyklisti preventívne jesť len chlieb a piť čistú vodu?
4. a potom také tie podivné veci - "ak budeš spolupracovať, vezmeme Ti len 2 tituly z TdF, ostatné si môžeš nechať." LA im odkázal: "Naserte si", tak sú nasratí.

To "obdobia divokého dopovania" je už predpokladám Tvoj záver. Osobne si myslím, že obdobie divokého dopovania bolo ďaleko skôr: "Knud Enemark Jensen of Denmark participated in the 1960 Summer Olympic Games in Rome riding under the influence of amphetamines; he collapsed during the 100 km team time trial during the Games, fracturing his skull, and in a nearby Rome hospital shortly thereafter, he was pronounced dead. The autopsy showed he had taken amphetamine and another drug, Ronicol (Ronicol Retard) (nicotinyl alcohol tartrate), a direct-acting peripheral vasodilator that causes flushing and may decrease blood pressure." Teda, ak sa za doping považuje to, že pri jeho používaní si ľudia poškodzujú zdravie, prípadne umierajú.

Aby bolo jasno - ja netvrdím, že LA nedopoval, ale ani to, že LA dopoval. Ja to neviem, len mi celý tento humbug pripomína skôr niečo iné, ako hľadanie pravdy.
13.10.2012 - 03:00:44
00
Tohto roku LA vyhral polovičný triatlon medzi profíkmi,a raz skončil druhý. Znamená to , že stále sype???? Pripomínam, že má 42. Ak dosahuje aj teraz špičkové výkony vďaka dopingu,pýtam sa prečo mu ANT.DOP. agentúra nedokázala zistiť sypanie aj teraz keď vyčnieval nad ostatnými?? Mňa napadá len jedna možnosť a
to, že je jednoducho lepší.Nebyť tohto honu na jeho osobu mohol dnes pretekať na Hawaiskom Ironmanovi isto by nebol do počtu.
13.10.2012 - 05:54:31
00
No to ja neviem, povedzme aspoň nejaká fotka, alebo záznam hovoru alebo čosi také - sa mi nechce veriť, že by sa za desaťročie nič také nenašlo, zvlášť keď Dr. Ferrariho podozrievali už dlho. Alebo potom samozrejme priznanie LA.

Takže zatiaľ len komentár:
1. výpovede svedkov - záleží na ich dôveryhodnosti. Viem si predstaviť aj scenár, že bývalým profesionálnym pretekárom dali na výber, že budú svedčiť proti LA, alebo prídu o "prize money". Čiste teoreticky, samozrejme. Česť je jedna vec, ale aj živiť rodinu z niečoho treba.
2. státisíce dolárov na účty doktora - v USA to nie je až taká neobvyklá vec (zdravotná starostlivosť nie je "zadarmo", ako u nás), LA navyše prekonal rakovinu
3. po vynájdení testu na EPO - a neznamená to, že kým nebol test, tak vlastne nebolo EPO zakázané? Nejde mi do hlavy ako by mohli zakázať niečo, čo sa nedá spoľahlivo testovať. Alebo majú cyklisti preventívne jesť len chlieb a piť čistú vodu?
4. a potom také tie podivné veci - "ak budeš spolupracovať, vezmeme Ti len 2 tituly z TdF, ostatné si môžeš nechať." LA im odkázal: "Naserte si", tak sú nasratí.

To "obdobia divokého dopovania" je už predpokladám Tvoj záver. Osobne si myslím, že obdobie divokého dopovania bolo ďaleko skôr: "Knud Enemark Jensen of Denmark participated in the 1960 Summer Olympic Games in Rome riding under the influence of amphetamines; he collapsed during the 100 km team time trial during the Games, fracturing his skull, and in a nearby Rome hospital shortly thereafter, he was pronounced dead. The autopsy showed he had taken amphetamine and another drug, Ronicol (Ronicol Retard) (nicotinyl alcohol tartrate), a direct-acting peripheral vasodilator that causes flushing and may decrease blood pressure." Teda, ak sa za doping považuje to, že pri jeho používaní si ľudia poškodzujú zdravie, prípadne umierajú.

Aby bolo jasno - ja netvrdím, že LA nedopoval, ale ani to, že LA dopoval. Ja to neviem, len mi celý tento humbug pripomína skôr niečo iné, ako hľadanie pravdy.

fotka? Lance dopuje alebo preberá doping od doktora a nechá sa pritom odfotiť; to závaňa viac sci-fi ako realitou. a keby aj bola fotka tak povieš, že si pichá vitamíny alebo preberá gély. myslím, že Armstrong bol dostatočne inteligentný na to, aby za sebou nezanechával priame dôkazy. ťažko očakávať, že by tému dopovania preberal po telefóne alebo s ľudmi, ktorým v tom čase na 100% nedôveroval.

1. výpovede svedkov. kto íní má o dopingu vypovedať, než ľudia, ktorí boli s LA v tíme a aktívne sa tohoto zúčastňovali. poctivých jazdcov, ktorí dopovať odmietli, si LA asi nepúšťal do "kuchyne". všetci čo vypovedali sa spikli proti Lancovi, aby mohli živiť rodinu? please, to už znie ako konšpiračná teória. to už sa poďme baviť o tom ako slobodomurári ovládajú celý svet. tiež mi chýba nejaký zjavný motív. čo je pravdepodobnejšie, že si LA pomáhal dopingom k víťazstvám (nikde som nepísal, že vyhrával iba vďaka dopingu) alebo že si niekto zmyslel, že ideme zničiť Armstronga, lebo je arogantný, zarábal na čom mohol atď? tým, že USADA neprávom potopí Armstronga získa okrem 5 minút slávy čo? niekto z USADA obsadí "dieru" po LiveStrong alebo preberie jeho charity? aký zištný motív môžu mať k tomu, aby narafičili toto obrovské sprisahanie, ktoré ako tu niekto uviedol stálo milióny dolárov? odmietam veriť tomu, že minuli toľké peniaze a vedome neprávom očiernili Armstronga, len kvôli tomu, že ho mal niekto v zuboch.

tiež neviem s istotou či dopoval alebo nie, ale asi nemusím hovoriť ktorej strane verím viac. tiež súhlasím s názorom, že meniť teraz poradie nemá zmysel. radšej nech skrátia etapy na všetkých GT a neženú jazdcov na pokraj fyzických limitov.
13.10.2012 - 17:49:40
00
keyboard_arrow_up